Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem dzisiaj "Teleranek". Wiecie co? Nie dziwię się, że ten program ma tak niską oglądalność. Albo ja już jestem za stary i nie łapię się w grupie docelowej, albo zwyczajnie to jest słabo zrobione. Bo wygląda to mniej więcej tak: najpierw coś powiedzieli o astronomii i obserwowaniu gwiazd, potem zaprosili żonglera, który pokazywał jak się szklaną kulą bawić, następnie ze 3 minuty o "Dzieciach z Bullerbyn" z powodu 70 rocznicy pierwszego wydania tej powieści, po tym poruszono temat "evergreen": wskazówki dla tych, co chcą mieć zwierzę w domu, a na koniec znowu żongler mówił. I koniec programu.

 

Szczerze to mi tu trochę rzeczy brakowało. Doceniam fakt wspomnienia o Lindgren, ale nie było takiego kącika teraz, gdzie przedstawiłoby się jakieś nowe książki czy filmy dla młodzieży. A pamiętam że kiedyś było to w "Teleranku", i to w każdym odcinku.

 

Nie wróżę temu programowi zbyt długiego życia. Może ewentualnie tylko w TVP ABC.

Nie oglądałem nigdy "teleranka", bo emitowany był o takiej porze,że wtedy zawsze szykowałem się do kościoła,a nie oglądałem TV. Oglądałem odcinek pierwszy na VOD, bo zainteresowała mnie ta informacja o zawodniczce uprawiająca akrobatykę w tunelu aerodynamicznym.

 Powiem tak- mam wrażenie,że za dużo tematów tak po prostu liźniętych, bo czas programu jest jaki jest.. No i dobór tematu- dzieci zainteresuje 70 rocznica "Bullerbyn"?? raczej bym mówił o grach, mediach społecznościowych, komputerze, o filmach.. przynajmniej spróbowałbym poruszyć tematy, którymi prędzej żyje młodzież. Sama idea by także na głównej antenie telewizji publicznej młodzież miała jaką pozycję dla siebie uważałem za słuszną. Kwestia wykonania. Inna sprawa,że dzieci teraz mają swoje gadźety,a TV - z niego korzystają dorośli. Takie czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam poprzednią wersję tego programu sprzed kilku lat, ona mi się bardziej podobała. O tym dawniejszym "Teleranku" słyszałem i czytałem tylko w opowieściach (że zawsze dawali film wtedy, gdy się do kościoła szło na przykład) ;)

 

Tak szczerze to gdybym znał wcześniej rozpiskę tematów, które poruszono w programie, to bym chyba darował sobie oglądanie tego i tradycyjnie zostałbym przy "Poranku w TVN24" (głównie dla prezenterki serwisów :D ). Czy rocznica "Bullerbyn" mogłaby zainteresować dzieci... no, może niektóre tak, w końcu to jest lektura szkolna, na pewno ktoś by się tym zainteresował. Zgadzam się z tym, że powinno być coś o grach, internecie i filmach, zresztą wcześniej było o tym i to dość sporo (pamiętam że kiedyś połowa programu była o zlocie fanów Gwiezdnych Wojen). To, że jest za dużo tematów, wynika z różnorodności. Bo niby zamysł miał być taki, że każdy miał znaleźć coś dla siebie. Gdyby całe odcinki byłyby poświęcone jednemu zagadnieniu, to zaraz byłyby komentarze, że robi się program tylko dla jakiejś wybranej wąskiej grupy.

 

Tylko czy w obecnej formie "Teleranek" jest dla młodzieży... czy bardziej dla dzieci do 12 roku życia?

 

Co do tego, co napisał @widz666 - "Domowe Przedszkole" już raz reaktywowali, w 2006 bodajże, kręcili to przez 2 albo 3 lata, ale uznano że to zbyt archaiczny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie przeszkadza szumnie ogłaszać "MŚ dywizji 1 A w TVP1, TVP Sport i sport.tvp.pl". Zamiast powiedzieć " MŚ dywizji 1 A w TVP Sport,a inauguracyjny mecz Polaków także w TVP1 ". 

