Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200 - problemy


darksidedvb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tydzień temu A200 i z EPG z tp.11.393(tvn) było wszystko ok.Od wczoraj w epg są tzw.krzaczki nie ma ó ani ń oraz ł są jakieś dziwne znaki .Czy inni użytkownicy też tak mają z epg? Dodam iż np.na tvp1 oraz innych kanałach z innych tp.jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzień temu A200 i z EPG z tp.11.393(tvn) było wszystko ok.Od wczoraj w epg są tzw.krzaczki nie ma ó ani ń oraz ł są jakieś dziwne znaki .Czy inni użytkownicy też tak mają z epg? Dodam iż np.na tvp1 oraz innych kanałach z innych tp.jest ok.

 

Już jest wporządku coś tvn robił bo przy każdej pozycji programowej jest "-i" dopiero opis programu ale już polskie znakiwyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zostało to zaprojektowane wątpię by to zmieniono...

 

To sa moje życzenia i nie mam wpływu na to, że Chińczycy czy tam Koreańczycy poprawią to w najbliższym sofcie :). Niemniej jednak opcja szybkiego odłączania usb byłaby bardzo przydatna.

 

Jest na stronie producenta instrukcja chyba już w wersji 7 w zasadzie brakuje tam tylko opisu tego co jest aktualnie pod przyciskiem EDIT :)

 

No "pacz" Pan, jakiś tydzień temu jak zaglądałem na stronę to była v5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kłopot.

Podłaczyłem A200 kablem hdmi-hdmi za 55zł.Obraz jest dobry jedynie na kanałach HD.Na kanałach jak np.tvn,tvp 1 i podobne czyli SD obraz jest koszmarny.Gorzej nawet jak na tunerze analogowym.Zmiany rozdzielczości w tunerze nic nie dają.Na componencie obraz kryształ na HD i bardzo dobry na Sd. Ten kabel hdmi dobrze działa na X boxie.

Czy to może być wina kabla.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1.04b8, Ariva 100, zegar w standby włączony, zauważone błędy:

 

- reset tunera na kanalach z transponderów Hotbirda 10949, 11075 po naciśnięciu przycisku Edit

- skopana została opcja "kanał startowy". Tzn. działa, ale przestawia się lista kanałów z ustawionej np "cyfra" na "wszystkie satelity".

Dokładnie wygląda to tak:

- ustawiam kanał startowy np. MiniMini. W ulubionych mam go w grupie "cyfra" na pozycji 52

- w tunerze wybrana jako domyslna jest lista "cyfra"

- po włączeniu tunera włącza się on na kanale MiniMIni, ale lista kanałów przestawia się w tryb "wszystkie satelity". MiniMini jest na kanale 131 (taki jak w grupie "wszystkie satelity") pomimo, że na pasku info jest informacja, że wybrana jest grupa "cyfra".

 

 

BTW: dzięki za poprawienie playera video (znikający pasek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować swojego postu, więc piszę następny:

 

- w wersji softu 1.04b8 tuner nie wstaje, po wyłączeniu go z prądu. Jedynym wyjściem jest wgranie softu przez RS. Jest informacja potwierdzona przez użytkowników Arivy na wielu forach o tematyce sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1.04b8, Ariva 100, zegar w standby włączony, zauważone błędy:

 

- skopana została opcja "kanał startowy". Tzn. działa, ale przestawia się lista kanałów z ustawionej np "cyfra" na "wszystkie satelity".

Dokładnie wygląda to tak:

- ustawiam kanał startowy np. MiniMini. W ulubionych mam go w grupie "cyfra" na pozycji 52

- w tunerze wybrana jako domyslna jest lista "cyfra"

- po włączeniu tunera włącza się on na kanale MiniMIni, ale lista kanałów przestawia się w tryb "wszystkie satelity". MiniMini jest na kanale 131 (taki jak w grupie "wszystkie satelity") pomimo, że na pasku info jest informacja, że wybrana jest grupa "cyfra".

Dalej niepoprawione :/ w 1.05b1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ferguson wykonał dobrą robotę - jeżeli wgrasz nowy sof musisz wgrać nową listę kanałów i bezwzględnie wykonać restart ,,USTAWIANIA FABRYCZNE,, - wtedy będzie śmigało aż miło. Pojawiły się nowe funkcje - po przyciśnięciu 2 razy na pilocie funkcji "I" , informacja wyświetla się lista godzinowa na danym kanale - bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 100 soft 1.05b1

 

1. Problem z przechodzeniem uprawnień dla karty cyfry opisany https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=11252&p=339829#p339829

 

2. Ariva losowo wiesza się po wyłączeniu do standby (zegar włączony) i wyciągnięciu pendriva bez wcześniejszego użycia "bezpieczne odłączanie usb". Objawia się to pojawieniem ---- na wyświetlaczu. Pomaga wyłączenie i włączenie wyłącznikiem z tyłu.

