Skocz do zawartości

Przesiadka z Cyfry+ na n


Rekomendowane odpowiedzi

"czy sygnal z anteny bede musial szukac dlugo ?"

 

Nie rozumiem pytania. O co Ci chodzi? Częsti jak antena jest źle ustawiona to odbiorniki SD działają idealnie, a nbox nawet nie pozwoli na aktywację, ale widzę, że miałeś HD PVR z C+ więc zakładam, że masz dobrze ustawioną antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór platformy to niestety jest sztuka kompromisów.

Ja bardzo chciałem pożegnać się z Cyfrą, no ale jako kibic piłki szczególnie hiszpańskiej- i tak byłbym skazany na multipakiet Canal+.

w TnK jest z kolei nSport w wersji SD i bez rozszczepionych kanałów z meczami LM.

nie postawię kolejnego pudła - zwłaszcza że mój tuner może przyjąć cztery karty- tak więc Nka straciła klienta.

Filmy zdecydowanie wole oglądać na DVD ew BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja sam się właśnie zastanawiam nad zmiana. Robię przesiadkę na tv full hd tv. Jak popatrzyłem, to nawet jak wytarguje dekoder hd bez dodatkowych kosztów w swoim podstawowym+ i tak guzik sobie pooglądam HD(nic nie ma), musiałbym jeszcze 5x hd podstawowych wyprosić, bo jak zapłacić pełne stawki to się robi chora kwota a i tak specjalnie nie ma co oglądać. A u n-ki w podstawowych 54zl jest 13hd, na dodatek więcej kanałów niż w komfortowym+ który tez żadnych hd nie ma. Teraz tylko pytanie, czy te 13hd co dają w N-ce to nie jakaś ściema? Bo aż dziw ze u konkurencji można ledwo pięć jakiś dostać i to za dopłata, a tu 13 ot tak dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A u n-ki w podstawowych 54zl jest 13hd, na dodatek więcej kanałów niż w komfortowym+ który tez żadnych hd nie ma. Teraz tylko pytanie, czy te 13hd co dają w N-ce to nie jakaś ściema? Bo aż dziw ze u konkurencji można ledwo pięć jakiś dostać i to za dopłata, a tu 13 ot tak dają.

 

Wszystkie platformy ciągną programy HD z jednego źródła, więc jakość u wszystkich jest taka sama. Co innego same dekodery Platform, jedne dekodują lepiej drugie gorzej, ale ja nie będę tego oceniał bo nie mam telewizora full hd i dla mnie czy z Philipsa czy tunera n-ki obraz HD wygląda tak samo, jedynie co to dekoder n-ki (bez dysku) jest o niebo szybszy niż Philips HD z Cyfry+. W dodatku lepiej działa EPG i ładniej wygląda menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym HD nie jest tak idealnie jak by się mogło wydawać. TVN HD to może 20-30% ramówki nadaje w HD (na szczęście z dnia na dzień więcej pozycji), a i na Eurosporcie HD można trafić na SD. Prawda jest taka, że często na tych 13 kanałach HD fizycznie nie ma co oglądać, ale oferta nki pod tym względem jest najlepsza i najtańsza jakby na to nie patrzeć. Czemu tak jest - a no taką strategię przyjęli oferując jako prekursor kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A u n-ki w podstawowych 54zl jest 13hd, na dodatek więcej kanałów niż w komfortowym+ który tez żadnych hd nie ma. Teraz tylko pytanie, czy te 13hd co dają w N-ce to nie jakaś ściema? Bo aż dziw ze u konkurencji można ledwo pięć jakiś dostać i to za dopłata, a tu 13 ot tak dają.

 

Wszystkie platformy ciągną programy HD z jednego źródła, więc jakość u wszystkich jest taka sama. Co innego same dekodery Platform, jedne dekodują lepiej drugie gorzej, ale ja nie będę tego oceniał bo nie mam telewizora full hd i dla mnie czy z Philipsa czy tunera n-ki obraz HD wygląda tak samo, jedynie co to dekoder n-ki (bez dysku) jest o niebo szybszy niż Philips HD z Cyfry+. W dodatku lepiej działa EPG i ładniej wygląda menu.

 

Ja wlasnie bede chyba celowal w ten dekoder bez nagrywarki, niby to fajny bajer i przydaje sie czasem, ale mialem okazje poobcowac z pvr hd cyfry i prawdę mówiąc to przymulenie czy hałas raczej mnie zniechęcając do tego urządzenia przynajmniej w takiej oprawie. Man nadzieje ze ten zwykły HD od n-ki nie dość ze jest szybki to jeszcze cichutki?

