Skocz do zawartości

HDBOX FS-9200PVR


wojtas1979r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet niech nie przejdzie Ci przez myśl kupić tego odbiornika.

Lista wad nie kończy się na jednej stronie A4

Dystrybutorzy w Polsce nie wiedzą jakie siano sprzedają wcześniej nie testując nawet tego odbiornika !!! i to za jakie pieniądze

Poprawek nie mogę się doczekać od długiego czasu tak po krótce odbiornik ma problem z odbiorem typowch transponderów Astry i Hotbirda ! żenujące ale prawdziwe o współpracy naszych platform nawet nie pytaj

Nie kupuj tego !

 

To samo jeśli chodzi o odbiornik w Hollex IceCrypt S4000HDPVR 320GB - ta sama fabryka wystrzegaj się tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze klonem są OpenBoxy S5/S7/S8.

 

Znane mi błędy:

- przelotka właściwie nie działa

- nie radzi sobie z przekazami o częstotliwościach bardzo blisko siebie (kilka MHz różnicy)

- nie jest zalecane zapakowanie go do pełna modułami, bo się mocno grzeją, do tego jak na karcie są uprawnienia na dany kanał, a na module nie (albo na odwrót) - nie chce dekodować kanałów

 

Z tymi transponderami Astry i Hot Bird-a to mi nic nie wiadomo, nic takiego nie zaobserwowałem - jakieś szczegóły? Rwie sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Odbiornik nie widzi transponderów oddalonych od siebie do 10MHz - to jest tragedia

- odbiornik myli polaryzacje podczas blindscanu

- odbiornik nie pokazuje modulacji (DVB-S2 oraz FEC)

- przelotka nie działa zupełnie lub jak jej się chce to kilka chwil tzn. nie podaje sygnału do kolejnego tunerka tak samo w drugą stronę

- moduł Polsatu w CI dwie karty w kieszeniach (Cyfra+, TNK) totalna masakra tuner nie wie z czego ma dekodować - efekt nie dekoduje z niczego

- kolejne wersje oprogramowania są jeszcze bardziej nieudolne niż początkowe (przetestowałem wszystkie możliwe)

- odbiornik lubi dość często zawiesić się zaraz po uruchomieniu

- edycja transponderów (tutaj to poprostu przeszli samych siebie totalna porażka)

- wyszukiwanie zaawansowane - po co to jest ? skoro nie działa ręczne wpisanie pidów bo tuner zapisze kanał z kosmosu po czym wyświetli informacje błąd kanału

- wyszukiwanie zaawansowane bez wpisania PID także nie wyszuka kanałów danego transpondera

 

To takie uwagi główne bo jest jeszcze naprawdę sporo błędów mniejszych ale na te można oko przymknąć choć za taka cenę należało by i te małe poprawić

 

Moje zdanie na temat tego wynalazka jest takie iż jeśli ktoś nie ma pojęcia o wykonaniu odbiornika HD to niech się do tego nie zabiera i nie nabija ludzi w ...

Odnośnie ludzi pracujących nad oprogramowaniem tego odbiornika mam wrażenie że ich wiedza na ten temat kończy się na etapie Pascala.

 

Pozostało mi jeszcze przetestować Enigmę na nim tylko pytanie po co :lol2:

 

Kolejne softy nie wnoszą zupełnie nic i to jest przerażające. Odbiornik na dzień dzisiejszy jest totalnym nieporozumieniem za który trzeba w dodatku jeszcze sporo zapłacić. Tutaj dziwi mnie bardzo podejście dystrybutorów lub sklepów sprzedających takie wynalazki czyż nie lepiej jest dobrze przetestować taki odbiornik a dopiero później dać go do sprzedaży ?

 

Reasumując odbiornik na chwilę obecną można ze spokojem oddać dziecku aby miało się czym pobawić jak znudziły mu się już zabawki a pieniążki jakie trzeba było za niego zapłacić wolał bym oddać na cele charytatywne bynajmniej nie złościł by się tak człowiek.

