Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jak to wyjdzie telewizji, ja mam nadzieję że to będzie dobry program i że nie zejdzie z anteny po 1 sezonie. A co do "Kabaretu na Walentynki" to program, owszem, składał się z tego, co już kiedyś wyemitowano, ale z tego co wyczytałem w EPG na dekoderze, to rok produkcji tego programu to 2016. Czyli zapewne całkiem niedawno musieli dokonać montażu skeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie próbuje dowiedziec jakie ta babka ma kwalifikacje a tu od razu żale od wisloka na kilkanasie linijek ktore mozna skrocic tl;dr.

Oczywiscie DoRzeczy znane jest głownie z popularyzowania nauki, zresztą narodziło się i upasło na Smoleńsku. :D
Wracając do tematu : na stronie jest napisane że ta pani zajmuje sie tym od kilkunastu lat, chcialem wiedziec gdzie wczesniej to robila bo DoRzeczy to chyba tylko kilka lat, a to że jest "prawicową dziennikarką" to teraz jakby wazny wymóg przy przyjeciach do tvp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.brd24.pl/about/

 

 

Dziennikarka specjalizująca się w popularyzacji najnowszych odkryć naukowych. Pracowała m.in. w „Newsweeku”, „Wiedzy i Życiu”, „Przekroju”, publikowała w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Wprost”. W „Dzienniku” była szefową działu naukowego. Aktualnie współpracuje z „Focusem”, „Focusem Historia” oraz „Do Rzeczy”.  Pasjonatka motoryzacji i bezpiecznej jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

Czyli widzimy całą paletę różnych pism - od wybitnie popularnonaukowych do ogólnotematycznych. Wystarczyło wpisać w Google Anna Piotrowska dziennikarka. Jednak jak widać łatwiej było przypisać łatkę "prawicowca", domniemywać,że nie żadnych dokonań na tym polu poza odpowiednimi poglądami. Jak widać ta pani współpracuje z różnymi pismami. Inne linki do artykułów pani Anny Piotrowskiej : http://www.krajoznawcy.info.pl/author/apiotrowska,  http://www.focus.pl/autor/anna-piotrowska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Sondę2 (rozwinę nieco swoją myśl):

* czwartki o 20:40 to bardzo ryzykowna pora (maciejolek podał konkretne programy o tej porze na innych stacjach "Wielkiej Czwórki", nie będę się powtarzał), dyrektor Chmiel powinien był jakoś lepiej przemyśleć porę nadawania (niedziele pomiędzy 14:30 a 18:00 - świetny pomysł, bo i tak nie ma za wielkiej konkurencji)

* największym problemem (przez który jak najbardziej można się obawiać o to, czy Sonda2 nie będzie zdjęta po pół roku) są fani starej Sondy. Na innych stronach o tematyce mass-mediów w komentarzach niektórzy już piszą o tym, że nie będzie to nawet w 1% stara Sonda (jeden z bardziej merytorycznych komentarzy, nie będący tzw. biciem piany). Wątpliwości już są (choć nadal nie wiadomo, kiedy ten program wystartuje; na pewno nie do połowy marca), a presja na TVP2 nie maleje. To nie jest DEFACTO (który powstał całkowicie od zera), tu powinno się liczyć przynajmniej z częścią postulatów fanów...

* to, że jakiś program popularnonaukowy powinien być w ofercie TVP, nie podlega żadnym wątpliwościom. Tylko czy reaktywacja Sondy to oby nie jest ewidentne pójście na łatwiznę (które może jeszcze starą Sondę pogrzebać)? Czy nie lepiej było wymyślić coś od zera, jak zrobił to swego czasu TTV? Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że to jest jakby kontynuacja, tylko z innym prowadzącym i nieco inną formułą. To proste, że Kurka i Kamińskiego nikt nie zastąpi. Nikt. Nawet najlepszy z najlepszych od nauki ich nie zastąpi. Może trzeba to skonsultować z fanami "Sondy" tej dawnej? Ustalmy coś wspólnie, żeby nie było, uwzględnimy Wasze postulaty. Tak by było najlepiej. Nie wiem, czy wybór Rożka był konsultowany z fanami.

 

Program popularnonaukowy ma TVP1 -Jak to działa? Dobry, tyle że w każdym odcinku inny przedmiot/rzecz.

