Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja o wyłączeniu kanału Polsat futbol spadła mi z nieba. Od jakiegoś czasu mam problem z odbiorem. Niestety mieszkam w miejscu, gdzie zabudowa jest gęsta, a cały mój blok jest zasłonięty przez górę z drzewami. Na balkonie sygnału nie ma żadnego (mieszkam na parterze). Poszedłem do sąsiada na drugie piętro i też 0 sygnału. Zamówiłem faceta, co mi podłączył profesjonalnie na bocznej elewacji bloku i powiedział, że odbiór bezproblemowy nie jest możliwy w tym miejscu, trzeba by wyciąć jedno drzewo. W zimie odbiór był dobry, ale na wiosnę drzewko się zazieleniło i już nie mam odbioru. Facet był u mnie dwa razy i za każdym razem sobie zażyczył ok 70 zł. Odbiór był przez kilka miesięcy i później powtórka - brak sygnału. Teraz np. nie mam telewizji już 2 tydzień. Sam anteny nie ustawię, bo nie mam drabiny co sięga na 3 piętro. Znowu zamawiać faceta za 70 zł nie mam zamiaru.

 

Umowę podpisywałem 03.2011 r. Mam tylko pakiet Familijny HD. W PWU mam wymieniony Polsat Futbol. Czyli żeby wszystko było jasne: jutro idę podpisać umowę na Sport HD, a 1 czerwca gdy zniknie Polsat Futbol wysyłam wypowiedzenie?

 

Dwa pytania:

 

1. Jeżeli jednak zrobią psikus i PF nie zniknie, to czy będę mógł odstąpić od pakietu SportHD bez problemu w ciągu 10 dni?

2. Jaką mam gwarancję, że podczas jutrzejszego zamawiania SportHD nie wcisną mi nowych PWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Umowę podpisywałem 03.2011 r. Mam tylko pakiet Familijny HD. W PWU mam wymieniony Polsat Futbol. Czyli żeby wszystko było jasne: jutro idę podpisać umowę na Sport HD, a 1 czerwca gdy zniknie Polsat Futbol wysyłam wypowiedzenie?

Wszystko zależy od tego na jaki dzień przypada Twój okres rozliczeniowy. Jeżeli od 25 do 30 maja to masz jeszcze szansę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten kanał jest wpisany w PWU a ten jest częścią umowy to Polsat zmienia umowę wyłączając PF.

Powinien więc myślę przysłać pismo jak to robią cywilizowane firmy z propozycją zmiany zanim jej dokona czego nie zrobił! Do tego jawnie łamie swój własny regulamin nie puszczając scrolli i nie informując o zmianach na stronie CP! Dlatego ja wysyłam maile do UKE i UOKiK - zobaczmy co powiedzą. Może jakaś kara i publiczne napiętnowanie spowodują że przy następnej zmianie będą bardziej rzetelnie informować abonentów o zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy mógłby ktoś wstawić link do Promocyjne Warunki Umowy Nowy Cyfrowy Polsat Zima 2010?.

Swoją gdzieś zapodziałem a w necie jakoś nie mogę tego znaleźć .

Jeśli podasz mi maila na pw to ja mogę Ci podesłać PWU „Nowy Cyfrowy Polsat – Zima 2010 ST U2”.

Możesz też napisać na ICOK i oni Ci podeślą Twoje PWU na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań. Otóż umowę podpisałem w kwietniu 2011, czy mogę zerwać umowę z CP, ze względu na brak Polsatu Futbol??

Na jakiej zasadzie się to odbywa? Tzn muszę wysłać list czy iść osobiście to punktu CP? Dekoder mogę sobie zatrzymać czy muszę oddać, razem z kartą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To zależy od tego czy dekoder masz na użyczenie czy na własność. Jeżeli jest to dekoder HD to najprawdopodobniej (nie pamiętam od kiedy dekodery HD są tylko użyczane) masz na użyczenie i będziesz musiał go zwrócić, ale po szczegóły musisz zajrzeć do swojej umowy. Aha, jeżeli dekoder jest na użyczenie to po rozwiązaniu umowy Cyfrowy Polsat powinien poinformować Cię na jaki adres masz go zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli masz dekoder na udostępnienie, a wszystko wygląda na to, że masz, to po zakończeniu emisji Polsatu Futbol wysyłasz tylko wypowiedzenie. Gdy Cyfrowy Polsat to Twoje wypowiedzenie "przemieli" i będzie miał je w systemie to powinien wysłać do Ciebie pismo z informacją, gdzie masz zwrócić sprzęt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do nich pytanie o kanał futbol. Za pierwszym razem odpisali że nie mają planów wyłączania a za drugim jak odpowiedziałem że wysłałem skargi do UKE i UOKiK na brak powiadomienia o zmianach odpisali tak:

 

Szanowny Panie,

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją nadawcy z oferty Cyfrowego Polsatu zostanie wycofany program Polsat Futbool. Kanał ten będzie dostępny na platformie do dnia 1 czerwca 2012 r.

 

Dodajemy, że zgodne z Regulaminem świadczenia usług Rozdział 5 § 7 pkt 5 : "Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli

wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia,

jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już zastosowali "mały haczyk" na tych co czekają na wyłączenie PF . Kanał miał zniknąć 31 maja a teraz okazuje się że będzie jeszcze 01 czerwca

Kanał ten będzie dostępny na platformie do dnia 1 czerwca 2012 r

i Ci co już mają gotowe pisemka i tupią nóżkami do pierwszego by popędzić na pocztę mogą się naciąć (podając datę pisma 01.06 ) bo CP może stwierdzić że przecież kanał w tym czasie był! więc z tego powodu nie można było wypowiadać umowy choć pismo i tak dotrze kilka dni później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aboneci posiadający umowy w Multiofercie muszą pamiętać o warunku zapisanym w regulaminie obowiązku:

 

6. Abonent zawierający Umowę, przez cały czas trwania Okresu podstawowego, obowiązany jest do:

a) Utrzymywania aktywnej Umowy Abonenckiej dotyczącej korzystania z:

i. Promocji Premium

ii. Jednego z następujących Pakietów Programów: Mini HD, Rodzinny HD, Familijny HD oraz liczby Pakietów

dodatkowych aktywowanych zgodnie z Promocyjnymi Warunkami Umowy.

B) Terminowego uiszczania należności na rzecz Cyfrowego Polsatu;

c) Nie dokonywania dezaktywacji Cyklicznego pakietu danych lub zmiany Cyklicznego pakietu danych na niższy niż wybrany w

momencie zawierania Umowy, w czasie trwania Okresu podstawowego (Abonent uprawniony jest do dokonania zmiany

Cyklicznego pakietu danych wybranego w momencie zawierania Umowy na pakiet wyższy, a następnie może powrócić do

Pakietu aktywowanego w dacie zawarcia Umowy).

7. W przypadku naruszenia postanowień § 3 ust. 6 pkt. a) - c) albo cofnięcia zgody na wystawianie oraz przesyłanie drogą elektroniczną

przez Cyfrowy Polsat obrazu dokumentów rozliczeniowych, Cyfrowy Polsat obciąży Abonenta Opłatą abonamentową za Internet i

Telefon (zależnie od wybranego Multizestawu) zgodną z obowiązującym Cennikiem odpowiednio: usług telekomunikacyjnych w

abonamentowej ofercie uniwersalnej PolsatNet w Cyfrowym Polsacie i/lub usług telekomunikacyjnych w ofercie abonamentowej

Telefon w Cyfrowym Polsacie.

 

Czyli opłata abonamentowa za 200MB zamiast 1zł rośnie do cennikowego 29zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na spokojnie poczekam i wyślę 04.06, żeby nie było niedomówień. Cyfra jak widać też wyczuwa sytuację, bo właśnie obniżyli o 50% abonament na pół roku. Jak ktoś dobrze pokombinuje i połączy Polsat z Cyfrą to za kilkadziesiąt złotych ma wszystkie kanały sportowe (oczywiście oprócz Nsport) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Bo teraz mam włączony tylko pakiet Extra HD i "parę stron wcześniej" w tym wątku czytałem, że muszę włączyć Sport HD żeby to zrobić...

Jeszcze jedno pytanie żeby się upewnić, jak wyślę wypowiedzenie 1 czerwca, to tylko za czerwiec będę musiał zapłacić a do końca czerwca już zdążą mnie odłączyć i nie będę musiał za lipiec płacić?

Pozdrawiam i dziękuję bardzo za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...