 

PS. nie piszę tego tutaj po to aby pozbawić potencjalnych klijentów sklepom takich jak Hollex czy innym ale tylko po to aby aby ostrzec tych którzy noszą się z zamiarem zakupu tego odbiornika lub jego klonów przed wyrzuceniem pieniążków w błoto a odbiornik IceCrypt S4000HDPVR radził bym wycofać ze sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego tunera możesz po pewnych zabiegach wgrać soft od tunera Octagon SF1018 ale to też niedorobiony tuner - te same wady co opisał@zuchnet .

Na tą chwilę wszystkie tunery to zwyczajne naciąganie ludzi na koszty , a zadowolenia nici czyli ZERO .

Zamiast się cieszyć nowym sprzętem - WIECZNE WYCZEKIWANIE NA POPRAWKI - których przeważnie nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz czasu sprawdzać kolejno wszystkich błędów - akurat składamy SK 5/2010 - zrobię to jak tylko znajdę wolny moment i zgłoszę je nieco inną drogą :] Zobaczymy, czy to coś da. Muszę jednak zaznaczyć istotną kwestię - nie wszystkie błędy są w ogóle błędami - patrzycie przez perspektywę DX-erów, nie przeciętnych użytkowników, a to zasadnicza różnica.

 

- odbiornik nie pokazuje modulacji (DVB-S2 oraz FEC)

To kompletnie nie jest błędem - to zamierzone działanie. Przeciętny użytkownik nie musi się nad tym głowić - zapewne zastosowano demodulator z automatyką na te parametry. Obawiam się, że w tym kierunku będą też iść inni producenci.

 

- edycja transponderów (tutaj to poprostu przeszli samych siebie totalna porażka)

Także nie błąd - tak jest to rozwiązane - owszem kiepsko, ale działa prawidłowo. DX-era - irytuje, przeciętnego użytkownika - nie (rzadko tam zagląda).

 

- kolejne wersje oprogramowania są jeszcze bardziej nieudolne niż początkowe (przetestowałem wszystkie możliwe)

Uwaga subiektywna, miałem do czynienia z tym tunerem (OpenBox S7) jeszcze w październiku 2009. Na początku nie dekodował kompletnie kanałów HD z modułu Cyfrowego Polsatu. Po zgłoszeniu zostało to poprawione, więc jednak jakiś progres jest. Ale zauważ też, że wtedy do sprzedaży ostatecznie nie trafił. Powodów było kilka. Mimo tego jak widać - tuner pod inną marką wprowadził ktoś inny. Cóż z tego, że produkt nie pojawił się od razu, jak i tak wreszcie się pojawił. I tu kilkakrotnie pytano się mnie czemu nie ma tunera x, bo już w Niemczech jest, albo w Czechach? Właśnie m.in. "temu" nie ma. Weź ściągnij kaszankę, niekiedy nawet bez polskiego OSD i później się z tym męcz... Akurat HD Box OSD po polsku ma, generalnie działa.

 

- wyszukiwanie zaawansowane - po co to jest ? skoro nie działa ręczne wpisanie pidów bo tuner zapisze kanał z kosmosu po czym wyświetli informacje błąd kanału

- wyszukiwanie zaawansowane bez wpisania PID także nie wyszuka kanałów danego transpondera

Potwierdzam - faktycznie tak się dzieje, obecność tej opcji jest w efekcie bez sensu, ale... ponownie przeciętny użytkownik - przynajmniej z wpisywania PID-ów korzysta rzadko, bo... ich nie zna ;) Natomiast skanowanie pojedynczych częstotliwości by się przydało - to muszę zbadać, bo nie pamiętam, czy nie dało się tego czasami obejść.

 

- Odbiornik nie widzi transponderów oddalonych od siebie do 10MHz - to jest tragedia

- odbiornik myli polaryzacje podczas blindscanu

- odbiornik lubi dość często zawiesić się zaraz po uruchomieniu

To mam do sprawdzenia, przy czym w sofcie 1.08.09 wiem, że dłubano przy problemach z czuwaniem.

Z tym 10 MHz także nie jestem pewny - raczej przypuszczam, że dotyczy to sytuacji, gdy transpondery są o 3-5 MHz obok siebie (SCPC) i (istotne założenie) mają taki sam SR, czyli przykładowo taka sytuacja jest na 36E w paśmie Ku - Al Iraqiya i Al Iraqiya Sports (SR=3110). Jakby aż do 10 MHz nie chciał odebrać, to by żadnego SCPC nie odbierał, a pamiętam, że tak nie było.

