Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W grudniu skończyła mi się umowa i przeszła na czas nieokreślony. Pech chciał że dzisiaj zepsuł mi się dekoder tzn. nie chce się włączyć (świeci się słabo tylko ta czerwona dioda ). Model Samsung DSB-S305G. Co w tej sytuacji radzicie? Chciałem oddać dekoder do serwisu ale on już chyba nie jest na gwarancji więc pewnie musiał bym płacić za naprawę i nie wiem czy na czas naprawy dostanę jakiś zastępczy bo mam umowę na czas nieokreślony. Czy może jednak ulec i przedłużyć umowę aby dostać nowy dekoder ( mam pakiet relaxmix). Ale umowa podobno aż na 29 miesięcy. Może macie jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

Jeśli miałbym przedłużyć to wolałbym w salonie bo zależy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dwa wyjścia:

1) Zapłacić za naprawę dekodera.

2) Wziąć nową umowę z nowym dekoderem, a starą wymówić, ale przez 3 miesiące musiałbyś płacić 2 abonamenty.

A jeżeli oddasz dekoder do serwisu, to powinieneś dostać dekoder zastępczy (pewnie stary Thomson albo Sagem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, musisz tylko pójść do APS'u. no i możesz dostać nowy dekoder z umową na 12 lub 24 miesiąca. do wyboru w zależności od dostępności w punkcie dekodery MINI, Echostary 717A i Samsungi 305. przykładowa cena za mini przy umowie na 2 lata to 29 zł., Ecchostar lub Samsung chyba 59 zł., jeśli umowa na rok to ok 70-80 zł. więcej, ale nie pamiętam dokładnej ceny.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam!

W grudniu skończyła mi się umowa i przeszła na czas nieokreślony. Pech chciał że dzisiaj zepsuł mi się dekoder tzn. nie chce się włączyć (świeci się słabo tylko ta czerwona dioda ). Model Samsung DSB-S305G. Co w tej sytuacji radzicie? Chciałem oddać dekoder do serwisu ale on już chyba nie jest na gwarancji więc pewnie musiał bym płacić za naprawę i nie wiem czy na czas naprawy dostanę jakiś zastępczy bo mam umowę na czas nieokreślony. Czy może jednak ulec i przedłużyć umowę aby dostać nowy dekoder ( mam pakiet relaxmix). Ale umowa podobno aż na 29 miesięcy. Może macie jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

Jeśli miałbym przedłużyć to wolałbym w salonie bo zależy mi na czasie.

 

Ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym na Infolinię CP, przedstawił całą sytuację i zobaczył co zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W grudniu skończyła mi się umowa i przeszła na czas nieokreślony. Pech chciał że dzisiaj zepsuł mi się dekoder tzn. nie chce się włączyć (świeci się słabo tylko ta czerwona dioda ). Model Samsung DSB-S305G. Co w tej sytuacji radzicie? Chciałem oddać dekoder do serwisu ale on już chyba nie jest na gwarancji więc pewnie musiał bym płacić za naprawę i nie wiem czy na czas naprawy dostanę jakiś zastępczy bo mam umowę na czas nieokreślony. Czy może jednak ulec i przedłużyć umowę aby dostać nowy dekoder ( mam pakiet relaxmix). Ale umowa podobno aż na 29 miesięcy. Może macie jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

Jeśli miałbym przedłużyć to wolałbym w salonie bo zależy mi na czasie.

 

Naprawa będzie nieopłacalna. Przy przedłużaniu umowy w podmianie SD na SD umowy są spisywane na okres 12 lub 24 miesięcy. Od tego jak długa umowa, z jakim pakietem, jakim dekoderem i czy w opcji z prezentem czy nie zależy cena dekodera (zazwyczaj cena zamyka się w okolicach 100zł, przy najkrótszej umowie, prezencie i lepszym dekoderze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

miałem taki sam problem z DSB-616. Pojechałem do APS przedstawiłem sprawę i kupiłem DSB-717 za 79 PLN z podpisaniem umowy na 24 m-ce z pakietem Familijnym (były też inne propozycje takie jak dekoder mini, dekoder familijny, jakiś model samsunga też, ale nie skorzystałem). Nie było oferty na podmianę SD na HD :/ .

To była oferta jedynie na wymianę dekodera także wg informacji z APS nie ma niebezpieczeństwa że Polsat będzie się domagał płacenia dwóch abo. (a jak będzie to zobaczymy :lol2: ).

Dodatkowego smaczku całej sprawie dodaje fakt, że tydzień przed awarią dekodera 616 podpisałem i odesłałem nowy regulamin z przedłużeniem umowy na kolejne 12 m-cy)...

No ale na razie ogladam TV, w icok karta od starego dekodera widnieje jako nieaktywna, aktywna jest nowa karta która dostałem z DSB-717, opłacam jeden abonament i jest ok

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No więc poszedłem w poniedziałek do APS i kupiłem dekoder mini za 79 przy umowie na 12 miesięcy. Na razie dobrze się sprawuje więc myślę że te parę miesięcy pociągnie. Zresztą w punkcie powiedzieli że w razie jakichkolwiek problemów wymieniają od razu na nowy. Tyle że trochę musiałem czekać zanim dekoder został uaktywniony.

Niestety miałem też trochę pecha bo dzisiaj przyszła pocztą nowa umowa z nowym regulaminem i mógłbym wypowiedzieć starą umowę z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia i podpisać nową w jakiejś promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U rodziców zespuł się S305G z CP. To znaczy działał normalnie ale następnego dnia w ogóle nie reaguje, nie włącza się itp. Brak nawet czerwonej diody.

