Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabezpieczają się na przyszłość, pewnie Discovery dało im ultimatum ......... Mnie ciekawi to info "Programy te będą dostępne promocyjnie co najmniej do 31.12.2012 r" czyli że jak za free ??? ( bo mi nie działa Discovery HD po to wziołem N na kartę aby uzupełnić ten kanał ( mnie on interesuje ) w samym Polsacie za drogo chcieli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z was przeczytało tą dyrektywę? Na stronach UOKiK jest ona dostępna. Artykuł mocno naciągany pod publiczkę przygotowany. Jeśli tylko chodzi o Cyfrowy Polsat to w listopadzie 2009 roku zniknął zapis o zastrzeżeniu sobie prawa przez Cyfrowy Polsat do zmiany i wyłączania kanałów bez prawa wypowiedzenia umowy. W regulaminie świadczenia usług jest wyraźny zapis o prawie promocyjnego włączania okresowo kanałów i w tym wypadku nie ma obowiązku (prawnego) informowania abonenta o takiej akcji. Artykuł nawet o tym mówi i że polskie prawo nie przewiduje takiej sytuacji a dyrektywa pozostawia takie kwestie do decyzji krajom członkowskim. W artykule w tej kwestii jest również wyraźna informacja, że prawdopodobnie w sądach wyrok będzie korzystny dla operatora.

 

Z tego co tutaj piszecie to Wam pasowałby układ: podpisałem umowę na Familijny HD z 48 kanałami gwarantowanymi za 39,90zł a mój sąsiad podpisał umowę miesiąc później umowę na Familijny HD za 39,90zł z 50 kanałami gwarantowanymi (dołączono dwa nowe kanały). Obaj będziemy mieli ten sam zestaw kanałów dopiero jak podpiszę aneks do umowy.

 

Promocyjne Warunki Umowy jak sama nazwa wskazuje, aby określić zakres i czas promocji czego wymaga wspomniana dyrektywa i polskie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Promocyjne Warunki Umowy jak sama nazwa wskazuje, aby określić zakres i czas promocji czego wymaga wspomniana dyrektywa i polskie prawo.

 

Nie zamierzam się z Tobą przekomarzać bo siedzisz w temacie od dawna, ale PWU można również rozumieć w taki sposób że są to warunki na jakich konkretny klient dostaje konkretną ofertę za przedłużenie/ podpisanie nowej umowy itp. Jak wiemy z postów mamy bardzo różne warunki tychże promocji jeśli chodzi o darmowe miesiące, dodatkowe pakiety - ale praktycznie podstawowy pakiet każdy ma taki sam. Gdy CP dołączało min. TVN HD+1 nikt nie informował że jest to jakaś chwilowa promocja tylko wszedł do konkretnego pakietu i stał się jego integralną częścią dla wszystkich, którzy na ten pakiet mają umowę.

 

Ps. Nawet w tej chwili na oficjalnej stronie CP przy wspomnianym kanale nie ma tej sławnej gwiazdki informującej że kanał w każdej chwili może wylecieć z pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już wałkowane sto razy na tym forum. Strona i ulotki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawa, mówiąc w dużym uproszczeniu PWU zawiera produkt który kupujemy. To nic, że po jakimś czasie CP coś tam doda coś usunie, jeżeli nie mamy tego w PWU to mamy cały czas ten produkt który kupiśmy. Zbyt dosłownie traktujecie pojęcie Pakietu np Familijnego HD, bo jest ono raczej abstrakcyjne, mające określić grupę kanałów które możemy oglądać, dla każdego ten Pakiet może wyglądać inaczej i co innego może mieć zagwarantowane, a co innego dostępne promocyjnie. Od tego jest właśnie PWU, jasno określa co musimy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona i ulotki STANOWIĄ ofertę handlową. To nie gazetka z supermarketu tylko prospekt handlowy. CP nie może podać w nim informacji niezgodnych ze stanem aktualnym.

 

Co do zastrzeżonych nazw handlowych to wyobraź sobie że będę Ci sprzedawał jogurt owocowy, w którym nie będzie owoców, ba nie będzie nawet śladu mleka, co więcej podpiszesz umowę na 36 miesięcy że będziesz ten syf kupował u mnie i spożywał, przyjdziesz wtedy do mnie z gazetką z jogurtem który kupiła sąsiadka i będziesz mówił że ona dostaje co innego pod ta samą nazwą, wtedy stwierdzę że zbyt dosłownie traktujesz pojęcie jogurtu owocowego, bo jest ono abstrakcyjne i określa grupę produktów i dla każdego wyglądać będzie to inaczej i każdy ma co innego zagwarantowane, znaczy się ty masz co innego niż cała reszta, a jak nie pasuje to możesz zrezygnować płacąc karę umowną za 80 ton jogurtu z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już wałkowane sto razy na tym forum. Strona i ulotki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawa, mówiąc w dużym uproszczeniu PWU zawiera produkt który kupujemy. To nic, że po jakimś czasie CP coś tam doda coś usunie, jeżeli nie mamy tego w PWU to mamy cały czas ten produkt który kupiśmy. Zbyt dosłownie traktujecie pojęcie Pakietu np Familijnego HD, bo jest ono raczej abstrakcyjne, mające określić grupę kanałów które możemy oglądać, dla każdego ten Pakiet może wyglądać inaczej i co innego może mieć zagwarantowane, a co innego dostępne promocyjnie. Od tego jest właśnie PWU, jasno określa co musimy mieć.