 

Krążą informacje, że program ruszy, ale będzie emitowany nie w czwartki, tylko w poniedziałki o 21:45 od 14 marca. Ryzykowny ruch? Z jednej strony - mniejsza konkurencja /MegaHit na Polsacie i Druga szansa w TVN/. Ponadto będzie zaraz po "M jak miłość". No ale co z Artystami? Przesuną na jesień, czy może w czwartki wejdą n 20:40?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-pracuje-nad-dwoma-programami-dla-anny-popek- okazało się, że Anna Popek nieprzypadkowo znalazła się na konferencji powitalnej prezesa Kurskiego ;) TVP2 już pracuje nad dwoma nowymi programami dla niej. Jeden z nich może trafić już w wakacje.

Więc tak. Teleturniej kulinarny. Ileż można te kulinaria wałkować? Ponadto jeden był już taki. SmaczneGO! się nazywał i był emitowany chyba w latach 2006-2008.

Program o spełnianiu marzeń, czyli wakacje? Pomysł oryginalny, no ale wszystko zależy od funduszy. Jak będą, to programy wejdą.

Swoją drogą - Annie Popek za te tyle lat w Dwójce coś się po prostu należało.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Galileo" to chyba w ogóle nie ma reportaży realizowanych przez polską ekipę, wszystkie materiały spływają z niemieckiego kanału PRO 7. Co do Sondy, wiadomo, spekulacje i obawy są, czy będzie to godny następca. Ale nie przejmowałbym się raczej komentarzami typu "to nie będzie stara Sonda", zwłaszcza na prawie miesiąc przed emisją pierwszego odcinka. Poczekajmy, obejrzyjmy, a potem będziemy mogli to krytykować. Jak na razie pomysł dobry, lepiej że reaktywują ten program niż np. "Gwiazdy tańczą na lodzie".

 

Co do Anny Popek i tego teleturnieju kulinarnego - szczerze mówiąc to już mamy lekki przesyt programów o gotowaniu w telewizji. Samych talent-showów mamy kilka, do tego te "klasyczne" programy, a jak komuś mało to może Kuchnię+ czy Food Network oglądać całą dobę (jeśli ma do tego dostęp). To "SmaczneGO!" to pamiętam, był to format angielski, zbytnio się nie sprawdził. Teraz ma być jakiś polski, gdzie całe rodziny mają gotować. Tylko jeden szczegół... czy czegoś podobnego nie było już na Jedynce?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że to jest jakby kontynuacja, tylko z innym prowadzącym i nieco inną formułą. To proste, że Kurka i Kamińskiego nikt nie zastąpi. Nikt. Nawet najlepszy z najlepszych od nauki ich nie zastąpi. Może trzeba to skonsultować z fanami "Sondy" tej dawnej? Ustalmy coś wspólnie, żeby nie było, uwzględnimy Wasze postulaty. Tak by było najlepiej. Nie wiem, czy wybór Rożka był konsultowany z fanami.

 

Program popularnonaukowy ma TVP1 -Jak to działa? Dobry, tyle że w każdym odcinku inny przedmiot/rzecz.

 

Krążą informacje, że program ruszy, ale będzie emitowany nie w czwartki, tylko w poniedziałki o 21:45 od 14 marca. Ryzykowny ruch? Z jednej strony - mniejsza konkurencja /MegaHit na Polsacie i Druga szansa w TVN/. Ponadto będzie zaraz po "M jak miłość". No ale co z Artystami? Przesuną na jesień, czy może w czwartki wejdą n 20:40?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-pracuje-nad-dwoma-programami-dla-anny-popek- okazało się, że Anna Popek nieprzypadkowo znalazła się na konferencji powitalnej prezesa Kurskiego ;) TVP2 już pracuje nad dwoma nowymi programami dla niej. Jeden z nich może trafić już w wakacje.

Więc tak. Teleturniej kulinarny. Ileż można te kulinaria wałkować? Ponadto jeden był już taki. SmaczneGO! się nazywał i był emitowany chyba w latach 2006-2008.

Program o spełnianiu marzeń, czyli wakacje? Pomysł oryginalny, no ale wszystko zależy od funduszy. Jak będą, to programy wejdą.

Swoją drogą - Annie Popek za te tyle lat w Dwójce coś się po prostu należało.

Doczytałeś ostatnie zdanie tego artykułu. To plany jeszcze poprzednich władz TVP. 

 

"DeFacto" jak już. I przynajmniej mają polskie reportaże, a nie jak w "Galileo" większość niemieckich.

