Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przedłużeniu umowy chcę zrezygnować z Pace PVR. Jak to zrobić żeby nie naliczono mi opłaty za kolejny miesiąc? Zwrócić go ostatniego dnia miesiąca? Mogę go oddać do dowolnego punktu Cyfry czy tylko do APS-u?

Dekoder zwracasz przed końcem danego miesiąca do punktu CYFRY+, oznaczonego na stronie internetowej operatora dopiskiem "wymiana sprzętu".

Nie wszystkie dostępne punkty znajdują się na ich stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kwestia jeszcze wynajmu dekodera HD PVR. Otoz po zdaniu obecnego dekodera dokonca lipca i zakupu dekodera HD, mam udac sie na poczatku sierpnia do punku i u nich samemu wynajac nowy dekoder PVR 500g i podpisac mam umowe na wynajm normalnie 20zl, a konsultant przez tel obiecal mi ze bedzie to naliczana oplata 15zl bo on tak zanzaczy w systemie,

Mi konsultantka mówiła o tym, że można zdać dekoder PVR 250 w 1 punkcie, a w innym po upływie 48h nająć PVR 500. Nie próbowałem tego jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłam,oferta za 76 zł czyli tak jak dla nowych i nic lepszego.Powiedziałam,żeby przesłali formularz rezygnacji,jeśli takowy posiadają...Po 6 latach traktują ludzi jak ...

 

nie dzwoń na infolinię, pisałem już takie same posty jak ten kilka stron wcześniej. trzeba wysyłać maile i pisać, że przedłużasz umowę tylko na warunkach takich jakie dostał Twój znajomy/sąsiad/etc i podać 57zł za C+Optimum. sami oddzwaniają z ofertą przedłużenia. ja tak zrobiłem i dostałem, wczoraj koledze tak poradziłem, bo wysłał wypowiedzenie i nikt nawet nie oddzwonił, zrobił to samo i też dostał.

na infolinii nie chcą dawać tych ofert, tylko mail.

 

@kasiaaa

 

Jeśli nie wypowiedziałaś jeszcze swojej obecnej umowy to możesz zapomnieć o ofercie w stylu CANAL+ OPTIMUM za 57zł/m-c.

 

nieprawda, nie wypowiadałem, miałem identyczną umowę i dostałem C+Optimum za 57. przy pierwszym mailu spytałem tylko, gdzie mam wysłać wymówienie i jaką ew mają dla mnie ofertę na przedłużenie. dostałem gorszą jak dla nowych, napisałem, że mnie nie satysfakcjonuje, po czym napisałem tak jak wyżej, że przedłużę tylko na warunkach blablabla, na drugi dzień oddzwonili i przedłużyłem.

 

poza tym proponuję czytać kilka stron wcześniej, bo ciągle ktoś zadaje te same pytania, a to wszystko było już pisane co i jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a teraz co mozna jeszcze dostac Umowa konczy mi sie w pazdzierniku do tego C+Optimum za 57zl/m-sc

 

Ile beda kosztowac mnie dodatkowe opcje

 

- Multiroom (place obecnie 15zl/m-sc)

- Pace PVR HD (place obecnie 0zl/m-sc)\

- HBO;Cinemax;FilmBox (tych opcji nie posiadalem)

- kanaly HD ( na chwile obecna mam nieistniejacy pakiet Optimum HD+ (kanaly HD;C+ i Optimum z MR i PVR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku należy poczekać do sierpnia, bo oferty są przygotowywane najwcześniej na 3 miesiące przed końcem okresu minimalnego. :oops:

Gdyby oferty się nie zmieniły, to tak jak wyżej wspomnieli można próbować na:

- Canal+ Optimum 57zł

- Multi (czyli HBOHD, CinemaxHD, FilmboxHD i Mezzo) 58,90zł

- HDOptimum 11zł

- Multiroom 15zł

- PVR 15 zł

ale jak widać nie każdy dostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie N znów pojawiła się informacja, że ich promocja ważna jest jeszcze 9 dni, czyli do końca miesiąca. Ciekawe, czy znów w sierpniu będzie to samo, czy dojdzie coś ciekawego.

Moja umowa z Cyfrą kończy się wraz z końcem miesiąca, więc nie mogę pozwolić sobie na czekanie do sierpnia. Mam zatem inny pomysł: czy jeśli przedłużę umowę przez telefon, to mam 10 dni na zerwanie jej bez ponoszenia dodatkowych opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu przedłużą obecną promocję, ale lepiej mieć taki 'wentyl bezpieczeństwa' ;)

 

Czy trzymać Cyfrę do końca miesiąca, czy już lepiej teraz zadzwonić i przedłużyć umowę na warunkach:

- C+Optimum - 57 zł/mies.

- Pace PVR - 15 zł/mies.

- antena 80 cm -98 zł

- umowa na 15 mies.

