Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje się, że sajmonowi chodziło o Tnk, które jak najbardziej chodzi na arivie, ale jak to sprzęgnąć z np. kartą C+ (albo kliencką od splitera).

Przypomnę,że na arivie można też oglądać TVPHD i inne stacje HD w każdym telewizorze (chodzi o zawartość programową, a nie standard techniczny) i dla osób , które nie mają jeszcze telewizora hd nie stanowi to ograniczenia.

Tuner ostro tanieje, każda nowa partia o parę złotych w dół (489 zł z HDMI i transportem) to 15% taniej niż 3 tygodnie temu. Szkoda tylko , że nie wiemy jak zachowa się Ariva z czytaniem kart TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że poprawią bo tak jak poprzednio wspominałem na HF-ach też były takie problemy a teraz na ostatnim sofcie jest ok, tzn.taki zestaw: w czytniku karta c+ lub ta sama karta na splitterze (smartwi - karta klienta V8, soft w bazie 2.43T0 z 10/09/2009) chodzi bez kłopotu z tnk na module CAM Conaxu (TechniSat CX) w gnieździe CI. Skoro tam dali radę to i tu pewnie też lada moment będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, a więc myślę, że gdy tylko znajdę więcej czasu, kupię ten tuner. Cieszy mnie fakt, że SmartWi z C+ śmiga bez problemów na nim jednak proszę mi jeszcze powiedzieć, czy z EPG wszystko w porządku? Ponieważ znamy już te perypetie z EPG na Ferdkach tak więc jak tutaj jest? Śmiem przypuszczać, że w takim sprzęcie, jakim jest Ariva, powinno być już oczywiste to, że EPG działa bez zarzutów, jednak chciałbym się upewnić...?? |Czy ogólnie EPG w tym tunerze prezentuje się ciekawie?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie trud i poczytaj ten wątek od początku a będziesz wiedział wszystko, no prawie wszystko łacznie z tym co potrafi odtwarzać a przypomnę że z avi zawsze są problemy bo wymagają różnych i różniastych kodeków z czym na pewno się spotkałeś przy odtwarzaniu na kompie a nie jest to odtwarzacz multimedialny tylko tuner i nie można wymagać żeby prócz mpeg i mp3 coś więcej odtwarzał a mając funkcję pvr odtwarza nagrany nim materiał więc nie można wymagać więcej i nie jest to wcale żadna wada Arivy. To nie ta klasa i cena, popatrz w Hollexie, masz sprzęt który potrafi prawie wszystko ale trzeba od dwóch do czterech kawałków zapłacić ale wtedy chyba laptop tańszy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie wszystko i w żadnym poście nie pisze nic na temat odtwarzania filmów,(nagranych z kompa)a poza tym przecież napisałem że nie znam sie na tym sprzęcie i chciałem zasięgnąć porady,bo skoro sprzedawca wciska mi kit że bedą działały filmy które np nagram na pendriva to wolałem spytac osób które mają taki sprzęt.Co do kombajnów multimedialnych to nie oczekuje wiele za tą cene ale skoro np mój odtwarzacz DVD czyta wiekszość formatów z pendriva więc myślałem że i ten sprzęcik to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson, jest napisane tylko niewuważnie czytasz ale nie mam zamiaru na ten temat polemizować poza tym już któryś raz z kolei piszę że jest instrukcja obsługi do sciągnięcia ze strony fergusona a w niej "jak wół napisano" jakie formaty odtwarza i jakie są zalecane a jak masz w innym formacie to i tak jak @bat przed chwilą napisał musisz skonwertować do odpowiedniego formatu na kompie co jest bez sensu bo to długo trwa i nie masz gwarancji że zostanie poprawnie przetworzone a później bedziesz psioczył że ci sie Ariva zawiesza. Dalej twierdzę że idea i funkcjonalność PVR jest zachowana więc rtfm :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg wiarygodnych źródeł można na Arivie 200 z pena odtworzyć film (np. divix ale przerobiony na inny format) . Niestety trzeba do tego dodatkowego zachodu.

Jak by ktoś drążył temat to popytam kolegi jak to zrobił...

żadna filozofia trzeba zamienić na MPG. W tej formie odtwarza nawet pliki full HD 1080 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi jeszcze powiedzieć, a jak ma się sprawa z EPG??

 

Właśnie kupiłem ten tunerek za 499 zł. Myślałem, że to już najtaniej :) Efektownie to on nie wygląda -takie małe coś... A EPG jego najsłabszą stroną. Szkoda, bo to jednak ważna rzecz. Obraz dobry i nie zawiesza się

- przynajmniej przez 3 dni, które minęły od zakupu. Pilot rzuca na kolana. Jeśli Cię ktoś napadnie w domu, to można nawet tym się bronić. Po prostu sprzęt do wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena dalej w dół. Kolejny oferent daje już po 470. z kablem HDMI I dowozem (blisko 20% mniej niż na strci miesiąc temu). To ile kosztuje wytworzenie tego grata???

