Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! przymierzam się do kupna któregoś z tych tunerów? czy warto? który najlepiej?

dededarek ma w dużym stopniu racje . Oprogramowanie nie dopracowane , sam odbiornik strasznie się grzeje ( temperatura w górnej części prawie 70 stopni ) , pilot też nie chodzi precyzyjnie. Ale muszę dodać , iż w pierwszej wersji kupiłem Fergusona Combo tam to już była absolutna katastrofa robił po prostu co chciał Wtedy w desperacji zażądałem zwrotu pieniędzy i zaoferowano mi Opticum HD TS 9600 . Szkoda tylko że nie powiedziano mi iż nie lub on modułów CI Polsatu Cyfrowego ( trzeba czekać przy zmianie kanałów 30 sek a kanałów HD 40 sek ) . Dzwoniłem i pisałem o tym problemie do pomocy technicznej , odpowiedzieli iż pracują nad nowym oprogramowaniem a niektóre moduły Polsatu tak czy inaczej reagują na ten odbiornik . Kiedy coś wymyślą leży w gwiazdach . Moim zdaniem lepiej dołożyć trochę kasy i kupić coś droższego z czym nie będzie problemów . Miałem w sumie taki Tuner ale nie posiadał wyjścia HDMI i DVB-T , nie miałem problemów przez 6 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikami.

 

Koncepcja bardzo OK

Design niezły. Wreszcie mniej tych badziewnych chromów.

Koncepcja Menu / fukcjonalność niezła.

 

Soft - dramat. Wiesza się przy każdej możliwej okazji. U mnie na przyklad nie chodzi HDMI z Sharpem. Wiesza się tak, że trzeba na ostro resetować.

 

NIE POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy.

 

mam problem z 9600 hd ts

 

w trybie spoczynku podłączyłem mu pendrave prod SanDisk model Cruzer Crossfire 2GB , system plików Fat16

na nim znajdowały się w foldery ze zdjęciami jpg, dokumenty doc, uaktualnienie 3.31,

oraz już bezpośrednio (nie w katalogu)plik instalacyjny.exe z programem pod Windows xp.

 

Po włączeniu tunera mam tylko napis BOOT.

Nie pomogło wyciągniecie pena, wyłączenie z prądu na 36godzin.

 

co robić , czy jedyne wyjście to odesłanie tunera do serwisu.

dodam ze:

- z pendraviem niegdy nie miałem żadnych problemów.

- to była pierwsza próba skorzystania z usb tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigcyc123, dzisiaj odlaczylem x560 od zasilania do ustawialem antene i po ponownym wlaczeniu niektore kanaly ( np. JimJam, Discovery ) wyswietlaja komunikat 'kanal zakodowany'.

HD dzialaja, C+ i Orange Sport tez.

Reaktywowalem karte poprzez ICA ale na razie nic sie nie zmienilo.

Czy to od softu main_full 3.30 ( wczesniej dzialalo poprawnie ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz jakość na tych kanałach ( nie patrz na góry pasek od siły) , oraz przeskanuj transportery ręcznie od tych kanałów co nie palą ( skoro już inne ci działają poprawnie to może być wina listy lub oprogramowania ( antenę poprawiłeś to ją można wykluczyć) ....

 

 

Widziałem na youtub-ie sporo filmików po niemiecku i angielsku o X7 może to lepszy produkt...

Kolego X7 jest nowym produktem a X550/560 9600 / 9600TS są już starsze ( ale support maja ) ..

