Skocz do zawartości

Utwory w stacjach radiowych


Mati2oo3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

The Kolors - ITALODISCO było również grane w zagranicznych stacjach radiowych takich jak słowacka Europa 2 czy francuskie FUN Radio, również przez chwilę na holenderskim SLAM!. Co do Olivii Adams to jej utwory można usłyszeć również w rumuńskich i węgierskich stacjach radiowych, ale po co to promować w Polsce, to ja nie wiem... Fajnie by było gdyby któraś stacja typu ESKA czy MAXX wzięła się również za promowanie utworów z innych krajów gdzie muzyka faktycznie staje się hitami czyli np. USA czy UK, bo w polskim eterze zdecydowanie jest tego za mało.

 

12 godzin temu, Frontowiec napisał(a):

Czy za włoskim zespołem The Kolors stoi jakaś polska wytwórnia płytowa typu Magic Records, skoro ich "Italo Disco" jest często grane w polskich stacjach radiowych?

 

Za zespołem The Kolors stoi wytwórnia Warner Music Italy

 

12 godzin temu, Frontowiec napisał(a):

Wiem że podobnie jest z rumuńską wokalistką Olivią Addams, której utwory muzyczne są puszczane w polskich stacjach radiowych dzięki MR.

 

Za nią stoi rumuńskie Global Records oraz amerykańskie Ultra Records

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

The Kolors - ITALODISCO było również grane w zagranicznych stacjach radiowych takich jak słowacka Europa 2 czy francuskie FUN Radio, również przez chwilę na holenderskim SLAM!

Akurat podobnie jak Despacito - chyba grali wersję angielską. Szczególnym dla mnie w zakresie opóźnienień jest czeska Evropa 2, która gra wiele hitów z opóźnieniem, np. Beat of Your Heart od Purple Disco Machine. Fajn Radio akurat gra więcej hitów od Evropy teraz, tak samo Fresh Radio.

Na Vibe FM na pewno brakuje mi r&b i zagranicznego rapu, i mogliby dać np.:
Calin - Window Shopper (duży przebój w Czechach, interpetuje utwór 50 Centa)
Don Toliver feat. Kodak Black - Brother Stone
Polo G feat. GloRilla - Bad Kids
Chloe Bailey feat. Andersson.Paak - Favorite
Ciara feat. BossMan Dlow - Run It Up

Trippie Redd - LGLG
A$AP Rocky - HIGHJACK
Central Cee - gen z luv (nawet PR3 to gra!)
Eminem/JID - Fuel 
Glorilla - TGIF
Gunna - one of wun
Megan Thee Stallion - Mamushi
Young Nudy - John Wayne
Asake/Central Cee - Waves
Asake/Travis Scott - Active
Childlish Gambino - In The Night
Jorja Smith - High
Sampha/Little Simz - Satellite Business 2.0
itd.

Edytowane przez NippyToadster
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o DJ-u Cyrill z Australii.

 

U nas zimą i wiosną grano wszędzie na potęgę Stumblin' In - Cyril-a. Patrze kiedyś na Włoskie Radio/Telewizje RTL 102.5. Utwór był promowany jako NEW HIT i został szybko usunięty z play-listy. Gdzieś na włoskim forum czytałem że to badziew i kompromitacja ze w względu na okropny teledysk. 

 

Jego przeróbka The Sound of Silence doczekała się też hitu w Polsce. Moi znajomi masowo wrzucali podkład tego utworu jako "rolkę" na Facebooka i Instagram. Uśmiechnięte twarze, podróże, miłość. Tylko że w ogóle nie z wracano uwagi na tekst utworu który nijak ma się z z tymi wartościami. Utwór to "Dźwięki ciszy". Orginał czy cover zespołu Disturbed grana była na pogrzebie Pawła Adamowicza. Prezydenta Gdańska zamordowanego w 2019.

 

Niestety puści polscy słuchacze ESKI i RMF-u o tym nie wiedzą bo są głupi.

 

To tylko potwierdza Polacy mają fatalny gust muzyczny. 🥶

Edytowane przez pawelski_44
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Polacy, tylko radiowcy którzy puszczają takie imprezowe walenie 3x więcej niż hity ubiegłego wieku i polskie lata 00' łącznie. Nie mówiąc już o tym że sam rytm piosenki nijak się ma do formatu RMF czy Zetki. Najprostszy sposób na walkę z tym to przełączanie stacji w momencie pojawienia się tego "Big Hitu", niestety Polacy są na tyle leniwi żeby tego nie zrobić. :(

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2024 o 20:01, pawelski_44 napisał(a):

wiosną grano wszędzie na potęgę Stumblin' In - Cyril-a.

W Niemczech ten utwór był grany nawet w NDR Info Spezial podczas radia olimpijskiego. 

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię. Radzę przeglądać posty przed publikacją pod kątem pisowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to tylko w USA tego nie grano. Takie np. End Of Time Lucasa & Steve'a ma 1. miejsce na radiowym charcie w USA w stacjach dance, czy Tove Lo i HEAT

 

W dniu 17.08.2024 o 12:32, Klopseł napisał(a):

Nie mówiąc już o tym że sam rytm piosenki nijak się ma do formatu RMF czy Zetki

Tak samo jak kawałki rockowe do RMF MAXX i Eski. Dla mnie np. do tych stacji pasuje bardziej np. Fall Out Boy, Avril Lavigne, Blink-182, Paramore czy Panic! At The Disco, jeśli mają grać rock (lub pop-punk), albo lekka alternatywa typu The Neighbourhood (Sweater Weather). Po co komu Chester i Mike, Amy Lee i Chad Kroeger na tych stacjach, jak więcej ich twórczości znajdziesz na Anty, Esce Rock i Rock Radiu. Maneskin też moim zdaniem nie pasuje do Eski i MAXXa. Powinno być miejsce dla np. Lavigne, Hayley Williams, Patricka Stumpa, czy Brandona Urie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NippyToadster napisał(a):

To jest z punktu widzenia amerykańskich/brytyjskich stacji CHR, gdzie w ogóle ich nie słychać

 

Akurat "The Loneliest" leciało swego czasu w amerykańskiej KIIS-FM z Los Angeles, która należy do spółki iHeartRadio. Zresztą iHR niejednokrotnie zapraszało Maneskin na swoje koncerty, ba, oni występowali w różnych programach telewizyjnych w USA (np. "Saturday Night Live" czy "Tonight Show").

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...