 

 

Z tym HD nie jest tak idealnie jak by się mogło wydawać. TVN HD to może 20-30% ramówki nadaje w HD (na szczęście z dnia na dzień więcej pozycji), a i na Eurosporcie HD można trafić na SD. Prawda jest taka, że często na tych 13 kanałach HD fizycznie nie ma co oglądać, ale oferta nki pod tym względem jest najlepsza i najtańsza jakby na to nie patrzeć. Czemu tak jest - a no taką strategię przyjęli oferując jako prekursor kanały HD.

 

W sumie to się czegoś takiego spodziewałem, tylko właśnie w cyfrze przy niskich pakietach to można liczyć na cale 5hd z czego dwa eurospoty, to już rzadko kiedy byłoby coś do obejrzenia. Perspektywa 13 wygląda o wiele milej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie nboxa bez HDD - w rozwoju się będziesz cofał? W przeciwieństwie do PVR C+ nboxy recordery działają już idealnie - no może z softem turbo (dodatkowo płatny i nieobowiązkowy) są jeszcze drobne problemy, ale nie uniemożliwiają one nagrywania (czasami coś się zatnie podczas nagrywania z kanału HD - 1 na 20 nagrań się nie uda) czy też normalnego oglądania TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie nboxa bez HDD - w rozwoju się będziesz cofał? W przeciwieństwie do PVR C+ nboxy recordery działają już idealnie - no może z softem turbo (dodatkowo płatny i nieobowiązkowy) są jeszcze drobne problemy, ale nie uniemożliwiają one nagrywania (czasami coś się zatnie podczas nagrywania z kanału HD - 1 na 20 nagrań się nie uda) czy też normalnego oglądania TV.

 

Ja mam dekoder n-ki bez dysku, powiedz mi na czym polega te cofanie w rozwoju? Ja nie potrzebuje nagrywać na HDD. A płacić za soft turbo żeby mieć kolorowe i duże ikonki to jest jakieś nieporozumienie.

@marioking: dekoder bez HDD jest bardzo cichutki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dekoder n-ki bez dysku, powiedz mi na czym polega te cofanie w rozwoju? Ja nie potrzebuje nagrywać na HDD. A płacić za soft turbo żeby mieć kolorowe i duże ikonki to jest jakieś nieporozumienie.

 

Tylko Ci się tak wydaje. Każdy tak kiedyś mówił dopóki nie zetknął się z pierwszym dekoderem z HDD. Nagrywanie... zatrzymywanie, a nawet nagrywanie innego kanału niż oglądany - pewny jesteś, że nigdy z tego nie skorzystasz czy tylko Ci się tak wydaje, bo nigdy nie miałeś dekodera z nagrywarką? A turbosoft nie jest obowiązkowy.

A dekodery z HDD serii BZZB i CLRA są słyszalne może w odległości 2m w środku nocy jak VOD ściągają lub coś nagrywają z odległości 3m jest już praktycznie niesłyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płacić za soft turbo żeby mieć kolorowe i duże ikonki to jest jakieś nieporozumienie.

Masz rację. Dlatego większość tych, którzy płacą za soft turbo robią to aby mieć dysk 500 GB a nie 250 GB. Przy obecnej ilości kanałów HD w N jest to istotna różnica. Sam jadę na zwykłym recorderze i nawet jak coś nagrywam to muszę szybko to obejrzeć bo dysk zapełnia się błyskawicznie. O trzymaniu czegoś przez dłuższy czas nie ma nawet mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku ilość wolnego miejsca na HDD w starym recorderze oscylowała wokół 20-30%, a i tak szybko musiałem oglądać nagrania - w szczególności HD. Na turbo nigdy jeszcze nie spadła poniżej 50% i oglądam sobie bez nerw, na spokojnie kiedy mnie najdzie. Gwoli ścisłości jakby ktoś nie pamiętał, to cała dodatkowa przestrzeń na HDD w turbo jest przeznaczona TYLKO na własne nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ci się tak wydaje. Każdy tak kiedyś mówił dopóki nie zetknął się z pierwszym dekoderem z HDD. Nagrywanie... zatrzymywanie, a nawet nagrywanie innego kanału niż oglądany - pewny jesteś, że nigdy z tego nie skorzystasz czy tylko Ci się tak wydaje, bo nigdy nie miałeś dekodera z nagrywarką? A turbosoft nie jest obowiązkowy.

A dekodery z HDD serii BZZB i CLRA są słyszalne może w odległości 2m w środku nocy jak VOD ściągają lub coś nagrywają z odległości 3m jest już praktycznie niesłyszalny.

 

Miałem swego czasu PVR Cyfry+, nie mogłem przez niego spać w nocy, taki hałas, a nagrałem tylko 1 raz Detektywa Monka.