Jednak jak go zobaczyłem pierwszy raz to myślałem,ze jestem na TV4, nawet nazwa programu w podobnych kolorach. Widać,że twórcy tworząc ten program wzorowali się na Galileo. Zresztą to nie pierwszy przypadek, gdzie Grupa TVN nie kupuje licencji,a robi własną podróbkę. Podobnie było z "Detektywami".  W sumie to nie widzę w tym nic złego. Stwierdzam jedynie fakt.

 

Władze TVP2 podejmują próbę - jak pora emisji się nie sprawdzi to zawsze można zmienić. Co do reaktywacji to sam pisałem,ze to duże ryzyko,że na 99,9 % przypadków nowe wersje uznaje się na gorsze. Jednak osobiście myślę,że nikt nie ma ambicji się ścigać z oryginałem, chcą zrobić program, który będzie popularyzował naukę i jednocześnie w pewien sposób odwoływał się do poprzednika. Myślę,że fani "Sondy" powinni przede wszystkim interesować się nauką. Jeszcze jedno: Niech sobie jakaś grupa nie uzurpuje praw specjalnych, bo program "Sonda 2" jest tworzony dla wszystkich,a nie tylko tych co pamiętają dwóch panów K.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że to jest jakby kontynuacja, tylko z innym prowadzącym i nieco inną formułą. To proste, że Kurka i Kamińskiego nikt nie zastąpi. Nikt. Nawet najlepszy z najlepszych od nauki ich nie zastąpi. Może trzeba to skonsultować z fanami "Sondy" tej dawnej? Ustalmy coś wspólnie, żeby nie było, uwzględnimy Wasze postulaty. Tak by było najlepiej. Nie wiem, czy wybór Rożka był konsultowany z fanami.

 

Program popularnonaukowy ma TVP1 -Jak to działa? Dobry, tyle że w każdym odcinku inny przedmiot/rzecz.

 

Krążą informacje, że program ruszy, ale będzie emitowany nie w czwartki, tylko w poniedziałki o 21:45 od 14 marca. Ryzykowny ruch? Z jednej strony - mniejsza konkurencja /MegaHit na Polsacie i Druga szansa w TVN/. Ponadto będzie zaraz po "M jak miłość". No ale co z Artystami? Przesuną na jesień, czy może w czwartki wejdą n 20:40?

W poniedziałki o 22:00 jest Galileo, a o 22:45 DeFacto, więc to nienajlepsza pora w poniedziałek o 21:45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że te 2 emisje są powtórkowe, a Sonda byłaby premierowo. Poza tym właśnie ta pora byłaby dobra. Raz, że zaraz po "M jak miłość", więc trochę widowni by zgarnięto, a dwa, że nawet jakbyśmy liczyli te 2 programy naukowe, to one jednak się później zaczynają, a już "DeFacto" nie byłoby konkurencją, bo zaczyna się tuż po tym, jak by się Sonda kończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony - jak kto woli. Ja chętniej wybiorę Sondę 2. Zawsze pozostałe programy można obejrzeć w innym dniu o innej godzinie. Tak samo z rozrywką. O 20:00 masz aż trzy programy. Przykład? Sobota. Wybiorę Kocham Cię, Polsko!, Małych gigantów/Suprise Suprise obejrzę z powtórki w Ipli/Playerze. Każdy woli co chce.

Widownię na pewno zgarną, wszak M jak miłość nimo tego, że poziom spadł, dalej ma wierną widownię. Część z niej pewnie zostanie się na "Sondzie". Ale pewnie nie tyle, co Lis. Ale liczę na ratingową niespodziankę. ;) I wtedy nie potwierdzą się słowa Lisa, że "żaden program nie uzyska już podobnej oglądalności, co mój".

 

Mogłem nie doczytać, że to plany poprzedniego kierownictwa. Jeżeli tak, to zwracam honor. Niemniej coś się Annie Popek należało. Tyle lat w Dwójce i tylko prowadzenie Pytania na śniadanie /a wcześniej, co ciekawe, Panoramy/ to trochę za mało. Więc coś dostała, ale czy pójdzie na antenę, zobaczymy. Kirk - wygląda na to, że takie coś już było jesienią 2013 w Jedynce. Sąsiad na widelcu. Prowadził Grass, a kapitanami drużyn/rodzin /bo były dwie/ byli Olejniczak i Sowa. Miał być II sezon na wiosnę 2014, ale jak I kto to mówi - nie ma. Kiedy wróci, i czy w ogóle wróci - nie wiem. Teraz robią coś bardzo podobnego dla Dwójki. Z drugiej strony - ileż można tych kulinariów? Wyskakują z lodówki.

