Skocz do zawartości

CANAL+ Premium, CANAL+ Film i CANAL+ Family


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Seriale mogą być raz emitowane natychmiast po premierze, innym razem ze zwłoką, nie może jednak być tak, że wszystko pokazywane jest z miesięcznymi opóźnieniami i podpisywane 'premium'. Przez mnogości kanałów oraz usługi internetowe nigdy pewnie nie padnie już w telewizji rekord oglądalności tego typu rzeczy - finał M.A.S.H. oglądało 106 mln widzów, ale mimo wszystko to nadal przyszłość telewizji. W każdym razie czekam na American Gods oraz nowy wojenny miniserial duetu Spielberg-Hanks, które z odpowiednim budżetem (Pacific z kosztami reklamy to nieprawdopodobne 250 mln $) i wykonaniu HBO mogą dokonać kolejnego telewizyjnego przełomu. Warto więc inwestować w ten rynek, o czym niestety C+ zapomniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Walking Dead, Da Vinci Demons, The Bridge (Fox) oraz Hannibal (AXN) są koprodukowane, przez te stacje, stąd taka szybka premiera.

Hannibal owszem, ale już FlashForward nie. Co do seriali FOXa to też nie ma co mylić studia FOX z samą stacją FOX. Nie wszystkie seriale ze studia FOX są emitowane w FOX premierowo (The Simpsons, Modern Family).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do seriali FOXa to też nie ma co mylić studia FOX z samą stacją FOX. Nie wszystkie seriale ze studia FOX są emitowane w FOX premierowo (The Simpsons, Modern Family).

Mówiąc o koprodukcji, nie miałem na myśli amerykańskich stacji. The Walking Dead, Da Vinci Demons, i The Bridge to koprodukcje FIC, czyli nadawcy m.in polskiego Foxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na c+family2 film krzyk4 ze znaczkiem premiera

 

Szkoda, że niedawno c+, c+film, hbo, cinemax transmitowały ten sam film też ze znaczkiem PREMIERA.

Dno i wodorosty

Nie pisz bzdur! Nigdy ten film nie leciał na HBO, ani Cinemaxie.

Co do napisu premiera na różnych kanałach Canal+, to też mi się to nie podoba, ale potrafię zrozumieć tego powody. Poza tym jest to czepianie się szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak na to spojrzeć. Emisja filmu, transmisja meczu na żywo, ale już meczu, ktory nie jest na żywo to retransmisja. Natomiast sam przesył czy to jeśli.chodzi o sygnałtv czy radiowy czy telekomunikacyjny jest transmisją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę @kamilu , że wodolejstwo leży w Twej naturze.

Czepiasz się nawet słówek . a może warto przeczytać co znaczą(gdybyś sam się zastanowił na swą logiką parsknąłbyś śmiechem bo na dobrą sprawę słowo TRANS oznacza przeniesienie,,,, więc łatwiej przenieś obraz filmu niż MECZ. Tu raczej TRANS dotyczty przeniesienia obrazu wydarzenia , a nie samego wydarzenia fizycznie).To, ze masz wrażenie poprawy Canalu+ po fuzji nawet potrafimy zrozumieć (i cieszymy się z tego) i tylko pozwól , ze duza grupa osób ma odmienne zdanie.

Na razie Twa interpretacja pozostaje pusta bez konkretnych podsumowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ? Najwyrazniej. Wyjaśniłem dokładnie wiele kwestii. Jak widać nie potrafiłeś tego przeczytać ze zrozumienim. Wodolejsttwo to Ty uprawiasz nie stosując konkretów.

 

Co do słowa "transmisja" w jednym poście wyjaśniłem jakie nazewnictwo stosuje się w przypadku telewizji. "Transmisja", "retransmisja", "emisja". Po prostu. Dodałem jeszcze o zastosowaniu tego zwrotu jako pojęcia stosowanego w technice. Ale jakoś, jak widaćtego nie zrozumiałeś. No trudno. Może warto poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem? Polecam. :D

 

I nie mam wrażenia poprawy. Po prostu to jest prawdą. Skoro jest więcej wytwòrni, codziennie premiera filmowa (w przeciwieństwie do HBO)., bogata oferta sportowa (w przeciwieństwie do HBO). Co się dziwić, że tego nie zauważasz skoro oczekujesz 7-8 hitów zauważając jednocześnie jak słabe filmy są kręcone, prawa filmowe dzielone na kilka kanałòw premium. Do tego fakt, że jednemu podoba się taki film, a drugiemu inny. Ale nie dociera, bo przecież trzeba swoje żale przelać na klawiaturę. Może warto zrezygnować skoro płacisz za coś co Ci się nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tylko po co tak się "faflusić". Energię wykorzystać na zestawienie faktów, o które proszę... w innym wypadku zostań zdrów z przekonaniem o wyższości zdania...o wytwórniach.

