Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

teraz moze i nie ma, ale pewnie beda. Wiadomo ze to idzie w kierunku lepszej ochrony tresci i unieruchomienia spliterow. Jak nie oferowali multiroom`u to im to nie przeszkadzalo. Co innego teraz

Ja myślę że cyfra nie dąży do unieruchomienia splitterów ani tym bardziej do sparowania kart z dekoderami. Jest sporo abonentów którzy mają własne dekodery - i co teraz będzie na nich nacisk że mają sobie jakiś dekoder od Cyfry kupić? Cyfra jakby chciała ukrócić splittery to by to zrobiła już dawno choćby przy nie tak dawnej wymianie kart kiedy wycofano szachownice i na dodatek w regulaminie by była wzmianka że zabronione jest stosowanie urządzeń powielających uprawnienia kart. Konsultanci nawet zapewniają ze splittery są legalne tylko w jednym gospodarstwie domowym.

Co do modułów CI+. One mogą spokojnie wejść do oferty bez konieczności ich parowania z kartami.

Treści nagrywane przez dekodery Cyfry są i będą zablokowane, dekodery na wolnym rynku również m.in. popularne Fergusony Ariva blokują. To jest naturalna kolej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz moze i nie ma, ale pewnie beda. Wiadomo ze to idzie w kierunku lepszej ochrony tresci i unieruchomienia spliterow. Jak nie oferowali multiroom`u to im to nie przeszkadzalo. Co innego teraz

Ja myślę że cyfra nie dąży do unieruchomienia splitterów ani tym bardziej do sparowania kart z dekoderami. Jest sporo abonentów którzy mają własne dekodery - i co teraz będzie na nich nacisk że mają sobie jakiś dekoder od Cyfry kupić? Cyfra jakby chciała ukrócić splittery to by to zrobiła już dawno choćby przy nie tak dawnej wymianie kart kiedy wycofano szachownice i na dodatek w regulaminie by była wzmianka że zabronione jest stosowanie urządzeń powielających uprawnienia kart. Konsultanci nawet zapewniają ze splittery są legalne tylko w jednym gospodarstwie domowym.

Co do modułów CI+. One mogą spokojnie wejść do oferty bez konieczności ich parowania z kartami.

Treści nagrywane przez dekodery Cyfry są i będą zablokowane, dekodery na wolnym rynku również m.in. popularne Fergusony Ariva blokują. To jest naturalna kolej rzeczy.

Pokaz mi takiego "konsultanta" co mowi ze splittery dozwolone. Po odsluchaniu takiej rozmowy przez dzial szkolen - dywanik. Chyba mowa o dystrybutorach d2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to założmy hipotetcznie, że w grudniu Cyfra zaoferuje moduły CI+. Skoro one nie działają z tradycyjnymi tunerami CI to to i tak nie rozwiąże problemów abonentów z dotychczasowymi modułami. Bo gdzie taki nowy moduł włożyć skoro tuner nie będzie chciał z nim współpracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi takiego "konsultanta" co mowi ze splittery dozwolone. Po odsluchaniu takiej rozmowy przez dzial szkolen - dywanik. Chyba mowa o dystrybutorach d2d.

Keers ostatnio miałem rozmowę z konsultantem, nie pamiętam jak mi się przedstawił przed rozmową ale i tak bym tego tu nie zdradził (nawet nie powiem z jakiego działu), nie chcę żeby ktoś przeze mnie stracił pracę. Zadałem mu konkretnie pytanie czy splitery są legalne. On mi powiedział twierdząco pod warunkiem że w jednym gosp. domowym. Dopowiedział że regulamin nie zabrania a wszystko co jest nie zabronione jest legalne. Nawet mi pięknie doradził jaki alternatywny kupić dekoder HD który będzie dobrze chodził na spliterze.

Pracujesz w C+ i powinieneś wiedzieć że Cyfrze nie przeszkadzają splitery. One nie wpływają na zmniejszoną sprzedaż - w wielu przypadkach nawet zwiększają. Cyfra dba o szczelność karty bo się nauczyła na błędach z czasów "szachownicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły "CI+" JAK NAJBARDZIEJ SĄ kompatybilne z tunerami ze "zwykłym" złączem "CI" !

 

Przykład to moduł "nCAM HD", który posiadam z ofertą "TNK HD" i nie mam ŻADNYCH problemów z używaniem go w moim sprzęcie, nawet jednocześnie z modułem "CI" "Cyfrowego Polsatu" w drugim "slocie" i kartą "Cyfry+" w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jeśli włączą funkcjonalność CI+ to moduł przestanie działać w zwykłym gnieździe CI. Przykład:

 

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/180 ... d-na-1-rok

 

Moduł pracuje tylko w obiornikach z gniazdem CI+!

 

nCam w tej chwili jest modułem CI, aczkolwiek od strony sprzętowej pewnie umożliwia przejście na CI+ po zmianie firmware. I wtedy przestałby działać w zwykłym gnieździe CI. To samo z ew. modułem Cyfry. Co z tego, że na początku będzie działać (jak nCam), jeśli po uruchomieniu funkcjonalności CI+ nie ruszy na żadnych Arivach, Optcumach ani Uniboksach.. Najtańszy odbiornik z CI+ na Hollexie kosztuje chyba 750 zł?

 

A tu macie krótkie filmiki jakim g***** jest standard CI+

http://www.youtube.com/watch?v=qt2o0mL0fjE

 

Nie trzeba znać niemieckiego żeby się połapać o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar

Z obsługą modułów CI+ może poradzić sobie niemal każdy odbiornik CI ale tutaj duże znaczenie ma jeszcze support odbiornika. Na przykładzie octagona 1028p wiem że ukazują się wydania fw pod obsługę CI+ oraz bez obsługi i tutaj głównie chodzi o

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/180 ... d-na-1-rok

 

Swego czasu wrzuciłem soft z obsługą CI+ po czym ulokowałem w gniazdach CI odpowiednio Polsat oraz Cyfrę i żałuję że nie zrobiłem krótkiego klipu ukazującego jak pracują w/w moduły. Generalnie nie dało się obejrzeć nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybiorą CI+ to bankowo SmarDTV i pewnie z Nagravision + parowanie. Inna konfiguracja nie ma sensu, bo każdy wyciągnąłby kartę i wsadził do czytnika (a zabezpieczenia CI+ wzięłoby w łeb)

 

Seci przy CI+ raczej nie zostawią. (chociaż dla pakietu Austria HD zrobili CI+ dla Irdeto)

 

Oby te zmiany nastąpiły jak najpóźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...