 

witam! przymierzam się do kupna któregoś z tych tunerów? czy warto? który najlepiej?

dededarek ma w dużym stopniu racje . Oprogramowanie nie dopracowane , sam odbiornik strasznie się grzeje ( temperatura w górnej części prawie 70 stopni ) , pilot też nie chodzi precyzyjnie. Ale muszę dodać , iż w pierwszej wersji kupiłem Fergusona Combo tam to już była absolutna katastrofa robił po prostu co chciał Wtedy w desperacji zażądałem zwrotu pieniędzy i zaoferowano mi Opticum HD TS 9600 . Szkoda tylko że nie powiedziano mi iż nie lub on modułów CI Polsatu Cyfrowego ( trzeba czekać przy zmianie kanałów 30 sek a kanałów HD 40 sek ) . Dzwoniłem i pisałem o tym problemie do pomocy technicznej , odpowiedzieli iż pracują nad nowym oprogramowaniem a niektóre moduły Polsatu tak czy inaczej reagują na ten odbiornik . Kiedy coś wymyślą leży w gwiazdach . Moim zdaniem lepiej dołożyć trochę kasy i kupić coś droższego z czym nie będzie problemów . Miałem w sumie taki Tuner ale nie posiadał wyjścia HDMI i DVB-T , nie miałem problemów przez 6 lat .

 

Każdy tuner się grzeje ,Moduły polsatu działąją poprawnie i przełączanie trwa max do 4-5 sek jeśli mamy listę śmieć ( z www) , opticumy maja problem ale z modułami Aston , po 2 jaki bym soft nie wgrał ( oprócz full ( nielegalnego) tam oje od shara go zamulają )to kanały przełaczają się poprawnie , prponuje abyś ściągnął liste na komputer i w programie od list zaznaczył caid nagravision a potem wgrał i sprawdził . ostartnie co przychodzi mi na myśl że takie przełączanie jest w shar , po 3 można jeszcze skrócić czas przełączania , posiadając dane z modułu jak box i rasa a kartę można bez problemu potem odpalić w tunerze z czytnika ( bez modułu) ale to już nie to forum :D

 

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigcyc123, problem zlokalizowany.

Cos zmienilo ustawienia LNB, LO zamiast 9750/10600 bylo 9750/10750 i dlatego kanaly nie chodzily.

Nadal pozostaje kwestia prawidlowej pracy tercetu o czestotliwosci 11258 ( Eurosport 2 HD, Nat Geo Wild HD, Animal Planet HD ). W skutek wczorajszego dopracowania ustawienia anteny jakosc sygnalu oscyluje w granicach 70-73% ale obraz jednak zacina. I nie wiem czy to wina niewystarczajacej jakosci czy tez bledy w sofcie. Nadmienie ze BBC HD ma Q rowna zero i tu nie pokazuje nic.

Bigcyc123, co o tym sadzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigcyc123 napisał " Każdy tuner się grzeje ,Moduły polsatu działąją poprawnie i przełączanie trwa max do 4-5 sek jeśli mamy listę śmieć ( z www) , opticumy maja problem ale z modułami Aston , po 2 jaki bym soft nie wgrał ( oprócz full ( nielegalnego) tam oje od shara go zamulają )to kanały przełaczają się poprawnie , prponuje abyś ściągnął liste na komputer i w programie od list zaznaczył caid nagravision a potem wgrał i sprawdził . ostartnie co przychodzi mi na myśl że takie przełączanie jest w shar , po 3 można jeszcze skrócić czas przełączania , posiadając dane z modułu jak box i rasa a kartę można bez problemu potem odpalić w tunerze z czytnika ( bez modułu) ale to już nie to forum"

 

Proszę , jeśli to nie jest przestępstwem tutaj na forum , napisać z jakiego z jakiego programu do list korzystasz , ja korzystam z ( ChannelEditor_v_2.0.0 lub z v_4.0.0 ) i tam nie ma funkcji do zaznaczenia " caid nagravision" . Edytory kanałów , ściągnąłem przed paroma tygodniami z stronki która jest na samym końcu Twego postu . :(

 

Pozdrawiam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigcyc123, problem zlokalizowany.

Cos zmienilo ustawienia LNB, LO zamiast 9750/10600 bylo 9750/10750 i dlatego kanaly nie chodzily.