Tak jak mówiłem : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/gociek-wieczorowa-pora-w-tvp1-przesuniety-na-jesien

Tylko jak nie rozumiem nad czym oni tak intensywnie pracują, 30 minutowa pogadanka, jakieś studio, kilka krzeseł , jakiś może stolik.. Przecież to nie będzie żadna Hollywoodzka produkcja :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka po prostu wyczuła trend. "Wspaniałe stulecie" okazało się popularne, więc nic dziwnego, że telewizja kupiła kolejne tureckie produkcje. Jak tak policzyć, to już chyba z 5 ich łącznie szło na TVP1. Zresztą, potem Puls na tym skorzystał, i też kupił turecki serial. Co prawda turecka produkcja na Dwójce ma słabe wyniki, ale widać się nie podoba.

 

Taki sam trend, tylko z telenowelami latynoskimi, mogliśmy obserwować w końcówce lat 90 i początku XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupią jeszcze kilka seriali, a trend podchwycą jeszcze inne stacje, to nie ma siły żeby przesytu nie było. Będzie zbyt duży wybór i zostaną tylko najbardziej zagorzali fani. Tak samo było przy telenowelach latynoskich, nagle się okazało że każdy prawie kanał miał ze 2 takie seriale w ramówce, łącznie to już dwucyfrowa liczba była, więc ludziom się znudziło. Co do tego, co napisał @widz666, to on ma tu rację, wszystko zaczęło się od Izaury. Chociaż warto pamiętać, że akurat te 2 pierwsze seriale były w innych realiach pokazywane, w czasach gdy były tylko 2 stacje.

 

 Tak jak mówiłem : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/gociek-wieczorowa-pora-w-tvp1-przesuniety-na-jesien

Tylko jak nie rozumiem nad czym oni tak intensywnie pracują, 30 minutowa pogadanka, jakieś studio, kilka krzeseł , jakiś może stolik.. Przecież to nie będzie żadna Hollywoodzka produkcja :P

Wydaje mi się, że tu chodzi o jeszcze inną sprawę. W jesiennej ramówce w niedziele będzie Ranczo, będzie też program "Rolnik szuka żony". Te 2 pozycje będą miały sporą widownię, więc mogłoby to pomóc programowi Goćka. Przy czym spodziewałbym się tego, że godzina emisji się zmieni i dadzą to po "Rolniku...", około 22:20. Dzięki temu Jedynka będzie miała mocną ofertę aż do 23:00.

 

Przy okazji, to były zapowiedzi o tym, że Sportowa Niedziela miała wrócić na antenę Jedynki. I co? Też to chcą dopiero na jesieni zrobić? A mają łatwiej, bo program istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Sportowej Niedzieli może mieć związek, uznają,że 21.30 to za wcześnie na podsumowanie weekendu,a nie bardzo mają co dać takiego godzinnego, 40 - minutowego - no to zdecydowali się kontynuować filmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest z tym pewien związek. I tak obecnie Sportowa Niedziela leci w TVP Sport najwcześniej o 22:20. O 21:30 by nawet nie przeszło, bo wtedy jeszcze trwają mecze. Możliwe że chcą zrobić tak, iż Sportowa Niedziela na Jedynce szłaby po Goćku, około 23:00. Tylko wtedy jest kwestia tego, czy będzie to nadawane na żywo, czy z odtworzenia, bo na TVP Sport zaczną wcześniej. Ale to się chyba jeszcze wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up chwalisz Kurskiego?? Swoją drogą- tak naprawdę nie wiadomo ile w tym zasługi nowych władz TVP. Bardzo możliwe,że te prace i negocjacje  dotyczące zakupu praw sportowych trwały już od dawna,a Kurski po prostu ma to szczęście i spija śmietankę. Tak też bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście. Nie jestem przeciwny z natury. Za dobre, czy chociaż pozytywne chwalić, za złe ganić. Co do zmian to prawdopodobne, że Kurski ma tu niektóre rzeczy w spadku. Ale nawet to wolę, niż jego dotychczasowo kadrowo-propagandową działalność. Dziwę się, że Ty akurat widzisz jago małe zasługi. Tak oto zamieniliśmy się rolami.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...