Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie git. Jako kibic jednej z czołowych drużyn raczej takiego problemu nie mam (C+ transmitował ponad 20 spotkań mojej drużyny, teraz ewentualnie przy czterech meczach tygodniowo byłyby to prawie wszystkie mecze) ale ktoś kto kibicuje słabszej drużynie mógł wykupić OS za 10zł/mies i mieć dostęp do wszystkich spotkań. W sugerowanym przez ciebie rozwiązaniu aby widzieć większość spotkań swojej (słabej) drużyny będzie musiał wykupić także Polsat a nie chce mi się wierzyć, że jakikolwiek mecze Ekstraklasy pojawiłby się w pakiecie za 39zł. Koszt rośnie znacząco. To już lepszy jest osobny kanał za 100zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego. Wszystkie mecze ekstraklasy MUSZĄ byc na Cyfrze+ ( tak jak teraz są ), gdyż to oni wygrają przetarg, odsprzedaja po prostu sublicencje Polsatowi. Polsat bedzue musial stworzyc nowy kanal ( Polsat ekstraklasa? ), który bedzie musial udostepnic Cyfrze+ ( być może tak jak teraz Orange Sport za 10zł/mc ). Nie masz sie czego bac.

 

To tak jak było z MŚ w 2006r w pilce noznej. Prawa do calosci mial na terenie Polski tylko i wylacznie Polsat. Jednak tvp chcialo transmitować pare meczy. Polsat więc zaproponowal im sublicencje na polowe meczy ( 32/64 ) i tvp zaplacilo. Tak samo bedzie teraz jak Canal+ wygra przetarg.

 

Dokladniej to widze tak: Canal+ wygrywa komplet pakietów, czyli 4 mecze + 2x2 mecze - razem wszystkie 8 spotkan w kolejce. Odsprzedaje pakiet 4 meczy ( slabsze mecze w kolejce ) grupie Polsat, ale zastrzega, że muszą one byc transmitowane w takim kanale, ktory bedzie rowniez na Cyfrze+. Polsat tworzy więc nowy kanal, który będzie najprawdopodobniej dodatkowo platny ( 7-10 zł/mc ) i bedzie dostepny w CP i C+. Pozostale 4 lepsze mecze w kolejce beda normalnie na Canal+Sport. Czyli nie zmieni się nic dla abonenta Cyfry+ poza zmiana znaczka Orange Sport na Polsat Ekstraklasa (?). Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś szalony lub wielki pasjonat zapłaci 10 lub 15 zł za kanał Ekstraklasy jeśli on powstanie w co wątpię. Nie dajmy się zwariować Ekstraklasa zostanie w Canal+ przemawia za tym doświadczenie, jakość transmisji, świetny komentarz i dystrybucja kanału. Żeby stworzyć kanał trzeba w niego zainwestować a przecież Ekstraklasa liczy na zyski a nie dodatkowe wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na prawdę uważasz, że Polsat otworzy specjalnie dla ekstraklasy kolejny kanał sportowy? Zastanów się troszkę.....

A ty uwazasz, że Polsat da ekstraklase do Polsatu Sport i 1)da go za free dla abonamentow 2)udostepni go Cyfrze+ ? :lol2: Nie rozsmieszaj mnie i pozostalych. Jedyna inna opcja to ekstraklasa do Polsatu Futbol, jednak tam jest LE i raczej nie udostepni go Cyfrze. Czyli jasne jest, że na 100% Polsat bedzie musial stworzyc nowy kanal na takiej zasadzie jak istnieje Orange Sport. Po prostu nowy kanal udostepni w CP za dodatkowa oplaca 5-7 zł i Cyfrze+ z taka sama cena. Watpie, aby bylo drozej, gdyż bedzie tam tylko ekstraklasa i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co od razu tworzyć nowy kanał? Przecież mogliby dać ekstraklasę na jednym z kanałów serwisowych,tak jak transmitują LE i udostępnić go Cyfrze.Godziny meczów się na nakrywają,więc 1 kanał serwisowy w zupełności wystarczy.Co do opłat to tak jak za ligę europejską 1 zł za kolejkę i każdy byłby zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na prawdę uważasz, że Polsat otworzy specjalnie dla ekstraklasy kolejny kanał sportowy? Zastanów się troszkę.....

A ty uwazasz, że Polsat da ekstraklase do Polsatu Sport i 1)da go za free dla abonamentow 2)udostepni go Cyfrze+ ? :lol2: Nie rozsmieszaj mnie i pozostalych. Jedyna inna opcja to ekstraklasa do Polsatu Futbol, jednak tam jest LE i raczej nie udostepni go Cyfrze. Czyli jasne jest, że na 100% Polsat bedzie musial stworzyc nowy kanal na takiej zasadzie jak istnieje Orange Sport. Po prostu nowy kanal udostepni w CP za dodatkowa oplaca 5-7 zł i Cyfrze+ z taka sama cena. Watpie, aby bylo drozej, gdyż bedzie tam tylko ekstraklasa i nic poza tym.

