Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Modul nieaktywowany , aktywuj modul i wlacz na kanal dla abonamentow aby zalapal aktywacje .......

 

Aktywacja po rejestracji trwa od paru minut jak mamy szczescie i nie wsadza naszego zgloszenia na bok az do 7 dni ale da sie to obejsc i aktywowac modul w kilka min :P

 

Wystarczy zadzwonic na infolinie potem przejsc w dzial techniczny potem dekodery i moduly i tam wpisac numer karty i wyslac recznie aktywacje ( UWAGA NIE LACZYMY SIE Z KONSULTANTEM NIE MA TAKIEJ POTRZEBY !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz rację ze mają bajzel, bo dziś rano zadzwoniłem w sprawie HD i okazało się, że podczas rejestracji w nazwie miejscowości której jestem zameldowany zamiast litery C wstawiono S :).

Najdziwniejsze jest to, że karta nie była zarejestrowana a wszystko dzięki wczorajszej Twojej poradzie działo (prócz HD).

Po krótkiej pogawędce (oczywiście na mój koszt) zrobiono zmianę i wszystko już działa oprócz ANX HD i DISCOVERY HD SHOWCASE które są w ofercie, w ogóle nie mogę ich znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aktywacja to stary patent jaki wymyslilem dawno temu ( aby ludzia umilic zycie i dziala bez rejestracji na to mamy okolo 7 do 14 dni poniewaz puzniej sa juz problemy z pakietami jakie mamy sobie przypisac )

 

A co do kanalow sa discovery z 11449 H 27500 DVB-S2<<< tu zmienilo sie fec jak masz brak sygnalu daj auto FEC

AXN >>> 12264 V 27500 DVB-S2

 

poprostu jak masz dograna liste z www to tak bedzie wiecznie w nich jest bur. :censored: nie ma jak samemu przeszukac satelite i pilota ulozyc liste ....

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w pre-pad nie ma czegoś takiego jak umowa na kanaly HD czy premium , od 1 czerwca zostalo to zniesione :P

Spokojnie. Nie zwróciłem uwagi na to, że chodzi o moduł pre-paid. A z tego, co wiem to pre-paid polega na tym, że nie podpisuje się umów, więc od pierwszego czerwca niż nie zostało zniesione lecz umożliwiono zakup pakietu HD (30 zł za miesiąc) dla użytkowników, czyli dla tych co nie są związani z Cyfrowym Polsatem umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aktywacja to stary patent jaki wymyslilem dawno temu ( aby ludzia umilic zycie i dziala bez rejestracji na to mamy okolo 7 do 14 dni poniewaz puzniej sa juz problemy z pakietami jakie mamy sobie przypisac )

 

A co do kanalow sa discovery z 11449 H 27500 DVB-S2<<< tu zmienilo sie fec jak masz brak sygnalu daj auto FEC

AXN >>> 12264 V 27500 DVB-S2

 

poprostu jak masz dograna liste z www to tak bedzie wiecznie w nich jest bur. :censored: nie ma jak samemu przeszukac satelite i pilota ulozyc liste ....

 

 

Pozdrawiam...

 

 

Mam swoją listę robioną w programiku wiadomo jakim.

Dzięki za info, poszukam wieczorem.

 

Z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w pre-pad nie ma czegoś takiego jak umowa na kanaly HD czy premium , od 1 czerwca zostalo to zniesione :P

Spokojnie. Nie zwróciłem uwagi na to, że chodzi o moduł pre-paid. A z tego, co wiem to pre-paid polega na tym, że nie podpisuje się umów, więc od pierwszego czerwca niż nie zostało zniesione lecz umożliwiono zakup pakietu HD (30 zł za miesiąc) dla użytkowników, czyli dla tych co nie są związani z Cyfrowym Polsatem umową.