 

Ja np. w umowie co dostałem od CP papiery mam w PWU

http://vpx.pl/?v=I7oxL.jpg

 

I jak moja sprawa wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA ulotka i strona Cyfrowego Polsatu ma informację, że nie stanowią one oferty handlowej w rozumieniu art. 66 K.C. tylko zaproszenie do zawarcia umowy o czym mówi art. 71 K.C. :

 

„Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy."

 

czuczu - ile razy można powtarzać? Masz kanał w PWU to śmiało możesz słać wypowiedzenie po wyłączeniu kanału z oferty Cyfrowego Polsatu. Koniec, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na prawdę nie wiem czy niektórzy nie mogą zrozumieć oczywistej, prostej sprawy bo jedzą za dużo jogurtów (porównanie zupełnie nietrafione, inna jest istota problemu) czy po prostu nie chcą. Wierzcie sobie w te swoje teorie...

 

A jak już się jogurtów czepiłeś to powinno to wyglądać to tak:

Ty podpisujesz ze mną umowę na JOGURT (w momencie podpisania umowy gwarantuje ci w nim poziomki i pomarańcze i Ty na to przystajesz jesteś zadowolony - założenie jest że chcesz jak najwięcej owoców, a ja produkuję tylko jeden JOGURT), za kilka dni dodaję do jogurtu rodzynki, sąsiadka podpisuje umowę i ja jej gwarantuję już te 3 rzeczy. Za miesiąc zabieram rodzynki z JOGURTU, sąsiadka jest poszkodowana bo zabrałem jej to co gwarantowałem, więc może bez konsekwencji wypowiedzieć umowę, ale Ty NIE. Dalej masz JOGURT taki na jaki się umawialiśmy, narobiłem Ci apetytu tymi rodzynkami, ale robię tylko jeden JOGURT i dostawałeś je ode mnie tak jakby extra. Tłumaczenie na poziomie przedszkolnym, ale czasem trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a czy ja mogę wypowiedzieć?

 

Świadczone usługi:

 

Kod promocji GP09

Pakiet podstawowy4): pakiet familyjny hd

Pakiety dodatkowe4): pakiet extra hd,pakiet sport hd,vod-DWF

Usługi dodatkowe4): pakiet hbo cinemax hd 36 miesięcy

Okres rozliczeniowy2): jeden miesiąc

Nazwa promocji: nowy cyfrowy polsat-czerwiec 2011 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA ulotka i strona Cyfrowego Polsatu ma informację, że nie stanowią one oferty handlowej w rozumieniu art. 66 K.C. tylko zaproszenie do zawarcia umowy o czym mówi art. 71 K.C.

 

Skąd ta informacja? Bo ja kojarzę takie hasło "Informacje o aktualnej ofercie dostępne są w Biurze Obsługi Klienta lub na stronie cyfrowypolsat.pl" Zresztą na stronie CP słowo oferta pojawia się co chwilę. Aktualnej ulotki nie mam, jutro sprawdzę co tam wypisują, ale jeśli faktycznie jest taki zapis to pracownik APSu nie może korzystać z niej w czasie podpisywania umowy z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie warunki współpracy określają Umowa, Regulaminy świadczenia usług, Regulaminy promocji i Cenniki

dostępne w punktach sprzedaży oraz na http://www.cyfrowypolsat.pl.

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

 

Taki masz komunikat po kliknięciu "Wybierz i Kup" na stronie Cyfrowego Polsatu. Masz wyraźne odniesienie do art. 66 i 71 K.C. W reklamach TV, radiowych, prasowych i internetowych komunikat jest identyczny. Jeśli bardzo tego pragniesz to Ci umieszczę pliki z gotowymi i jedynymi autoryzowanymi wzorami reklam Cyfrowego Polsatu.

 

W Twoim toku rozumowania to nawet czysta kartka papieru A4, długopis i kalkulator nie może być użyty w APS-ie. To są materiały, które pomagają zrozumieć klientowi ofertę a sprzedawcy pomagają ja przedstawić klientowi. Integralną częścią umowy są wspomniane regulaminy i cenniki a nie materiały pomocnicze.

 

PS. i zrobił się wielki OT.

 

Adusiek - w tym trybie wypowiedzenie jest ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego, w którym to wypowiedzenie zostało dostarczone operatorowi. Takie wypowiedzenie można złożyć najpóźniej do 30-go dnia od zaistnienia faktu zmiany warunków umowy (wyłączenia kanału/ów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam żadnych kanałów wymienionych i co teraz??

pisałeś

Nazwa promocji: nowy cyfrowy polsat-czerwiec 2011 st.

Sprawdź wszystkie papiery co podpisywałeś i szukaj takiego co ja ci pokazuję powyżej.

Jak widzisz też korzystałem z tej promocji i mam wypisane kanały. Szukaj wszystkich papierów.

 

P.S.

Jak mam płatność następną 2012-01-20 i wyślę im wypowiedzenie umowy po 2012-01-02 to kiedy moja umowa kończy się z CP i nie muszę już opłacać :?: i zostanę wolny od CP :D

 

końcem stycznia czy 3 miesiące :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...