Skocz do zawartości

Tylko TUNERY GLOBO OPTICUM HD 9600 PVR 2xCI2xCX


ząbek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sc0rpion

Dokładnie tak.

 

 

Pytanie do @pawelo1968...

 

Teraz czy ja dobrze rozumuje ???

Globo twierdzi, że podczas pracy tunera HD9600 sygnał audio-video jest stale wysyłany na wszystkie wyjścia ???

Znaczy, można oglądać emitowany materiał na dwóch TV z różnych wyjść sygnału.

Np. TV1 - HDMI a na TV2 - Scart lub Chinch.

 

Dobrze rozumuje ???

Jeżeli tak, to jest to dla mnie bardzo cenna i dobra wiadomość :brawo:

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie o to chodzi> Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. Raczej chodzi o to że możesz sobie pilotem od telewizora przełączać między źródłami sygnału. Np Scart, HDMI, component i na każdym ci się wyświetli ten sam program, co więc znaczy, że jak podepniesz pod inny telewizor to też będziesz miał ten sam kanał. To nie działa raczej jak spliter bo już by było głośno na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arecki23

Nie o to mi chodziło... Źle mnie zrozumiałeś :lol:

 

Splitter to ja mam.

Chodzi mi o to, że mając (w przyszłości) HD9600 w salonie. Podłączam salonowy LCD przez HDMI a TV w kuchni (za ścianą) zwykłymi przewodami Chinch (V+L+R). ok.5m

I w tym samym czasie, w kuchni mam możliwość oglądania TEGO SAMEGO PROGRAMU co w salonie na LCD...

Lecz z innego wyjścia :jupi:

 

Kolejny tuner SAT + kolejna (6-ta) karta kliencka do SmartWi (teraz w kuchni) to już będzie przeginka :?

Poza tym SmartWi poprawnie (na raz) działa z 5-cioma kartami klienckimi. 6-ta będzie blokowała resztę :/

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sandrapro-popisałem sobie trochę z wsp.tech. GLOBO i cyt. co się zapytałem:'Nie wiem czy można by coś zrobić żeby przy starcie tunera ukazywał się obraz po hdmi.Przy połączeniu kablem euro sam się załącza z obrazem' Cyt.odp.GLOBO:'Odbiornik podczas startu jak i pracy normalnej podaje obraz na wszystkie

wyjścia (SCART, HDMI, CVBS, YUV)'.Jak to dokładnie przetłumaczyć-nie wiem .Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...'Odbiornik podczas startu jak i pracy normalnej podaje obraz na wszystkie

wyjścia (SCART, HDMI, CVBS, YUV)'.Jak to dokładnie przetłumaczyć-nie wiem .Pozdro!

 

No to właśnie tak by posowało :jupi:

 

HDMI - jasna rzecz

SCART - przewód EURO

SVBS - przewód S-Video - lecz HD9600 takiego wyjścia nie posiada, więc obstawiam, że chodziło im o RCA-Chinch

YUV - Component z możliwościami HD

 

I podczas zwykłej pracy tuner ma wysyłać sygnał na wszystkie gniazda na raz...

O to właśnie mi chodzi :smile::smile::smile:

 

 

Pozdro.

 

ps. co do podawania sygnału na złączu HDMI...

Nie znaczy to wcale, że TV się wybuzi ze stanu czuwania lub przełączy sam w odpowiedni tryb "AV" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę trochę pokombinować z tym edytorem kanałów " SetEditVenton " już go zainstalowałem i nie mogę nic zrobić z tymi listami kanałów. Jeżeli ktoś to już robił to proszę o jakiś wstępny opis od czego zacząć bo wydaje mi się że z tego nic nie będzie, i dalej zostanę przy ręcznym ustawianiu kanałów w tunku?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 3.12 Full http://dvb-upload.com/index.php?action= ... pid=303625 wgrałem i testuje ale na razie nie mam zdania?

Pozd.

