Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Premium oraz pakiet Sport w podstawie daje zawsze możliwość wypowiedzenia. Co do kwestii pakietu Sport w opcji elastycznej tu zdania i interpretacje są różne. Ja jestem zdania, że jeśli w dniu zmian w pakietach Sport w opcji elastycznej mamy aktywny i za niego płacimy to możemy śmiało słać wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś telefon od Cyfrowego Polsatu, poinformowali mnie, że mogę wypowiedzenie złożyć tylko, że do 03.08.br. musi wpłynąć lub najlepiej do 02.08. Mam Familijny Max HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD. Trochę to dziwne, że 03.08 nie mogę, muszę najlepiej 02.08.br., ale ważne że bez kary. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie napisali takie coś:

 

Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że przysługuje Panu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia oraz bez kary, jednakże nie później niż 30 dni (31.08.2016) od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultanci to często studenci niedoinformowani po swojemu interpretujący rzeczywistość - zgodnie z regulaminem jest 30 dni na wypowiedzenie a umowa kończy się wraz końcem obecnego okresu rozliczeniowego w którym je zarejestrowano.  Dla przykładu mój przypadek: umowa zawarta V 2016 za free 6 miesięcy więc w okresie darmowym czekam na koniec okresu rozliczeniowego obecnie trwającego (13 każdego miesiąca) - wypowiedzenie zanoszę po 13 VIII umowa kończy się 12 IX a ja zyskuję jeden miesiąc extra za free ze starej umowy :D Warto szukać kumulacji korzyści przy takich bonusach. Jak by ściśle trzymać się regulaminu czas jest do 30 a nie 31 VIII 2016

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie nie rozumiem jak się opłaca. jeżeli okres rozliczeniowy jest 18-tego przykładowo to bardziej się opłaca przed 18 czyli w pierwszych dniach sierpnia czy poczekać po okresie rozliczeniowym. I czy jak wyślemy wypowiedzenie na początku sierpnia to należy jeszcze jedną opłatę uregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie napisali takie coś:

 

Szanowny Panie 

 

Uprzejmie informujemy, że przysługuje Panu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia oraz bez kary, jednakże nie później niż 30 dni (31.08.2016) od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej. 

 

I to jest prawidłowa interpretacja przepisów a nie brednie które konsul @ksiąze351 wciskał

/.../Warto szukać kumulacji korzyści przy takich bonusach. Jak by ściśle trzymać się regulaminu czas jest do 30 a nie 31 VIII 2016

Też tak skorzystałem przy usunięciu jakiegoś "ulubionego" kanału- miałem 6 gratis po 5 wypowiedzenie i nowe 6 za fre :mrgreen:

 

To w zasadzie nie rozumiem jak się opłaca. jeżeli okres rozliczeniowy jest 18-tego przykładowo to bardziej się opłaca przed 18 czyli w pierwszych dniach sierpnia czy poczekać po okresie rozliczeniowym. I czy jak wyślemy wypowiedzenie na początku sierpnia to należy jeszcze jedną opłatę uregulować?

 

Jeśli jesteś na płatnych miesiącach to wcześniej,jeśli na darmowych to ciąg na maxa i wtedy wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

 Ale w moim przypadku jak koniec okresu rozliczeniowego mam 03 każdego miesiąca to nie muszę,czekać na 30 dni więc jak kanał usunął 01.sierpnia br to pismo zaniosę 02.sierpnia br to 03 08.br mam umowę zakończoną i nie muszę czekać 30 dni dowiedzcie się u konsultanta.

 

Pozdrawiam ksiaze351.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo posiadanie pakietu Sport HD nie powoduje automatycznej gwarancji umową kanału Fightklub. Kanał Fightklub był gwarantowany umową dla abonentów z pakietem Sport HD od 1 sierpnia 2013r., do 10 lipca 2016r. Bezkarnie mogą wypowiadać umowy osoby, które zawarły umowy z Cyfrowym Polsatem na pakiet Sport HD w tym okresie.

 

http://icyfrowypolsat.pl/zmiany-w-dostepnosci-kanalow-w-pakietach-od-11-lipca-2016r/comment-page-1/#comment-2051

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

 Ale w moim przypadku jak koniec okresu rozliczeniowego mam 03 każdego miesiąca to nie muszę,czekać na 30 dni więc jak kanał usunął 01.sierpnia br to pismo zaniosę 02.sierpnia br to 03 08.br mam umowę zakończoną i nie muszę czekać 30 dni dowiedzcie się u konsultanta.

 

Pozdrawiam ksiaze351.

Takie podejście jest dobre w przypadku gdy ktoś naprawdę chce odejść z CP. Zapewne większość osób tu piszących chce ugrać coś dla siebie na tej zmianie i wtedy lepiej składać wypowiedzenie zaraz po okresie rozliczeniowym bo wtedy mamy 30 dni na negocjacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dostałem odpowiedź 

 

Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Warunkami Oferty - „Telewizja Satelitarna dla Nowych Klientów CC” z dnia 18.01.2016 roku kanał Fightklub wchodzi w skład posiadanego prze Pana Pakietu Sport HD. 

Jednocześnie informujemy, że Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta, poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu lub na kanale dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej. 


Takie podejście jest dobre w przypadku gdy ktoś naprawdę chce odejść z CP. Zapewne większość osób tu piszących chce ugrać coś dla siebie na tej zmianie i wtedy lepiej składać wypowiedzenie zaraz po okresie rozliczeniowym bo wtedy mamy 30 dni na negocjacje.

czyli jak ja mam od 2 do 2 to złożyć wypowiedzenie 3 :) tylko że ja jeszcze nie wiem na 100% czy odchodzić czy nie 

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo posiadanie pakietu Sport HD nie powoduje automatycznej gwarancji umową kanału Fightklub. Kanał Fightklub był gwarantowany umową dla abonentów z pakietem Sport HD od 1 sierpnia 2013r., do 10 lipca 2016r. Bezkarnie mogą wypowiadać umowy osoby, które zawarły umowy z Cyfrowym Polsatem na pakiet Sport HD w tym okresie.

 

http://icyfrowypolsat.pl/zmiany-w-dostepnosci-kanalow-w-pakietach-od-11-lipca-2016r/comment-page-1/#comment-2051

Wątpię czy ktoś z tego forum ma umowę starszą jak 1,5 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przeżyłem wyłączenie Love, ESPN, Sundance i HBO w SD i zawsze się kończyło 5 miesiącami gratis i jeszcze jedno przedłużenie po opłaceniu 3 rachunkow. Jakby się tak uzbierało to za CP w ciągu tych 3, czy 4 lat zapłaciłem może za max rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przeżyłem wyłączenie Love, ESPN, Sundance i HBO w SD i zawsze się kończyło 5 miesiącami gratis i jeszcze jedno przedłużenie po opłaceniu 3 rachunkow. Jakby się tak uzbierało to za CP w ciągu tych 3, czy 4 lat zapłaciłem może za max rok.

He he... jak byś moją historię opisał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...