Skocz do zawartości

Inteligentna kalibracja Samsung QE75QN900CTXXH przy użyciu iPhone 15 Pro - komuś działa?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kto posiada ten TV próbował może kalibrować go przy użyciu iPhone 15 Pro?

 

Ja jak chcę użyć opcji inteligentnej kalibracji w swoim TV Samsung QN900C (Obraz -> Ustawienia eksperckie -> Inteligentna kalibracja) przy pomocy iPhone 15 Pro, to po zeskanowaniu kodu QR odpala mi się aplikacja SmartThings z wirtualnym pilotem podłączonym do TV, mogę nim sterować itd,  z poziomu iPhone'a, ale nie pojawia mi się możliwość kalibracji.

Ktoś może próbował kalibrować ten TV z użyciem iPhone'a? Niestety nie posiadam telefonu Samsunga 😕  

 

Na infolinii Samsung oczywiście nie wiedzą bo to iPhone.. proponują czekać na update.. w manuału jest tylko wymógł dla iphone'a aby miał Face ID.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple TV+ to usługa VOD Apple'a.. nic nie ma wspólnego z kalibracją..

A tutaj chodzi o funkcję którą Samsung wprowadził w swoich telewizorach jaką jest kalibracja TV z wykorzystaniem smartfona, podobnie jak to zrobiło wcześniej już Apple dla swoich przystawek Apple TV... kalibracja odbywa się z wykorzystaniem aplikacji Samsunga SmartThings.. nic do tego nie ma Apple TV.. a już na pewno Apple TV+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś, to jest tylko do wykorzystania w  AppleTV+, kalibracja nie jest związana z kalibrowaniem TV tylko obrazu z tej jednej  aplikacji. 

Z tego co wiem kalibrowaniem samego tv nie działa to pewnie jest w planach albo w różnych wersjach tv do wykorzystania. 

 

Poza  tym w SmartThings  nie jest kalibracja tak naprawdę tylko dopasowanie  do pomieszczenia parametrów obrazu. 

Kalibracją to chyba nazwali to tak dla jaj. 

Nie nalezy mylić tego nawet w jakikolwiek sposób z kalibracją ekranu.

 

Może na początku nie zrozumiałem  dokładnie sensu kalibracji , zwracam honor. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim Apple TV+ piszesz.. Apple TV+ nie posiada żadnej kalibracji to usługa.. możliwość kalibracji obrazu (Video and Audio -> Calibration -> Color Balance) jak i dzwięku (Video and Audio -> Calibration -> Wireless Audio Sync) posiada przystawka Apple TV od 4 generacji.. 

 

Ja piszę o tym co daje samsung w swoich TV, nazywając inteligentą kalibracją, czyli dostosowanie TV do pomieszaczania w którym ogladasz telewizję, możesz dzięki tej kalibracji dostosowac idealnie do pomieszczenia tryb FIlm (Color i HDR):

https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-aplikacja-smartthings-hub-iot-inteligentna-kalibracja/

https://news.samsung.com/pl/inteligentna-kalibracja-w-samsung-smart-tv-2022

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już tłumacze rozbieżności. 

Kalibracja w aplikacji AppleTV jest bardziej zbliżona do kalibracji obrazu niż funkcja którą mają Samsungi, tak naprawdę dopasowują obraz do dostępnego ekranu niestety działa to tylko w jednej aplikacji dla tego urządzenia. 

Aplikacja Samsunga nie jest kalibracją tylko dostosowaniem obrazu do otoczenia, koryguje ustawienia użytkownika do dostępnego otoczenia i oświetlenia. 

Jak dla mnie to powinno nazywać się nie inaczej jak dostosowanie obrazu do otoczenia bo często wprowadza w błąd nazewnictwem jako kalibracja. 

Funkcja niby fajna ale często bywa problematyczna, zamiast poprawiać może pogorszyć obraz bo odbiór obrazu jest indywidualny. Jedni używają drudzy rezygnują po kilku dostosowaniach bo im po prostu nie odpowiada. 

Sprawdź i sam zobacz czy Ci odpowiada takie dostosowanie.    Nie ma co porównywać z innymi  bo to są indywidualne ustawienia. 

 

Mam w Philipsie podobną funkcję, czujnik oświetlenia która dostosuje mi obraz ( jasność/kontrast/kolor )   w trakcie zmiany warunków   oświetlenia i sprawdza się lepiej niż co chwilowe dostosowanie przez aplikację jak w Samsungu . Wystarczy że skalibruję raz ekran, ustawię potem odpowiadające mi parametry obrazu  a TV sam wprowadza korekty.  

Wielu moich znajomych ma najnowsze TV Samsung i nigdy nawet nie korzystali z tej kalibracji albo nie korzystają wcale mimo że próbowali wcześniej. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa światy.. piszesz o czymś czego nie widziałeś.. ta kalibracja, którą stosuje Apple w swoich przystawiakch czy Samsung w swoich flagowcach nie jest obecnie dostępna na innych TV.. to nie są czujniki swiatła.. etc.. ta kalibracja wykorzystuja kamerę telefonu, którą przykładasz do ekranu na 2-3 cm, która weryfikuje poszczególne kolory jak i jasność czy HDR wyswietlacza TV.. zapomnij o tym w na razie w tv philipsa.. czy inneg producenta.. 

 

Na samsungu to wygląda tak: 

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To się nie powinno nazywać kalibracją bo obok niej nie stało nawet.

Poczytaj googla na czym polega kalibracja ( ta prawdziwa ) i jakimi sprzętami się ją robi.

I nie jest tym sprzętem żaden smartfon.

Ktoś się idiotycznie fla lepszego marketingu zabawił z nazwą.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie. Czy ktoś robił taką kalibrację w trybie profesjonalnym w aplikacji? Wyczytałem, że kalibracja poprawia istotnie obraz w trybie film i dodaje kolejny profil do telewizora. Jednak, jak zaznaczono, po kalibracji telewizor nie ma szerokiej gamy kolorów w trybie HDR DCI-P3 lecz jest degradowany do gamy SRGB. Czy ktoś może to potwierdzić albo zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej profesjonalnej jeszcze nie robiłem bo bez stojaka ciężko jest ją zrobić, ale jest tworzony nowy osobny tryb filmowy po kalibracji, więc jak masz możliwość to warto próbować, bo nic się nei ryzykuje, gdyż nie są zmieniane pozostałe tryby tylko dochodzi nowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...