 

Gwiazdy tańczą na lodzie - tak dla ewentualnej reaktywacji, ale żeby to było z klasą. I koniecznie bez Dody!

 

Wrócę do kabaretów. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19632743,tvp-ocenzurowalo-wystep-kabaretu-ani-mru-mru-wycieto.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_GazetaJak widać, już się zaczęło. Ocenzurowano skecz w sylwestrowym Latającym Klubie Dwójki. Tego początkowo nie zauważyłem, ale się okazało, ze pomiędzy słowami powitalnymi Wójcika też coś było. Ciekawe, ile będą wycinać na wiosnę. Wszak wraca Dzięki Bogu już weekend. A kiedyś tam kilka skeczy cenzurowano. To samo z archiwalnymi kabaretami na TVP Rozrywka - też tną, ale może to w temacie TVP Rozrywka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem nie doczytać, że to plany poprzedniego kierownictwa. Jeżeli tak, to zwracam honor. Niemniej coś się Annie Popek należało. Tyle lat w Dwójce i tylko prowadzenie Pytania na śniadanie /a wcześniej, co ciekawe, Panoramy/ to trochę za mało. Więc coś dostała, ale czy pójdzie na antenę, zobaczymy.

Anna Popek w wywiadzie dla "Do Rzeczy" narzekała,że dotychczas w TVP nie mogła się realizować jako dziennikarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sonda2" jednak będzie w poniedziałki o  21.45. "Artyści" przesunięci na jesień. Decyzja dyrektora TVP2.  No zobaczymy- być może to bezpieczniejsze pasmo. 

 

 I wtedy nie potwierdzą się słowa Lisa, że "żaden program nie uzyska już podobnej oglądalności, co mój".


Gwiazdy tańczą na lodzie - tak dla ewentualnej reaktywacji, ale żeby to było z klasą. I koniecznie bez Dody!
 

Tomasz Lis jednak z tego co ja pamiętam pisał o programie publicystycznym,a nie,że żaden program nie uzyska takiej oglądalności jak jego. 

Moim zdaniem był to najgorszy tego typu program w Polsce. Dobór dziwnych uczestników, do tego Doda.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już poprzednie władze ocenzurowały? Się przestraszyły czegoś? Dziwne. Chociaż i tak to były jej ostatnie dni. Więc już mogli nie cenzurować.

 

fan tv - tak i przez to galę Empiku obejrzałem też dwa razy. Najpierw w Dwójce. Potem zauważyłem, że dłuższe jest w TVP Rozrywka, więc obejrzałem i tutaj. Okazało się, że w TVP Rozrywka leciała cała gala, w TVP2 tylko jej skrót. Przecież mogli dać w Dwójce całość, a nie godzinny skrót.

I popraw błąd - wychodzi na to, że w TVP Rozrywka były i skrócona i pełna wersja.

 

wislok - jak już mają wracać "Gwiazdy tańczą na lodzie", to właśnie z porządnymi uczestnikami. Nie obraziłbym się na zwykłych ludzi. Takich zwyczajnych. Dobre jury /bez Dody oczywiście, do dziś pamiętam choćby jej kłótnie z Saletą/ i z np. Kammelem i Zawadzką jako prowadzącymi. Taki format miałby szanse na sukces.

 

A co do Artystów - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sonda-2-zamiast-programu-tomasza-lisa-serial-artysci-przesuniety-na-jesienwychodzi na to, jakim nieumiejętnym dyrektorem jest Maciej Chmiel. Dobrze, Wielka gra i tak dalej, Sonda 2. Ale tak. Kapuściński mówił, serial wiosną. Potem Chmiel też mówił, serial wiosną, w czwartki. Potem przesuwamy jednak na poniedziałki i od kwietnia. Ile poniedziałków mamy do czerwca? 10 /jeśli liczymy 2 maja/. Nie wiem, ile odcinków będzie mieć, ale by to nie starczyło, jeżeli seria miałaby by 12 odcinków. No ale tutaj się zgodzę. Wejście w połowie wiosny byłoby mało efektywne. Wiec serial zaczeka do jesieni.

