Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyrażnbiej żadna,chyba ze jedynie pilotem i ceną 210 Combo jest troszeczkę tańsza oraz ma gorszy wyświetlacz i chyba mniej popularniejsza od 220.

Sam posiadam Arive 220 Combo i jestem zadowolony a o istnieniu 210 dopiero dzisiaj sie dowiedziałem sprawdzając :shock: ten odbiornik jest tak identycznie podobny do 220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktywacją na moim dekoderze - Ariva HD Combo transpondera Cyfry + na HB, tp. nr 11 - 11411 MHz, SR - 27500, FEC- 5/6, pol. H, DVB-S2, Mod. - 8PSK; chodzi o to, że dekoder nie wykrywa tego transpondera po zmianie transmisji z DVB-S na DVB-S2 i na pasku jakości sygnału mam 0%, pozostałe transpondery są aktywne. Przed zmianą parametrów transmisji i modulacji dekoder wykrywał ten transponder i nie było problemu z jego przeszukaniem.Czy też macie podobny problem, bo nie wiem w czym on tkwi (wgrany soft s-025) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam tuner Ariva COMBO i nie moge sobie poradzić z zmianą ścieżek dzwiękowych na kanałach HD na których są nadawane więcej niż dwieścieżki w AC-3. Oto przykłady CANAL+ HD, C+ FILM HD, wszystkie HBO HD i jeszcze pare innych. Tuner widzi tylko jedną ścieżkę (Polish AC3) i nie da się zmienić na orginalną. Pisałem już pare razy do Fergusona w tej sprawie ale tam totalna olewka. Nic z tym nie poprawiają w sofcie. Czy ktoś ma też ten problem. Może zasypać ich mailami na opamiętanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner od 2 lat, wywaliłem kasę więc musi to odpracować. Orginalny pilot leży w szufladzie a steruję RCU600 jest wart wyłożonej kasy. Naciśnij na pilocie ;audio; i wyświetla się komunikat ;język,poziom, ścieżka.

Jeżeli na podświetlonym ;języku; masz napis 1/2 lub 1/3 klawiszami lewo- prawo zmieniasz ścieżkę dżwiękową . Tylko jest jedno ale. Po zmianie ścieżki znika papuga wchodzi 5.1 ale napisów nie odczytasz tak szybko znikają.Teraz mała uwaga ;ze słynnego TR 11411 audio jest 5.1 ale z papugą! bez możliwości zmiany. Ja każdy TR wpisuję ;ręcznie; wybieram to co ma zostać resztę wycinam. Na dzisiaj jest 250 kanałów z naziemną .

Powodzenia tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.

Mam tuner Ariva COMBO i nie moge sobie poradzić z zmianą ścieżek dzwiękowych na kanałach HD na których są nadawane więcej niż dwieścieżki w AC-3. Oto przykłady CANAL+ HD, C+ FILM HD, wszystkie HBO HD i jeszcze pare innych. Tuner widzi tylko jedną ścieżkę (Polish AC3) i nie da się zmienić na orginalną. Pisałem już pare razy do Fergusona w tej sprawie ale tam totalna olewka. Nic z tym nie poprawiają w sofcie. Czy ktoś ma też ten problem. Może zasypać ich mailami na opamiętanie.

Podobny problem. Dziś do oferty Cyfry+ został dodany kanał Nickelodeon HD. Mogę wybrać tylko ang lub ang AC3. Nie ma trzeciej możliwości, czyli - polskiej AC3. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnac liste kanalow na usb wlozyc usb do komputera edytowac za pomoca programu ze strony producenta. W programie dodac nowy program paramtery pidy itd wpisac recznie tylko ze sciezka POLSKĄ. Edycja w tym przypadku NICK HD moze nie wymusic sciezki z jezykiem PL. Ewentualnie jesli nawet uda sie w ten sposob zmienic jezyk to przy przelaczeniu na angielski moze nie byc mozliwosci wrocenia na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jakiś czas temu zdarzył mi się problem z Ariva 120 i 220 combo (2 różne sztuki tunerów).

Przy antenie 80 cm, tunery nie widzą wogóle sygnału z satelity Eurobird 9, a z Siriusa (Astra 4A) oryginalny transponder np. 11766 wyszukuje się na częstotliwości 11716, czyli każdy transponder musiałem przestawić o -50.

Podłączając w to miejsce np. poczciwego Fergusona z serii AF sygnał zarówno z Eurobirda 9 jak i Siriusa jest ok i kanały wyszukiwane są prawidłowo.

Wyżej wspomniane Arivy prawidłowo funkcjonują np. na Amosie, HotBirdzie, Astra 1, Astra 2 i Astra 3. Dodam, że ustawienia konwertera (w menu tunera) zweryfikowałem i są prawidłowe, tzn. na wszystkich pozycjach satelitarnych jest prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Witam, mam mały problem po aktywacji karty mtv unlimited. Otóż w czytniku uniwersalnym mam kartę tnk SD natomiast mtv unlimited używam w gnieździe CI poprzez moduł conax Smit. Przełączając kanały z paczki mtv na dowolny kanał z oferty tnk pojawia się napis „brak uprawnień”. Przyciskiem exit eliminuje komunikat jednak z kanały tnk normalnie „świecą”. Czy jak zamienię karty czytnikami problem będzie wyeliminowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam problem z ASTRĄ 19"2*E a konkretnie z tp 11,362H i 11,347V. Cały czas stop klatka,audio trochę lepiej. Pozostałe "nowe" po wklepaniu parametrów śmigają że hej. U mnie w menu na wyszukiwaniu ręcznym

pilot poz ON. Czy ktoś miał taki problem i jak go rozgryzł

Pozdrawiam

Tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TP 11.361 (ZDF HD) mam S. ponad 80 i Q ponad 70. Taki sam poziom na TP 11.347 (3sat HD).

Czyli poziomy mocy i jakości są takie same jak np. na TP 11.494, gdzie ARD HD odbiera bez problemu.

Zmiana oprogramowania nic nie dała. Ukazał się artykuł na stronie Satkuriera. Pewnie poczekamy na reakcję producenta i aktualizację oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...