Mnie nie podnieca nagrywanie, zatrzymywanie itp. Ja telewizję oglądam 2 może 3 godziny dziennie i to jak jest jakiś mecz lub ciekawy dokument, więc dla mnie nagrywarka HDD to zbędny gadżet. A jak potrzebuje mieć na dysku to co idzie w TV, to zawsze znajdzie się ktoś kto nagra i ładnie wystawi do internetu :) PS Telewizja jest dla nas a nie my dla telewizji, nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie podnieca nagrywanie, zatrzymywanie itp. Ja telewizję oglądam 2 może 3 godziny dziennie i to jak jest jakiś mecz lub ciekawy dokument, więc dla mnie nagrywarka HDD to zbędny gadżet.

 

I oczywiście jak oglądasz to nigdy nie zadzwoni telefon, a godziny emisji zawsze Ci idealnie pasują, bo czekasz przed TV i odwołujesz spotkania z powodu interesującego Cię programu? Ja też oglądam TV 2-3 godz. dziennie i to wliczając w to weekendy i coraz częściej oglądam to co o północy czy 7 rano sobie nagrałem.

 

A jak potrzebuje mieć na dysku to co idzie w TV, to zawsze znajdzie się ktoś kto nagra i ładnie wystawi do internetu :) PS Telewizja jest dla nas a nie my dla telewizji, nic na siłę.

 

No i co? Mam grzebać się w RS-ach czy innych chomikach? Twoje ostatnie zdanie przeczy Twoim wcześniejszym wypowiedziom. Właśnie telewizja jest dla nas i z tego powodu sobie nagrywamy co chcemy i oglądamy kiedy chcemy.

 

PS. Głośność nboxa nie przeszkadza w spaniu, no chyba, że na nboxie śpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877

 

Głośny był poprzedni model PVR-a tzn Philips 250.

Z własnego doświadczenia mogę natomiast potwierdzić, że nowy (tzn Pace 500 GB) jest cichy

 

Jeśli chodzi o twoje ostatnie zdanie - no właśnie do tego służy PVR - nie musisz wybierać między oglądaniem TV i np pójściem na spacer - nastawiasz nagranie i robisz w tym czasie na co masz ochotę, Nagranie odtwarzasz wtedy kiedy ty masz ochotę, a nie kiedy przewidział to nadawca. Już nie mówiąc o tym, że nie musisz oglądać reklam bo je sobie błyskawicznie przewijasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-ka ma tylko dobry sprzęt choć Cyfra ją dogania

 

Niestety nie dogania. Zarowno nrecorder jak i Turbo to mega nowowczesne dekodery w porowaniu z Philipsem PVR czy Pace PVR. Niesety cyfra ma slaby sprzet.

 

To ja poproszę o 3-4 konkretne argumenty dlaczego Turbo jest tak mega nowoczesny w porównaniu z PACE 500 GB. Moim skromnym zdaniem są to dekodery bardzo zbliżonej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy wlaczania i wylaczania, mozliwosc zobaczenia jaka bedzie audycja po nastepnej (2 do przodu), intyicyjnosc opisow przyciskow pilota itd itp... wymyslone w 10 sekund. dalej uwazasz ze dekodery cyfry maja cokolwiek wspolnego oprocz napiecia zasilania z dekoderami n?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wy się podniecacie. n-ka NIGDY ze swoimi budżetowymi tunerami nie dogoni cyfry, ponieważ kartę cyfry uruchomisz w dreamboxie, coolstreamie, Qboxie, itd. itd a te tunery są o lata świetlne przed tym co oferują wasze "super hiper turborecordery". Możesz tam nagrać terabajty programów i obejrzeć je sobie chociażby po kilku latach. Wystarczy podpiąć kolejny dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy wlaczania i wylaczania, mozliwosc zobaczenia jaka bedzie audycja po nastepnej (2 do przodu), intyicyjnosc opisow przyciskow pilota itd itp... wymyslone w 10 sekund. dalej uwazasz ze dekodery cyfry maja cokolwiek wspolnego oprocz napiecia zasilania z dekoderami n?

 

No cóż - dekoder faktycznie uruchamia się chwilę ale mój telewizor niewiele krócej więc nie przeszkadza mi to specjalnie. :D

EPG - zgoda - ewidentnie Cyfra mogłaby to dopracować.

Intuicyjność przycisków - kwestia do dyskusji - owszem na pilocie PACE są tajemnicze guziki A B C D E ale po włączeniu dekodera w menu wyświetlają się informacje do czego służą. Nie miałem problemu, żeby opanować to ciągu kilku minut. Używając zamiennie pilota PACE i NBoxa nie zauważam żeby któryś z nich był wyraźnie lepszy (oczywiście jest to kwestia gustu więc nie upieram się, że każdy musi mieć takie same odczucia.)

 

Reasumując n recorder jest bardziej dopracowany ale nie zgadzam się, żeby dzieliła go do PACE ogromna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...