Skocz do zawartości
  • 0

Kilka pytań od nowicjusza


gnome
 Udostępnij

Pytanie

Jako przyszły posiadacz telewizji z talerza chciałem dowiedzieć się od bardziej doświadczonych na tym polu kilku rzeczy:

- jaka powinna być minimalna odległość talerza od ściany (czy to ma w ogóle jakiś wpływ na odbiór)? Widoczność na południe mam niczym nie zmąconą. Nie posiadam balkonu, nie mam możliwości montażu anteny na dachu i pozostaje jedynie ściana (umiem spawać i sam mogę maszt wykonać);

- czy oferowane dekodery przez C+ są w miarę przyzwoite? Na chwilę obecną przemęczę się z Philipsem Pace lub Strongiem 6880 (bardziej optuję za Strongiem). Wiem, że to zabytki muzealne, ale nie stać mnie obecnie na kombajn Technomate'a, Dreamboxa, Humaxa, czy jakikolwiek inny tej klasy;

- przymierzam się do zakupu talerza o średnicy 80 cm Triax lub Corab (zeza na razie nie planuję) - jaki konwerter TWIN byłby najodpowiedniejszy? W tej materii biorę pod uwagę konwertery firm Telmor, Maximum lub Triax;

- czy można ustawić C+ wedle wskazówek ze strony CP (tzn. kąt elewacji, azymut oraz kąt odchyłki polaryzacji)? Niby ten sam satelita, ale wolę się upewnić;

- czy zarabianie eFek ma sens? Czy lepiej kupić eFki nakręcane i zrobić tak jak widziałem na stronie SatAcademy (czyli nie wywijać oplotu);

- czy jak podłączę kabel prosto z anteny do telewizora, to bez dekodera da się cokolwiek obejrzeć? To tak z głupiej ciekawości.

 

To chyba wszystko co chciałem wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Antena nie powinna dotykać ściany i tyle, więc wystarczy ze 25 - 30 cm.

2. Jeśli jesteś w stanie się przemęczyć to się przemęcz. Ludzie oglądają i żyją. :wink:

4. Śmiało możesz ustawić według wskazówek ze strony CP. W końcu to ta sama satelita.

5. Ma sens. Tu masz opisane, jak to zrobić.

6. Nie podłączysz, więc nie obejrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie!

Właśnie o to mi chodziło - krótko, zwięźle i na temat.

 

Tylko został ten punkt 3. w moim pytaniu i chyba nie pozostaje mi nic innego, jak uzbroić się w kilowaty i szperać po forum oraz po internecie celem znalezienia najlepszego konwertera, który posłuży mi ładnych parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gnome

Co do konwertera Twin. Jest kilka dobrych firm, jak: Maximum, Inverto, Golden Interstar. Jeśli konwerter ma wisieć na antenie i służyć parę lat to po co przepłacać? Skoro tańszy wytrzyma tyle co ten droższy. Dobry konwerter Twin kupisz za 50 parę złotych. Telmor, a tym bardziej Triax odnośnie konwerterów nie są mi znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek gdyż w zasadzie tworząc nowy nazwałbym go podobnie - a moje pytania na tym forum zostaną uznane właśnie za zadane przez kogoś kompletnie zielonego w tym temacie. A więc proszę o wyrozumiałść i cierpliwość.

 

A więc postanowiłem odbiornik satelitarny - znudziła mi się telwizja naziemna - konkretnie klasyczna stara poczciwa analogowa w systemie PAL. MAm antene zbiorczą, i czasem wzmacniacz szwankuje, wybija korki etc.Szukam możliwie taniego roziwązania (zestaw satelitarny) w celu odbioru tego co praktycznie otrzymuje na ziemi - TVP 1 , 2, TVN, fajnie by ybło jakby były jeszcze jaieś inne programy za darmo. I tu trafiłem na ofert TNK - czy dobrze zrozumiałem że wystarczy się zarejestrować i można korzystać bez późniejszych opłat właśnie z tych wspomnianych kanałów? A jeśli wybiorę tą ofertę to rozumiem że w najporstszej konfiguracji (tuner konwerte antena) ponadato będę mógł dobierać wszystko z HotBirda 8/9 etc..? Czy któraś z poniższych pozycji spełni powyższe wymagania:

:censored:

a może warto zainwestować w :censored:

a jeśli tak to którą najlepiej wybrać - jakie będzie miała wada biorąc pod uwagę wpsomniane potrzeby i kryteria wyboru?

Są gdzieś dostępne tańsze zestawy? (Używane?) :>

Podkreślę że zależy mi praktycznie na dostępie do kilku kanałów "ogólnodostępnych", czy dużo zyskam rozważając konfigurację z jednoczesnym odbiorem np astry(1kr) i wspomnianego hotbirda?