 

3. Jeżeli podczas oglądania filmu z pendriva wyłączy się Arivę to "umiera". Pomaga włączenie i wyłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A200 na sofcie 1.04B7 czy ktoś posiada problemy z odbiorem TVP z tr.59; 10,862 H. Siła sygnału (zielony pasek) na poziomie 85-86. Występują szatkowania obrazu lub zawieszenie się tunera - zapewne błąd softu - takie moje podejrzenia. Na nowszy soft się nie piszę, na tym najlepiej tuner pracuje z HDD.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne problemy ale oprocz 10.892 takze na 10.719.

Soft mam 05.B1

Ale podejrzewam z problem ten jest przez moj stary zwichrowany talerz bo zawiechy nam tylko w okresloych porach...pozne popoludniu do ok 22.30

Poza tymi godz wszystko chodzi bez zarzutu..

A propos mial ktos kiedys taki cyrk??

Czy to jest w ogole mozliwe zeby zla czasza objawiala sie slabszym sygnalem w pewnych godzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A200 na sofcie 1.04B7 czy ktoś posiada problemy z odbiorem TVP z tr.59; 10,862 H. Siła sygnału (zielony pasek) na poziomie 85-86. Występują szatkowania obrazu lub zawieszenie się tunera - zapewne błąd softu - takie moje podejrzenia. Na nowszy soft się nie piszę, na tym najlepiej tuner pracuje z HDD.

Pozdrawiam.

Kolego, w sygnale równie ważna jest jakość sygnału, jak nie będziesz jej miał na poziomie min. 60% to mogą występować problemy. Spróbuj dostroić antenę, lub sam konwerter (rusz go o 1 mm w lewo/prawo i sprawdź). U mnie siła sygnału ok. 92, jakość 79 i przycięć brak. Wcześniej przy sile 75 i jakości 48 obraz miałem czasem "poszatkowany".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jakość miałem na myśli, jest na poziomie średnio 75% z satelity HotBird, Astra2, Amos5W, Astra1 z 19,2E na poziomie 86% przy sile sygnału 90 % to co tu regulować. Inne kanały HD (niemieckojęzyczne) odbierają b.dobrze, dlatego soft do bani albo TVP bruździ. Jeszcze winny może być konwerter - to 3 letni Humax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich parametrach to faktycznie nie ma czego regulować, ale konwerter można sprawdzić. Nie wiem, jaki ma współczynnik szumów. Nie wiem, czy kolega MarekBogdanKaszynski ma obrotnicę, czy więcej konwerterów ustawionych na wymienione przez niego satelity. U mnie wszystko ok. z TVP ale Ariva jak kobieta - jest zmienna i kapryśna ;) Z tego co widzę u każdego inaczej się zachowuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha teoretycznie na opakowaniu napisali 0,2 dB ale w praktyce bywa różnie. Jednak DVB-S2 jest bardziej wrażliwy na jakość konwertera i możliwe że tu jest problem. Dopóki TVP nie zrezygnuje z przekazu w MPEG2 odbiór kanałów w zupełności wystarczy z tego transpondera, zwłaszcza że zapowiadają wyłączyć TVP Historię.

Konwertery mam 3 na patelni 90cm, główny Astra 19,2E i zezy na HotBirda oraz Astrę2. Osobna 60-ka patrzy na Amosa 4W.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto ma karte c+ i moduł polsatu z minimax ma też kanał nat geo hd, bo u mnie moduł blokuje własnie ten kanał.Jak wyciągne moduł to kanał działa a gdy go ponownie włożę to go blokuje nie pomaga przełaczenie na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto ma karte c+ i moduł polsatu z minimax ma też kanał nat geo hd, bo u mnie moduł blokuje własnie ten kanał.

 

Ja mam kartę C+ i tnk w module, pojawia się taki sam problem, Nat Geo Wild HD działa tylko przy wyjętym module z gniazda, nie pomaga przestawienie w menu tunera dekodowania z automatycznego na kartę CA. Ale już taki Fox Life HD chodzi z modułem tnk bezproblemowo.

 

pozdr,

Vochomurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...