 

- przelotka nie działa zupełnie lub jak jej się chce to kilka chwil tzn. nie podaje sygnału do kolejnego tunerka tak samo w drugą stronę

- moduł Polsatu w CI dwie karty w kieszeniach (Cyfra+, TNK) totalna masakra tuner nie wie z czego ma dekodować - efekt nie dekoduje z niczego

O tym pisałem, przy kartach musiałbym jeszcze się trochę pobawić, przy temacie przelotki dłubano w sofcie 1.08.09.

 

Generalnie powiem tak, że do zastosowania DX nie widzę kompletnie żadnego tunera, którego mógłbym polecić z czystym sumieniem. Wszędzie są błędy, które dla mnie - jako DX-era - dyskwalifikują sprzęt do takiego zastosowania. Natomiast osobną sprawą jest to, czy dane błędy są w stanie w jakimkolwiek stopniu przeszkadzać użytkownikowi korzystającemu przykładowo tylko z układu Hot Bird + Astra. Blindscanu w takiej sytuacji się raczej nie stosuje, bo efekt wyszukiwania może być nawet gorszy niż przy zastosowaniu zwykłej gotowej listy częstotliwości zapisanej w pamięci. Transponderów także nie edytuje się zbyt często, nie wspominając o dodawaniu pojedynczych serwisów z PID-ami.

 

DX-erzy są wyjątkową grupą użytkowników odbiorników cyfrowych, bo mają wiedzę większą niż przeciętny zjadacz chleba i stosują odbiornik do innych potrzeb.

 

Z perspektywy standardowego użytkownika poważnymi błędami są: wieszanie się na starcie (o ile potwierdzę), gryzienie się modułów i kart (to jest bardzo poważne, ale akurat nie tylko HDBoxów dotyczy) i przelotka.

 

Żebym został dobrze zrozumiany: nie bagatelizuję pozostałych problemów - jak pisałem wyżej - dla mnie, jako dla DX-era - dyskwalifikują one ten odbiornik. Niestety jednocześnie muszę powiedzieć, że w podobny sposób każdy inny tuner mogę "skreślić". Dlatego ja kompletnie zrezygnowałem z korzystania z odbiorników cyfrowych, bo nie spełniają moich wygórowanych wymagań. Mam kartę DVB z aplikacją bez OSD, z nieskonfigurowanym pilotem. I teraz zwykły user, jakbym mu powiedział, że karta DVB, bez OSD i sterowania pilotem spełnia moje wymagania, to popukałby się w głowę, bo dla takiej osoby, która chce oglądać TV, a nie bawić się w odbiór SR=1000 taki układ jest do niczego. Większość odbiorników, które ja omijam - ich wymagania spełniają. Ludzie kupują Fergusony, Globo/Opticumy, Linboxy, czy inne marki i są bardzo zadowoleni, a przecież nie powiecie mi, że mają lepiej zrobioną edycję transponderów, czy w ogóle mają blindscan, a błędy w softach też się czasami zdarzają i to nie małe (Arivy i 10719V - ostatecznie poprawiony, ale po jakim czasie?) To po prostu inny target, a w kwestii błędów tam, to te znaczące dla użytkowników są w Fergusonach, czy Opticumach zawsze ostatecznie poprawiane, bo to solidne marki.

 

Zgadzam się także z postem @rysiuhelix. Kolejne modele, różnych marek, są coraz bardziej napakowane błędami. To jednak nie jest jeszcze problem - błędy można naprawić. Problem pojawia się, gdy producent się obraża, bo się mu wyliczy błędy lub wbrew zgłoszeniom - rozpoczyna sprzedaż bez poprawek. Kiedyś jak się testowało tunery, to słali podziękowania, że poświęciliśmy czas, żeby wyłapać błędy. Teraz jak coś zgłaszam, to reakcja wielu producentów (chlubnym wyjątkiem są Globo Polska i częściowo TechniSat - byleby pisać bezpośrednio do techników, nie do marketingu) jest taka:

 

1) "Jak to?! Nasz super hiper wspaniały tuner ma jakieś błędy?! Testować nie umiecie! Nie ma błędów! Nic nie będziemy poprawiać! Nic więcej Wam nie wyślemy, bo psujecie sprzedaż!"

