Skocz do zawartości

TV LG od Cyfry+


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam wersje z czerwona obudowa :)

 

A tak w ogole to kurierzy sa spoko. Moj poniewaz umowe jest na zone prosil , zeby sie podpisac jako ona. Wiec z prawnego punktu widzenia taka umowa jest niewazna. Gdybysmy oczywiscie kiedys chcieli to zakwestionowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MIKOLA - nie wiem jak u ciebie ze wzrokiem, ale u mnie pikselozę widać, może nie aż tak np. na Canal+ o którym wspominasz, ale już np. na HBO2 ładnie to widać...

 

Po zdjęciach nie da się tak naprawdę ocenić telewizora, sam aparat nie odwzoruje ci dokładnie obrazu, a jeśli dodamy do tego kompresje stratną plików jpg/png to tym bardziej.

 

Odnośnie odbicia światła, to akurat chodziło mi o światło padające z dworu przez okno (nie mówię tu także o promieniach słonecznych padających bezpośrednio na TV), na CRTku który w tamtym miejscu stał nie było takich "problemów".

 

Co do kątów to pisałem że o ile w poziomie są one dobre, to już w pionie niezbyt, co już jest jako tako widocznie na twoim zdjęciu, ale pod trochę większym kątem różnicę widać ogromną.

 

Jeśli chodzi o kontrast to napisałem już że regulowałem ustawienia monitora i poprawiło to obraz, ale nadal nie jest idealnie.

 

 

Widziałem już wiele różnych telewizorów, z wieloma w związku z moją pracą mam do czynienia codziennie i naprawdę ten LG nie powala. Może i porównywałem to bezpośrednio z dwoma plazmami które akurat mam w domu, ale śmiem twierdzić że widziałem już sporo LCDów które na pewno lepiej grają niż akurat ten. Pomijam już tu niezawodność produktów tej firmy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maq jak możesz to napisz jak sobie wyregulowałeś ustawienia obrazu? (chodzi mi o parametry) , bo ja wciąż jakoś nie mogę znaleźć idealnej konfiguracji :/

 

Dla mnie największym minusem jest automatyczny kontrast, który polega na automatycznym rozjaśnianiu i ściemnianiu co uważam za bardzo denerwujące zwłaszcza podczas oglądania filmów. Mógłbym to wyłączyć , ale wtedy wydaje mi się , że jest za ciemno , więc mam ustawione automatyczny kontrast na niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat proporcje PAL -> upscale -> 1080 są "prawie" 1:2 więc o jakiejś strasznej pikselozie nie można mówić, plamka ma wtedy 4 natywne piksele (czyli 0,53mm) co daje wynik identyczny z obrazem Full HD (1080) o przekątnej 46 cali :brawo:

Czy na kanałach HD oglądanych na telewizorach 46 cali też widzisz pikseloze :lol2: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak babci kapcie :brawo: ale, nie ma u Mnie różnicy pomiedzy np. TV4, Canal+ czy HBO2...

Może coś z Twoim TV nie tak?

 

zamieszczam foto zrobione przed chwilą aparatem Olympus F340xe z 8,2MPX... bez kompresji - foto w rozmiarach coś około 3320 x 2496 więc, najpierw po otworzeniu by widzieć obraz trzeba foto zapisać na dysk i podejrzeć np. przeglądarką Windowsa... bo po otwarciu powiększa od ręki do wspomnianej rozdzielczości...

 

93f4e162422bca29m.jpg

 

9a5e7c349d7b2995m.jpg

 

83f48d20f46cc853m.jpg

 

zrobione dosłownie przed samym ekranem

 

Gdy oglądam np. TVP1, czy TVpuls, albo coś z Discovery, FilmBox itp. mam wrażenie siedząc 2metry od ekranu, że obraz nadawany jest w co najmniej

w 720p ( 1280x720 ) bo różnica w obrazie między Panasonic 21" Hd Ready a tym LG to niebo a ziemia.. W Panasonicu Viera HDready obraz faktycznie rozmyty, kolory całkowicie inne... no i plamki pixeli widać gołym okiem na każdym kanale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się kłócić, stwierdziłem tylko to co widzę, a wspomniałem już wcześniej że mam wypaczone oko ;p

 

Co do plików zdjęć w JPG to jest standart kompresji stratnej i bez względu na to w jakiej rozdzielczości będzie obraz to będzie on przynajmniej lekko skompresowany. Formatami bez kompresji stratnej jest m.in. TIFF czy nawet BMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem od Cyfry ten TV M237WDP-PC jednak nie mogę odnaleźć informacji na temat tunera DVB-T. ma MPEG4? Ktoś sprawdzał czy działa telewizja naziemna w standardzie MPEG4? Ja nie mam możliwości, bo u mnie nie ma jeszcze sygnału DVB-T. I jeszcze chciałem się dowiedzieć jakie są różnice między M237WDP-PZ a M237WDP-PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W jakich godzinach kurier się pojawia ?

