Skocz do zawartości

TV Regionalna.pl (Zagłębie Miedziowe)


WA2511
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy istnieje taki temat, ale chciałbym rozpocząć dyskusję o telewizji z mojego regionu jakim jest Zagłębie Miedziowe, czyli TV Regionalna.pl.

 

Ta telewizja zaczeła swoje nadawanie w latach 90., a za początek pełnego programu tej telewizji uznaje się 1993 rok, kiedy powołano spółkę producencką (choć zaczęło się w 1990 roku jako Telewizja Miedziowa - czyli wydzielone pasmo lokalne Ośrodka Wrocławskiego. Kiedyś też nazywało się TVL (pierwsze wzmianki o tej nazwie to 1992 rok), a to dlatego siedziba tej lokalnej telewizji do dziś znajduje się w Lubinie. A warto też pamiętać że były też programy lokalne tej anteny w Naszej TV/TV4.


Warto też dodać że w tej stacji pracowali np. Obecnie w całej Polsce znana osobowość aktorsko-dziennikarska (Nie wiem czy nadal w Trójce Warszawa jest?) - Krystian Kukułka.

 

Jedynymi obecnie nadawanymi programami to są:

• Wydarzenia – program informacyjny

• Serwis Sportowy

• Gość Dnia

• Poranek/Popołudnie z TV Regionalną.pl

• Piłkarskie Niższe Ligi

 

PIszę dlatego że od Czwartku Wydarzenia i Serwis Sportowy mają nową oprawę graficzną, a zarazem nowe (prawdziwe na dodatek) studio!

 

O to jak wyglądała nowa odsłona regionalnych Wydarzeń:

A tak wygląda Serwis Sportowy w nowej odsłonie:

Oceniam że fajnie to nowe studio, tylko szkoda że takie małe. Ale cóż, jak telewizja lokalna to tak musi być 😁.

Edytowane przez WA2511
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jestem z tamtych okolic, czy w programie Piłkarskie Niższe Ligi są materiały wideo z lig okręgówka legnicka i niżej?

PS A w ogóle na jakie gminy mówi się Zagłębie Miedziowe? Jest coś takiego jak Związek Gmin Zagłębia Miedziowego i na przykład nie ma tam Lubina, czy Legnicy. Może jestem kretynem, ale mówiłem na to wszystko L-GOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarskie niższe ligi czasami zaglądają nawet na mecze, które są rozgrywane pod Jaworem

 

PS. Operatorem multipleksu od niedawna jest BCAST, czyli nadawane są te same kanały co w muxach testowych

Edytowane przez maciej9523
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lutego 2022 operatorem jest BCAST. Po krótkiej przygodzie z MWE. Przedtem zdaje się też operatorem był BCAST, ale mogę się mylić.

Wiem, że ostatnio na MUX-L7 były nadawane w DVB-T programy:
TV Regionalna, Nowa TV HD, TV Okazje HD i Polsat HD (bez dźwięku).

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda z programem "Piłkarskie Niższe Ligi", bo tam są relacje meczów z głównie z legnickiej okręgówki, ale też z 4 ligi Dolnośląskiej. Ja nawet pamiętam że redakcja programu organizowała turniej "PNL Cup". Ostatnia edycja tego turnieju chyba 5 lat temu się odbyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WA2511 napisał(a):

Ja nawet pamiętam że redakcja programu organizowała turniej "PNL Cup". Ostatnia edycja tego turnieju chyba 5 lat temu się odbyła.

Turniej już nie jest organizowany, gdyż Adam Michalik został szefem legnickiego podokręgu. Szkoda że Radosław Salamon i Piotr Fortuna się nie kwapią do organizacji tego turnieju, gdyż to było ciekawe wydarzenie na mapie Lubina.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem. Być może z powodu oszczędności nadawcy ten turniej nie jest już organizowany. 

 

A tak przy okazji kiedyś był program religijny specjalnie dedykowany osobom niewierzącym pod nazwą "Aeropage". To był początek pandemii. Szkoda że nie leci ten program obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, WA2511 napisał(a):

Tak to prawda z programem "Piłkarskie Niższe Ligi", bo tam są relacje meczów z głównie z legnickiej okręgówki, ale też z 4 ligi Dolnośląskiej. Ja nawet pamiętam że redakcja programu organizowała turniej "PNL Cup". Ostatnia edycja tego turnieju chyba 5 lat temu się odbyła.

O czwartą ligę nie pytałem, bo są materiały na YouTube Dolnośląskiego ZPN, ale potwierdzam. Kurde, to już tyle minęło, lokalny klub (który już nie istnieje, nie wiem, czy piłkarze z drugiego też dołączali) zajął tam miejsce na podium. Ze smaczków dodam, że w Sparcie Grębocice jest trener z przeszłością w Chrobrym Głogów (rezerwy/młodzież), ale pewnie o tym była mowa. Teraz Sparta bije się o IV ligę. Czasem zdarza się, że z kursami UEFA A trafiają gdzieś niżej dlatego, że nie są zauważeni w strukturach niższych klubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...