 

A gdzie ja tak napisałem, ze tak zrobią? Raczej sądziłem o tym co pawo24. Nie wmawiaj komuś, że ktoś coś napisał, skoro tak nie zrobił.

 

P.S. Żal mi Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czyli nie zmieni się nic dla abonenta Cyfry+ poza zmiana znaczka Orange Sport na Polsat Ekstraklasa (?). Proste.

 

Takie rozwiązanie od początku wydaje mi się najbardziej prawdopodobne, w dodatku pożądane :). Orange Sport ma niezłą ekipę, ale lepszy klimat robą Borek z Kołtoniem.

 

Ciekawy artykuł, trochę szerzej opisujący kwestię nowego kanału: http://www.rp.pl/artykul/610024_Ekstrak ... anal-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst jest najlepszy "Rz” dowiedziała się też, że spółka ligowa szuka na rynku finansowym inwestora, który wyłożyłby ok. 350 – 400 mln złotych na uruchomienie kanału i na wypłaty dla klubów w zamian za obietnicę przyszłych zysków. ".Ja jestem ciekaw gdzie znajdą takiego jelenia co im da 400 mln zł za obietnicę przyszłych zysków.

 

Idę do TP i powiem żeby mi dali z 20 mln zł i im obiecam że założę firmę i jak będzie przynosić zyski to im oddam.Koń by się uśmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank nim pożyczy tak dużą sumę pieniędzy będzie sondował rynek i sprawdzał czy ten projekt będzie miał szansę powodzenia.I mu wyjdzie że szanse są znikome.Nikt nikomu nie da 400 mln zł za [beep] i potem będzie się modlił żeby się udało a jak pokazała Holandia to się nie udało.Także te bajki o Ekstrlasa TV to sobie można między Andersena a Tolkiena włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, bank pożyczy a jak się nie zwróci ze sprzedaży abonamentu to kto mu odda? Zwłaszcza kluby spadające z ekstraklasy byłyby bardzo skore do spłaty zadłużenia. Innym wyjściem byłby brak gwarancji i tylko mała pożyczka na rozkręcenie kanału a wypłaty dla klubów zależałyby od ilości abonentów. Wówczas nie jeden prezes bardzo by się zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skywalkergw- pomysl z tym inwestorem wydaje sie smieszny ale ..nie do konca ! Zwroc uwage ze frekwencja rosnie na trybunach, Euro nakreci koniunkture, za 2 lata praktycznie kazdy klub bedzie mial nowoczesny stadion itd ! Teraz ten projekt nie ma szans powodzenia ale gdyby ruszyli z tym rok wczesniej ,podpisali umowy z wszystkimi platformami i kablowkami to kto wie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w tym roku Canal+ powinien przegrać ekstraklasę. "Ono" już miało swoje 5 minut teraz czas na N (N-Sprot).

Canal+ ma inne, zagraniczne ligi i niech na tym się opierają(tyle i aż tyle im wystarczy). N ma tylko i aż Ligę Mistrzów.

Nie chodzi mi że nie lubię Canal+ (byłem abonamentem Cyfra+) ale czas na jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pamiętam paręnaście lat temu telewizje mogły puszczać, wtedy jeszcze pierwszą ligę prawie za nic , tak w celach promocji i reklamy. Telewizja publiczna puszczała raz na jakiś czas drugą połowę wybranego meczu o 14-stej w niedziele i to z marną jakością. Canal + jest sam sobie winien, tak się za nią wzięli że teraz ten produkt jest wart 400 baniek za 3 sezony. Bez ligi polskiej, sztandarowego produktu Canal+, Cyfra skończy marnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że N wygra ponieważ jestem jej abonentem. Tak samo jak abonenci cyfry+ chcą żeby wygrał canal+ i tyle. Czy wy widzieliście kiedyś mecz na Nsport?

uważam, że opinię o komentatorach są głównie przez osoby, które nie są abonentami N. Nie są wcale tacy źli jak ich opisują, bardzo dobrym komentatorem jest np p. Marchliński . Wiem jak wyglądają mecze na canal plusie, byłem abonentem cyfry i im także zdarzają się pomyłki :), żeby nie było uważam, że canal+ to jednak klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czy wy widzieliście kiedyś mecz na Nsport?

uważam, że opinię o komentatorach są głównie przez osoby, które nie są abonentami N. Nie są wcale tacy źli jak ich opisują, bardzo dobrym komentatorem jest np p. Marchliński .

Nigdy nie byłem abonentem n'ki, a mam bardzo złą opinię o komentatorach nSportu, zwłaszcza o Wojtku Jagodzie, Sergiuszu Ryczelu oraz Robercie Sitnickim. Wspomnę tylko, że do nSportu mam dostęp poprzez TNK od ponad dwóch lat i chyba nie muszę być abonentem n'ki, aby wyrobić sobie własną, subiektywną opinię na temat komentatorów nSportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...