Skocz do zawartości
  • 0

Na jakim transponderze ustawić max sygnał HB13E


hecol
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

na jakim transponderze ustawiać max sygnał dla HotBird 13E ? jak zadzwoniłem do CP to podali mi swoje 3 główne TP na które można instalować i regulować antene satelitarną.... problem w tym że na wszystkich podanych mam jakość sygnału 98-99% na zielono i bardzo ładnie odbiera programy tak wyregulowana antena

 

podobnie mocno, 97-98% ma na transponderze z ktorego nadaje VIVA Polska (w internecie slyszalem ze ma slaby TP i dobrze jest na niego ustawiać max sygnal dla anteny)

 

PROBLEM W TYM, że mimo ze mam prawie wszystkie transpondery z HB na zielono mocno odbierane, to są takie dziury jak np. Transponder 12,265 (jeden z nowych CP) które mają totalne 0% !!!

 

tylko 1 skok Mhz na inny transponder przed 12,265 i odbiera ladnie, kolejny 1 inny transponder za tym i też ładnie.... ale 12,265 ni diabła 0/0/0

 

za to jak ustawie dla 12,265 moc na 95-98% to inne transpondery co byly mocne wtedy wysiadają, okolo 2/3 z nich wtedy ma totalnie 0 mocy i nie widzi ich kanałów tuner. (chodzi mi o ten TP bo nadaje na nim np. Polsat HD oraz Aktywacja CAM itp...)

 

Na jaki transponder NAJLEPIEJ w Polsce, Gdańsku, ustawiać satelite HB 13E żeby odbierac optymalnie dobrze wszystkie transpondery? prosze o jakies parametry na ktorych wysoka moc pozwoli na odbior wszystkich TP (włącznie z 12,265 i innymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

spróbuje też na tego, ale moze to ze ma MOCNY sygnal to wlasnie w przypadku ustawiania sygnalu nie jest zaleta? na wielu stronach cos ludzie pisali ze ustawiac na transponder vivy polska bo jest bardzo SŁABY, tylko ze kiedy mam zarowno go jak i te polsatowe 3-podstawowe na mocach 98-99% to ten jeden jedyny 12,265 wtedy ma zupełne 0%

 

a jak 12,265 ma moc dobrą to wszystkie inne ważne transpondery tracą sygnał, myslalem ze BOK poda jakies wzorcowe TP, podali i na nie tez ustawilem 99%.... wszystko ok, praktycznie wszystkie TP byly i to bardzo mocne, ale nie ten od Polsatu HD, Polsatu Sport HD (czyli 12,265)

 

juz mi ręce opadają na jaki TP sie kierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może trzeba ustawić porządniej antenę - liczy się precyzja. A może trzeba w menu tunera dobrać jakieś specjalne ustawienia dla transponderów pracujących w DVB-S2/MPEG4/8PSK? To też sprawdź.

 

Kiedyś w jakiejś prasie czytałem, że aby uzyskać w miarę optymalny sygnał ze wszystkich częstotliwości na Hot Bird, trzeba antenę ustawić wzorując się na tp. słoweńskim o parametrach 12.303V (z niego nadaje też polski TVS). W sumie nie wiem jaka jest różnica, czy będziemy wzorować się na którymś z niższego pasma, czy wyższego, czy na tp. słabszym, czy mocniejszym, efekty uzyskamy takie same - pod warunkiem, że dobrze antena została ustawiona na tym jednym wzorowanym tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Silne transpondery nawet na źle ustawionej antenie będą dobrze odbierać.

Gdy ustawiam antenę, wstępnie robię to przeważnie na TV Polonia (11488 H).

Póżniej ustawiam bardziej precyzyjnie na słabsze transpondery. Słabszym transponderem jest np. 11508 V (TVN Warszawa).

Ale najlepsza metoda jaką znam to mokra ściereczka - metoda tania, prosta i niezawodna. Nie jest potrzebny żaden zawodowy miernik, wystarczy linijka w tunerze sat.

Używam takiej:

2009091101.jpg

2009091102.jpg

Składając ją na kilka warstw można regulować tłumienie. Ten model ściereczki :lol2: optymalnie działa przy 5 warstwach.

Zacznij od 2-3 warstw i stopniowo dokładaj kolejne warstwy, ustawiając coraz precycyjniej antenę. Przy 6 warstwach jest tak mocne tłumienie, że nawet sygnał z silnych transponderów jest ledwo do wyłapania (na średnich antenach).

Oczywiście ściereczkę nakładasz - co by nie było wątpliwości - na główkę konwertera. :wink:

Linijki w tunerach zbyt szybko pokazują 100%, bez odpowiedniego stłumienia sygnału nie ma mowy o precycyjnym ustawieniu anteny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Przepraszam że odgrzeję temat, ale do dziś sporo się zmieniło w transponderach a ja właśnie walczę z tematem ustawienia swojego miernika Satlink. 

Jaki na chwilę obecną polecacie transponder do najlepszego ustawienia anteny na HotBirda? 

Mam miernik SatLink WS-6908 i na nim niewiele już polskich kanałów odbiera w FTA a tak naprawdę nie mogę znaleźć żadnego działającego :(

Mieszkam w UK i na transponderze 11488MHz, SR27505, H mam chyba najlepszy zasięg i to pod niego zawsze ustawiam. 

Ustawiałem jednak niedawno znajomemu na czaszy 60cm i naprawdę ciężko było o taki sygnał jaki mam ja na moim Wavefrontier T90.

Dlatego jeśli ma ktoś podobny miernik prosiłbym po pomoc w doborze najlepszych transponderów jakich wy używacie do ustawień anteny. 

Teoretycznie najlepiej było by mieć najmocniejszy i najsłabszy transponder z Hotbirda do najlepszego ustawienia sygnału. 

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...