Skocz do zawartości

HDBOX FS-9200PVR


wojtas1979r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr. Orbita

Miałem właśnie zapytać jak tam działania z Twojej strony odnośnie tego odbiornika ale pomyślałem - zaczekam.

Softy nowe wyszły było ich dwa o zmiany lepiej nie pytaj :lol2: szczerze jest gorzej niż było czyli począwszy od softu z nagłówkiem s/w v1.08.16 a skończywszy na v1.08.22 / 2010. 05. 19 odbiornik nie radzi sobie z naszymi platformami mało tego po załadowaniu ich do odbiornika blindscan jest mniej skuteczny tzn. nie znajdzie już nic z SR mniejszym niż 1500.

Zaczynam kombinować już tutaj na miejscu u siebie bo nie ma wyjścia no tak tego zostawić nie można. Jak wyjdzie zobaczymy za poprawę softu (bliskie TP tzn. skok 3MHz, FEC i modulacja jestem w stanie zapłacić) na resztę przymknę oko bo jest w miarę OK

Tuner nadal nie skanuje w trybie zaawansowanym , skok ma 16MHz między TP i reszta bez zmian.

Co zostało zrobione:

Działają karty w systemie Cryptoworks i coś dla lubiących TV z innej strony

Cytuje:

"[beep] - funguje, sharing - funguje, odbiornik nie zawiesza się po 72 godzinach podczas korzystania z [beep] i sharingu"

Pepiczkom jak widzimy w to graj to im do szczęścia potrzebne.

 

Aha byłbym zapomniał jak wiadomo softy lecą poprzez USB ale uwaga jest jedna po załadowaniu nowszego odbiornik nie ma ochoty bardzo przyjąć ponownie starszej wersji trzeba mu lekko zamieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdziałałem niewiele - mail nic nie zdziałał, więc przedzwoniłem sobie do znajomego i za jego pośrednictwem (tj. on gdzieś moje zapytania pchnął dalej, niestety bezpośrednio nikogo w OpenBoxie nie znam) dostałem odpowiedź jedynie co do odległości transponderów między sobą. Otóż wg OpenBox-a odległość 10 MHz ustawili celowo, mogą to zmienić, ale nie mogą zejść poniżej 5 MHz, bo i tak nie zrozumie tego zastosowana głowica Sharp-a przy skanowaniu.

 

Odpowiedź mnie oczywiście nie satysfakcjonuje, bo jest bez sensu po prostu ;) Nawet jeśli załóżmy hipotetycznie, że głowica faktycznie nie potrafi się wstroić w sygnał, jeśli tuner do niej wyśle zapytanie o transpondery oddalone od siebie o 3 MHz i się nie przełączy, to co to za problem oszukać ją i pomiędzy te dwa zapytania wstawić fałszywe, znacznie bardziej oddalone, a później wrócić do tej częstotliwości oddalonej o załóżmy 3 MHz od początkowej? Być może wpłynęłoby to na szybkość wyszukiwania, ale nie powinno w dużym stopniu (moim zdaniem). W każdym razie wydawało mi się, że jeśli już powiedzieli, że mogą zrobić 5 MHz to chociaż to 5 MHz zrobią, więc jeśli zamienili 10 MHz na 16 MHz, czyli zamiast zmniejszyć jeszcze zwiększyli, to jednym słowem porażka.

 

Spróbuję w inny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc przyszedł czas aby napisać dwa zdania o najnowszym sofcie tego odbiornika (czytaj trupa)

 

Tak jak w każdym sofcie do niego nic na lepsze nie zostało poprawione oprócz możliwości nielegalnego oglądania telewizji ale to już zapewne wszyscy tutaj wiecie :lol2: a wręcz odwrotnie idzie ku gorszemu i coraz to gorzej pracuje się na tym odbiorniku.

