Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie czy Ferdki Ariva 200 współpracują dobrze z nBoxami przez przelotkę?

 

Czytałem masę wątków, że można uszkodzić jedno lub oba urządzenia, ale to było przy HF 8800. Czy sytuacja uległa zmianie przy Arivie 200, czy dalej jest ryzyko? Bo mam monoblocka twin Inverto (na 2 dekodery), a będę musiał dopiąć trzeci. Wolałbym jednak nie grzebać przy instalacji bo szkoda mi $. Ew czy są jakieś ręczne przełączniki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

ja od konkurencji z krótkim pytaniem - czy 200 jest w stanie nagrać pliki ponad 4GB na dysku sformatowanym w NTFS?

Zależałoby mi na odpowiedzi osoby, która to sprawdziła i ma taki plik, a nie takiej której się wydaje że powinna dać radę.

Mnie się wydawało, ale teraz już wiem, że w moim dekoderze jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Arivie 200 jeśli poukładałem listę ulubioną według własnej kolejności a następnie wszedłem do opcji sort tej listy według alfabetu A-Z to mam pytanie: jak się wraca spowrotem na własną kolejnośc ? Czy to wogóle jest możliwe ? Próbowałem i nic. Kolejność własna zniknęła :( jak kamfora (a się trochę nad nią napracowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w NTFS nagrywa max 4GB, tzn potem nagrywa następny plik.

Ale nie ma przecież żadnego problemu by te pliki .ts połączyć w 1 duży na kompie

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Problem niestety jest, bo zawsze jakiś czas jest potrzebny na zamknięcie jednego .ts i otwarcie drugiego .ts, a w efekcie gubimy klatki i to nawet kilkanaście klatek. Sprawdzałem to w Videoredo klatka po klatce.

 

Nie mniej jednak jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupuję tą wersję z "I-frame'ami", a skoro to wina Videoredo to jaki program odczyta wszystkie klatki?

Oglądając nagranie na dekoderze nie jestem w stanie stwierdzić błędów przy przejściu między plikami, czyli te klatki niby są.

Skoro są to czemu nie jestem w stanie znaleźć programu, który poskłada bezbłędnie dwa pliki razem?

Siedzę nad zagadnieniem już 2 tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana przeze mnie "wada" Videoredo jest udokumentowana w jego pomocy.

 

Dawniej fragmenty nagrania sklejał TSTool Fergusona, nie wiem, czy poradzi sobie z nowymi plikami dvr3. Jednak pliki możesz połączyć binarnie przy pomocy komendy dos:

 

copy /b 000.ts + 001.ts wynikowy.ts

 

Oczywiście nazwy plików poprzedzasz nazwami ścieżek do folderów, jednak lepiej uruchomić to polecenie w folderze z tymi pliami, wtedy ściezki nie są potrzebne.

 

Oczywiście, można w ten sposób łączyć więcej plików, wystarczy to zapisać w formie:

 

copy /b 000.ts + 001.ts + 003.ts + ... wynikowy.ts

 

Takie połaczenie nie jest wolne od wad, gdyż w miejscu łączenia wystapi drobne zakłócenie obrazu, ale nie dojdzie do utraty kilku do kilkunastu klatek.

 

Najlepszym znanym mi sposobem jest użycie programu TSDoctor, który jednak nie jest darmowy.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Wszystko to już znalazłem w sieci, przetestowałem i dalej nie jestem zadowolony.

 

Zrobiłem składankę pokazującą jak ze złożeniem dwu plików .ts radzą sobie programy oraz sam DOS.

Klikając na ten link można zobaczyć wykonane programem VideoReDo wycinki z plików 8GB powstałych z połączenia dwu plików 4GB, utworzonych programem Smart Cutter, TS Doctor, TS Splitter, tsMuxeR GUI, VideoReDo oraz DOS'owskim plikiem bat stworzonym na podstawie propozycji ArtS007.

 

Na dekoderze szukam oznak przejść i mimo zwolnienia do 1/4 prędkości nie ma żadnych "piorunów", pikseliozy, itp.

Cała "magia płynnych przejść" jest chyba schowana w małych pliczkach .dvr, które towarzyszą plikom .ts z materiałem audio-video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Arivy 200 od kilku miesięcy i do tej pory używałem w nim TNK SD. Wszystko było w jak najlepszym porządku dopóki nie zachciało mi się TNK HD. Zakupiłem zestaw z modułem nCAM i ... zaczęły się problemy. Najważniejsze to takie że przy zmianie kanałów bardzo często pojawia się komunikat "zakodowany", czasem po chwili znika i włącza się normalnie dana stacja jakby nigdy nic, czasem przez dłuższą chwile nie da się nic obejrzeć - wolna amerykanka, normalnie masakra.

