Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Błądzić rzecz ludzka, polecam lekturę tego wątku, to wszystko zostało opisane aż za dokładnie.

Pakiet w rozumieniu prawa który oglądacie macie zapisany w PWU na dzień podpisania umowy, PWU nie podlega zmianom, chyba że anektujecie umowę.

To że CP dodając nowy kanał do Pakietu włącza go także starym posiadaczom tego Pakietu to tylko jego dobra wola, robi to na zasadzie prezentu. Równie dobrze mógł włączyć TVN HD+1 tylko tym co podpisali nową umowę po 5 maja. I od razu mówię, to że włączył nie znaczy że dodał do waszego Pakietu. Przytaczałem tu przykład TVN CSBS który jest włączony cały czas, ale nie dodany do Pakietu dla nikogo i jego wyłączenie nie da możliwości zerwania umowy.

 

Poleciałem trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziabolek7, tyle że w przypadku TVN CNBC (a nie jak wymieniłeś TVN CSBS :lol2: ), TVP Historia, czy Religia.TV wiadomo jest od samego początku, gdy tylko się pojawiły, że są dostępne promocyjnie dla klientów i nie wchodzą w skład żadnego pakietu. Natomiast TVN HD+1 rozszerzył pakiety od Mini HD wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wyślij wypowiedzenie, pójdź na skargę do UOKiKu, bo widzę tłumaczeni nie dociera :) Mówię o zasadzie na jakiej dotychczasowi Klienci dostają nowe dodane kanały, to że mam w telewidieniu kanał, a sąsiad podpisał później i ma go w umowie nie jest podstawą do zerwania umowy, jeżeli Ty go nie masz...

sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy nie dowierzacie dziabolkowi i swojejdrodze, zastanówcie się choć trochę... Po co CP robi sobie kłopot i wypisuje w PWU aktualne kanały w pakietach i zmienia ich treść, jeżeli kanały są usuwane, bądź dodawane. Po to żebyście to sobie radośnie ignorowali? No po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dzwoniłem na infolinię i przy okazji pytałem jaka jest możliwość rezygnacji po usunięciu kanału.

Ich stanowisko jest jasne i trzeba mieć taki kanał w umowie (w domniemaniu jak sądzę w PWU).

Jeśli nie ma kanału na liście, trzeba wejść na drogę sądową (może najpierw przez Rzecznika Konsumenta) i myślę, że jest spora szansa wygrać,

bo pewnie operator nie będzie się sądzić do "upadłego" o kilkaset złotych i raczej pójdzie na kompromis (tak się często dzieje).

Można coś wywalczyć dodatkowego. Ale czy warto walczyć? To kosztuje czas i trochę grosza (listy polecone z potwierdzeniem, telefony, dojazdy do sądu, ...).

Za to dostaniemy zapewne TVN7 HD od razu, TVP1 HD od grudnia i TV Puls, który będzie kodowany od grudnia.

 

2. Swoją drogą, jak usuwają kanał mamy 30 dni na rezygnację (gdy kanał mamy na umowie). Jak tego nie zrobimy, to akceptujemy zmianę.

Ale jak przekonają nas np. że dołożą za to inny fajny kanał i nie zrezygnujemy, to jednak nie nabywamy prawa do nowego kanału. To niezbyt sprawiedliwe.

Potem mogą nam zabrać ten nowy kanał i jesteśmy stratni i już bez prawa rezygnacji.

Wg mnie każdy powinien móc zrezygnować przy usunięciu dowolnego kanału ze swojego pakietu, bo CP jednak wypisuje poszczególne kanały.

Jakby ustalili inny regulamin, jak robią niektóre kablówki, że piszą minimalną gwarantowaną liczbę kanałów danego typu w pakietach, sprawa byłaby odmienna.

 

3. Czy ktoś może opisać (robił już to) jak wygląda rezygnacja w przypadku, gdy ma się usuwany kanał w PWU?

Czy najpierw wysyłamy w ciągu 30 dni wypowiedzenie z kopią umowy i PUW i czekamy, czy zaakceptują rezygnację i po tym dopiero wysyłamy dekoder/moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aquarius, akurat Infolinia CP, to złe źródło informacji. Pracują tam zazwyczaj ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o niczym, jak i o samej ofercie CP. Co do TV Puls, to jeszcze nie zapadła decyzja, czy i kiedy ta stacja ma zostać zakodowana, więc póki co pozostaje, to w kwestii planów. Także nie wiem skąd Ci się ten grudzień tutaj wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja pojawiła się na Sat-Kraku, nie wiem na ile jest pewna a na ile to przypuszczenia. Dodatkowo pojawi się Puls2. Do końca grudnia prezes KRRiT musi złożyć sprawozdanie z wykonania zapisów ustawy cyfryzacyjnej. W związku z tym Polsat musi być w TnK SD i dochodzi kilka innych wątków które lepiej by się w tym sprawozdaniu nie znalazły (np. właśnie ramówka, a raczej jej brak w przypadku Puls2). Natomiast zakodowanie Pulsu będzie wiązało się pewnie z roszadami na liście kanałów.

 

Znalazłem tę informację Pani Drabkowskiej

Obecnie Dział Dystrybucji Telewizji Puls prowadzi audyt, mający na celu weryfikację informacji na temat źródeł pobierania sygnału TV Puls przez operatorów telewizji kablowej do swoich stacji czołowych. Audyt ten związany jest z faktem, iż TV Puls prawdopodobnie będzie zmuszona w bliżej nieokreślonej przyszłości do zaprzestania emisji swojego sygnału z satelity jako free-to-air

 

Przy czym może być to jak przypuszczam forma wywarcia nacisku na operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moryl, a co ma się wypowiadać skoro kanał nie zostanie zlikwidowany :?:

Chodzilo mi o to ze nie wypowiadal sie wczesniej a spekulacji bylo duzo typu kto moze wypowiedziec umowe.Zapytan na infolinii tez mieli nie malo a odpowiedzi ich zadne typu ze dotarly do nich takie pogloski o tvnhd+1 ale narazie jest w ofercie i nie moga ustosunkowac sie do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...