 

Jeśli przedłużę umowę przez telefon, to kiedy mogę odebrać dekoder i antenę? Nie przywiozą kurierem, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder zwracasz przed końcem danego miesiąca do punktu CYFRY+, oznaczonego na stronie internetowej operatora dopiskiem "wymiana sprzętu".

Nie wszystkie dostępne punkty znajdują się na ich stronie

Przekazałem tylko informację, którą uzyskałem od konsultanta CTA co nie zmienia zupełnie faktu, że wszystkie punkty dystrybucyjne ze strony internetowej CYFRY+ oznaczone w/w dopiskiem przyjmą zdawany przez abonenta sprzęt. Nie wiem czy istnieją inne punkty, których nie wyszczególniono na stronie operatora.

@kasiaaa

 

Jeśli nie wypowiedziałaś jeszcze swojej obecnej umowy to możesz zapomnieć o ofercie w stylu CANAL+ OPTIMUM za 57zł/m-c.

nieprawda, nie wypowiadałem, miałem identyczną umowę i dostałem C+Optimum za 57. przy pierwszym mailu spytałem tylko, gdzie mam wysłać wymówienie i jaką ew mają dla mnie ofertę na przedłużenie. dostałem gorszą jak dla nowych, napisałem, że mnie nie satysfakcjonuje, po czym napisałem tak jak wyżej, że przedłużę tylko na warunkach blablabla, na drugi dzień oddzwonili i przedłużyłem.

To, że Tobie udało się jako jednemu z niewielu nie oznacza, że jest to powszechna praktyka providera bo wszędzie zdarzają się odstępstwa od reguły. Jeśli @kasiaaa chce uzyskać warunki o jakich pisała to nie powinna liczyć na to, że uda jej się bo (tylko) Tobie się udało lecz postępować tak jak 99% abonentów, którzy uzyskali już takie warunki przedłużenia swojej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku należy poczekać do sierpnia, bo oferty są przygotowywane najwcześniej na 3 miesiące przed końcem okresu minimalnego. :oops:

Gdyby oferty się nie zmieniły, to tak jak wyżej wspomnieli można próbować na:

- Canal+ Optimum 57zł

- Multi (czyli HBOHD, CinemaxHD, FilmboxHD i Mezzo) 58,90zł

- HDOptimum 11zł

- Multiroom 15zł

- PVR 15 zł

ale jak widać nie każdy dostaje...

 

Ja przedłużyłem w czerwcu na podobnych warunkach tylko bez MEZZO. Na początku lipca zadzwoniłem do nich żeby wyłączyć wszystkie pakiety dodatkowe i zostawić tylko sam C+ OPTIMUM za 57 zł - przełączono mnie do działu utrzymania i konsultant zaproponował, że zrobi rabat i będe miał MULTI za 40 zł, dekoder PVR za 5 zł, MULTIROOM za 15 zł, kanały HD za 11zł. Warunek był taki iz muszę miec aktywne to wszystko przez cały okres trwania umowy tj 15 miesięcy. Za wszystko wyszło 128 zł :jupi: czyli 22zł taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie Kol. pac, to nie jest przesada, oczywiście pod warunkiem, że owo HD będzie przypominało HD, a nie to, co możemy zaobserwować na większości emitowanych na tych kanałach programach.

 

Problem w tym, że nadawcy medialni w Polsce (nie tylko C+), stosują zbyt mały i na dodatek zmienny bitrate, co oczywiście MUSI odbijać się na jakości.

 

Ten temat był już wałkowany, ale powtórzę, że nie istnieją jak dotąd normy jakościowe przesyłu strumienia telewizyjnego i dlatego mamy w tej dziedzinie absolutny chaos.

 

Dokąd więc warunki jakościowe nie zostaną spełnione, to masz rację, że "HD" powinno być w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie canal+HD + kompakt czy jest szansa na to ze kanały HD te za 11zł da się dostać taniej ?

Według mnie to drogo a poza tym dla wyższego pakietu kosztują tyle samo a jest ich więcej tu 5 a tam 9 :shock:

 

Z tego co czytałem do tej pory na forum to nie dostaniesz ich taniej. Chyba, że coś ominąłem. Nie wiem mates czy nie rozumiesz prostej, logicznej zasady ekonomii? Płacisz więcej dostajesz więcej i tyle. Tak więc pakiet Optimum będzie miał więcej kanałów HD w cenie 11zł.

Z tego co się jeszcze orientuję jest możliwość zamówienia osobnych kanałów HD ale musisz zobaczyć czy masz taki zapis w umowie. Nic więcej nie ugrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1, owszem, dopłacanie za HD jest przesadą. Zresztą najlepiej obrazuje to sytuacja z kanałami premium - w paczkach Canal+, HBO i Cinemax nie ma już rozróżnienia na kanały HD i SD. Oczywiście są jedne i drugie, bo nie wszyscy mają dekodery HD, ale nikt nie każe dopłacać za standard HD. Nie bardzo rozumiem, dlaczego ma się tak dziać w wypadku np Eurosportu czy NG. A jeszcze mniej rozumiem dlaczego Ty uważasz to za normalne.