Zaktualizowałem soft Fergusona i modułu, efekt - żaden.

Ma ktoś podobne problemy? Może ktoś wie jak je rozwiązać? Z tego co udało mi się doczytać na tym wątku (nie jestem chyba w stanie przeczytać go całego od początku) to jest to wina softu Arivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dysk 500 GB ( ntfs) . Ariva założyła sobie katalog ALIDVRS2 w którym są nagrane np. filmy . Mam w nim 28 pozycji które łącznie zajmują ok 100 GB . Niestety dalej już nie nagrywa się w tym katalogu , dostaję komunikat o limicie . Mam duzo wolnego miejsca na karcie , a nie mozna już nagrywać . Czy tylko u mnie jest ten limit i jak to obejść aby dalej nagrywać zachowując jednak stare pozycje . Jak usunę kilka filmów , sformatuję dysk to można nagrywać dalej , ale mając tyle miejsca na dysku szkoda usuwać starsze pozycje , a przeniesienie do drugiego katalogu wymaga łączenia plików TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kartę 500GB? A mógłbyś podać producenta i model? bardzo mnie to zaintrygowało.

Co do Twojego pytania, wydajność karty tak jak i dysku twardego spada wraz z ilością danych (w tym drugim przypadku może mieć to mniejsze znaczenie). Sprawdź stopień fragmentacji danych na karcie, ale nie defragmentuj. Jeśli fragmentacja jest duża to masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd miałem kartę na myśli . Może więc 100 GB to za dużo dla jednego katalogu , nie wiem jak temu zaradzić , juz kilka pozycji do nagrania mi uciekło

Hmm...

Nie chcę niczego sugerować, ale czy jesteś 100% pewien co do wielkości tej karty?

Dodam, że sam proces formatowania nie da odpowiedzi na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Arivy 200 od kilku miesięcy i do tej pory używałem w nim TNK SD. Wszystko było w jak najlepszym porządku dopóki nie zachciało mi się TNK HD. Zakupiłem zestaw z modułem nCAM i ... zaczęły się problemy. Najważniejsze to takie że przy zmianie kanałów bardzo często pojawia się komunikat "zakodowany", czasem po chwili znika i włącza się normalnie dana stacja jakby nigdy nic, czasem przez dłuższą chwile nie da się nic obejrzeć - wolna amerykanka, normalnie masakra.

Zaktualizowałem soft Fergusona i modułu, efekt - żaden.

Ma ktoś podobne problemy? Może ktoś wie jak je rozwiązać? Z tego co udało mi się doczytać na tym wątku (nie jestem chyba w stanie przeczytać go całego od początku) to jest to wina softu Arivy.

 

u mnie TnK HD działa bez większych problemów. na sofcie 1.06B7 zaktualizowałem moduł a następnie wgrałem do arivy soft 2.08B4. TnK HD działa z tym softem bez większych problemów, tzn. nie ma zacięć, wyskakiwania "zakodowane" czy tym podobne, podczas paru godzin oglądania nigdy mi się nie zawiesił czy zakodował. czasami po przejściu z kanału FTA cyfry na TnK wyskakiwało "zakodowane" ale wystarczyło wyłączyć/włączyć dekoder i było ok. da się przyzwyczaić i nie jest to u[beep]liwe. niestety soft arivy 2.08B4 jest dla mnie nie użytku z powodu znikania listy ulubionych (b.wk...jące), więc wróciłem do 1.06B7...i tu miłe zaskoczenie: moduł TnK HD działa b.stabilnie (tak jak z 2.08B4). nie mam takich objawów jak Ty.

pozdrawiam

 

btw. na TnK mam tylko wyszukane ręcznie i ustawione kanały HD, których nie ma cyfra+. dodałem do ulubionych zakładkę TnK i nie mam problemów z gubieniem ulubionych czy zawieszaniem się modułu TnK. aha...na kanałach TnK mam ustawione dekoduj przez moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów napiszę, że te ponad 100 pozycji które swego czasu tam miałem to było ponad 500GB.

Skoro dysk nadal nie chce działać poprawnie to przyczyny szukałbym w jego zasilaniu, lub stanie technicznym.

Sprawdź ten dysk takim i programami darmowymi jak

- hdtune

- crystaldiskinfo

i będzie coś więcej wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...