Skocz do zawartości

Tylko TUNERY GLOBO OPTICUM HD 9600 PVR 2xCI2xCX


ząbek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wersja 3.14 jest ok - działa bez zarzutów. Najważniejsze zmiany w niej zawarte to:

 

- naprawiono zawieszanie przy dodawaniu więcej niż jednego timera w menu EPG.

- poprawiony błąd dot. wciśnięcia przycisku status gdy używana obrotnica.

- naprawiony problem ze zwolnieniem odbiornika przez informację EPG.

- zmodyfikowana domyślna lista Transponderów rosyjskich satelitów.

- dodano powrotnie funkcję formatowania dysku bez partycji.

- dodano tłumaczenia nowych funkcji.

- liczne modyfikacje funkcji PVR.

 

Własne uwagi negatywne to:

 

- dziwne wrażenie z wczytywaniem formatu video. Bardzo widoczny spadek ostrości szczególnie w elementach ruchomych.

- proszę potwierdzić czy dekoder za każdym dostraja obraz. Pomogła zmiana formatu video z auto na 1080i.

 

Własne uwagi pozytywne to:

 

- lepsze i płynniejsze działanie EPG. Fajnie działa układ tygodnia pod zielonym przyciskiem. Można też dodać nagrywanie.

- przy układzie tygodnia dla danego kanału mamy ramówkę na tydzień naprzód - klikając OK mamy opis OK opis znika.

- każdą audycję także nadchodzącą możemy zaprogramować z nagrywaniem naprzód dodając do listy nagrywania.

 

Czego mi brakuje w sofcie:

 

- możliwości zapisywania pojedynczych klatek filmowych jako jpg na podłączone do dekodera dyski hdd.

- możliwości wgrania dowolnego zdjęcia jpg z podłączonego dysku hdd jako tapetę startową lub tło.

- możliwość zrobienia panoramy miniaturek różnych kanałów tv jak w innych modelach.

- możliwości nagrywania jednego kanału z jednoczesnym oglądaniem zupełnie innego.

- funkcji podglądu innego kanału za pomocą okna PIP.

 

Te wyżej wymienione opcje występują w różnych innych modelach tejże marki.

Napiszę jeszcze później w których dokładnie. W 9600 natomiast jest ich brak.

 

Brakuje mi takze - softu do edycji kanałów. Pozwalającego na:

 

- zaznaczanie więcej niż jednego kanału naraz w celu jego przesunięcia na liście.

- swobodną edycję wszystkich parametrów danego kanału z możliwością podpięcia dowolnego audio z satelity.

- możliwość podpięcia dowolnego audio z dowolnego satelity. Aby pod ESP DE podpiąć fonię z radio z ESP PL.

- ewentualnie aby podpiąć pod ulubiony kanal satelitarny np kilka audio z ulubionymi stacjami radiowymi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi brakuje jeszcze , zeby tuner miał budzik , sam rozkładał mi łóżko , zeby rano robił kawe , wieczorem kolacje , aby sam wszystko dekodował bez kart dostępu, miał mp3 , mp4 , avi , nagrywarke dvd.. a to wszystko za jedyne 100zł+ przesyła i kabel hdmi gratis. ludzie popukajcie sie w głowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do kolegi pawelo1968 nie sztuka jest krytykować ocen innych ale sztuką jest samemu wyciągać pozytywne wnioski z czyichś spostrzeżeń. Bo doprawdy żadnej łaski nie robi producent tunerów Optikum 9600 w tym wypadku Globo. My klienci kupując to urządzenie obdarzamy producenta zaufaniem że jego produkt będzie wciąż unowocześniany i ulepszany. W przeciwnym razie mamy dziesiątki producentów którym zależy na reputacji ich wyrobów, i właśnie to opisał kolega Mobix żądamy wciąż lepszego wyrobu i to jest prawem klienta. Dlatego zwracamy mu uwagę wszędzie gdzie się da a zwłaszcza na forum publicznym!.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów odtwarzał filmy nagrane Optikum 9600 w formacie TRP Hd, bezpośrednio przez pena na odbiorniku Samsung. Dodam że Samsung odtwarza bezpośrednio przez pena. filmy w formacie TRP ale tlko SD. I nie wiem dlaczego tak jest że ten sam format nie jest odtwarzany. Proszę o pomoc.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o pomoc jestem początkującym użytkownikiem Globo. Po zakupie tunera chciałem zainstalować najnowszy soft 3.14 przez USB żeby cztał mi kartę z C+ i od tej pory w tunerze jak i na pilocie nie działają przyciski mogę oglądać tylko jeden kanał ten na którym startuje tuner. Pewnie rozwaliłem soft w tunerze :(

Jedno już sobie wyjaśniłem tuner blokuje mi karta C+ po wyjęciu karty wszystko ok

Jeszcze raz zainstalowałem soft i już wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące rozszerzonej wersji dekodera Opticum 9600 HD TS tj z telewizją naziemną.

Dekoder ten nie ma ustawionego w menu wyszukiwania DVB-T kraju "Polska" tylko "Niemcy".

 

Teraz więc mam dylemat:

 

001. Czytam, że Polska ma ten sam standard telewizji naziemnej co Niemcy dlatego nie ma w menu kraju Polska.

002. Czytam, że Polska ma inny standard niż Niemcy. My mamy MPEG-4/AVC a Niemcy MPEG-2.

 

Pytania mam więc następujące:

 

001. Czy dekoder Opticum 9600 HD TS obsługuje DVB-T zarówno w MPEG-2 jak i MPEG-4 - najlogiczniejsze wyjście wg mnie.

002. Czy dekoder Opticum 9600 HD TS ma jakiś błąd w menu wyszukiwania DVB-T bo nie obsługuje jednego z tych w/w.

003. Na opakowaniu mam napis "Terrestrial MPEG-4". Czyli tak jakby nie obsługiwał MPEG-2. Dlatego pytam.

 

DVB-T jeszcze nie testowałem bo w moim regionie start dopiero pod koniec marca. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder Opticum 9600 HD TS obsługuje DVB-T zarówno w MPEG-2 jak i MPEG-4. Tak, w DVB-T obsługuje oba standardy.

Niema znaczenia w DVB-T (Digital Video Broadcasting - Terestrial) Polska czy Niemcy, dekoder automatycznie wykrywa i wyszukuje standardy nadawanych kanałów.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Tweeter to referencyjny portal dla śledzika na naszej klasie

Użytkownik pisze wpisy (jak w pamiętniku) a każdy śledzący odczytuje te

wiadomości na swoim koncie

na tym to polega. odbiornik powala odczytywać wiadomości ze swojego konta

Tweeter'-odp. wsparcia technicznego co to jest opcja twee.Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! dla informacji nie radzę wgrywać tego softu " update_main_full_opticum 9600_fs2_3.18 " :( zmieniony interfejs czy ładny nie mam zdania, brak języka polskiego, a poza tym to niedopracowany bubel. Pozmieniane obłożenie przycisków na pilocie "banał " i najgorsze że niemożna normalnie powrócić do innego softu, pozostaje Hyper Terminal.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ząbek czytałeś co pisze wyżej czerwonymi literami wiec biegiem osuwaj ten post :read:

Dzięki!ale mam nadzieje że to jest ok, wcale nie reklamuje tego softu a tylko ostrzegam przed nim. No i właśnie kolega sc0rpion wyjaśnił że to soft od Mirage 1704S.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...