Skocz do zawartości

Stacje nakładają się na siebie, da się coś z tym zrobić?


radiofan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, 

Otóż nakładają się na siebie dwie stacje radiowe. Na 100,7 FM Radio Plus Gorzów Wielkopolski i na tej samej często trzaski z Radia Poznań, które znajduje się na 100,9 FM, tyle że na odbiorze Radia Poznań kompletnie mi nie zależy, próbowałem się "pozbyć" tego stawiając antenę w miejscu "niewygodnym" dla Radia Poznań, ale wtedy problemy ma także Plus. Odbiór Radia Plus (gdyby nie te trzaski z Radia Poznań) jest bardzo dobry, mieszkam niestety praktycznie zaraz obok Poznania i nie wiem czy da się coś z tym zrobić, teoretycznie mógłbym słuchać Plusa na 100.65, wzmacniacz sygnału FM też pewnie nic nie pomoże, bo wzmocni Radio Poznań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, K63 napisał(a):

Poznań teoretycznie jest poza zasięgiem Radia Plus z Gorzowa. Zapewne lokalny, mocny sygnał Radia Poznań, będzie w tej okolicy dominował. Lepsze pokrycie sygnałem Plus-a pwinno być z Gniezna na 89.5 MHz.

Na 89,5 słychać tylko szumy, czasem słychać słaby, cichy sygnał plusa. Nie wiem, dlaczego z Gniezna mi nie łapie a z Gorzowa łapie świetnie. Akurat szkoda, bo na 89,5 się nic nie nakłada, nawet Emaus z 89,8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Crossi napisał(a):

@radiofan Na jakim tunerze radiowym odbierasz tę stację radiową -  jak masz w nim funkcję IF Band to ustaw ją na "Narrow" - to powinno pomóc w pozbyciu się trzasków z sąsiedniej stacji.

Tuner Sony ST-SE370. Miałem. Włączoną opcję narrow muting, ale gdzieś "zaginęła" i nie mogę jej włączyć, szukałem w instrukcji tunera, też nie widzę wzmianki o tym. 

3 godziny temu, K63 napisał(a):

Na jakiej antenie i w jakiej polaryzacji odbierasz? Plus z Gorzowa, jaki i z Gniezna nadawany jest w polaryzacji pionowej (10 kW), a Radio Poznań w poziomej (max. 120 kW).

Wystawiona za okno Davbol W1E z wpiętymi drutami w szczeliny (to poprawia odbiór jakieś 3 razy bo antena bez tego głównie jest przystosowana do odbioru TV, z drutami odbiera perfekcyjnie różne stacje radiowe). Dziś udało mi się złapać lekki sygnał Gniezno, zobaczę jak to będzie w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmień antenę. Przynajmniej na taką:
https://www.dipol.com.pl/antena_radiowa_dipol_1_rz_b_A0200.htm

Montujesz ją w pionie, gdyż 100,7 masz nadawane w polaryzacji pionowej, a 100,9 już w poziomej. Radio Poznań w polaryzacji pionowej masz jeszcze z Bolewic na 102,4 MHz.

Nie podałeś lokalizacji, więcej nie wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...