Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, spróbuj w tych samych ustawieniach wyłączyć dysk. Chodzi o to, żeby po włączeniu tunera dysk nie pracował. Włącza się wtedy, kiedy naciśniesz przycisk PVR na pilocie (pojawia się zapytanie, "czy wyświetlić listę nagrań"). Spróbuj to zrobić - tym samym zobaczymy czy dysk w ogóle prawidłowo startuje (po prostu posłuchaj czy zaczyna się "kręcić"). Druga sprawa. Jak reaguje tuner, kiedy ustawisz timer z nagrywaniem? Włącza nagrywanie, sygnalizuje, że dysk jest pełny itp.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskanie klawisza PVR nie wywołuje żadnej reakcji (tak samo było i wcześniej). Próba zaprogramowania zapisu nie powodowała żadnych komunikatów. Na liście do zapisu pojawia się stosowny wpis. Nie wiem tylko czy poczekać do chwili startu nagrywania (czy nie pogorszy to sytuacji) czy usunąć ten program zapisu. Na razie nie pozostawiłem zapisu programowania nagrania. Przy włączaniu tunera słyszę szum wentylatora i trudno mi powiedzieć, czy dysk pracuje. Czy możliwe jest aby doszło do awarii zasilania dysku?  A może otworzyć obudowę odbiornika aby przekonać się, czy dysk pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zacznijmy od tego (chociaż to banalne) czy pilot jest w 100% sprawny. :) Czasami wystarczy wcisnąć przycisk "TV" i już się rozkoduje (działa częściowo). Wtedy trzeba kilka razy wcisnąć "STB" oczywiście w kierunku tunera. Jeśli pilot okaże się sprawny i prawidłowo zakodowany (STB), to pozostaje już tylko ingerencja w środek tunera. Czyli sprawdzenie poprawności połączeń zasilania i taśmy sygnałowej (wpięcie w płytę i do dysku) a jeśli tutaj nie będzie nieprawidłowości, to wyjęcie dysku, podłączenie go do komputera (najlepiej w zewnętrznej obudowie USB) i analiza najpierw za pomocą narzędzi producenta dysku (WD, Seagate, Hitachi).

Rozumiem, że zapisane tam programy są ważne i nie chcesz ich stracić? Napisz mi na PW, z jakiego rejonu jesteś, może będę mógł pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem wskazane czynności wobec pilota, lecz niestety sytuacja nadal bez zmian. Aby otworzyć obudowę i ocenić sytuację potrzebowałbym nieco czasu. Zakup tego modelu tunera nie był dziełem przypadku, gdyż z uzyskanych informacji wynikało, że będzie możliwe zarchiwizowanie nagrań po podłączeniu do komputera i skorzystaniu z odpowiedniego programu. Z tyłu obudowy jest odpowiednie gniazdo USB. Jednak, jak wspomniałem wcześniej, próba okazała się nieskuteczna a na domiar złego utraciłem dostęp do nagrań z poziomu menu tunera. Oczywiście nie zawracałbym głowy, gdyby nie zależało mi na zapisanych na dysku programach. Zatem otwieram obudowę i powiadomię o wyniku.


Po otwarciu obudowy okazało się, że dysk jest podłączony i słychać odgłos jego pracy. Czy wobec faktu, że z poziomu menu odbiornika nadal nie ma dostępu do nagrań, jedyne wyjście to wymontowanie dysku, czy wystarczy skorzystać z gniazda USB w tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam tuner;-) Program nazywa się HC xDrive i z tego co pamiętam wymagał zainstalowania osobnych sterowników USB (bez tego tuner nie jest widoczny). Następnie należy podłączyć tuner przewodem USB do gniazda w komputerze i wyłączyć go (tuner). Wtedy odpalamy program i jest widoczna lista nagrań na dysku. Jednak chyba nie można z tego poziomu usuwać nagrań na dysku tunera, tylko kopiować z niego (nie próbowałem usuwać). Warunek jest taki, że tuner musi mieć włączony dysk (jeśli w menu go wyłączymy, żeby na co dzień nie pracował, wtedy nie będzie widać jego zawartości - sam się nie włącza).

 

I jeszcze jedno. Rozumiem, że teraz masz odłączony przewód usb między tunerem a komputerem? Jeśli jest on podłączony na stałe, wtedy też dzieją się dziwne rzeczy i nie należy zostawiać tego połączenia. Ono jest tylko na czas kopiowania!

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, podłączyłem go tylko po odłączeniu tunera od anteny i przewodów łączących go z telewizorem. Jednakże nie byłem w stanie dotrzeć do nagrań z poziomu komputera. Zamierzałem skopiować nagrania na dysk komputera, po czym skopiowane dane usunąć z dysku tunera z poziomu jego menu. Jednak z nieznanych mi przyczyn menu nagrań odbiornika przestało działać i stąd cały dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie musisz odłączać za każdym razem tunera od anteny i tv, żeby skopiować nagrania... Ten program to właśnie HC xDrive ale oprócz tego potrzebny jest jeszcze Ariva TTPVR Driver USB - różny w zależności od systemu operacyjnego (win vista, xp, 64 bit itd.) Bez tego drivera kopiowanie nie zadziała. Tu jest instrukcja: http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=514

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner już po gwarancji. Zatem spróbuję wymontować i zastosować zewnętrzną obudowę. Zastanawia mnie jeszcze, czy możliwe jest, że gniazdo USB w tunerze może być niesprawne. Czy system operacyjny nie rozpoznając systemu plików nie sugeruje czasem sformatowania dysku (czego oczywiście nie zrobiłbym pod żadnym pozorem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest możliwe uszkodzenie gniazda usb (choć mało prawdopodobne). To jednak tłumaczyłoby tylko brak kontaktu tunera z komputerem a nie brak reakcji na przycisk PVR na pilocie i niemożność nagrywania. Tak, windows może sugerować formatowanie dysku ale jak zauważyłeś można to pominąć. Nie pamiętam jaki format plików stosuje Ariva TT na dysku ale pewnie jest to NTFS lub exFat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...