Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Żeby tylko do Echostarów nie zmieniali softów, bo te obecne przecież są dobre. :D Niektórzy nowi użytkownicy Echostarów 717 pisali, że coś jest nie tak z listami ulubionych kanałów. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chce znalesc Lider TV to podaje w nowy transponder 12149 ale pokazuje mi ze nie ma sygnalu trzeba cos zmienic w tych opcjach?

 

Dane kanalow na ktorych by mi zalezalo:

11804 V 27500-2/3 Rai sport tu dam polaryzacje na pionowa

12149 V 27500-3/4 Lider TV tu tez

tp. 93 (12.577 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4) Abu Dhabi Sports a tu na pozioma

 

To musze cos zmieniac? w tych opcjach oprocz podania numeru transpondera?

 

I ocbe z tym H i V?

 

Sorry za byc moze durne pytania

 

Pozdro

 

Pozioma (horyzontalna) – W technice satelitarnej słowem: pozioma” (również „horyzontalna”) określa się kierunek polaryzacji sygnału. Zazwyczaj stosowany jest skrót H.

 

Pionowa (wertykalna) – W technice satelitarnej słowem „pionowa” (również „wertykalna”) określa się kierunek polaryzacji sygnału. Zazwyczaj stosowany jest skrót V.

 

Znalazlem sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem :///

 

Odczekalem 3h na ta aktywacje i co? wszystkie kanaly mi zakodowalo zadzwonilem nie wiedza co jest 3 godziny mam czekac :/ a chcialem sobie cos wrescie obejrzec :/

Ja mialem podobna sytuacje. Troche nerwow przy tym stracisz. Ja odzwonilem sie jak glupi - zarowno do BOA, jak i do punktu sprzedazy gdzie kupilem Polsat. Kazali miec wlaczony dekoder i czekac. Kilka razy ponoc wysylali sygnal aktywujacy. Nic to nie dawalo. Generalnie jednak mowili, ze po 24h na pewno wszystko bedzie dzialalo i jak powiedzieli tak sie stalo ;) Po dobie nerwow zaczelo dzialac.

 

Moj znajomy mial tak samo. Poza tym w necie czytalem o wielu takich przypadkach. Widac, ze to juz pomalu staje sie domena Polsatu - od poczatku wku**c abonenta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponieważ jestem całkiem zielony, a nigdy nie miałem anteny satelitarnej, proszę was o pomoc.

Kupiłem CP z dekoderem samsung i zamontowałem na dachu bloku antenę (a raczej kuzyn ją zamontował i ustawiał) Powiedział mi że w dekoderze powinna być funkcja "siła sygnału" czy coś takiego i mam patrzeć na tv a on ustawi antenę. Niestety nie zanlazłem takiej funkcji, więc tylko powiedziałem mu kiedy tv odbiera program.

No i po sprawie... ale teraz nie jestem pewien czy antena jest ustawiona OK. Podejrzewam, że coś jest nie tak, bo jak dam wyszukaj programy to znajduje 164. Czy nie powinno ich być więcej?

A może jest jakiś myk w ustawieniach dekodera?

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy w tunerze masz zapisany ten transponder: 11.158 V SR=27500 FEC=3/4. Przy okazji napisz nam, jaki sygnał uzyskujesz z tych częstotliwości, które odbierasz. Być może trzeba będzie jeszcze skorygować ustawienie anteny. Ewentualnie, jakie jeszcze transpondery Tobie nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w poprzednim temacie zadałem pytanie

Witam, jestem użytkownikiem Polsatu Cyfrowego. Posiadam dekoder Samsung DSB-305G. Do niego podłączony talerz z dwoam konwerterami ustwionymi na Hot Birda i Astre. Niestety zauważyłem, że na TVN i TNV Siedem nie mam głosu. Na TVN Turbo, Style, 24, Meteo wszystko jest OK. Co może być przyczyną?

Ponadto chciałem złapać TVP Info, bo nadaje z Astry. Skanując jednak Astre 1,2,3 nie znajduje mi tego kanału.

Co zrobić z tym fantem?

Kolega mh_misiek polecił wyłączyć automatyczny wybór dolby digital i podziałało. Działa teraz normalnie.

Proszę o pomoc z drugim pytaniem. Czy jest możliwe odbieranie TVP Info. Mam ten kanał na Hot Bird, ale jest kodowany. Niestety gdy biorę szukanie selektywne i satelity Astra 1,2,3 to nie znajduje mi tego kanału, a z tego co wyczytałem to Info nadaje z tej satelity.

 

Edycja RafiX: Zamieniony "Kod" na "Cytat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że posiadasz drugi konwenter skierowany na Astrę :?: jeśli tak to może źle skonfigurowałeś Ustawienia LNB a wiec:

Menu - Instalacja - ustawienia LNB:

 

Zasilanie LNB: Zał

Satelita: HotBird 1-6 (13,0 E)

Dolny oscylator: 9750 MHz

Górny oscylator: 10600 MHz

Tryb Diseqc: Diseqc A

Ton 22kHz: Automatyczny

 

Zasilanie LNB: Zał

Satelita: Astra 1 (19,2 E)

Dolny oscylator: 9750 MHz

Górny oscylator: 10600 MHz

Tryb Diseqc: Diseqc b

Ton 22kHz: Automatyczny

 

I jeśli by ci dalej nie przełączało Diseqc-a to możesz sprobować zmienić dla Hotbirda - Tryb Diseqc: Tone Burst A a dla Astry Tryb Diseqc: Tone Burst B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dwa konwertery. Jeden ustawiony na Hot Birda drugi skierowany na Astre. W ustawieniach LNB mam tak samo tylko, że na odwrót tryb Diseq A dla Astry, a B dla Hot Birda.

Spróbuje jeszcze z Tone Burst może coś pomoże, ale wiąże się to znowu z ponowną zmianą wszystkich ustawień kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam samsunga dsb305G i musiałem włączyć tone burst bo inaczej nie działało. Co do TVP info to też mam zeza na astre ale na transponderze 6 mam brak sygnału :( nie łapie mi jeszcze kilku, kilkunastu innych tp. spróbuję jeszcze ustawić lepiej antenę może to przez niewłaściwe ustawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...