Wyszukiwanie zaawansowane nie działa tak jak było od zawsze to już normalne :brawo:

Teraz przyszedł czas na wyszukiwanie ręczne i to już nawet spiep...li a konkretnie po nieudanym wyszukaniu danego transpondera trup wraca do ostatnio oglądanego kanału tylko [beep]a wie czemu czy nie może być tak jak we wszystkich odbiornikach że po nieudanym skanie transpondera odbiornika ponownie wraca do menu wyszukiwania i na transponder który chcemy zeskanować. HdBox już tego nawet nie potrafi i jak skanujemy np w moim przypadku transponder z NSS6 (95E) i kanały nie zostały zaprogramowane trup wraca mi do ostatnio oglądanego kanału czyli ITV HD (Astra 2D). Po czym ponownie musimy znaleść ten tp z NSS6 a zajmuje to napewno ponad pół minuty. Osobiście chyba każdego z nas szlak by trafił

201006171865.jpg

 

201006171867.jpg

 

Poprzednie softy dało się jakoś oszukać na bliskie TP tj. jednemu dodać 8Mhz a drugiemu odjąć 8MHz i jakoś się programowało w tym już niestety takiego tricku zastosować sienie da po odjęciu 8MHz odbiornik nie widzi sygnału - czyli jest jeszcze gorzej niż było :brawo::brawo:

 

Karta Cyfry wraz z modułem Polsatu działa tak jak działała czyli nie oglądamy kanałów HBO

 

Najciekawsze na koniec :D trup zawiesza się bardzo często na tym sofcie ewidentnie przeszkadza mu jego własny pilot.

 

Małe podsumowanie:

Jestem wściekły na dystrybutora tych odbiorników tj. firmę Fuerte bo nie potrafią nic z tym zrobić twierdząc że odbiornik na tym etapie oprogramowania jest doskonały i nic mu więcej nie trzeba. Najprawdopodobniej skończy się na tym że wyślę im ten odbiornik z listem w środku. Nie chcę kasy za niego nie chcę go na oczy widzieć.

 

Palenie tytoniu szkodzi ale HDbox szkodzi bardziej kupując go bądź zawsze zaopatrzony w skrzynkę piwa i relanium przyszły użytkowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam jeszcze do tematu HDBox i pokazywania FEC

Tak jak wiemy HDBox to wierna kopia odbiornika Openbox X-730. Odbiorniki różnia się tylko oprawą graficzną i waga softów poza tym wszystko jest to samo.

- skok 16Mhz

- blindscan

- programowanie zaawansowane nie działa

- listy kanałów pasują do HDboxa (ten sam edytor)

- softy mają to samo rozszerzenie

- takie same przyciski funkcyjne na pilocie

 

Jednak Openbox 730 pokazuje wartość FEC :D niestety w Hdboxie nie można doprosić się pepików aby wprowadzili takie zabiegi kosmetyczne. Napewno można to zrobić tak samo jak z tym skokiem i edycją TP tylko jak doprosić się tych ludzi aby to wprowadzili :(

 

@Mr. Orbita udało Ci się może coś dowiedzieć czy planują woglę coś z tym zrobić bo szczerze to mi ręce już opadły nie wiem jak im wbić do głowy że odbiornik to nie tylko emulacja sharing i nahravanie :/

Aha najnowszy soft fw 1.08.31 jest szczytem nieudolności i pogrąża odbiornik zupełnie w efekcie tuner wisi co kilka minut do tego nie idzie zupełnie nic wgrać już przez USB (nawet listy kanałów)

 

Kilka fotek obydwu odbiorników

07-31-2010_17-24-24.jpg

 

07-31-2010_17-24-31.jpg

 

07-31-2010_17-25-17.jpg

 

07-31-2010_17-23-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takiej operacji bał bym się zrobić :lol2: jestem pewien że po zamianie softów HDBox okazał by się już totalnym trupem :/ Dostałem tez wreszcie jakąś informacje od Sapro :/ z tego co napisali to są w stanie zrobić tego FEC-a i klika rzeczy ale myślę że najpierw trzeba doprowadzić w nim do użytku funkcje nielegalności :D napisali abym też zwrócił się z prośbą do szpeców Octagona 1018Aliance bo są mądrzejsi :).

Tak więc podpytałem kolegę z forum naszych zachodnich sąsiadów na temat Octagona 1018Aliance i ewentualnych poprawek do niego bo ten też ma takie "defekty" w odpowiedzi dostałem że te odbiorniki to typowe zabawki do CARDSHARINGU :brawo: i w tym kierunku będą kolejne poprawki w Octagonie :/ tym samym chyba nie ma co liczyć na to że HDBox będzie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...