Skocz do zawartości

Ariva 200 i częste uszkodzenia głowicy


sybic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uderzanie nic nie pomagało. Testowałem przeróżne kombinacje. Podejrzenia padały także na oba kwarce znajdujące się na module.

Po przyjrzeniu się modułowi przez potężną lupę postanowiłem, że lutowania nie będzie. Te "brzydkie" luty to masy, więc tu nie leżał problem.

 

Ale... problem chyba jest rozwiązany! Jeszcze zbyt krótko trwają testy (pełna doba), ale wydaje się, że problemy ustąpiły po potraktowaniu złącza preparatem "Kontakt U" w sprayu. Problem prawdopodobnie leżał w braku styku na złączu modułu. Poobserwuję dalej i jeśli okaże się inaczej, to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

I mnie chyba to trafiło. Tylko że u mnie są lekko inne objawy. Po włączeniu dekodera np. na Polsacie sygnał mam 90% /76% ale kodowanie pisze "FTA", a np. na TVP HD wyskakuje "brak sygnału". Ponadto kanały które naprawde są FTA też nie działają, pisze "zakodowane" O_O (WTF ??)

 

Przy próbie skanowania tp. skan dochodzi do 100 % ale nie ważne jaką częstotliwość wybiorę i tak zawsze znajdzie te same arabskie kanały.

 

Problem ten zaczął się jakiś tydzień temu, ale wtedy wystarczyło tylko wyłączenie dekodera przełącznikiem z tyłu i wszystko działało przez jakiś czas dobrze :)

Natomiast dzisiaj wszystko zadziałało dopiero po 10-krotnym wyłączeniu i po poruszaniu złaczem gdzie podłącza się F-ki.

 

Że też nie mógł się popsuć miesiąc temu jak ekstraklasa spała a teraz nie będę mógł obejrzeć meczu ulubionej drużyny :(

Że tak powiem strasznie denerwuje mnie ta Ariva, wiecznie jakieś problemy a to z softem a to z elektroniką, czas chyba na zmianę

 

Mam na koniec pytanie: Jak długo trwa taka gwarancyjna naprawa ?? (dekoder ma dopiero 6 miesięcy)

 

Dziękuje za wysłuchanie i pozdrawiam tych, którzy również muszą się męczyć z tym dekoderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie powinna trwać naprawa. Ja miałem 2 tygodnie w serwisie ale sam sobie wysłałem nie przez sklep gdyż sam pracowałem na serwisie komputerowym i wiem co czasami się dzieje :P. Jeżeli chcesz sam wysłać to skontaktuj się z nimi czy można do nich bezpośrednio (na własny koszt , jak ci się pali) a tak pisać do nich, RMA i ci naprawią. Wszystko ci wyjaśnią. Oryginalne pudełko to podstawa gdyż wtedy nie można kłócić się że został uszkodzony w transporcie :). Ja męczyłem się z Ariva 200 (uszkodzona głowica, zimne luty). Jak nie zmienili od 2009 roku to DHL ich obsługuje.

Jak nie masz oryginalnego pudełka, znajdź zastępcze ale tak spakuj żeby nie było wątpliwości. Ja tak spakowałem że jajka w sklepie są gorzej pakowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Mam ten sam problem z moją ariva 200, niestety po gwarancji i ferguson za darmo nie chce tego naprawić.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie dokładnie leży problem, chciałbym to naprawić samodzielnie albo oddać do zaprzyjaźnionego serwisu elektroniki.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no właśnie kontaktowałem się z nimi i stwierdzili że po gwarancji to tylko za pieniądze jako naprawa pogwarancyjna.

I oczywiście że urządzenia nie są wadliwe, trochę mi się nie podoba ich podejście szczerze mówiąc, za kasę żeby naprawiali to nie będę im wysyłać

 

Ale jeśli to faktycznie tylko zimne luty to powinno się udać naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pomogą luty , to poszperaj po necie , kiedyś 1 gość handlował głowicami po 50pln ( allegro) .

 

@Burito nie początkowych bo i później po roku też to było a teraz ten sam problem jest w Ax02E wszystkie z serią do 4300 :P a nie jak podawał ferguson 3000 czy 1000 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...