Dzwoni wcześniej na komórkę ?

 

Jak to w tyg. bywa człowiek w robocie, tak więc przed 16 nikogo kurier nie zastanie w domu ;o)

 

Do mnie zadzwonił i spytał czy jest ktoś w domu...akurat byłem to zjawił się po pół godzinie...ale chciał sie umówić na konkretną porę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W jakich godzinach kurier się pojawia ?

Dzwoni wcześniej na komórkę ?

 

Jak to w tyg. bywa człowiek w robocie, tak więc przed 16 nikogo kurier nie zastanie w domu ;o)

 

Ja w dniu dostawy zadzwonilem na infolinie cyfry. Dostalem numer listu przewozowego. Z nim dzwonilem do opek, z prosba, zeby kurier byl w ciagu 2 godzin. Zadzwonili do niego i zalatwili tak jak chcialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wersje z czerwona obudowa :)

 

A tak w ogole to kurierzy sa spoko. Moj poniewaz umowe jest na zone prosil , zeby sie podpisac jako ona. Wiec z prawnego punktu widzenia taka umowa jest niewazna. Gdybysmy oczywiscie kiedys chcieli to zakwestionowac :)

 

Z prawnego punktu widzenia, to popełniłeś przestępstwo za które grozi 5 lat pozbawienia wolności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też go czasem nie rozumiem - fałszerstwo, przywłaszczenie, a on jeszcze się tym chwali :crazy:

 

 

ALe żeby nie było, że kolejny wpis robię OT to stawiam pytanie :smile:

Czy ktoś mógłby podać subiektywne odczucia z działania tunera DVB-T w tym monitoro-telewizorku?

Tzn czy ktoś zauważa różnicę w jakości obrazu tunera wewnętrznego wobec sygnału dostarczonego złączem HDMI (w tej samej rodzielczości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też go czasem nie rozumiem - fałszerstwo, przywłaszczenie, a on jeszcze się tym chwali :crazy:

 

Przepraszam? CO SOBIE przywla[beep]em?? Dobrze sie czujesz? NIe zamierzam zrywac umowy itp.

A to ze taka praktyka postepowania kurierow jest codziennoscia, to nie moja wina.

Przerabialem to w firmach telekomunikacyjnych( GSM, sferia, TP) w N-ce, teraz w cyfrze.

Dla kuriera przyjazd drugi raz to strata kilkunastu zl na benzyne i z godzine czasu.

Dlatego zrobi wszystko, by tego nie robic...

 

Ps: W cyfrze konsultant tez , wiedzac ze lamie prawo przedluzyl umowe telefoniczna ze mna, a nie z żoną, choc na nia jest umowa. Bo chcial zarobic prowizje. A wyszlo to tylko dzieki temu, ze zlozylem reklamacje co do tej wymiany dekodera i musieli sie przyznac. Zebysmy ich nie oskarzyli o zlamanie prawa poprosili o zgode na podmienienie nagrania tym razem z żona i dali nam luty za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug umowy ta zlotowke placi sie po dwoch latach albo oddaje tv. W umowie jest w ogole ciekawy zapis: jak zerwiesz umowe, musisz zaplacic wysoka kare za telewizor, jesli go nie zwrocisz w miesiac, a i tak musisz zwrocic :D

 

ja natomiast doczytalem sie czego takiego ze 50 groszy z gory za caly okres minimalny ( oplata za najem telewizora)

natomiast po uplywie okresu minimalnego abonent bedzie uprawniony do zakupu powyzszego telewizora za 50 groszy

razem daje nam ta przyslowiowa zlotowkie :)

 

czyli jesli dobrze rozumowac to 50 groszy placimy na poczatku umowy i 50 groszy na koniec umowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

um 9 grudzień

telewizor odebrałem wczoraj

kurier był rano nie dzwonił wcześniej

Mam pytanie co do gwarancji

żadnej gwarancji jak niektórzy tu pisali nie miałem przylepionej do pudełka,

kurier też nic nie wręczył

co jest podstawą do naprawy (odpukać) jakby padł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...