2) "OK, spoko - przekażemy" (i czeka się rok i nic)

 

Oprócz tego @zuchnet piszesz: "Tutaj dziwi mnie bardzo podejście dystrybutorów lub sklepów sprzedających takie wynalazki czyż nie lepiej jest dobrze przetestować taki odbiornik a dopiero później dać go do sprzedaży ?"

 

Ale zauważ ile Tobie czasu zajęło, żeby wykryć te błędy, które zgłaszasz, przykładowo ten z częstotliwościami blisko siebie - po tygodniu (bo najpierw pisałeś na satclub.pl, że coś tam jednak wyszukuje - położyła go różnica 3 MHz i to w paśmie C - ciekawe ile sklepów ma możliwość sprawdzenia tego :wink: ). Zwiechy po długim czuwaniu, moduły i karty i pomyłki polaryzacji przy blindscanie - dopiero po trzech tygodniach użytkowania. Owszem - odbiorniki są testowane przykładowo w Hollexie (są ku temu wyjątkowe możliwości, bo jest dostęp do niemal pełnej orbity, kilka typów instalacji, różne scenariusze użytkowania - rzadko który sklepik może sobie na coś takiego pozwolić), ale nie zawsze tak długo, bo:

 

1) Niekiedy producent nie chce udostępnić go na tak długo (a są tacy, co w ogóle nie chcą, bo się boją, że coś wykryjemy).

2) Nie zawsze jest na to wystarczająco dużo czasu, bo dystrybutor zamiast wstrzymać sprzedaż - natychmiast puszcza produkt po Allegro i wszystkich sklepach na około. Co tu testować, jak tuner już fruwa po sklepach? Musztarda po obiedzie. Pozostaje zgłaszać już po rozpoczęciu sprzedaży i modlić się, żeby jednak poprawili. Zauważcie, że wyjątkowe porażki, gdzie błędy są tak duże i tak ewidentne, że uniemożliwiają normalne użytkowanie - nie trafiają do sprzedaży w Hollexie. Było kilka takich zacnych modeli w historii...

3) Nawet jak już uda się przetestować - czasami zgłoszenia lecą w próżnię, jak opisałem wyżej. Co wtedy? Dystrybutor zaczyna sprzedaż, wszyscy na około tym już handlują. Gdyby sprzedawcy byli się w stanie zjednoczyć i blokować produkty z błędami - to by było co innego, ale jak tu się zjednoczyć, jak wielu drobnych handlarzy ma to w tyłku. Wzajemne animozje, czy sprzedawcy na sznurkach producentów - gdzie ktoś taki jest w stanie się przeciwstawić, jak od tego zależy jego być, albo nie być... Większe sklepy mogą i niekiedy to robią, że nie decydują się na wprowadzenie jakiegoś produktu - zarobią na czym innym. Ale ciułacz z Allegro, czy giełdy elektronicznej (nie generalizując, bo są tam też solidni sprzedawcy - jak wszędzie - są dobrzy i źli), co sprzedaje tunery z marżą 1 zł przecież nie może nie wprowadzić nowego tunera - jak będzie pierwszy to ludzie kupią od niego nowość i zarobi. Co go tam jakieś testy obchodzą :lol2: Zresztą i tak często nie ma takich możliwości, żeby je solidnie przeprowadzić.

 

Testy powinny spadać na dystrybutora - on wprowadza produkt, więc powinien się upewnić, czy on działa, a jak on nie ma czasu/wiedzy/możliwości - zlecać takie testy komuś, kto ma możliwość je przeprowadzić (czyli ma jednocześnie różne instalacje antenowe, dostęp do różnych kart i modułów), płacić za nie i dać miesiąc czasu na ich solidne przeprowadzenie. Na Topfielda SRP-2100 miałem 3 dni. Weź sprawdź w tak rozbudowanym sprzęcie każdą z funkcji :crazy: Aż musiałem jedną nockę zarwać, żeby przetestować jak najwięcej - ponad 30 godzin jednym ciągiem na nogach byłem.

