Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie Ojca Mateusza wszystko jest już jasne - 3 marca zacznie się emisja nowych odcinków, pora emisji od dłuższego czasu niezmienna (20:30).

 

I parę słów komentarza nt. nowości w TVP1:

* Czy Pegaz oby już wcześniej nie miał reaktywacji? (pytanie retoryczne) Powrót tego programu raczej słabo widzę (beznadziejna godzina emisji; Pegaz Flesz jest moim zdaniem tylko protezą :/ ), choć kibicuję wszelkim sensownym programom o kulturze.

* Czy naprawdę Strażacy musieli wrócić? Najmniej potrzebny powrót serialu (zresztą jednego z dużych niewypałów wiosny 2015, pod względem oglądalności to też jakiś duży sukces nie był)

* Oby Bodo nie był gniotem (a był przynajmniej niezły, jeżeli nie ma być serialem dobrym) - Bodo miał bardzo ciekawy życiorys

* (no i trochę na temat braku nowości) To już drugi miesiąc bez premiery Teatru Telewizji na antenie TVP1. Cóż z tego, że jest więcej emisji w miesiącu (w bieżącym miesiącu zaplanowano dwie emisje spektakli, z czego jedna już się odbyła), skoro są to same powtórki? O dziwo na TVP2 spektakle w ramach Studia Teatralnego Dwójki są wciąż emitowane premiery, choć emisja odbywa się raz na miesiąc...

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem czemu oni ciągle tego Ojca Mateusza emitują, przecież w każdym odcinku jest praktycznie to samo. Dla mnie to już nudne. I w dodatku nieco kłamliwe. A nawet bardziej niż nieco. Ciekawi mnie, ile osób szczerze w to wierzy, że duet "ksiądz na rowerze/policmajstry" złapie zabójcę w 3 dni...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk - powód jest tak naprawdę jeden (i to o dziwo prozaiczny): Ojciec Mateusz jest oparty na licencji włoskiego Don Matteo.

 

Dla porównania: mimo ledwie 10 sezonów i sporych, nawet kilkuletnich, przerw w emisji (10. sezon aktualnie leci na Rai 1) Don Matteo ma wciąż więcej odcinków (nie licząc 10. sezonu Don Matteo i 15. sezonu Ojca Mateusza obydwa seriale mają odpowiednio 194 i 186 odcinków). Wynika to z nieco innego stylu dzielenia na sezony (Don Matteo miał sezony 16 [początkowe 3 sezony], 24 i 26-odcinkowe [od 9. sezonu; 10. sezon jest też 26-odcinkowy], a Ojciec Mateusz generalnie sezon liczy 13 odcinków [2, 3 i 4 sezon miały inaczej - odpowiednio 17, 14 i 12 odcinków]). Dane pochodzą z Wikipedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojca Mateusza przestałem oglądać seryjnie mniej więcej po 12. sezonie, ponieważ od dłuższego czasu powoli zaczynał mi przypominać formą komercyjne seriale docu-crime typu W11 czy Malanowski i partnerzy ze względu na to, że w "sandomiersko-świętokrzyskim" hicie aktorzy występujący w rolach podejrzanych, ofiar i osób pokrewnych powtarzają się praktycznie co cztery do pięciu sezonów i motywy dokonywanych zbrodni oraz przestępstw zaczynają się rzeczywiście powtarzać.

Jednak nieubłaganym faktem pozostaje to, iż dla Jedynki serial ten jest taką samą machiną napędową pod względem widowni i reklam, jak Rolnik szuka żonyBlondynka czy Ranczo. Wielu turystów przyjeżdża do Sandomierza także dlatego, żeby podążać śladami tytułowego księdza Żmigrodzkiego. Pytanie tylko, czy gdyby Żmijewski przypadkiem zrezygnował z roli, to kto mógłby być jego następcą?

Edytowane przez DolbyStereo2
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We włoskim pierwowzorze po 8. sezonie zrezygnowano z Gubbio na rzecz Spoleto (tak jakby nagle u nas zrezygnowano z Sandomierza na rzecz Opatowa), więc nie ma rzeczy niemożliwych (choć we Włoszech aktor odgrywający główną rolę jest wciąż ten sam)...

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We włoskim pierwowzorze po 8. sezonie zrezygnowano z Gubbio na rzecz Spoleto (tak jakby nagle u nas zrezygnowano z Sandomierza na rzecz Opatowa), więc nie ma rzeczy niemożliwych (choć we Włoszech aktor odgrywający główną rolę jest wciąż ten sam)...

Porównać Spoleto z Opatowem to pojęcie względne. Pod względem kulturowo-turystycznym mógłbym się zgodzić, ale w przypadku ludności Spoleto jest większym miastem od Gubbio (różnica ok. 5-6 tys. mieszkańców). W Opatowie nie mieszka nawet 10 tys. osób, więc pod względem populacji porównanie Gubbio do Spoleto raczej przypomina konfrontację Sandomierza z Tarnobrzegiem.

Terence Hill jest dla wielu Włochów wzorcem idealnego aktora tak jak Polacy myślą o Januszu Gajosie czy Wiktorze Zborowskim.

Jak znajdzie się czas, warto przypomnieć sobie jego świetne role z filmów realizowanych jeszcze w latach 70. i 80. zeszłego stulecia.

Pana Żmijewskiego za idealnego aktora nigdy nie uważałem (moim ulubionym filmem z jego udziałem była druga część Psów), ale oglądając serial przez lata nabrałem myśli, że on z rolą księdza Mateusza rzeczywiście się zżył.

