Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z tymi opticumami po zmianach jakich dokonala cyfra? Nadal chodza w czytniku bez problemow karty cyfry ? Jak ktos bedzie mial juz ncam tnk hd niech napisze jak wspolpracuje HD9600 i TS20. W satkurierze na testowym module kanaly sd uruchamiaja sie 5s hd 15 s. Ciekawi mnie jak to sie bedzie mialo na ostatecznej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak . Mam TS 9600 , moduł astona( najnowsza wersja) z którym ten odbiornik rzekomo nie najlepiej współpracuje ( napis brak sygnału audio i zawieszka tunera). Wgrałem soft MCAS działało bez zarzutu do czasu tych zmian teraz jest to samo co z astonem. Jeśli nie znajdę rozwiązania wysyłam do globo( ciekawe co wymyślą) .Jest jeszcze jedno rozwiązanie moduł cyfry, ale strzeże nie wierzę już ,że problem zniknie. Gdzieś wyczytałem i staje się to coraz bardziej realne iż tuner dostaje złe napięcie na moduły stąd te braki audio .Wcześniej miałem polsata tam retorycznie do 30 minut potrafił się zawiesić na polsat sport. Dziś gdy tuner służy tylko pod cyfrę będąc przed zakupem nie kupił bym go już . :( Żałuję iż nie wiedziałem ,że tunery opticum nie lubią modułów astona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj moduł c+.Mam opticuma 9600hd.Oprogramowanie 3.29 conax,pakiet optimum z hd.Z tego co szukałem na forach mam najnowsze oprog. modułu.Moje pytanie jest następujące:przy włączaniu polsatów,eurosportu2 pokazuje mi ,że nie mam uprawnien.Reaktywowałem kartę.Czy moduł jest uszkodzony ,czy problem jest w czyms innym?Proszę o odp.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie utworzyć listy kanałów ulubionych. Ja na przykład ułożyłem sobie wszystkie niekodowane kanały po polsku z Astry i Hotbirda plus kanały telewizji naziemnej DVB-T. Możesz je sobie dowolnie przemieszczać aby mieć w takiej kolejności jaka Tobie jest potrzebna. Przełączanie jest szybkie. Dodam że dodatkowo po eurozłączu mam telegazetę na odbiorniku analogowym działająca z pilota telewizora. Odbiornik TS 9600 TS/TS20 ma także swoją telegazetę. Dodatkowa informacja dla osób które napisały że ten tuner nagrywa co che i jak chce. Aby tuner zawsze nagrywał należy nacisnąć czerwony przycisk nagrywanie, następnie wybrać obcję nagrywanie "ręczne" lewą strzałką i nacisnąć EXIT. Tuner będzie nagrywał zaprogramowane audycje. Jeżeli wejdziemy ponownie na czerwony przycisk nagrywanie znowu trzeba wybrać opcję "RĘCZNY" i EXIT. Podczas zapytania jak będzie nagrywanie z timera nie trzeba potwierdzać nagrywania. Nagrywanie o zaprogramowanej godzinie po komunikacie samo wystartuje i po nagraniu wyłączy dekoder.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o info które są najlepsze z tunerów Opticum, czy 9600 TS 20? Wcześniej wyczytałem (Moderator, pitter 22 paź o 22:54), że nowszy jest X7 (czy chodzi o Opticum HD XTS703p COMBO, czy też może o inny model i czy lepszy?) w innym zaś miejscu forum, w poście na temat ADB 2850 ST z 19 lis 2010 o 23:03 CSA napisał, że XTS703p ma problem z modułem. Jestem calkowitym nowicjuszem w temacie więc proszę o info który lepszy, a może jeszcze jakiś inny model, może innego producenta, ale tak w granicach 600zł z DVBT i gniazdami na płatne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stałam przed wyborem tunera HD w tych granicach cenowych. Czytałam, porównywałam i w końcu mój wybór padł na Opticum 9600 HD combo. Mam nadzieję, że to dobry, choć trudny wybór. Zawsze trzeba iść na kompromis. Tu przeważył procesor, wyposażenie w czytniki i moduły, tuner combo, podobno obraz lepszy niż w w nowych Fergusonach Ariva. Sporo osób twierdzi, że nowe tunery są coraz gorzej wykonane. Selekcję robiłam wśród: unibox 9080, ferguson ariva 200, czy opticum x7 i właśnie opticum 9600.Wszystkie combo, pvr... Za kilka dni się przekonam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Dzisiaj kupiłem do swojego OPTICUM HD TS 9600 moduł CAM od Cyfry (49zł) i mam problem moduł niedokoduje 2 kanałów Eurosportu2 oraz Natinal Geo Wild. Reszta kanałów HD śmiga bez problemu. Może ktoś wie w czym jest problem. Mój tunek ma wgrany soft uniwersalny (MCS). Reaktywacja karty nie pomaga dopiero jak przełożę kartę do czytnika kanały chodzą. Proszę o jakąś pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENGLISH:

Modification:


#################################################################################################################
3.30 from date: 23.11.10:

- adds TNK HD CAM support 

- modifies French strings

Do pobrania na stronie producenta jak i na upload :D

 

 

@ciacho007 nie dostałem jeszcze mcas ani ps ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam starą umowa z września 2009r. Może to wina oprogramowania mcas. Może ktoś ma wgrany soft Conax i używa modułu Cyfry. tak przy okazji na module TV4 też nie świeci.

Probowałem na 2 softach org. i nie.Nie swieci w ogole eurosport2hd.Przy włączeniu tunera nie ma polsatow.Wysłałem email do GLOBO . OD tygodnia nie mogę doczekac się odp.Cyt. co mi odpowiedzieli:Witam,

Nikt wcześniej nie zgłaszał podobnego problemu.

 

proszę wysłać backup Listy kanałów z odbiornika,

Aby to zrobić należy podłączyć urządzenie USB do odbiornika, wejść w:

Menu -> Aktualizacja oprogramowania

Nacisnąć żółty klawisz na pilocie.

 

Stworzy się plik z listą kanałów. Taką listę będziemy mogli przeanalizować.

Pozdrawiam

Wsparcie Techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...