Skocz do zawartości

Mały rozmiar czaszy a 2 dodatkowy konwenter ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko zwiazne z doatkowym odbiorem 2 satelity a mianowicie Astry 19 st. W tej chwili posiadam TV TNK Antene mam ustawiona na Hot Birda 13 st. a zarazem chciałbym odbierac dodatkowo kanły z Astry. Moje pytanie polega na tym czy dam rade odebrac Asre na 2 konwenterze na czas około 65 cm? Jesli tak to zakupuje konwenter i montuje ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, musisz mieć tylko odpowiedni do twojej anteny uchwyt zeza i przy niektórych antenach odpowiednie konwertery (z wąskimi "łebkami", np. antena polsatowska). Ja mam tak założone na dwóch antenach: starej 65 cyfry+(z prostokątnym, metalowym wysięgnikiem) i 70 polsatu. O dziwo lepiej to działa na 65 cyfry. Do polsatowskiej mam trochę za duże konwertery i są problemy z niektórymi transponderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zeza 19.2 na antenie 55cm i wszystko dziala.Tyle nasluchalem sie o problemach z zezem ale w moim przypadku wygladalo to tak:Chcialem sprawdzic czy zadziala a mialem zapasowy stary konw to poprostu tak po [beep]ku przywiazalem go do konw hb i wszystko zadzialalo od razu.Teraz mam zrobione jak trzeba a min sygnal z astry mam na pozomie z hb tr.11508.Ogolnie to bardzo proste oczywiscie jak jest dokladnie antena ustawiona na hb.Pierwsza zima z zezem i sygnal jest bez przerwy.Oczywiscie antene mam ustawiona na hb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj "ASTON" :!: Moja recepta na odbiór Astra 19.2E +HB 13.0E(zestaw który posiadam :D )

1. czasza cyfry

2. dwa LNB: KONWERTER Single 0,2dB GOLDEN INTERSTAR GI-201 HD

3. zez: Uchwyt drugiego konwertera ZEZ Uniwersalny+kluczyk (zez uniwersalny)

4. Diseqc Golden Interstar GI-211

5.tuner :D

Antena ustawiona na HB a zez zrobiony na Astrę.

Sygnał na HB od 50% do 90%

Sygnał na Astrze od 50% do 100% (większość 70-80%)

Lokalizacja anteny: woj.opolskie

Pozdrawiam :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, ale zdecydowałem się ze jednak zainwestuje w obrotnice, i moze większą czasze, chociaz narazie zalezy mi jedynie na odbiorze astry, powodem są MŚ na ARD HD I ZDF HD, tyle ze pomimo szukania, nie jestem w 100% pewny czy na czas MŚ te kanały będą FTA ?? byłbym wzięczny jesli ktos mogłby to potwierdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam żeby nie zakładać nowego tematu tutaj się podłączę. Otóż sąsiadka z bloku nie ma możliwości montażu anteny polsatu cyfrowego (miała na dachu ale musiała zdjąć) a na swoim balkonie nie może bo ściana zasłania. Ja mam cyfrę+ i ona by chciała do mojej anteny się przyłączyć, chyba miałby być podwójny konwerter. Tutaj chciałem zapytać, czy czasem mi się nie pogorszy sygnał w takim wypadku? Ma przyjść to zrobić fachowiec i z tego co się dowiedziałem to planuję wymienić tylko konwerter. A mój talerz to jest po polsacie cyfrowym, jak monterzy zakładali cyfrę to mówili że trochę większa antena niż 60. Czy talerz do podwójnego konwertera nie powinien być wymieniony na większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, może być to co jest. Może tak być, że Twin będzie miał trochę słabsze osiągi ale będzie wszystko działać.

Nie bierz najtańszego, weź coś uznanej marki (Golden Interstar, Maximum, Inverto).

Konwerter może wymienić nawet szympans ze śrubokrętem, nie wiem po co do tego "fachowiec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pitter za odpowiedź. Co do marki, to nie wiem co to ma być. Facet przyjdzie i założy (monter polsatu). W każdym razie ma to kosztować 120zł z montażem. Zastanawiam się tylko co to będzie jakbym wymienił dekoder na hd, i chciałbym oglądać jeden program a nagrywać drugi. Czy są też potrójne konwertery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wizycie i po montażu zamontowane jest to http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/12/1237.dat. Jedno co zauważyłem to wartość N/F (noise figure) w tym podwójnym to 0.1dB. A w wymontowanym samsungu to 0.5dB. Co to za wartość? Zastanawiam się czy ten teraz konwerter nie jest gorszej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter nie najwyższych lotów, jak będą z nim problemy to nie bądź zdziwiony. Cena ciekawa, w hurcie na pewno taniej, więc "monter" za swoją usługę skasował ok. 100 zł i się nie napracował.

 

N/F to szumy własne konwertera, im mniej tym lepiej ale 0,1 dB to ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco już gdzieś wyczytałem że 0,1 dB to mocno naciągane. Zauważyłem że teraz na superstacji gdzie wcześniej poziom sygnału był najniższy 87/100, teraz jest 96/100 także lepiej. A jeśli wymienię dekoder na hd to wszystko mi zadziała (bez jednoczesnego oglądania i nagrywania na innym kanale) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Posiadam czaszę 80 cm. Chciałbym się dowiedzieć z jakich częstotliwości oprócz 13 E i 19,2 E mógłbym odbierać kanały. Czy jest szansa na którąś z tych ? : 28,5 E, 26 E, 42 E, 7 W ? Nie jestem do końca zorientowany więc będę wdzięczny za radę :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, kiedyś co prawda na czaszy 90 cm, miałem ustawione 4 konwertery: na Astrę 19,2 E, Hot Birda 13 E, Astrę 4,8 E (dawniej Sirius) i Amosa 4 W, a ku mojej radości na tym konwerterze z 4,8 E łapałem jeszcze Eutelsata 7 E, a na tym z 4 W łapałem Thora 0,8 i Intelsata 1 W oraz 5 W Atlantic Bird. Używałem przy tym Diseqc 4/1. Był moment, że jeszcze jednym kablem podpiąłem piąty konwerter do innego odbiornika i sięgnąłem Eurobirda 28,5 E. Twoja sytuacja jest trochę inna, więc niech się wypowiedzą ci, co próbowali konfiguracji, o którą pytasz. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnośnie częstotliwości 28,5. Czy przy mojej czaszy będą mógł odbierać kanały BBC oraz ITV ? Pytam gdyż na Satkurierze w zakładce "Futbol w TV" jest zawsze informacja: "Do odbioru części kanałów z pozycji satelitarnej 28.2E (w tym ITV i BBC) wymagane są większe anteny - zalecana: 200cm - 300cm."W tej sytuacji już sam nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...