Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już piszesz o tym to byłem jednym z większych fanów Teleexpressu. Przed laty prowadziłem bloga o tym programie, forum dyskusyjne, oglądałem ten program ponad 20 lat i z przykrością stwierdzam, że #dobrazmiana dopadła i ten program informacyjny. Od 3 tygodni nie oglądałem ani jednego wydania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity odcinek programu "Warto Rozmawiać". Konrad Lassota-  autor książki "Jak podsłuchałem system: Ośmiorniczki, czyli elita na widelcu" w I części programu, w kolejnej Kazimierz Krupa - pełnomocnik prawny Kulczyk Investments, Grzegorz Nowacki "Puls Biznesu", Cezary Gmyz "Do Rzeczy" , Janusz Szewczak- Ekonomista, poseł PiS. W ostatniej części Patryk Jaki - Wiceminister Sprawiedliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu co Ty gadasz? TVP ma taka sama ramowke jak miała. Ja tam ciagle widze Klany, Swiat się kreci, tureckie seriale i filmy poziomu dna, ale tak jest caly czas. Zmiana jedyna to wiadomości. Puls ma ciekawsza o niebo ramowke. Jakie Ty masz tam misyjne programy? Jaka propaganda? Pol h Wiadomosci ?

Serwisy informacyjne z całego dnia trwają więcej, niż pół godziny. Do tego dochodzi publicystyka, np. Warto rozmawiać. I już mamy całkiem sporo. Zwolnione znane twarze też miały sympatyków. Programem misyjnym jest np. Pegaz. Ale nowości nie przyciągają. A w tą niedzielę dochodził temat Smoleńska, którego ludzie mają dość. I stąd wyniki. To nie Puls jest taki dobry, tylko TVP taka słaba. Na Pulsie co masz nowego? Powtórki Flasha, zamiast nowego sezonu (ten zgarnął AXN). :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane są powodu zablokowania odcinka "Pegaza" z zeszłego tygodnia: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19913842,kurski-bardzo-dosadnie-tlumaczy-zablokowanie-pegaza-i-te.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

 

Więc to jednak cenzura. Możliwe że w dobrej wierze i z dobrymi intencjami, ale wciąż cenzura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję po lekturze tego tekstu, to ta wypowiedź pochodzi prawdopodobnie z obrad Komisji Kultury i Środków Przekazu. Nawet to sprawdziłem, poseł Mieszkowski, o którym jest mowa w artykule, należy do tej komisji, a na dzisiaj było planowane jej posiedzenie: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp?view=2&komisja=KSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jak i w Polsacie. No to już jasne, choć źródło mało wiarygodne.

Nieprawda. Nie tak, jak w Polsacie. Manipulujesz. Tam filmu nie pozwalał wyemitować przepis prawa, tutaj konkretna osoba z premedytacją.

 

Jest dokładnie tak, jak mówiłem. Kompletnie nie rozumieją, czym jest kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita jak już TVP1 spada wlasnie przez wdrożenie tych programów typu Pegaz itp. Ludzie się nie interesują kultura i to efekt, wiadomo paradokumenty "lepsze". Tylko, ze tej kultury jest tak samo mało jak publicystyki - jeden, dwa programy i Wiadomosci. Puls ze swoim Flash w NTC w porówaniu do TVP1 to jak porównanie nieba do ziemi, bo TVP nie ma kompletnie zadnej pozycji w 1/4 interesującej jak sam Flash. Ponadto Puls ma filmy sensacyjne wieczorami klasy B, a TVP to sam nie wiem jak okreslic to slabe kino - klasa D i obyczajowka, najnizsza liga, ale tak było tez za starych wladz. Ja już mam tak zakodowane, ze nawet nie patrze na program TVP 1 czy 2, po prostu wiem, ze tam leci syf. Ty się doszukujesz jakichś wielkich powiazan spadkow TVP z Kurskim, a moim zdaniem to wdrazanie wlasnie misji to powoduje i nie chodzi o propagandę, ale o powrot Teleranka, Pegaza, sciagniecie kabaretow i innych, ale ich nie wymienie, bo mnie TVP nie interesuje jak większość ludzi w moim wieku i nawet nie wiem na ile zmienili ramowke, brak mi punktu odniesienia. Mogę jedynie spojrzeć i widze jak wczoraj pisałem Klan i to po co Klanie, chyba od kilku lat niezmienne NUUUUDY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Nie tak, jak w Polsacie. Manipulujesz. Tam filmu nie pozwalał wyemitować przepis prawa, tutaj konkretna osoba z premedytacją.

 

Jest dokładnie tak, jak mówiłem. Kompletnie nie rozumieją, czym jest kultura.