 

Co można zrobić skoro on jest sparowany razem z opłaconą jeszcze na pół roku kartą CP ? jest już po gwarancji, zwykłe serwisy z tego co wiem zwykle nie potrafią naprawić dekoderów CP, a nowy jak sie kupi to nie będzie na nim działać karta z opłaconym abonamentem...

 

co można zrobić? może jakoś da rade naprawić by odpalił ? ile u Was trwała taka ewentualna wymiana dekodera SD na SD (rodzice mają bez umowy opłacane już po skończeniu, a dekoder na własność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najlepiej niech rodzice ida do APSu wymienic dekoder, jak sie nie myle to dekoder nowy dostaja tego samego dnia lub beda musieli podpisac nowa umowe na nowy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U rodziców zespuł się S305G z CP. To znaczy działał normalnie ale następnego dnia w ogóle nie reaguje, nie włącza się itp. Brak nawet czerwonej diody.

 

Co można zrobić skoro on jest sparowany razem z opłaconą jeszcze na pół roku kartą CP ? jest już po gwarancji, zwykłe serwisy z tego co wiem zwykle nie potrafią naprawić dekoderów CP, a nowy jak sie kupi to nie będzie na nim działać karta z opłaconym abonamentem...

 

co można zrobić? może jakoś da rade naprawić by odpalił ? ile u Was trwała taka ewentualna wymiana dekodera SD na SD (rodzice mają bez umowy opłacane już po skończeniu, a dekoder na własność)

 

Naprawiać się nie opłaca. Lepiej niech rodzice pojdą do APS i podpiszą nową umowę. Dostaną w promocji 3 m-ce gratis, a dekoder niech wezmą na udostępnienie, wtedy jest wieczysta gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie rodzicom przyzwyczaic się do dekoderów typu mini,szkoda samsunga z własną listą.

Ewentualnie kupić własny tuner a od CP wziąść tylko moduł. Wtedy z listą ulubionych nie będzie problemu. No niestety w obecnej ofercie sprzętowej CP, nie ma żadnego tunka z możliwością tworzenia własnych list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy u was też czas przełączania kanałów się wydłużył? Dotyczy to szczególnie przełączania pomiędzy kanałami nadawanym z tp C+, a kanałami z tp CP. Np. podczas przełączania z TVP1 na TVP2 widzę ciemność dobre 3 sekundy. Mam nadzieję, że to problem nadawcy, a nie dekodera, bo ledwie miesiąc temu wrócił z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzis doszly mnie niemile sluchy od moich rodzicow, jakoby i ich samsunga, za przeproszeniem "szlag trafil". czerwona dioda, brak reakcji na cokolowiek.

jestem juz na umowie na czas nieokreslony, z dekoderem na wlasnosc. na infolini poinformowali mnie ,ze moge sie udac do APS i wymienic dekoder na nowy (familijny badz mini), podpisac lojalke na 24 miesiace i cieszyc sie ogladaniem - normalnie zyc nie umierac :evil::evil:

z tego co czytalem, to familijny jak i mini to podobny badziew, wiec nie wiem co robic. chcac teraz wypowiedziec polsat, bede placil za 3 miesiace i nie bede mial z tego nic. swoja droga nie chcialbym zmieniac tego samsunga, bo oprocz tej awarii, funkcjonowal OK. czy myslicie ze jest jakas szansa na wybranie samsunga zamiast familijnego ? i czy ktos w podobnym przypadku decydowal sie na naprawe poza gwarancja, i jakie byly koszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pieszczoch Tak jak piszesz, Mini i Familijny to szajs, malo tego brak układania własnej listy. W Samsungu rodziców padło, zasilanie. Koszt naprawy pogwarancyjnej to ok. 90zł. Ale mi się wydaję, że warto. Moja mama też ma ten dekoder i też nawaliło zasilanie(po gwarancji), ale stwierdziłem, że bardziej się opłaca naprawić niż wziąść od CP ten ich bubel. Samsungi to dobre dekodery, tylko zasilanie często nawala, ale po naprawie napewno jescze kilka lat posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieszczoch jeżeli zależy ci na umowie nie określonej, oraz układaniu listy, zakup sobie jakiś normalny tuner np. Ferguson , dokupisz moduł i będziesz miał polsat. Bo tak jak pisze sat.cba podobno brak w tamtych układania listy. A tego samsunga będzie trudno dostać jedynie na allegro ale nie podejdzie ci karta pod inny polsatowski. Ale możesz pytać w APS.

Pozdrawiam Piotrek52090.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam samsunga 305G i abonament mini. Dekoder sluzy mi tylko na wekendy (czasami co2tygodnie). Jak czasami wlaczam po 2 tygodniach wszystkie kanaly polsatu sa niedostepne. Przez internet aktywuje karte i po 30 min wszystko wraca do normy. I 3 dni jest ok. Potem wylaczam dekoder z sieci na 2 tygodnie i jak znowu podlaczam to kanaly sa niedostepne. Znowu aktywacja przez internet. Czy ktos sie spotkal z takim problemem? Mysle ze wina jest po stronie polsatu (np. Wysyla do dekoderow sygnaly testujace i jak wylaczony z sieci to karta sie nieaktywuje) , a moze gdzies indziej?

pozdrawiam

Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...