Proszę moda o przeniesieni tej dyskusji do bardziej właściwego działu, np. narzekamy na Cyfrę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. blue_voyager, chyba niedokładnie przeczytałeś mój post. :)

 

A wracając do wymienionych przez Ciebie kanałów, to akurat EUROSPORT HD i NAT GEO HD, trzymają standardy, a już szczególnie ten pierwszy kanał trzyma, ponieważ wymaga tego specyfika nadawanych programów (ruch).

 

Co do reszty wymienionych to zgoda, jest fatalnie, a czasami nawet gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku należy poczekać do sierpnia, bo oferty są przygotowywane najwcześniej na 3 miesiące przed końcem okresu minimalnego. :oops:

Gdyby oferty się nie zmieniły, to tak jak wyżej wspomnieli można próbować na:

- Canal+ Optimum 57zł

- Multi (czyli HBOHD, CinemaxHD, FilmboxHD i Mezzo) 58,90zł

- HDOptimum 11zł

- Multiroom 15zł

- PVR 15 zł

ale jak widać nie każdy dostaje...

 

Ja przedłużyłem w czerwcu na podobnych warunkach tylko bez MEZZO. Na początku lipca zadzwoniłem do nich żeby wyłączyć wszystkie pakiety dodatkowe i zostawić tylko sam C+ OPTIMUM za 57 zł - przełączono mnie do działu utrzymania i konsultant zaproponował, że zrobi rabat i będe miał MULTI za 40 zł, dekoder PVR za 5 zł, MULTIROOM za 15 zł, kanały HD za 11zł. Warunek był taki iz muszę miec aktywne to wszystko przez cały okres trwania umowy tj 15 miesięcy. Za wszystko wyszło 128 zł :jupi: czyli 22zł taniej :)

 

Hmm, kolega a mógłbyś powiedzieć dokładnie jak to osiągnąłeś ? Bo sporo forumowiczów pewnie by było tym zainteresowanych :] ja również a szczególniej z tym dekoderem zejść z 15 zł na 5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1, owszem przeczytałem. Wiem, że odniosłeś się w nim do jakości HD, ale jakby nie o tym pisał Pac, na którego post odpowiadałeś (to pisanie nie na temat przez Ciebie to dość częste zjawisko), tylko o dodatkowej opłacie za takie kanały. I do tego się odniosłem. A Ty w odpowiedzi znów piszesz o jakości kanałów HD. Wszystko racja, ale nie o tym rozmawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopłacanie do hd w dzisiejszych czasach jest troche naciąganiem

 

To nie jest naciąganie, a rachunek ekonomiczny. Niestety operator za kanały HD (np. Eurosport HD) muszą płacić więcej niż za ten sam kanał w wersji SD (np. Eurosport). Oczywiście można wrzucić to w abonament standardowy, ale to spowoduje niepotrzebne zwiększenie kosztów, a nie wszyscy mają dekodery HD. Co innego telewizja "n", która wkroczyła na rynek późno i mogła zaoferować wszystkim klientom dekodery HD, co z kolei pozwala na włączenia kanałów w wersji SD i zastąpienie kanałami HD, wtedy operator płaci tylko za kanał HD a nie za SD i HD.

 

Sam jestem abonentem UPC, który oferuje pakiet Super HD. I osobiście uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Jeśli ktoś nie potrzebuje HD płaci mniejszy abonament, a kto chce HD płaci więcej. Na dzień dzisiejszy jest to uczciwa taktyka biorąc pod uwagę, jak już wcześniej wspomniałem, że nadawcy chętnie wprowadzają na rynek nowe kanały HD, ale każą sobie za niego płacić. Kilka miesięcy temu czytałem artykuł, w którym jeden z operatorów wypowiadał się na przykład, że kanał Mezzo Live HD jest trzy razy droższy niż Mezzo SD.

 

Ale miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. jednak najpierw musi zaistnieć zmiana na rynku. Nadawcy nie mogą sztucznie podwyższać cenę tylko dlatego, że włączają kanał HD. Wtedy operatorom będzie się opłacało kanały HD wrzucać "po cenie" do standardowych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety moi Drodzy, nie da się tu oddzielić ceny produktu sprzedawanego pod szumną nazwą HD od jakości tego produktu, ponieważ prawdziwe HD zaczyna się dopiero od 6 Mb/s i to pod warunkiem stałego bitrate.

 

Jednak to, co mamy do spożycia, szczególnie na kanałach filmowych, woła o pomstę do Wielkiego Elektronika, który to powinien porazić prądem tych, którzy podają tak fatalnie kompresowany produkt.

 

Zresztą da się to zaobserwować, szczególnie na ciemnych scenach, gdzie bitrate spada często grubo poniżej granicy standardu.

 

Kanał EUROSPORT HD, to przy innych perełka, bo nadaje ze stałym bitrate powyżej 10 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...