Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200 - problemy


darksidedvb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam nowy wątek bo w tym głównym już ciężko cokolwiek znaleźć :)

Wszystkie tematy są wymiksowane i generalnie bałagan :(

Poza tym arkusz jakoś nie zdaje egzaminu i wpisywane są głupoty (w komentarzach)

 

Proszę pisać tylko poważne realne problemy z odbiorem TV satelitarnej.

(np. pisanie że kolory się komuś nie podobają albo, że mu nóżki krzywo stoją, czy klapka źle chodzi itp. mija się z celem bo i tak tego nikt nie zmieni)

Najlepiej jeden wpis - jeden problem -> tylko czytajcie i nie dublujcie wpisów !!!

 

Zaczynam listę poważnych problemów w oparciu o soft 1.04B5:

 

1. problem z częstotliwością 10719

 

2. problem z aktualizacją paska info

 

3. nie działa karta MTV Unlimited

 

4. nie działa ręczne ustawianie czasu zegara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ariva 200 chodzi u mnie od września 2009 do tej pory nie narzekałem, aż tu nagle nie chce się uruchomić tzn. włączam pilotem i na wyświetlaczu pojawiają się 3 literki AZH (tylko ta literka Z jest jakby odwrócona) i nic nie można dalej zrobić, jedynie wyjąc wtyczkę z prądu i ponownie włozyć to po kilku takich manewrach łaskawie się uruchomi. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem, moze ktoś wie o co chodzi.

Dzwoniłem do servisu, powiedzieli że to jakaś nowość i jeszcze się z takim zjawiskiem nie spotkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekaliśmy sie nowego softu:

1.04B7

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/

 

Pierwsze wrażenia:

tick.png1. na 10719 nic się już nie tnie

tick.png2. pasek info aktualizuje się poprawnie po przekroczeniu 100%

tick.png3. domyślnie wyłączono komunikaty wyświtlane przez CI

tick.png4. dodano obsługę plików audio falc w MediaPlayerze

tick.png5. w końcu soft wyświtla więcje niż sto plików w katalogach (np. ze zdjęciami) !!!

tick.png6. nowa funkcjonalość pod klawiszem EDIT można wybrać czy kanał ma być dekodowany automatycznie z modułu CI czy z karty.

image03081302cvbs.jpg

 

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie. Za krótko na coś więcej zobaczymy jak w praniu.

Ale zapowiada sie prawdziwy krok milowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak pracuje na tym najnowszym sofcie karta cyfry w czytniku + moduł polsatu obydwa razem.

W końcu działają razem bez problemu !!! - jak jakiś kanał z Polsatu nie idzie (tak było wcześniej) to naciskasz EDIT wybierasz "dekoduj z CI" i od tej pory zawsze już działa :)

 

 

Mała prośba do admina żeby zmienić temat tego wątku na "Oprogramowanie Ariva 100 / 200" Pozwoliłoby to w końcu na jako taki porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

właśnie wgrałem sobie ten soft 1.04B7 i po paru minutach zabawy zauważyłem że na kanałach Filmbox jest ciemność i pisze zakodowane, jeśli możecie sprawdźcie to u was dodam tylko że na starym dreamboxie cały czas wszystko śmiga bezproblemowo

 

 

 

 

 

Naprawiłem to wgrywając inna stara liste kanałów teraz jak narazie wszystko działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę czegoś wykrakać, ale chyba pozostaje się z Toba zgodzić w kwestii gratulacji dla Fergusona. Nie po raz pierwszy okazuje się, że cierpliwość popłaca. Pewnie dziś zaryzykuję aktualizację oprogramowania, aby na własnej skórze przekonać się o pozytkach z tego płynących.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brain możesz napisać z jaką anteną i konwerterem osiągasz jakość sygnału na poziomie 76% ?

 

:P na innych kanałach mam nawet do 82%, antena 80cm, konwerter 0,1dB szumu - jakis chiński

cała tajemnica w poprawnej istalacji - polecam lekturę od samego producenta:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... 10719.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę 60 cm i konwerter 0,3 db Inverto.