Jeśli chodzi o rady końcowe to też daremny trud. Nie zamierzam wyprowadzać cię z błędu, ale naprawdę radzę sobie z operatorem (2 abo w C+) i płacę akurat tyle ile trzeba. A może o wiele mniej... więc bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mam wrażenia poprawy. Po prostu to jest prawdą. Skoro jest więcej wytwòrni,

Błąd. Po prostu wróciły te, które C+ swego czasu stracił. Jest to co najwyżej powrót do tego co było.

 

bogata oferta sportowa (w przeciwieństwie do HBO).

HBO w Polsce nie stawia na sport i tyle. Każdy kto bierze ten kanał, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Maja za to najlepsze produkcje własne, o których C+ może tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tylko po co tak się "faflusić". Energię wykorzystać na zestawienie faktów, o które proszę... w innym wypadku zostań zdrów z przekonaniem o wyższości zdania...o wytwórniach.

Jeśli chodzi o rady końcowe to też daremny trud. Nie zamierzam wyprowadzać cię z błędu, ale naprawdę radzę sobie z operatorem (2 abo w C+) i płacę akurat tyle ile trzeba. A może o wiele mniej... więc bez obaw.

 

Na stronie 60 w tym wątku, w poście z wczoraj z godziny 11:26, jak i późniejszych zostało wiele wyjaśnione. Natomiast Ty niewiele wyjaśniłeś. Prosisz o 7-8 hitów. Może sporządzisz taką listę z "hitami" na 3 miesiące? Nie zapomnij też uwzględnić tych "20 FAJNYCH" o których też dumnie pisałeś. :lol2: Tylko nie zapomnij, ze niektóre "Hity" i "FAJNE" filmy będą w HBO ze względu na to, że prawa do niektórych wytwórni ma HBO. Ale to pewnie wiesz. :lol2: Dopiero potem możemy na ten temat rozmawiać, bo jak na razie nic nie wnosisz do dyskusji.

 

Masz 2 abo w C+, gdzie nie ma co oglądać? :shock: Ja jeżeli z czegoś nie korzystam, bo mnie coś nie interesuje, bo nie widzę w tym czegoś wartościowego, nie wydaje dodatkowych pieniędzy i z tego rezygnuje i przeznaczam te cenne pieniążki na coś innego. Ale widocznie masz inne zdanie na ten temat i po prostu lubisz sobie "popsioczyć".

 

Błąd. Po prostu wróciły te, które C+ swego czasu stracił. Jest to co najwyżej powrót do tego co było.

 

Jaki błąd? Widziałeś filmy z FOXA chociażby w styczniu 2013? Więc ich przed fuzją nie było. Owszem, były, ale do 2011 roku. Poza tym wartość C+ też się zwiększyła, ponieważ do oferty została dołączona też Liga Europejska i Liga Mistrzów. Co do ceny - tak jak pisałem - cena C+ z cennika opcji C+ nie jest stosowana, bo nie można dobrać opcji C+ do swojej oferty oddzielenie, a każdy abonent nc+ dostaje rabaty. I to nawet spore, jeżeli wyśle wypowiedzenie.

 

HBO w Polsce nie stawia na sport i tyle. Każdy kto bierze ten kanał, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Maja za to najlepsze produkcje własne, o których C+ może tylko pomarzyć.

 

No i? To dlaczego porównujecie ceny C+ i HBO? To nie jest miarodajne. HBO może ma produkcje własne i tutaj się zgadzam - są dobre, ale częstuje nas ostatnio odgrzewanymi kotletami francuskimi z C+ jak chociażby "Jak kochać to we dwoje" czy "Kiedy świnie mają skrzydła" pokazując je jako "premiery". W poprzednim tygodniu mieliśmy 3 premiery + animacje. Dwa tygodnie wcześniej "aż" 3 premiery filmowe. W tym tygodniu jest lepiej chociaż nie brakuje też takich "hitów" jak chociażby "Czarnobyl. reaktor strachu". W C+ premiera jest codziennie - dodatkowo w poniedziałki film dokumentalny, gdzie HBO pokazuje w środę powtórki swoich dokumentów. Podniecacie się kilkoma serialami, które i tak są produkowane przez HBO i stąd też są emitowane kilka dni po premierze w USA (chociaż na "Newsroom" też poczekamy kilka tygodni). HBO stawia na seriale, a C+ na sport (szczególnie na polską ligę), co tak jak już wcześniej pisałem, jest dobrym kierunkiem, o czym świadczą wyniki oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, FOX BYŁ w C+, później go stracili i teraz odzyskali. Nic nowego nie pozyskali. C+ jak najbardziej możesz dokupić osobno. To że rozdają go za pół darmo dla migrujących to tylko efekt falstartu encepence.