 

Sytuacja mknie ku gorszemu. Nikt nie chce testów, bo lepiej szybko sprzedać kontener i zapomnieć. Po co sobie zawracać głowę jakimiś błędami - phi :( Teraz producenci stawiają na dostępność lewego softu i dodatkowo zatrudniają krzykaczy na popularnych forach, żeby przypadkiem nie pozwolili powiedzieć coś złego na temat danej marki.

 

A oprócz tego są też sytuacje, w których błędów nie ma i pojawiają się z czasem - jak Technomate TM-6900 HD Combo i karty TNK - błąd wprowadzony w jednej z kolejnych wersji oprogramowania, nie doczekał się poprawki.

 

Podsumowanie: błędy mają różną wagę i różną uciążliwość dla różnych grup użytkowników. DX-erzy są jednak w mniejszości, więc i ciężko znaleźć im jakikolwiek dobry odbiornik pod dość wyśrubowane wymagania. Jednocześnie nawet, jeśli już pojawia się coś, co ma faktycznie poważne błędy - nie zatrzymasz sprzedaży tego - nie ma takiej siły na rynku. Jak jedna firma nie wprowadzi, to skusi się inna. Jak jeden sklep nie zdecyduje się na sprzedaż, to sprzeda ktoś inny.

 

Jednak jak pisałem - w przypadku HD Box-a 9100/9200/9300 z błędami, patrząc z perspektywy zwykłego użytkownika wcale nie jest bardzo źle. Dystrybutor dostarczył tunery 9100/9200 do testów, sprawdzałem je pod kątem różnic w porównaniu z OpenBox-em S7, z którym miałem do czynienia już wcześniej i te błędy, które uznałem za znaczące (wymienione wcześniej) zgłosiłem swoją drogą. Części bardziej "zaawansowanych" nie zlokalizowałem (wymienione wyżej które) - dorzuci się nowy raport i zobaczymy. Sprzętowo 9100/9200/9300 są całkiem niezłe, a programowo kolejność zmian powinna być taka:

 

- gryzienie się modułów i kart - wpływa na zwykłych użytkowników

- zwiechy na starcie/przelotka

- wybrane kwestie DX możliwe do wprowadzenia na tym etapie, czyli: wyszukiwanie zaawansowane, poprawka bliskich częstotliwości, błędne polaryzacje przy blind scanie (zmiana filozofii edycji transponderów, czy kwestia obecności oznaczeń DVB-S/S2 i FEC to już obawiam się, że za późno).

 

Jeśli są jeszcze jakieś błędy - proszę zgłaszać. Póki co z postów wyłuskałem tyle, co powyżej, nie jest to kolosalna ilość, widziałem gorsze sytuacje. Dla DX w tej chwili nie bardzo, ale dla zwykłego usera - kwestia dyskusyjna.

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem dogłębnie i nikt się nie obrazi. Starałem się możliwie szeroko rozpisać swój punkt widzenia i liczę, że zostanę zrozumiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z opinią przedstawioną przez Mr. Orbita. Do DX-erki tuner może i się nie nadaje ale jednak to dość specyficzna (wymagająca) grupa odbiorców która jednak jest w mniejszości. Z punktu widzenia zwykłego użytkownika tuner jest moim zdaniem całkiem ciekawy. Produkt jest stosunkowo niedługo na rynku a jest dość dobrym PVR-em. Czytnik już po zakupie jest wielosystemowy a do tego obsługuje wielostrumieniowość (można nagrywać dwa kanały i oglądać trzeci - oczywiście z transponderów z których nagrywamy (dotyczy cyfry) - lub oglądać dwa kanały w PIP ale to raczej mało ważna cecha). Nagrywany materiał jest zdekodowany więc po zmianie uprawnień na karcie nie tracimy dostępu do nagranych treści - tak przynajmniej mi się wydaję. Dość szybki w działaniu i łatwy w obsłudze.