Nadal pozostaje kwestia prawidlowej pracy tercetu o czestotliwosci 11258 ( Eurosport 2 HD, Nat Geo Wild HD, Animal Planet HD ). W skutek wczorajszego dopracowania ustawienia anteny jakosc sygnalu oscyluje w granicach 70-73% ale obraz jednak zacina. I nie wiem czy to wina niewystarczajacej jakosci czy tez bledy w sofcie. Nadmienie ze BBC HD ma Q rowna zero i tu nie pokazuje nic.

Bigcyc123, co o tym sadzisz?

 

U mnie siła sygnału 100% a jakość 88- 91 % zależy na jakim kanale i BBC HD mi się zacina a FOX HD są ciągłe stopklatki. Pozostałe inne kanały C+ chodzą bez zarzutu. Mam Opticum HD TS 9600 .

Opticum ma g.. warty wskażnik jakości i siły sygnału bo wcześniej miałem Fergusona Arivę combo i na tym samym ustawieniu pokazywał siłę 90% a jakość 68 % i wszystkie kanały chodziły bez zarzutu. Wniosek - precyzyjnie za pomocą przyrządu ustawić antenę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja w moim TS 9600 mam soft 3.28 multimakiet canal+HD w czytniku chodzi dobrze bez żadnych zacięć [w Fergusonie 8800 były problemy z zacinaniem obrazu] .Także moduł Polsatu z kanałami HD odbiera dobrze-czasami długo przełącza kanały HD .Z częstotliwości 11.258 tu jakość mam 100% jedyny problem to na kanałach Eurosport HD i Nat Geo Wild HD nie pokazuje mi się EPG. Problemy były w tym tunerze z dvb-t ale widać,że narazie chodzi mux2 i mux3 bez zwiechów i oby tak dalej . Życzę Wszystkim Forumowiczom Zdrowych i Wesołych Świąt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Bardzo proszę o pomoc, kupiłem opticum x560 i po włożeniu karty ze splitera smartwi wyskoczył napis ze karta źle włożona, na oryginalnej karcie wszystko chodzi ok, próbowałem już zmieniać softy ale nic nie pomogło, jak próbowałem z modułem to działa ale bardzo niestabilnie, zawiesza sie co 2 min i jest problem z dźwiękiem, karte na 100% wkładam dobrze bo jak kombinowałem z modułem to na moment włożyłem kartę do drugiego slotu i działała wyśmienicie, ale tylko do pierwszego wyłączenia po ponownym uruchomieniu wracał komunikat karta źle włożona.

Błagam pomóżcie, może znacie jakiś działający soft, mam spliter smartwi 1.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softy nic nie dadzą , nie ma żadnej gwarancji jak i producenta ( bo on daje legalny soft conax więc go to lotto ) a soft [beep] czy mcas że będzie działać , połowę twórców nie interesuje urządzenie zwane splinter czy jak tam się zwie i nie będzie w tym kierunku poprawek ( mam dobre informacje na temat softów na cała game optyków) ...

 

Pokonbinuj z wsadem do kart lub zwracaj się do producenta tego twego urządzenia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita Mam pytanie do ciebie,czy posiadasz jakieś informacje na temat nowego tunera który wszedł na rynek 19.12.2010r pod nazwą GLOBO TS9600 PRIMA i MINI,z wyglądu jest taki sam jak nasz 9600TS,ale rożni się paroma szczegółami,jak masz takie info to napisz coś więcej na jego temat,np czy będzie ta wersja dostępna w POLSCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego linku , posiadam 2 softy na 9600 w wersji conax 4.32 i 5.32( przełożone na nasz tuner) ...... Jeśli ktoś jest chętny i Na własną odpowiedzialność , mogę mu je udostępnić........

 

Edit: nowy dział i softy na upload .....

 

 

 

 

I powtórzę NNNNNN raz nie rejestrujemy się na upload , pobieranie plików jest darmowe ...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...