Kto kazał emitować Polsatowi ten film o 20?? Nikt 

Bardzo dobrze,że nie wyemitowano. Wyobrażamy sobie,że emitujemy program gdzie pokazujemy Żyda cieszącego się z Holokaustu?? Jakie były by protesty "Wyborczej" itd. Wolność kultury jest, co nie znaczy,że TVP ma coś takiego promować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci tak powiedział?? Szkoda,że jakoś TV Brauna nie mówiła o np. sztuce Bezkrólewie. Zawsze siłą rzeczy jest jakaś selekcja, jakoś koncertów Behemota w TV Brauna też nie widziałem. Znaczy TVP Brauna też cenzurowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Brauna intencjonalnie nie mówiła np. o sztuce Bezkrólewie. :) TVP podjęło taką decyzję, Kurski bierze za to osobistą odpowiedzialność, nie uchyla się, nie zasłania się jakimiś problemami technicznymi. Dla mnie termin jak i taka scena są zwyczajne niegodziwe.. Może by pokazać Prezydenta Komorowskiego, który się cieszy z takiego obrotu spraw?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) TVP podjęło taką decyzję, Kurski bierze za to osobistą odpowiedzialność, nie uchyla się, nie zasłania się jakimiś problemami technicznymi. 

 

Co takiego? To jak się tłumaczono na począku po zdjęciu Pegaza? Czyż nie problemami technicznymi? Dlaczego nie powiedziano wprost, że prezes zabronił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kazał emitować Polsatowi ten film o 20?? Nikt

Dobrze wiesz, że tu chodzi o zyski z widowni prime-time. Późniejsza pora nie daje takich korzyści.

 

Szkoda,że jakoś TV Brauna nie mówiła o np. sztuce Bezkrólewie. Zawsze siłą rzeczy jest jakaś selekcja, jakoś koncertów Behemota w TV Brauna też nie widziałem. Znaczy TVP Brauna też cenzurowała. 

Akurat przypadek Brauna, to bardzo zły przykład. On też był zacofany i cenzurował, m.in. Dodę. Na co niejednokrotnie zwracałem uwagę.

 

TVP podjęło taką decyzję, Kurski bierze za to osobistą odpowiedzialność, nie uchyla się, nie zasłania się jakimiś problemami technicznymi.

I znowu manipulujesz. Przypomnę jaka była pierwsza reakcja TVP:

- Odcinek nie został wyemitowany z przyczyn technicznych - wyjaśniła Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik prasowa TVP. Podobnie tłumaczył to Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura, która odpowiada za produkcję „Pegaza”. - Nie ma mowy o żadnej cenzurze - zapewnił, podając, że w kanale TVP Kultura gościć będzie np. Lech Raczak, kontrowersyjny twórca teatralny. Nie odpowiedział jednak, czy zdjęty odcinek „Pegaza” zostanie wyemitowany, bo - jak stwierdził - „nie zna wszystkich technicznych uwarunkowań”.

źródło: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-nie-nadala-pegaza-cenzura-czy-problem-techniczny

 

Wielka mi "odpowiedzialność" po krytyce. :roll:

 

Ja nie zgadzam się z tym, żeby to prezes TVP decydował, co obraża nasze uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rusz komentujesz niemal każdy mój post. No i co rusz rzucasz słowem "Manipulacja" w moją stronę jak kamieniem. Gdzie ta manipulacja z mojej strony?? Jeśli ktoś podawał nieprawdziwe przyczyny zdjęcia z anteny to dyrektor TVP Kultura i rzecznik TVP. W pierwszym swoim komentarzu dotyczącej tej sprawy zaznaczyłem wyraźnie,że jeśli TVP nie wyemituje jednak tego odcinka programu oznacza to,że mieliśmy do czynienia z cenzurą. Więc teraz strzelanie do mnie jest bezzasadne, przecież nie odpowiadam za decyzje TVP i jej tłumaczenia. Natomiast mam prawo do subiektywnej oceny  wypowiedzi Kurskiego, który powiedział : Tak to ja jestem cenzorem, ja zdjąłem.Fakt cenzury ma miejsce, każdy sobie oceni czy była ona w tym przypadku uzasadniona czy nie.  To będzie mu zapamiętane, poleje się osobista krytyka. Mógł dalej brnąć w jakieś enigmatyczne wytłumaczenia, zachowywać się jak tchórz tak jak Matyszkowicz czy Rzecznik TVP. 

 

 Pytam poważnie: Jesteś rodziną "smoleńską"- ktoś z Twoich bliskich zginął w tej katastrofie?? Bo Prezes TVP wyraźnie mówi,że zdjął ten program bo obrażał uczucia rodzin smoleńskich. Jeśli nie, to określenie "Ja nie zgadzam się z tym, żeby to prezes TVP decydował, co obraża nasze uczucia." jest nieuprawnione z twojej strony. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem pojawiła się ramówka na dni od 9 do 15 maja.

 

10,12 i 14 maja, od 21:00 transmisje z półfinałów (10 i 12 maja) oraz finału (14 maja) Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Prawdopodobnie w te dni około 20:20 będzie mini-program wprowadzający do transmisji, gdyż na razie o tej porze jest luka w programie.

 

15 maja (w niedzielę) o 14:00 - Transmisja meczu żużlowego Polska - Reszta Świata, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...