 

Kupując moduł pre-paid masz przez pierwszy miesiąc pakiet familijny+ relax mix , potem pakiet familijny + WSZYSTKIE KANAŁY HD przez 4 miesiące. Bez żadnej umowy . Ja tak mam już ostatni miesiąc .Niestety prawda jest dziwna ,ale opłaca się za każdym razem co 4 miesiące kupować nowy moduł, bo ich oferta z umową jak i dalszym użytkowaniem modułu jest kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ale wielu ludzi ma dekodery, które pozostały im po umowie i mogą sobie opłacić pakiet Familijny i np. właśnie pakiet HD w dowolnym miesiącu, a wcześniej nie można było sobie opłacić pakietu HD będąc tzw. użytkownikiem. A że się to nie opłaca to już zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak połączyć nagranie z tunera X550 w całość? tylko pierwsza czesc ma końcówkę .trp kolejne maja cyfry .0001, 0002 itp.

pomoc tech pisala, ze jest na ich stronie program, ale go nie widze :?

Opticum 9500 HD dzieli na części, ale każda ma format trp.

 

ps. coraz bardziej ten tuner mnie do siebie zniechęca, dużo horsza możliwości z porownaniu do Opticum 9500 HD, soft bardzo niedopracowany itp. pomijam brak LANu

 

edit:

połączyłem dzięki TS Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam jedno pytanie:

 

W jaki sposób mogę dodać w odbiorniku Opticum 9600 HD TS nowy TP do ręcznego wyszukiwania ?

 

Pytam bo chciałbym dodać na listę kanałów nową Polską stację a mianowicie Kaszubską CSB TV.

Nie chodzi mi o edycję TP bo to akurat wiem jak zrobić i opcja ta mnie nie interesuje.

 

Potrzebuje dodać CSB TV ale korzysta ona z nowego TP, którego nie ma w pamięci dekodera.

Gdyż jak wiadomo i o czym pisano na Satkurierze pojawiło się ono dopiero niedawno

kosztem wyłączenia przestarzałych satelitarnych pozycji analogowych.

 

Dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam X550 wersja oprogramowania 3.28 i takie kłopoty się pojawiły:

- nie mogę wejść w listę kanałów radiowych (wciskając przycisk TV/Radio pojawia się belka o nazwie kanału)

- przy przełączeniu kanałów obraz zatrzymuje się na 1-2 sekundy, towarzyszy temu takie jakby pyknięcie

 

Można się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie, Panowie potrzebuje pomocy ;)

 

Zupełnie nie znam tego dekodera, a potrzebuje odpowiedź/pomoc na dwie sytuacje :

 

po pierwsze chce przeszukać jeden TP [ dodatkowo gdzie doinstaluje ?! ]

po drugie tvp1 i tvp2 ma stopklatki - parosekundowe stopklatki [ bez pikselozy itp ] - reszta z 10892H ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam X550 wersja oprogramowania 3.28 i takie kłopoty się pojawiły:

- nie mogę wejść w listę kanałów radiowych (wciskając przycisk TV/Radio pojawia się belka o nazwie kanału)

- przy przełączeniu kanałów obraz zatrzymuje się na 1-2 sekundy, towarzyszy temu takie jakby pyknięcie

 

Można się tego pozbyć?

Wejdź na główną listę i włącz radio , zmień soft ponieważ to wada oprogramowania ...

 

Panie, Panowie potrzebuje pomocy ;)

 

Zupełnie nie znam tego dekodera, a potrzebuje odpowiedź/pomoc na dwie sytuacje :

 

po pierwsze chce przeszukać jeden TP [ dodatkowo gdzie doinstaluje ?! ]

po drugie tvp1 i tvp2 ma stopklatki - parosekundowe stopklatki [ bez pikselozy itp ] - reszta z 10892H ok

 

Menu >>> instalacja >>> satelita ( wybierasz satelitę ) potem żółty i szukasz dany TP i czerwony , a dopisanie to zielony)

Cyfra + testuje nowe karty dlatego jest ten błąd , a tuner źle wyszukuje PMT , wtedy należy listę wyedytować ręcznie i zaznaczyć dany system do posiadanej przez nas karty ( lub próbować na starych softach może na którymś jest okkk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tuner TS 9600 i pakiet cyfry. Korzystam z softów alternatywnych aby oglądać cyfrę. Przez pół roku nie miałem problemów na różnych softach. Obecnie bardzo często i to na różnych softach występują zawieszenia tunera nawet jak jest jeszcze zimny. Pomaga tylko wyłącznik z tyłu odbiornika i ponowne włączenie. Czy ktoś miał lub ma podobny problem i wie w czym problem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...