 

Ten cytat mnie zainteresował:

W każdym tygodniu widzowie obejrzą dwa 25-minutowe odcinki „Sondy 2”. - Otrzymaliśmy bardzo silny pozytywny rezonans dotyczący wznowienia „Sondy”. Stwierdziliśmy, że jeśli wprowadzimy jeden odcinek trwający 25 minut to widzowie mogą mieć uczucie niedosytu. Dlatego będziemy emitować dwa odcinki, czyli w sumie blisko 50 minut materiału - wyjaśnia portalowi wirtualnemedia_pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Dwa odcinki? Oj, jeśli pomiędzy nimi będą reklamy, to nie będę zadowolony. Chociaż... w ramówce TVP Rozrywka też jest "Sonda 2" /w ogóle jaki [beep] wpuszcza takie programy, to nie jest rozrywka, ale to na inny temat/. I trwa tak 50-55 minut. Więc może planowano najpierw jak w oryginale 25 minut, ale ostatecznie będą dwa w jednym.

 

I jeszcze jedno na koniec - ciekawe, jaki serial poleci od 26 lutego. Dalej w ramówce jest "serial fabularny zagraniczny". I teraz ciekawe, jaki.

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV czasami dochodzi do korekt, nad wiosenną ramówką pracuje się już na jesieni. Tutaj przyszli w połowie stycznia, jak na tak krótki okres to i tak sporo dobrego zrobili.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sondy, to myślę że ta pora emisji będzie lepsza niż wcześniej planowana na czwartek, może być dobry wynik oglądalności. Tylko że jeśli chcą między jednym a drugim odcinkiem programu dać reklamy, to trochę ryzykują. A Lis powiedział dokładnie "Stawiam jednocześnie dolary przeciw orzechom, że w przyszłości żaden publicystyczny program poświęcony polityce, nie będzie miał takiej oglądalności jak mój. Zakłady już przyjmuję.", więc Sonda się nie wlicza do tego. No, ale pożyjemy, zobaczymy.

 

A to że powtórki będą na Rozrywce... na tym kanale wałkują Okrasę i Makłowicza, więc Sonda też by się według kierownictwa nadała. A tym idiotą może być osoba odpowiedzialna za układanie ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie kolejny pomysł sprzed lat (bo pod koniec lat '80 był chyba program o podobnej nazwie). Mi się podoba taka koncepcja. Ogólnie obserwuję, że o ile na Jedynce będzie niezbyt wiele programów, które mnie interesują, to Dwójka robi się jeszcze ciekawsza. Mają już ciekawszy serwis informacyjny, teraz kolejne programy, no, ładnie się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem o czymś innym, a tu muszę o czymś innym...

 

Chmiel ciągle miesza. Tutaj w czwartki Sonda, Artyści, potem Sonda w poniedziałek, Artyści na jesień, miał być też serial "Zakład", druga seria "Prokuratora" i co? Wygląda na to, że II serii Prokuratora nie będzie, Zakład pewnie też na jesień, a w czwartki jednak będzie publicystka. No ale się zgodzę z tym, że akurat robi się w Dwójce coraz ciekawiej.

 

Co do publicystyki - ten pomysł, z całym szacunkiem dla Chmiela i tak dalej, jest archaiczny. W dobie portali społecznościowych to nie ma sensu. A podobny format, co ciekawe, był już dobre 15 lat temu w... TV Puls. Tytuł był podobny, a prowadził... Jan Pospieszalski. Kto wie, może i on poprowadzi też ten program w czwartek, ale wątpię /wszak program ma w TVP1/.

 

Ale zobaczymy, jak to będzie no i kto poprowadzi. To jest najważniejsze.

 

No to ciekawe, co dalej w tej Dwójce się wydarzy. Nie zdziwię się, jak Chmiel wprowadzi pasmo teleturniejowe na jesień. Najpierw Jeden z dziesięciu, a potem drugi teleturniej. Możliwe, że teraz mamy ramówkę pomostową wiosenną, w dwóch etapach /marzec i kwiecień/, a na jesień już ostateczna.

 

17 marca "Spring Breakers". Aż o 23:00. Co ciekawe "dozwolone od lat 18". Widziałem fragmenty i panie są w większości scen w bikini tylko. Nie wiem, co takiego ostrego jest, że to ma lecieć tylko dla dorosłych. W dodatku jest Sonda 2 w poniedziałki i powtórka w piątek o 16:05, i trwa godzinę. Więc będą dwa odcinki w jednym.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...