 

HBO ma produkcje własne, które uważam za coś lepszego niż sport. Każdy bierze to co go interesuje. Wiadomo że fan np. ligi polskiej będzie za opcją Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy napisałem, że FOXA nie było? Napisałem, że był do 2011 roku. W filmie nic nowego nie pozyskali, bo nie ma praktycznie co pozyskać, dwie wytwórnie się połączyły, o czym pisał już wcześniej Pawop. Pozyskali za to Ligę Europy i Ligę Mistrzów (była w n, nigdy wcześniej nie było tych rozgrywek w C+). Odzyskali utracone wytwórnie. Canal+ w nc+ nie kupisz osobno, jak HBO. Co jedynie w kablówkach, ale cena ta zależy w głównej mierze od samych kablówek. Jako opcje są dostępne tylko dla dotychczasowych klientów cyfry i n-ki ze względu na porażkę nc+.

 

Dokładnie - każdy bierze to co chce. Jeden woli seriale HBO, inni sport. Ale porównywanie cen HBO i Canal+, gdzie zawartość jest naprawdę różna jest czymś niemiarodajnym.

 

Ani HBO ani Canal+ "świętością" nie grzeszy. Każdy kanał ma swoje zalety i wady, ale trzeba być obiektywnym, w tym co się pisze. I zauważyć plusy i minusy, każdej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Warto schować ton 'wszystko wyjaśniłem' pod poduszkę, bo jest niepoważny. Używając argumentu, skądinąd słusznego, że dobrych filmów powstaje mniej i trudno nimi obsypać ramówkę de facto przyznałeś, że CANAL+ pozyskanymi wytwórniami nadrobia ilością, ale nie jakością. Co gorsza nie wróży to dobrze na przyszłość ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ścisłość wisi mi czy Canal+ jest lepszy czy gorszy. Na dziś mam dostęp, na nowe warunki nc+ się nie piszę. A w tv mam co ogladać.

Razi mnie tylko bezmyślna paplanina o własciwym kierunku stacji ( wświetle zapowiedzi nc+, o których juz wielu nie pamięta), o polepszeniu oferty (oczywiście ze swiadomością ograniczeń i warunków dostępu, w tym najważniejszego: Canal+ ogłosi, ze abonent dostaje najlepsze kino i co z tego...nie ma sposobu się wycofać jak zapowiedzi będą prózne).

Na dziś są próżne.

Taśmowe ekranizacje Szekspira, koszmarki (Kop głębiej) czy nijakie ("Barbara") toż przecież nie zmiana na lepsze i co daje abonentowi długa lista tych okrzyczanych wytwórni! Na domiar złego powraca (sprzeczna z ideą wysokiej jakości) rozdawnictwo dostępu za grosze co moze spowodować jeszcze większe zacofanie programowe.

Sami przecież piszecie, ze dobre MUSI kosztować: jak to pogodzić z faktem, ze operator platformy rozdaje 6xCanal+ za 49-59 zł z pakietem byleby tylko uratować jelenia-abonenta. Czym to się skończy? Ja bym z takich obniżek się nie cieszył...bo wkrótce królować będą teledyski i łapu-capu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lady Maverick - nie przypominam sobie, że użyłem sformułowania "Wszystko wyjaśniłem", co najwyżej "wiele wyjaśniłem", ale "wiele" to nie "wszystko".

 

@bat - oczywiście, że dobre musi kosztować. Jednak C+ tracąc wytwórnie w poprzednich latach, przyzwyczaiła klientów do rozdawania C+ za pół darmo. Teraz to się wszystko obraca przeciwko nim. Kolejna kwestia, mimo wszystko 119zł za C+ dla nowych klientów to dość sporo. Mogliby zaproponować niższą cenę, bez tych wszystkich VOD i innych. Myślę, że więcej klientów zdecydowałoby się na nc+. I niestety Twoje proroctwa o pogorszeniu się oferty mogą stać się faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O pogorszenie oferty w stosunku do ostatnich miesięcy, gdzie proponuje się widzom filmy kupowane na wagę klasy Ż oraz komercyjną taniochę, która przemknęła przez kina lotem błyskawicy nie wzbudzając nigdzie większego zainteresowania, raczej będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Wam, że trochę rażą bluzgi w filmach. Nawet na filmach od lat 12.

Ja wiem każdy je zna, praktycznie w większości filmów klną, ale mimo wszystko nieprzyjemnie się tego słucha.

Na innych stacjach lektorzy to łagodzą, tu w zasadzie bez cenzury. Ahh ta kinematografia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...