 

a wracając do błędów to dodałbym dwa życzenia:

- tuner obsługuje MHW EPG ale nie pobiera go z hot birda tylko z astry - myślę ze jest to do zrobienia a jak ktoś ma cyfrę to by się przydało

- prędkości przewijania nagranego materiału są bardzo niskie - jak na współczesny PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w przewadze tego co napisałeś @Mr. Orbita choć w kilku kwestiach nadal będę upierał się swego że za taką cenę odbiornik powinien mieć zapewnioną

- widzialności bardzo bliskich transponderów tj. 2-3MHz przy takim samym SR i polaryzacji

- edycje transponderów właśnie z takim skokiem częstotliwości

Dlaczego ? popatrz nawet tuner Opticum 4050C który kosztuje "grosze" i napewno nie jest kierowany do DX-era tylko zwykłego użytkownika kanałów FTA bez problemu radzi sobie z tym i dla niego różnica 2MHz to standard widzi dwa różne kanały a nie jeden i ten sam.

 

Piszesz po co ma pokazywać FEC i modulacje skoro dla tradycyjnego użytkownika jest to nie potrzebne no dobrze wychodząc z takiego założenia po co tuner ma czytać SR 1000 a nawet niżej mogli dać od 3000 do 30000 i też zwykły użytkownik nie marudził by mocno.

 

Tuner jednak radzi sobie z ekstremalnie niskim SR (S i S2) czyli jednak coś w tym jest że może potrafić więcej niż wymagania przeciętnego użytkownika. Ja powiem tak wszystkie jego wady i niedopracowania jestem w stanie przeboleć ale to iż nie widzi tp. ze skokiem 10Mhz nie przeboleje.

Zrozumiał bym to jeśli odbiornik kosztował by 800zł - OK cena jest taka nie wymagam aż takiego rarytasu jest tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuchnet & @Wanderer

 

Nie cena stanowi o przydatności dla DX-era ;) Humax iCord HD jest droższy, a edycji transponderów właściwie nie ma, z odbiór niskich SR najlepiej przemilczeć, a Blind Scan nie istnieje ;) Na szczęście jeszcze nie trafiłem nikogo, kto by chciał brać iCord-a na potrzeby DX i oby to nigdy nie nastąpiło ;)

 

PS: Nie pisałem "po co ma pokazywać FEC", tylko, że tego nie potrzebują zwykli userzy i to jest prawda. SR też by mógł niedziałać - działa, bo akurat zrobienie takiego hardware jest łatwe (kiedyś tak nie było i było różnie w tej kwestii, zresztą teraz dla DVB-S2 też są tunery, co poniżej 10000 Msps nie schodzą ;) ) Moim zdaniem FEC ma pokazywać, ale kogo moje zdanie obchodzi? ;) Naprawdę nie chcę Was martwić, ale w tym kierunku idą kolejni producenci. Teraz mam na tapecie Opticuma x403p - kompletnie nie ma ani FEC, ani rodzaju DVB, ani modulacji - nic. Na wszystko ma automat (ale ma Blind Scan ;) ). Moim zdaniem to jest też przyczyną kłopotów z niskimi SR (dwa kanały SCPC z takim samym SR obok siebie) - nadmiar automatyki prowadzi do właśnie takich skutków, że odbiornik wyłapie to, co mu się "wylosuje" na demodulatorze - nie mamy kontroli nad szczegółowymi parametrami, a czułość głowicy jest celowo "przytępiona", żeby jeśli użytkownik wpisze częstotliwość źle, to żeby mu demodulator sam skorygował i się wstroił. To może być nawet nie do poprawki na poziomie software, jeśli jest to załatwione sprzętowo...

 

BTW: Uważam, że winny za takie sytuacje jest... Blind Scan. Producenci (i to nawet nie tunerów - tylko wcześniej - podzespołów) robią "kostki" potrafiące wszystkie parametry dobrać samemu, więc wychodzą z założenia - eeee, po co resztę danych wyświetlać - trzebaby dorabiać dodatkowe procedury, żeby zwracało FEC, modulację itd. Za dużo roboty... Taką sytuację mam z chipami Montage w karcie DVBWorld - producent mi napisał, że nie da się wydobyć prawidłowych parametrów zwrotnie z karty. W efekcie jest taki numer, że w ogóle mogę sobie jakikolwiek SR wpisać :/ Wpisuję tylko częstotliwość i polaryzację, a resztę karta olewa. Pięknie mi wyszukuje feedy, ale co z tego, jak nie wiem jakie parametry, a nawet jaki SR :/ Mam nadzieję, że jak będą robić Blind Scan na kartach Prof, to STV0903 ma większe możliwości i będzie dało się zwrotnie wyciągnąć komplet danych o parametrach przekazu, a czułość na tym nie ucierpi...

