Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to dziwne bo ja po wejściu na np. tvnhd+1 widzę informację że kanał jest dostępny d 31.12.2011 "TVN HD +1 to bliźniaczy kanał pierwszego w Polsce ogólnotematycznego kanału telewizyjnego nadawanego w jakości High Definition – TVN HD. Niezwykła popularność kanału TVN HD (najchętniej oglądany kanał telewizyjny w ofercie telewizji nowej generacji n, która, jako jedyna polska platforma cyfrowa, posiada go w swojej ofercie) była przyczyną podjęcia decyzji o powstaniu TVN HD+1. Na jego antenie nadawane będą wszystkie pozycje obecne na antenie TVN HD z godzinnym przesunięciem. Takie rozwiązanie pozwala tym z Państwa, którzy jeszcze nie korzystają z dekoderów z cyfrową nagrywarką na lepsze dostosowanie ramówki do swoich potrzeb.

 

Z dniem 31.12.2011 kanał znika z oferty platformy n." tak jest przy każdym kanale który był wymieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawarłeś umowę nową lub aneks do umowy pomiędzy 5 maja 2011 a 12 października 2011 to tak Jacku1 możesz rozwiązać umowę bez konsekwencji.

 

No skoro przedstawiciel APSu mówi to coś w tym musi być, bo ja szczerze mówiąc nie pamiętam żeby CP zawiadamiał abonentów o usunięciu tego kanału z oferty (ale też szczególnie mnie to nie interesowało, więc mogłem przeoczyć ten fakt)

 

Z dniem 31.12.2011 kanał znika z oferty platformy n.

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale to temat o ofercie CP.

 

CP we własnym zakresie będzie utrzymywał TVNHD+1. Zobaczycie...

 

Już zobaczyliśmy. Pytanie tylko ile czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonik to już jest Twoja nadinterpretacja. Moja odpowiedź była skierowana konkretnie do Jacka1 i jego hipotezy:

Na stronie tej kanał TVN HD+1 jest wymieniony w pierwszym rzędzie jako kanał wchodzący w skład oferty CP. Skoro tak, to wycofanie go z tej oferty da abonentom prawo do wypowiedzenie umowy bez konsekwencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka ostatnich stron wątku i tylko chcę się upewnić, że nic nie pomyliłem. Mam nową umowę na pakiet mini HD zawartą pod koniec maja 2011 i w związku z wycofaniem kanału TVN HD+1 z dniem 31.12.2011 mogę wypowiedzieć umowę w ciągu 30 dni? Czyli teraz zapłacę 14,90 zł za styczeń, na początku stycznia wysyłam listem poleconym wypowiedzenie z dniem 31.01.2012?

Ps. pewnie w lutym i tak podpiszę nową (korzystniejszą) umowę na inną osobę z rodziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej informacji na temat tego, aby TVN HD+1 został wycofany z końcem roku z oferty CP.

Ale zakładając hipotetycznie, że tak się stanie to wypowiedzenie jak najbardziej możesz wysłać zaraz na początku stycznia, a umowa zostanie rozwiązana z kolejnym okresem rozliczeniowym. W CP okres rozliczeniowy nie obejmuje miesięcy kalendarzowych, a liczy się od dnia podpisania umowy. Jeśli więc umowę podpisałeś 25 maja to umowa w tej sytuacji zostałaby rozwiązana 25 lutego czyli jeszcze za luty musisz zapłacić abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę podpisać nową umowę z dekoderem HD. I tylko o to mi chodzi! No chyba że po otrzymaniu wypowiedzenia zadzwonią i zgodzą się (wreszcie) na udostępnienie dekodera HD, wtedy oczywiście nie będę rozwiązywał obecnej i podpisywał nowej umowy...

CP ze mną twardo, nie chcą dać dekodera HD no bo przecież "podpisałem umowę z dekoderem SD", no bo przecież "do końca umowy jeszcze dwa lata" (tzn. mamy cię jeszcze dwa lata i co nam zrobisz?), no to ja też muszę ostro zagrać z nimi czyli szach mat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji gdy posiadam pakiet Familijny hd ale bez dekodera hd i teoretycznie nie mogę ogladać kanału tvnhd+1? Umowę podpisywałem w okresie kiedy tvn+1hd był gwarantowany.

Mam taką samą sytuację z pakietem mini HD, czyli gwarantowany TVN HD+1, którego (posiadając dekoder SD) i tak nie mogę oglądać więc praktycznie jego wycofanie nic nie zmienia dla mnie. Wychodzę jednak z założenia że jeśli płacę za pakiet, w którym dany kanał jest gwarantowany, to jego wycofanie daje mi możliwość wypowiedzenia umowy. A to że jego nie mogę oglądać to inna sprawa będąca następstwem mojej dobrowolnej zgody (a patrząc z perspektywy czasu: błędu) na takie ograniczenie związane z brakiem dekodera HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyśle w styczniu i dotrze do 25 to mu rozwiążą 25 stycznia umowę (z końcem okresu rozliczeniowego w którym wypowiedzenie wpłynęlo). Ale jak masz chcesz znowu Mini HD brać to się nie opłaca wypowiadać...

 

A niby dlaczego się nie opłaca :?:

Zawsze kilka kolejnych miechów za fre załapie :wink:

 

A co w sytuacji gdy posiadam pakiet Familijny hd ale bez dekodera hd i teoretycznie nie mogę ogladać kanału tvnhd+1? Umowę podpisywałem w okresie kiedy tvn+1hd był gwarantowany.

 

Nie tyle teoretycznie, ale nawet praktycznie nie możesz oglądać- jednak jeśli ten kanał masz wykazany w PWU to w/g mnie nie ma problemów z wypowiedzeniem umowy.

 

Ja mam wiele kanałów, które teoretycznie mogę oglądać bo mam je w umowie choć absolutnie z nich nie korzystam, ale jeśli CP ( na TVN HD+1 niestety się nie łapię :( ) spróbuje któryś z nich wykasować OJ :!: to nie popuszczę, niema zmiłuj jak można mnie bezkarnie pozbawiać moich "ulubionych" kanałów :!::!::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle teoretycznie, ale nawet praktycznie nie możesz oglądać

 

Niektórzy są na tyle sprytni, że nawet jak teoretycznie nie mogą, to odbierają. Ja np. mogłem odbierać TVN HD+1 na dekoderze Mini przed zmianą transpondera w listopadzie. Wprawdzie nic nie widziałem, ale mogłem zaliczyć cały program Drzyzgi i doskonale wiem o czym mówili. Zresztą często odbieram TV bez włączonego obrazu - programy informacyjne, muzyczne, czy "gadające głowy" są w pełni przyswajalne bez obrazu. Niektóre nawet lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich miesiącach często podnoszoną wątpliwością było pytanie jakie konsekwencje rodzi wycofanie kanału, jeśli nie znajdował się on w ofercie danego operatora w momencie zawarcia umowy po czym został do niej włączony a następnie wyłączony, przy zastrzeżeniu, że włączenie kanału do oferty nie było traktowane przez operatora jako zmiana umowy. W takim wypadku należy uznać, że wycofanie kanału stanowi przesłankę do wypowiedzenia umowy. Wzbogacenie oferty przez wprowadzenie kanału jest zmianą umowy, zatem jego wyłączenie można uznać za niekorzystną zmianę umowy, uprawniającą do skorzystania z prawa do jej wypowiedzenia.

 

źródło: :arrow: media2.pl

 

 

Można pod to podciągnąć likwidację kanału TVN HD+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...