Skocz do zawartości

Karta DVB Sky Star 2, DVB Dream - Brak sygnału na 12188 V


Cdmar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam kartę SkyStar 2 oraz program DVB Dream. Antena 80 cm. Na tradycyjnym dekoderze (Mediasat oraz Philips 7201 PVR HD) nie mam żadnych problemów z odbiorem, wszystko działa poprawnie. Natomiast na komputerze nie mam sygnału na 12188 V, tp 74, SR 27500, FEC 3/4 - satelita Hot Bird. Uniemożliwia mi to odbiór np. Cinemax 2 lub Discovery, bo te kanały znajdują się na wskazanych parametrach. Dodam, że inne kanały takie jak HBO, TVN, TVP czy CANAL+ działają na komputerze bez problemu.

Pomyślałem, że może mam starą listę oraz dane transponderów, więc zaktualizowałem listę oraz pobrałem najnowsze pliki transponderów i sytuacja jest wciąż taka sama. Co może być przyczyną?

 

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Cdmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie sytuacja jest dość śmieszna. Uruchomiłem właśnie swój komputer (od wyłączenia wczoraj), włączam DVB Dream i wszystko działa, włącznie z kanałami z nadmienionego transpondera.. miła niespodzianka. :D W tym przypadku pomogło typowe rozwiązanie problemów na systemach Windows - Ponowne uruchomienie komputera. Jak to bywa, system czasem coś źle wczyta, nie czyta itp.. Temat do zamknięcia, dziękuję Ci za odpowiedź i pomoc @Mr.Orbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

od pewnego czasu borykam sie z problemem, który zasugerował kolega Mr. Orbita. Otóż parę lat temu kupiłem kartę ss2 ver 2.6c. Niezbyt często jej używałem. Ostatnio postanowiłem sie nią pobawić i to co widzę to tylko transpondery z dolnego zakresu. Dla HB ostatni to 11919V, na transponderach o wyższych częstotliwościach ProgDVB pokazuje Level, ale Quality 0%. Co ciekawe kiedyś przed reinstalacją systemu itd. miałem wrażenie (pamiętam jak pzrze mgłę) w polaryzacji V ss2 widział transpondery z całego zakresu, ale w H tylko dolny (bądź odwrotnie).

Na innym forum znalazłem wątek w którym jeden z użytkowników sugerował wymianę karty (w moim przypadku już dawno po gwarancji), ale twierdzil też, że da się ten problem rozwiązać. Znalazłem człowieka, okazuje się, że w tym czasie handlował kartami ss2 więc zapewne wiedział co pisze. Niestety nie chce podzielić sie tą wiedzą. I tu moje pytanie do kolegów: czy wiecie co z tą kartą zrobić, żeby "zobaczyła" transpondery z górnego pasma?

Z góry dzięki za wszselkie sugestie.

Pozdrawiam,

rzw

PS. Sterowniki oczywiście mam najnowsze i sprawdzałem na wszystkich dostępnych programach dvb. Transpondery z Astry też sprawdzałem i jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzw - miałem kiedyś ten sam problem - karta SS2 nie czytała około 50% częstotliwości - przede wszystkim tych wyższych (problem dotyczył różnych pozycji orbitalnych). Kombinowałem na wszelkie sposoby. Nic to nie dało. Pewnego razu zaniosłem kartę DVB do znajomego "majsterkowicza", który zbadał ją dokładnie i doszedł do wniosku, że jest częściowo uszkodzona.

Przypuszczam, że Twoja karta po prostu jest częściowo uszkodzona.

 

Jedyny sposób na uzyskanie wszystkich częstotliwości na częściowo uszkodzonej karcie, to podłączenie jej do tunera satelitarnego poprzez dodatkową przelotkę. Warunek, to oczywiście posiadanie tunera.

Jeśli poza kartą SS2 posiadasz odbiornik satelitarny, to ustaw go obok komputera i tą główną przelotkę wychodzącą z konwertera podłącz do tunera w wejście "IN", a dodatkową przelotkę podłącz w wejście "OUT" tunera i przeciągnij, podłączając ją do karty DVB.

Oczywiście, gdy zechcesz oglądać na karcie jakiś kanał z częstotliwości X, to w tunerze musi być ta częstotliwość X włączona, aby zasilić sygnał z tunera na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją SS2 działy się podobne komedie. Nie chciała czytać częstotliwości w okolicach 12,700, stopniowo to "schodziło w dół", przy braku sygnału w okolicach 12,500 trzeba było znaleźć rozwiązanie - wymiana na nową :) z głowicą DVB-S2 :)

Ten numer z dodatkowym "wspomaganiem" tunerem nie działał, tuner częstotliwość widział, karta już nie.

Ot, zestarzało się. :)

 

Jeśli brakuje częstotliwości powyżej 11,700 (w obu polaryzacjach) to może być wina konwertera lub przełącznika DiSEqC (o ile jest), także proponował bym sprawdzić(podmienić) te urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź! Choć muszę przyznać, że wielceście mnie koledzy zmartwili...

Kwestię konwertera a właściwie całej instalacji antenowej sprawdziłem przed pisaniem postu (tuner stacjonarny chodzi bez problemu). Zastanawia mnie jedynie to co napisał ów wspomniany w poprzednim moim poście człowiek o tym, że da się to naprawić jak on to określił "nawet na odległość"... Myślałem, że może coś z BIOSem karty jest nie tak, ale nigdzie nie znalazłem BIOSu SS2. Wiedząc, że karta jest wadliwa zasadnicze pytanie brzmi: czy problem jest po stronie hardware'u czy softu karty (BIOSu). Jeśli soft to można coś kombinować, jeśli wada fizyczna to nic z tym nie wskuram. Ktoś z kolegów zna odpowiedź?

Pozdrawiam,

rzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...