 

@wojtas1979r

 

Działa - jeśli na karcie Cyfry+ masz pełny pakiet i na module Cyfrowego Polsatu też (bo zawsze z czegoś zdekoduje - tyle to mam sprawdzone). Jak nie masz pełnych pakietów - tego już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pakiet cyfry prestiżowy HD+ (tutaj jest pełny pakiet), oraz moduł cyfrowego polsatu( tutaj jest 1 miesiąc pakiet familijny+relax mix oraz 4 miesiące pakiet familijny , polsat HD oraz 4 kanały HD. Czy to zaliczamy jako pełny pakiet ?? .Chyba nie ,ale pełny pakiet to można dopiero zamówić po tych czterech miesiącach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do softów i tego czy kolejne z nich nie cofią w rozwoju tego odbiornika i czy twórcy tych softów wiedzą co robią wogle i na czym kolejne poprawki miały by ewentualnie polegać bo z tego co widzę nie mają o tym zielonego pojęcia

Fakt poprawki robią do tego aby sharing chodził i kolejne emulatory oraz aby odbiornik obsługiwał inne karty (o tuż po co to jest robione ? - właśnie dla zabawy w sharing aby obdiornik się lepiej sprzedawał)

 

Tutaj przykład jak idzie w parze to o czym piszą w nagłówkach softów a jak to wygląda w rzeczywistości

fw 1.08.09/9200

1. not working with StandBy Off : fixed

2. Screen Waving symptom by CVBS Noise when Service starts after Booting : fixed

3. Live will be started after Tuner Locking.

4. Not decoding for some specified mp3 file : fixed

5. EPG Language setting menu : added (Inside Language Setting Menu)

6. Arabic file name will be showed correctly in Play List in case English and Arabic Menu Language setting

7. Unsuitable TS file will not be seleceting and checking in Play List : fixed

8. In case Middle East products, Scrambled Message delay time is added

9. Loop thought power Bypass in case Standby Off(not supporting 1W Stanby)

A w rzeczywistości

1. przelotka nie działa nadal jak nie działała (czy to nie woła o pomste do nieba że 10 z kolei soft i nie można poprawić tego błędu)

2. dodali w blokadzie rodzicielskiej możliwość blokowania Pluginów uch jak pięknie bardzo przydatna rzecz aby dziecko nie pooglodało sobie pornosków które tatuś sharuje - wszytsko ładnie pięknie tylko gdzie w tym sofcie jest zakładka Plugins, która we wcześniejszych była w zakładce Dodatki czyżby o tym już zapomnieli ? Ja wiem że pluginy mam ładować do katalofu /var/bin tylko co z tego jak mam je uruchomić

Pierwszych kilka pp. jest żenujące co jest poprawiane.

04-24-2010_13-17-47.jpg

04-24-2010_13-17-36.jpg

 

Pytanie po co wyszedł ten soft i co on poprawia ?

 

wersja wczesniejsza

fw 1.08.01

1. Freezing Scrren when Flash writing : fixed

2. Diseq Command error : fixed

3. Voltage changing issue when receiver turn to standby condition during recording: fixed

4. not appearing popup message for plugin download : fixed

5. Audio delay sync feature added and it can set on AV Output Menu

6. Recording fail message appears in case default recording device is set incorrectly: fixed

receiver will ask to find correct recording device.

7. incorrect channel searching result between two TP which has very near frequency : fixed

receiver operated it as same TP with last version SW.