Za wszelki odzew, pomoc i opinie z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto wydać troszkę więcej i kupić większą antenę z ewentualnym odbiorem kilku satelitów.

Za kompletny zestaw wydasz co najmniej 200 zł. Nie baw się w "im tańsze tym lepsze" czy "po co nowy skoro można używany".

Antena - jakieś 80 cm. (do zastosowania kilku konwerterów)

Konwerter - jaki sobie chcesz

Tuner - może być ten X10, X11 czy podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pitter - dzięki za odzew i przepraszam za linki, co do samego mojego wcześniejszego posta - czy przyda mi się rozbudowywanie później o opcje odbioru z kolejnego satelity przy tych moich wymaganiach - tj. podstawowe kanały z oferty stacji naziemnych nie kodowanych - zamierzenie jest takie żeby nie płacić abonamentów itp, ewentualnie w opcji coś ala TNK czyli doładowujesz i masz na jakiś czas coś tam odblokowane - nie interesuą mnie bowiem żadne długoterminowe umowy....

 

Skoro nie można linków czy mógłbym otrzymać w PW linki do proponowanych zestawów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy jak podłączę kabel prosto z anteny do telewizora, to bez dekodera da się cokolwiek obejrzeć? To tak z głupiej ciekawości.

Istnieją telewizory, które mają wbudowany tuner telewizji satelitarnej i wystarczy kabel podpiąć bezpośrednio pod telewizor. Są to jednak rodzynki, do tego drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
czy przyda mi się rozbudowywanie później o opcje odbioru z kolejnego satelity przy tych moich wymaganiach - tj. podstawowe kanały z oferty stacji naziemnych nie kodowanych
Ogólnie większość "naszych" TV jest na Hot Bird, więc pozostałe pozycje satelitarne były by do zwiększenia ilości zagranicznych stacji. Dwie stacje są na Astrze (a nie ma ich na Hot Bird), także na Astrze jest planowana platforma cyfrowa od TVP.

Pamiętaj o kwestiach technicznych jesli chodzi o planowanie instalacji, przykładowo konwerter Monoblock praktycznie uniemożliwi dołożenie kolejnego konwertera. Przeszukaj i poczytaj forum, znajdziesz wiele wartościowych wskazówek, nie będe tutaj wszystkiego powtarzał.

 

zamierzenie jest takie żeby nie płacić abonamentów itp, ewentualnie w opcji coś ala TNK czyli doładowujesz i masz na jakiś czas coś tam odblokowane - nie interesuą mnie bowiem żadne długoterminowe umowy....
Ofert jest kilka, czy to TVN czy okresowe karty pre-paid Cyfry plus lub Cyfrowego Polsatu (z modułem).

 

Skoro nie można linków czy mógłbym otrzymać w PW linki do proponowanych zestawów ?
Zbyt duży wybór. Zbyt dużo ewentualnych rozwiązań. Wcześniej podałem takie podstawowe elementy. Musisz sam zdecydowac co będzie dla Ciebie najlepsze, jaki tuner spełni oczekiwania i wymagania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena już kupiona, kable i konwerter także (Triax TD80, Triset 113 oraz TWIN P-2 produkcji Maximum). Jeszcze zastanawiam się nad dekoderem. Ten standardowy Strong od C+ niby ujdzie, ale wydaje mi się, że lepiej troszkę zainwestować w coś lepszego i po głowie chodzą mi modele z troszkę niższej półki:

1. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=18&id=894

2. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=4&id=217

3. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=15&id=1253

 

Który z nich będzie najlepszy do C+? Z tej trójki ogromny minus dla Technomate'a za brak złącza SCART (ale z opinii wynika, że to bardzo dobry dekoder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Technomate i Technisat mają czytnik kart Conax i nie wiem jaka jest sytuacja z softem dla tych tunerów, aby czytniki były uniwersalne, a Cyfra+ jest kodowana w Seca Mediaguard. Technisat ma CI, ale tu znów trzeba mieć moduł.

 

Co do Golden Interstara jest to tuner Combo czyli daje możliwość oglądania naziemnej telewizji cyfrowej, z tym, że w standardzie MPEG-2, a NTC w Polsce będzie(jest) w standardzie MPEG-4 i aby móc oglądać na tym tunerze telewizję naziemną trzeba dokupić moduł.

 

Więc z tych trzech proponował bym Ci Golden Interstara, ale nie tego co podałeś tylko GI S-780 CRCI Xpeed. Cyfra+ działa bez problemu przynajmniej u mnie. Gorzej jest jak byś chciał dorzucić TNK i tu już pojawiają się problemy(chwilowe kodowanie kanałów z TNK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...