Edytowane przez DolbyStereo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zaprzestać emisji serialu na licencji, dziwny powód podałeś. Powód jest bardziej prozaiczny: wciąż bardzo wysoka oglądalność "Ojca Mateusza". 

I znów posłużę się przykładem ''Rancza''. Tam jest jeszcze większa oglądalność, a planują kończyć to.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk - powód jest tak naprawdę jeden (i to o dziwo prozaiczny): Ojciec Mateusz jest oparty na licencji włoskiego Don Matteo.

 

Dla porównania: mimo ledwie 10 sezonów i sporych, nawet kilkuletnich, przerw w emisji (10. sezon aktualnie leci na Rai 1) Don Matteo ma wciąż więcej odcinków (nie licząc 10. sezonu Don Matteo i 15. sezonu Ojca Mateusza obydwa seriale mają odpowiednio 194 i 186 odcinków). Wynika to z nieco innego stylu dzielenia na sezony (Don Matteo miał sezony 16 [początkowe 3 sezony], 24 i 26-odcinkowe [od 9. sezonu; 10. sezon jest też 26-odcinkowy], a Ojciec Mateusz generalnie sezon liczy 13 odcinków [2, 3 i 4 sezon miały inaczej - odpowiednio 17, 14 i 12 odcinków]). Dane pochodzą z Wikipedii.

Tyle tylko że RAI Uno nie wypełnia masowo luk w programie tym serialem, powtarzają starsze odcinki tylko w wakacje, i tylko jeden dziennie, ostatnio chyba o 11:05 były. I przez to nie ma obrzydzenia tym serialem. Zresztą dzięki przerwom w produkcji też nie ma takiego efektu obrzydzenia, a i skuteczność włoskich carabinieri jest lepsza (przez co nie mam poczucia, że włoska wersja jest "nadmuchana").

 

Inna sprawa że RAI nie ma nawet gdzie wsadzać powtórek, bo oprócz kanału RAI Premium, pełniącego formę po części powtórkowego, nie mają stacji do zapełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów posłużę się przykładem ''Rancza''. Tam jest jeszcze większa oglądalność, a planują kończyć to.

Przykład dobry. Wiesz tylko to jest tak- tu brakuje już chyba pomysłów,a "Ojca Mateusza" mozna kręcić cały czas- zabójstwa, złodziejstwo itd. to perpetum mobile. Zako nczą to jak tej roli będzie miał dość Żmijewski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak szczerze, to ile razy można robić to samo? Jest trup, potem śledztwo które cudem trwa kilka dni, i wszystko się kończy tak samo, tylko tekstu z końcówki odcinka "Atomówek" brakuje, a pasowałby tam idealnie. No, chyba że po ostatnich doniesieniach będzie trzeba podbudować reputację służb mundurowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład dobry. Wiesz tylko to jest tak- tu brakuje już chyba pomysłów,a "Ojca Mateusza" mozna kręcić cały czas- zabójstwa, złodziejstwo itd. to perpetum mobile. Zako nczą to jak tej roli będzie miał dość Żmijewski. 

Ja właśnie sądzę, że bardziej powinny kończyć się już pomysły na te wszystkie zbrodnie, a w Ranczo jest wiele wątków i można to rozwijać na różne sposoby.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sceptycznie. Myślę,że nie jest tym zainteresowany, gdyby chciał to by tak nie krytykował nowych władz TVP. Zresztą to materiał Kolonki, z którym się nie zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powrotu ''Teleranka'' to ciekaw jestem jaka będzie oglądalność, bo przypomnę że ''Teleranek'' zdjęto w 2009 roku ze względu na zdecydowanie słabą oglądalność. Obecnie w niedzielne poranki konkurencją dla ''Teleranka'' będą m.in. powtórki ''Barw szczęścia'' i film dokumentalny (TVP2), ''Scooby Doo'' i film familijny (Polsat) i ''Dzień dobry TVN'' (TVN).

 

W niedzielę o 10:15 pojawi się ''Film fabularny''. Skoro będzie powrót ''Teleranka'' to mogliby po ''Teleranku'' tak jak dawniej stworzyć cykl ''Kino Teleranka''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie musi się aż tak kierować oglądalnością, zapewne uznano, że powinien być program dla młodzieży, więc najpierw reaktywowano symbol, jakim jest "Teleranek". Ale myślę że sobie poradzi. Bo umówmy się: powtórka telenoweli to żadna konkurencja. Przy okazji, program będzie także w TVP ABC, więc jakby sobie nie poradził w ogólnotematycznej stacji, to ewentualnie zostanie tylko w ABC. Ale tutaj plus dla kierownictwa, że nie poszli na łatwiznę i dali "Teleranek" na Jedynkę.

 

No, to skoro się tak to rozwija, to ciekawe kiedy reaktywacja 5-10-15?

 

Z innej beczki: niedawno Jedynka emitowała w niedzielne poranki cykl z Żandarmem z Saint Tropez. Bardzo dobry pomysł, jakiś czas nie było tych filmów. W ostatnią niedzielę puszczono inny film, w którym występował Louis de Funes, bo Żandarm już się skończył. Też fajnie. Myślę że można by było dalej emitować inne filmy z tym aktorem, zwłaszcza że niektóre dość długo nie były emitowane, a od jakiegoś czasu Dwójka wałkuje tylko Fantomasa. Więc tu Jedynka mogłaby się wykazać. Niestety w najbliższą niedzielę będzie coś innego, nie z de Funesem, ale może niedługo powróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...