Pewnie niewiele... ale w cenie sprzętu leży też finansowanie projektu, a jest on niższy jeśli klientów więcej. Wszyscy nagle zapragnęli oglądać TVP, a więc ruszyli do sklepów...

Prognozuje, że kilka miesiecy, ów sprzęt będzie kosztował 250 zł, a z drugiej ręki poniżej 200.

 

A co do pilota, to mógłby on już chodzić na innych kodach, niż pozostałe Fergusony. Akurat mam FK6900CR i okazuje się, że Ariva słucha pilota od FK6900CR :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek dla przyszłych kupujących i moje uwagi:

 

ferguson_ariva_200_1.jpg

 

ferguson_ariva_200_2.jpg

 

ferguson_ariva_200_3.jpg

 

ferguson_ariva_200_4.jpg

 

ferguson_ariva_200_5.jpg

 

ferguson_ariva_200_6.jpg

 

Minusy (po jednym dniu użytkowania):

- brak możliwości ustawienia "sleepa"

- brzydkie i wolne menu

- brak złącza video composite typu chinch

- brzydkie EPG i mało funkcjonalne

- pilot inny niż pozostały no i kolejne przyzwyczajenia

- brak ciekawych rozwiązań dla ETH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie czułości głowicy tego tunera. Czy radzi on sobie z kanałami z niskim SR? A jeśli któryś z użytkowników ma możliwość sprawdzić, czy Ariva 200 poprawnie odbiera paczkę macedońskich kanałów z pozycji 18°W(11,568, H, SR: 5775, 5/6 - np. Kanal 5 Macedonia), to byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza gniazdo USB, które jest z przodu... Przecież chyba większość użytkowników zamierza korzystać z funkcji PVR, a wiec ci klapkę będą mieli cały czas otwartą, i lekko uniesiony tuner, bo utrzymywany nie przez nóżki, a przez tą klapkę. Chodzą mi myśli, aby tuner otworzyć i przenieść gniazdo do tyłu. Oczywiscie po uprzednim wypiłowaniu otworu w tylniej ściance obudowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wasze spostrzeżenia ale wydaje mi się, że zaczyna się robić koncert życzeń moim zdaniem niesłusznie, a uzasadnię tym że jest pezecież model HF 8900 HD i ma dwa gniazda USB, po jednym z tyłu i z przodu, ma composite i 2 porty CI, nie ma gniazda ethernet. Występuje w dwóch kolorach więc jeśli jest alternatywa to można zaryzykować nie Arivę a HF, tym bardziej że jest już od jakiegoś czasu na rynku i soft ma lepiej dopracowany, wiem, wiem, zaraz ktoś zripostuje że za drogi ale wygodne rozwiązania kosztują a nie można za cenę poniżej pięciu stów wymagać aż tyle no i jeszcze fakt że nie jest to jakaś chińszczyzna tylko nasza produkcja więc nie rozsypie się po tygodniu. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam pytanko apropo tego tunera do kupna którego się przymierzam.

Mam C+ na zwykłej karcie na jakimś starym Philipsie a chciałbym dokupić pakiet CP z modułem dostępu CI

Czy wiadomo już jak ten tuner ferdka radzi sobie z Cyfrowym Polsatem na CI ? No i jak to będzie działało razem z C+

Z tego co czytałem w poprzednich wątkach nie było najlepiej ale może z nowym softem coś się wyjaśniło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie czułości głowicy tego tunera. Czy radzi on sobie z kanałami z niskim SR? A jeśli któryś z użytkowników ma możliwość sprawdzić, czy Ariva 200 poprawnie odbiera paczkę macedońskich kanałów z pozycji 18°W(11,568, H, SR: 5775, 5/6 - np. Kanal 5 Macedonia), to byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
Na 100% musi sobie radzić z przekazami w scpc, tym bardziej, jeżeli wyposażony jest przełącznik sygnału dla obrotnic. Patrząc na ukierunkowanie wiązki dla tego kanału na 18W, nie powinno być źle. Teoretycznie antena 80-90 cm wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę Arivę, wszystko fajnie, tylko nie odbiera TVP HD. Wiem, że ten temat już był, ale nigdzie nie widzę rozwiązania.

Na monobloku (o.2 db) odbieram i Astrę i Hotbirda, na większości transponderów mam dobrą jakość sygnału, ale transponder 10862 jest martwy!

Czy to kwestia ustawienia anteny? Zamarzam na balkonie wykonując najsubtelniejsze ruchy anteną, ale ani na moment nie pojawiła jakakolwiek zwyżka sygnału. Możliwości edycji są w tym tunerze nikłe, co jeszcze można zrobić?? Przecież niektórym to odbiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...