Na grupach kanałów TVP i TVN mam sygnał na poziomie: siła 90%, jakość 74-75%

Na innych kanałach miałem podobnie, czasem nawet ponad 80%.

Od około tygodnia mam jednak słabszy sygnał, w okolicach 70% i spada chwilowo nawet do okolic 50% (poza TVP/TVN gdzie jest zawsze ~74%).

Zastanawiam się co może być tego przyczyną?

Próbowałem z konwerterem 0,2 db Comsat i było jeszcze słabiej.

Zmiana kabla na pełno - miedziowy też nic nie dała.

Antena wygląda na nie ruszoną (myślałem przez chwilę, że może jakiś ptak w nią walnął jak nie widziałem).

A może nadawcy coś modzą z sygnałem?

 

Możecie napisać jaki macie poziom sygnału, antenę i konwerter (ew. długość kabla antena - tuner)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z treścią wypowiedzi większości kolegów,należą się słowa uznania programistom Fergusona za najnowszy soft.

Ale są i uwagi, a to;- próba uruchomienia dekodera z pilota /po dłuższym "czuwaniu"/ powoduje zawieszenie,pomaga tylko wył./wł.

przełączeniem na tylnej ściance dekodera,natomiast problem znika,gdy włączony jest zegar / no ale wtedy w stanie "czuwania" pracuje większość podzespołów,

- zmiana kanału na kanał z paczki Polsatu powoduje wyświetlenie planszy z żądaniem podania kodu PIN /bez względu na ustawienie w pozycji "Edit".

Dodam że dekoder ma już wymienioną głowicę i pracuje tylko z modułem CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- próba uruchomienia dekodera z pilota /po dłuższym "czuwaniu"/ powoduje zawieszenie,pomaga tylko wył./wł.

przełączeniem na tylnej ściance dekodera,natomiast problem znika,gdy włączony jest zegar / no ale wtedy w stanie "czuwania" pracuje większość podzespołów,

 

O jak tak się dzieje to ślij do serwisu - z informacją że źle działa z modułem Polsatu.

Nie jest to żadne normalne zachowanie ani wina oprogramowania (było to już parę razy poruszane).

Poprawią ci hardware w serwisie i problem zniknie :)

 

 

- zmiana kanału na kanał z paczki Polsatu powoduje wyświetlenie planszy z żądaniem podania kodu PIN /bez względu na ustawienie w pozycji "Edit".

Dodam że dekoder ma już wymienioną głowicę i pracuje tylko z modułem CP.

Ciekawostka - mam pełen Polsat i nic mi nie wyskakuje- żaden PIN ? Może coś przestawiłeś w menu samego modułu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Antene 80tke konwerter lemon 0.2dB tunerki ariva 200 i ferguson fx7600 siła 90% jakość 76-77 % na kanałach polsatu, tvn i tvp jeśli spadki do 50% nie są bardzo częste to mysle, że nie masz się czym martwić jakość zależy też od warunków pogodowych. Czasem jakość mam 85-87% ;) jeśli masz wątpliwości to jak masz możliwość to pożycz od kogoś miernik sygnału i ewentualnie możesz spróbować dostroić maksymalnie sygnał. Co do konwerterów to napewno te z węższym promiennikiem pozwolą na precyzyjniejsze ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka propozycji odnośnie odtwarzacza video:

 

1. Przydałoby się aby po włączeniu filmu pasek postępu znikał automatycznie np po 5 sekundach. Na razie jest widoczny cały czas i wyłączanie za każdym razem jest wkurzające.

 

2. W samym odtwarzaczu (mówię o Video) przydałaby się opcja automatycznego odtwarzania kolejnego filmu oraz mozliwość tworzenia playlisty, oraz wyświetlanie dłuższych nazw, bo teraz są po prostu za krótkie i przy dłuższych opisach nie wiadomo co się włączyło

 

 

3. Przydałaby się również opcja szybkiego odłączania urzadzenia usb, bo teraz przebijanie się za każdym razem przez Menu jest irytujące.

