Skocz do zawartości

Nowości HD na Cyfrze


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak dla innych ale mam od niedawna tv 40 Sony i na C+SPORT HD jak jest liga Polska albo Angielska obraz jest zyleta a bidrate skacze w granicach 13-18

to samo z filmami na C+Film

nawet stojac metr przed tv obraz jest zyleta..pikseli nie widac

na Niemieckich publicznych tv tez prawie te same wartosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest tylko jedna. Nie mogą się dogadać. TVP chcę zbyt duże pieniądze za włączenie kanału do Cyfry. Gdyby chcieli włączyć ten kanał do oferty i przerzucić wszystkie koszty na abonenta to myślę, że kanał by kosztował około 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@userHD, zapewne nie mogą się dogadać co do opłat za dystrybucję tego kanału. Z TVP Sport też trochę to trwało, ale w końcu się udało. Moim zdaniem ludzie z CP i Cyfry+ źle zrobili, że za czasów Farfała nie porozumieli się jeszcze w sprawie dystybucji TVP HD. Teraz, gdy inni sprawują władzę w TVP, będzie ciężko się dogadać. Szczerze, to wątpię, aby w najbliższym czasie im się to udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest tylko jedna. Nie mogą się dogadać. TVP chcę zbyt duże pieniądze za włączenie kanału do Cyfry. Gdyby chcieli włączyć ten kanał do oferty i przerzucić wszystkie koszty na abonenta to myślę, że kanał by kosztował około 10zł

 

 

Jest absolutnym skandalem, że kanał finansowany z publicznych pieniędzy w tym z abonamentu jest udostępniony tylko jednej platformie. Wszyscy opłacający abonament RTV są po prostu oszukiwani. Nie jest to kanał z treściami premium i powinien być udostępniony wszystkim platformom.

 

Jak wytłumaczyć fakt, że od października będzie dostępny bez żadnych opłat w naziemnej telewizji cyfrowej. Czyżby TVP liczyła na jakieś pieniądze od platform jeszcze przed mistrzostawami w RPA - a potem i tak będzie za friko.

 

Na jakiej podstawie jedna platforma jest uprzywilejowana?!

Równie dobrze można ograniczyć dostępność TVP1 i TVP2 do jednej platformy. TVP HD to nie jest kanał z licencjami które są zakupione dla TVP sport. W przeciwieństwie do TVP sport - TVP HD w założeniu emituje wszystko co jest i tak dostępne w TVP1 i w TVP2 nie ma tam żadnych treści które nie byłyby ogólnodostępne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wy wiecie że to wina TVP? Może to Cyfra nie chce podobnie jak Boomeranga czy innych np. ze względu na konkurencję dla własnych kanałów. Może TVP chce wymusić aby kanał ten był bez opłat (Farfał wspominał że nie chcą go nawet za darmo w platformach). A Cyfra swoje: po co ma być darmowe HD skoro lepiej niech abonent płaci za 8xHD lub premium HD. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to chyba najbardziej prawdopodobne rozwiązanie zagadki. Gdyby C+ chciała dołączyć TVP HD do oferty, musiałaby dodać ten kanał z transpondera n. A wiadomo, że nie zrobiłaby tego za darmo - coś trzeba wybulić n-ce za sygnał. TVP chce, żeby kanał był za darmo, więc C+ musiałaby de facto dopłacać do tego kanału! W n-ce wszyscy abonenci i tak mają dostęp do treści w HD standardowo, więc problem jest mniejszy i mogli sobie pozwolić na jego dołączenie. Może ponoszą z tego powodu jakieś koszty (miejsce na satelicie), ale mają z tego niezłą reklamę i TVP HD "na wyłączność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że sprawa transpondera nie gra tutaj roli. Dogadywanie się z konkurencją nie stanowi problemu i Cyfra właśnie ostatnio to pokazała dołączając NAT GEO WILD HD z transpondera n-ki i FOX LIFE HD z tr. Polsatu w zamian za możliwość korzystania z ich transponderów (m.in. paczka Filmbox, HBO2 , HBO Comedy i inne).

Nie wiem czy każdy pamięta , ale taki sam problem był z TVP Sport. Wtedy głośno o tym było, że za ten kanał życzyli sobie 1€ od każdego abonenta i dlatego żadna platforma przez dłuższy czas nie decydowała się na wprowadzenie kanału do oferty. Dopiero start platformy n i bogatsza oferta sportowa kanału TVP Sport zadecydowała o podpisaniu umowy. Z zakulisowych rozmów z TVP HD jest podobnie i dlatego nie ma go nigdzie oprócz w n-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy każdy pamięta , ale taki sam problem był z TVP Sport. Wtedy głośno o tym było, że za ten kanał życzyli sobie 1€ od każdego abonenta i dlatego żadna platforma przez dłuższy czas nie decydowała się na wprowadzenie kanału do oferty. Dopiero start platformy n i bogatsza oferta sportowa kanału TVP Sport zadecydowała o podpisaniu umowy. Z zakulisowych rozmów z TVP HD jest podobnie i dlatego nie ma go nigdzie oprócz w n-ce.

 

Moim zdaniem sytuacji TVP HD nie można w najmniejszym stopniu porównywać do TVP Sport. (Patrz mój post wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do twojego poprzedniego postu wiadomo od dawna , że TVP ma problemy finansowe i zapewne chcą zarobić na tym kanale (chociaż zgadzam się z Tobą, że nie powinno tak być)

 

Co do DVB-T od października to ostatnio były artykuły o tym, że jest duże prawdopodobieństwo iż III MUX wystartuje dopiero po wyłączeniu telewizji analogowej. Gdyby te słowa okazały się prawdą to trzeba będzie poczekać jeszcze trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw - oby Cyfra nie wpadła na pomysł żeby dołączyć kanał TVN HD +1, bo po co to komu :lol2:

 

Jeśli nie ma TVN HD to TVN HD+1 by sie przydał :lol2:

A może specjalnie wdrożyli ten TVN HD+1 aby go sprzedać innym a sobie zostawić na wylaczność kanał "live" TVN HD... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat na tym transponderze znajduje się tylko 4 kanały HD i nic więcej (pojemność transpondera to 57,4Mbps) także ilość nie ma znaczenia. Jedyne sensowne wytłumaczenie takiego niskiego bitrate jest to, iż dystrybutor danego kanału nie chciał wynająć więcej pojemności, bo pewnie myśli, że na warunki polskie to wystarczy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...