Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam ten odbiornik i ten sam problem. Posiadam antene 95 cm sile w okolicach 80%. Jednak wystarcza niewielki deszczyk lub mocne zachmurzenie i odbiornk lubi szukac sygnal mimo, ze pasek jego sily nadal jest w okolicach 70-80%. Takie mam wrazenie, ze ten odbiornik ma slaba korekcje bledow i nawet chwilowe zaklocenia powoduja zanik sygnalu. Niestety ten model nie posiada paska "jakosci sygnalu" co mogloby troche wyjasnic. Po uaktualnieniu softu do najnowszego (w tym momencie nowy soft niedostepny) troche sie uspokoilo. Od tego momentu nie zdarzylo mi sie aby odbiornik "szukal sygnalu". Moze cos poprawili a moze po prostu zbieg okolicznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio też przez prawie 30 minut wywalał komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" i nic nie pomagało :D dodatkowo wyskakuje mi brak sygnału jak wyłącze tuner na kilka godzin z prądu ale już nic mi się nie chce z nim robić bo niedługo będe uczył go latać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy rowniez macie problem w tym odbiorniku z dzwiekiem na kanale cinemax i cinemax2 ?????

mam na mysli "rzezenie"....

przyznam szczerze nie wiem jak inaczej to okreslic a moze to przypadlosc tego kanalu *ow) ??????

wie ktos cos moze ? co siekawe jest to tylko na tym kanale nie ma tego problemu na innych kanalach i nie jest tak zawsze .. mam na mysli to ze czasem dzwiek jest taki jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj podpiąłem u rodzinki Szajsunga... i nie chce działać z konwerterem monoblock - da się ustawić albo HB albo Astrę, ale przełączać między nimi to za [beep]ę nie chce. Nie wiem co robić - próbować oddać dekoder czy szarpać się ze sprzedawcą monoblocka.

Ferguson, które był tam przez chwilę nie miał z tym problemów (aczkolwiek konwerter rozumiał polecenia tylko gdy ustawiłem Toneburst - MiniA/MiniB). Monoblock bliżej nieokreślonej marki "SAT M-2006 Special Edition".

 

Jak ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę; pewnie lepszym pomysłem byłyby dwa konwertery i przełącznik ale chciałem sobie uprościć montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam to mam teraz dylemat...Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić dekoder CP,ale teraz to niewiem który jest lepszy,czy SAMSUNG 305G,czy ECHOSTAR DSB 717.Poradzcie coś:(

Kiedyś została zrobiona podobna ankieta na ten temat. Czytaj tutaj :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=378&start=0

 

Może będzie łatwiej teraz podjąć decyzję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, DiSEqC 1.0 to standard przełącznika, który jest wbudowany w odbiorniku satelitarnym i który steruje przełącznikiem DiSEqC montowanym na zewnątrz. Przykład tego zewnętrznego przełącznika, który musimy dokupić do naszej instalacji :arrow:http://img233.imageshack.us/img233/5710/diseqc10gp7.gif To jest przełącznik 2/1 (przykładowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba dobrze zrobiono bo mojemu sąsiadowi soft załadował sie automatycznie i niby wszystko było OK. Po jakimś czasie wyskoczył komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" oraz "Brak sygnału" a ostatnio to dekoder się zawiesza i trzeba wyciągać wtyczkę z gniazdka aby normalnie działał. Dzieje się to niestety dosyć często w ciągu dnia. Jutro zapewne serwis Samsunga z tego co mówił. U mnie podobne objawy tyle, że dekoder nie zaliczył jeszcze zwiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

A skąd masz takie przecieki?

PS. W sumie bardzo prawdopodobne, bowiem rozmawiałem z kolegą i na karcie TV sprawdził, że na TP 12284/H są dwa przekazy CP_Download i Samsung370, ale dekoder ich nie widzi :roll: Było to kilka dni temu, mógłby ktoś sprawdzić teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie przecieki?

PS. W sumie bardzo prawdopodobne, bowiem rozmawiałem z kolegą i na karcie TV sprawdził, że na TP 12284/H są dwa przekazy CP_Download i Samsung370, ale dekoder ich nie widzi :roll: Było to kilka dni temu, mógłby ktoś sprawdzić teraz?

 

Hmmm, chyba mi nikt głowy nie utnie i chyba mogę powiedzieć, że przecieki są od programistów pracujących nad tym softem. A w miarę aktualne serwisy na transponderach są tu:http://linowsat.de/0130/all/0130.shtml.

 

Samsung370 to zapewne soft dla DSB-H370G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...