8. TP data update(eutel W2 16.0E), new Satellite added (eutel sesat 1 16.0E)

9. receiver hangup in System Informaiton Menu: fixed

 

1. przelotka nie działa

2.punkt 7 nie zostało zrobione

A to już edycja transponderów (śmiech)

Jak widzicie jest róznica 10Mhz a ten wynalazek już informuje mnie że taki transponder istnieje na liście transponderów tego satelity czy to nie jest żenujące. Tym samym tych dwóch kanałów odbiornik już nie odbierze, czy to jest naprawdę tak duże wymaganie aby tuner odbierał kanały z tak ogromną różnicą częstotliwości ?

04-24-2010_13-36-05.jpg

 

Reasumując po jaką cho.... wychodzą kolejne softy ?skoro nic nie jest poprawiane tylko pisanie bzdur w notatkach co jest niby zrobione i mydlenie ludziom oczu. W obecnej oprawie oprogramowania odbiornik nie nadaje się do niczego i nie chodzi mi pod kątem DX.

 

Edit: Boże nie tłumaczmy tego odbiornika w sposób taki iż nie jest to i owo potrzebne dla przeciętnego użytkownika bo to nie jest żadne tłumaczenie takie rzeczy jak w/w dyskwalifikują ten odbiornik po całości i nazwijmy rzeczy po imieniu ten tuner nie ogarnia podstawowych rzeczy a ludzie co nad nim pracuję nie wiedzą jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtas1979r

Mówisz dzwoniłeś do Fuerte i zapewniali Cię że dwie platformy współpracują idealnie w tym odbiorniku.

 

Udowodnię Ci że tak nie jest :lol:

Proszę bardzo trzy nasze platformy w odbiorniku

TNK

Cyfra+

Polsat

04-27-2010_10-05-31.jpg

 

A teraz kanały HBO przy włożonym Polsacie i karcie Cyfry+

04-27-2010_10-07-09.jpg

 

Jeśli wskoczy nam obraz to na sekundę po czym widzimy piękny komunikat KANAŁ KODOWANY

04-27-2010_10-05-51.jpg

 

A teraz co dzieje się po wyjęciu modułu Polsatu

04-27-2010_10-07-50.jpg

04-27-2010_10-08-13.jpg

 

Czy nadal jesteś w 100% przekonany a i nie tylko Ty że odbiornik idealnie współpracuje z naszymi platformami ?

Bo ja wiem że napewno nie

 

Tak spapranego odbiornika jakim jest HDbox i jego klony dawno nie było na rynku Panowie i nie ma co się okłamywać że jakoś to urządzenie radzi sobie bo prawda jest taka iż do niczego się on nie nadaje nawet dla człowieka który korzysta z tunera tylko do odbioru naszych platform

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat Hdboxa dziś zadzwoniłem po raz ostatni do dystrybutora z pytaniem czy będą wogle jeszcze jakiś softy z poprawkami do tego odbiornika

Jako odpowiedź otrzymałem cytuje:

Na chwilę obecną odbiornik ma wszystko co potrzeba i dalsze poprawki są już zbędne

 

No cóż brawo Panowie brawo :brawo::brawo: najlepszym komentarzem będzie brak komentarza.

Przez dwa miesiące dzwoniłem z pytaniem o poprawki dystrybutor zapewniał że ma dobry kontakt i napewno to będzię poprawione - teraz sytuacja uległa zmianie bo wszystko jest jak najbardziej w porządku.

 

Jaki z tego wniosek ? dystrybutor tylko z nazwy chyba no nic ale pora kończyć te żale i życzyć owocnej sprzedarzy.

 

OT. ta karta na pornoski jaką teraz dostajemy gratis to chyba ze względu na to iż jest to naprawdę rewelacyjna maszyna o dziwo wcześniej jej nie było :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista poprawek nie wskazuje, że coś zrobiono w kierunku znanych problemów, ale nie ładowałem jeszcze go. Za to jak obiecywałem - zająłem się już tematem i przesłałem listę kilku błędów w pewne miejsce (podzieliłem to, co zgłosiłeś na dwie części - jedna trafi w jedno miejsce, a druga w inne :] Dodatkowo część pierwsza może trafić w jeszcze jedno miejsce, więc jak nic nie będzie się działo, to powędruje jeszcze tam, ale wybrałem na pierwszy ogień miejsce, gdzie jest większa szansa na pomoc). Zobaczymy, czy coś się zmieni w kolejnych wersjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...