Skocz do zawartości

TV LG od Cyfry+


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w sprawie gwarancji na te telewizoro-monitory to konieczne jest posiadanie faktury zakupu lub paragonu, Karta gwarancyjna już nie jest az tak bardzo potrzebna i jak się jej nie ma lub zgubi to serwis może dokonać naprawy na podstawie paragonu lub faktury ponieważ tam znajdują się najważniejsze dane czyli data zakupu od której liczony jest okres gwarancji, cena , i dane sprzedawcy. Reasumując , sprzęt da się naprawić bez posiadania gwarancji lecz bez dowodu zakupu towaru już nie naprawimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic _abloslutnie_ nic co mogłoby wymusić używanie nazwy monitor przy tym "urządzeniu",

ani nic co mogłoby nakazywać nazywanie go telewizorem, ot - urządzenie wielkofunkcyjne :D

rozmiar - telewizory OLED są mniejsze.

LG Electronics wyjawiło w niedzielę, że w przyszłym miesiącu wprowadzi na rynek 15-calowy telewizor OLED (Organiczna Dioda Elektroluminescencyjna). Będzie to jak dotąd największy telewizor OLED, który trafi do zwykłych konsumentów.

rozdzielczość też ma telewizyjną, więc też argument znika.

A jeśli jest to monitor to LCD 42" i plazmy 50" też są monitorami - bo tak :-D

bo mają port bezpośredniej komunikacji z komputerem. Każdy ekran z HDMI to monitor czy telewizor? :)

Czy może jednak wrócimy to nieszczęsnych tunerów w naszym modelu zawartych i określimy ten sprzęt na ich podstawie?

Przypomnę definicję:

Telewizor, odbiornik telewizyjny (skrót TV – ang. television) – urządzenie przeznaczone do zdalnego odbioru ruchomego obrazu. Ruchomy obraz nadawany przez telewizję składa się z wyświetlanych jeden po drugim nieruchomych obrazów, z częstotliwością 25 lub 30 obrazów na sekundę.

Ja bym dodał, że to nie tylko odbiornik ale i wyświetlacz, bo sygnał telewizyjny (naziemny/kablowy analogowy) odebrać potrafi również niejeden magnetowid jak i tuner satelitarny jest odbiornikem telewizyjnym wg. mnie. Zaś telewizor jest wyświetlaczem ze zintegrowanym tunerem (odbiornikiem sygnału).

ps. dodałbym ale nie dodam, bo nie jestem wikipedystą :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to to ma 23 cale to producenci/sprzedawcy nazywają monitor z fukcją TV, a jak 50 cali to TV z funkcją monitora. Marketing i nic więcej. Cyfra też zastosowała marketing. Platforma telewizyjna to dodają w promocji TV, a dla LG to monitor. :smile:

 

Mały OT. Przypomina mi się skecz Smolenia i Laskowika:

" - nie mów, że traktor ma jedno koło niesprawne, tylko, że ma trzy sprawne

- przecież to to samo

- ale jak brzmi: Trzy koła sprawne" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...