 

U mnie soft się nie aktualizuje tzn. wczytuje go z pen'a i po tym od razu robi restart, po restarcie w informacjach o systemie nie widać zmian nadal jest to co miałem przed :( na obecnym sofcie przy skanowaniu astry tuner zwisa, na sofcie 3.04 skanuje ale dzwięk rozbiega się z obrazem. Poradzcie co mogę zrobić aby update'nąć bo nie wiem co jest nie tak. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości co do tego, czy na tym tunerze można nagrywać

w ten sposób, że programuję godzinę początku i końca nagrywania oraz wybieram kanał,

a następnie tuner to nagrywa np. jak mnie nie ma w domu? Mam na myśli oczywiście nagrywanie

bez użycia EPG, bo jak wiadomo nie każdy kanał to ma. Funkcja ta ma dla mnie istotne znaczenie

i z tego co się orientuję to w Arivie można tak nagrywać. A jak jest w Opticumie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości co do tego, czy na tym tunerze można nagrywać

w ten sposób, że programuję godzinę początku i końca nagrywania oraz wybieram kanał,

a następnie tuner to nagrywa np. jak mnie nie ma w domu? Mam na myśli oczywiście nagrywanie

bez użycia EPG, bo jak wiadomo nie każdy kanał to ma. Funkcja ta ma dla mnie istotne znaczenie

i z tego co się orientuję to w Arivie można tak nagrywać. A jak jest w Opticumie?

Pozdrawiam!

Witam! A więc tak wchodzisz do Menu - Multimedia - Lista Timerów wciskasz zielony czy żółty przycisk i programujesz sobie dowolny kanał,program, czas można zaprogramować sobie kilkanaście timerów.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czy ta funkcja działa jesteś ty użytkownik który ma to sprawdzić. Tam było pytanie czy taka funkcja jest? napisałem że jest . A jeżeli jest to zostanie napewno poprawiona przez programistów.

I pozwolę sobie jeszcze dodać w tym edytorze jest słownik poprawności pisowni a jak ty kolego napisałeś. :?:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum HD9600 posiada podobno funkcję podziału uprawnień z jednej karty (Cyfra+, TNK) na inne odbiorniki Opticum w domowej sieci LAN. Czy funkcja ta oznacza, że posiadając drugi odbiornik tej samej firmy można go połączyć z HD 9600 bez konieczności stosowania splittera i oglądać C+ na dwóch telewizorach. Jeśli tak to może wie ktoś jak to dokładnie od strony technicznej wykonać, a może wypróbował już takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czy ta funkcja działa jesteś ty użytkownik który ma to sprawdzić. Tam było pytanie czy taka funkcja jest? napisałem że jest . A jeżeli jest to zostanie napewno poprawiona przez programistów.

 

o czym ty piszesz? od testowania tunera przed wypuszczeniem na rynek jest producent a odbiorca koncowy ma dostac przetestowany i dzialajacy produkt. nie do pomyslenia dla mnie jest ze ta pozal sie boze firma wypuszcza na rynek sprzet ktory nie dziala jak nalezy, przeciez to jest jakas jawna kpina z konsumenta.

po drugie odpowiadaj na pytania konkretnie, kolega zapytal czy dziala a ty mu ze jest a czy dziala to se sprawdz sam. na litosc jak ma se sprawdzic jak np. dopiero nosi sie z zakupem. jak nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie to sie po prostu nie udzielaj

 

wrzucielem soft 3.12 i jak tylko sprawdze dzialanie timerow to dam od razu znac

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum HD9600 posiada podobno funkcję podziału uprawnień z jednej karty (Cyfra+, TNK) na inne odbiorniki Opticum w domowej sieci LAN. Czy funkcja ta oznacza, że posiadając drugi odbiornik tej samej firmy można go połączyć z HD 9600 bez konieczności stosowania splittera i oglądać C+ na dwóch telewizorach. Jeśli tak to może wie ktoś jak to dokładnie od strony technicznej wykonać, a może wypróbował już takie rozwiązanie.

Jest taka możliwość. Osobiście tego nie robiłem, ale widziałem, jak to działa w pewnym serwisie.Też by mnie interesował taki podział, tylko z tunerem i komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...