 

4. Przycisk "Back" i jego działanie. Powinno to być rozwiązane tak jak to ma miejsce w softach Octagona do serii FX. Powinieneś wiedzieć o co chodzi.

 

5. Przedefiniować przycisk OPT. Wydaje mi się, że jest to niepotrzebne dublowanie się z przyciskiem FORMAT. Lepszym rozwiązaniem byłoby przypisanie tam wspominanego w pkt. 3 szybkiego odłączania usb, lub stworzenie takiego "quick menu" czyli np. poz 1 - odlacz usb, poz. 2 - zmień format na 576i, poz. 3 - jakas fukcja, poz. 4 - kolejna itp. Wybór tych funkcji odbywał by się standardowo za pomocą strzalek i OK lub za pomocą przycisków 1-9, czyli naciskam "OPT + 1" - odłączam usb itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Przedefiniować przycisk OPT. Wydaje mi się, że jest to niepotrzebne dublowanie się z przyciskiem FORMAT. Lepszym rozwiązaniem byłoby przypisanie tam wspominanego w pkt. 3 szybkiego odłączania usb, lub stworzenie takiego "quick menu" czyli np. poz 1 - odlacz usb, poz. 2 - zmień format na 576i, poz. 3 - jakas fukcja, poz. 4 - kolejna itp. Wybór tych funkcji odbywał by się standardowo za pomocą strzalek i OK lub za pomocą przycisków 1-9, czyli naciskam "OPT + 1" - odłączam usb itp.

 

Przycisk OPT służy zawsze do powrotu do domyślnego 576i które z założenia zadziała na każdym TV.

Głównym przeznaczenie jest przywrócenie wizji po tym jak źle dobierzemy rozdzielczość, czyli stracimy

obraz w ogóle -> tutaj pomysł z "quick menu" jest beznadziejny -> bo jak stracimy wizję to nic z menu nie wybierzemy.

 

FORMAT przełącza wszystkie dostępne rozdzielczości w kółko ...

 

Są to dwie rożne dobrze przemyślane funkcje - i moim zdaniem nie ma sensu ich zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk OPT służy zawsze do powrotu do domyślnego 576i które z założenia zadziała na każdym TV.

Głównym przeznaczenie jest przywrócenie wizji po tym jak źle dobierzemy rozdzielczość, czyli stracimy

obraz w ogóle -> tutaj pomysł z "quick menu" jest beznadziejny -> bo jak stracimy wizję to nic z menu nie wybierzemy.

FORMAT przełącza wszystkie dostępne rozdzielczości w kółko ...

 

Wiem o tym i będę bronił swojego zdania. Dalej uważam, że jest to zbędne dublowanie, bo jaki to problem nacisnąć 2 lub więcej razy FORMAT aby "złapać" prawidłową rozdzielczość? Wystarczy to ładnie opisać w instrukcji. Co do wybierania z menu jak stracimy obraz to też już pisałem. Trzeba będzie wtedy nacisnąć combo np "OPT 1". "OPT 2" to odłączanie USB itd. Przy takiej możliwości konieczność widzenia czegokolwiek na telewizorze jest zbędna. Nie wydaje mi się aby od strony programistycznej było to jakieś szczególnie trudne.

 

Są to dwie rożne dobrze przemyślane funkcje - i moim zdaniem nie ma sensu ich zmieniać.

 

IMO nie są aż tak niezbędne aby "zużywać" do tego dwa przyciski na pilocie. Wystarczy jeden dobrze przemyślany.

 

BTW: Przydałoby się uaktualnić instrukcję do Arivy, bo obecna wersja nieco odstaje od możliwości obecnego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zostało to zaprojektowane wątpię by to zmieniono...

 

BTW: Przydałoby się uaktualnić instrukcję do Arivy, bo obecna wersja nieco odstaje od możliwości obecnego softu.

 

Jest na stronie producenta instrukcja chyba już w wersji 7 w zasadzie brakuje tam tylko opisu tego co jest aktualnie pod przyciskiem EDIT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...