Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@hanys i @volcan wy naprawdę wierzycie, że cyfra daje wam coś za darmo?

 

Nikt niczego za darmo nie daje - za wszystko się płaci. Tyle, że działa to w obie strony - jeżeli chcę coś oglądać to za to płacę a nie narzekam, że okno otwarte będzie tylko 10 dni a nie cały miesiąc i nie próbuję zrywać umowy po dodaniu do opłacanej przeze mnie oferty jakiegoś kanału, który nie podnosi ceny abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
jako wielki fan c+ muszę stwierdzić, że idą na ilość a nie na jakość. Ostatnie kanał są bardzo słabe i pełno syfiastych kanałów typu movis24... czas chyba zmieniać dostawcę telewizji :<

Nie martw się. W pozostałych platformach jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest w HD, niektóre filmy nie są nawet w 16/9. Sytuacja identyczna jak z HBO HD czy Canal+ Film HD. Sądzę, że w ogóle nie można porównywać Cinemax HD do MGM HD, bo w tym pierwszym żaden film sprzed 2000 roku nie jest w HD. To tylko bardzo dobre SD, więc różnica w stosunku do syfiastej wersji Cinemax SD jest wyraźna i wydaje się, że to nie wiadomo jaka super jakość. Ale do HD jeszcze sporo brakuje.

 

Ostatnie kanał są bardzo słabe i pełno syfiastych kanałów typu movis24... czas chyba zmieniać dostawcę telewizji :<

Akurat kanał Movies 24 uważam za dużo lepszą propozycję niż wiecznie obecny w C+ kanał Hallmark. Na tym kanale, pomimo szczerych chęci, nigdy nic nie obejrzałem! Za to na Movies 24 widziałem kilka niezłych produkcji brytyjskich i to z 2007 roku. Tylko te reklamy denerwują. Ale jakość jest w miarę OK - porównywalna do pozostałych kanałów SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, sztucznie się zaniża jakość kanału SD aby jego wersja HD na zasadzie kontrastu wyglądała wyśmienicie, mimo braku NativeHD. Dobrze że chociaż uczciwie nie podnieśli ceny opcji Cinemax. Czekamy Cyfro aby, podobnie jak Cinemax i Filmbox, opcje HD kanałów HBO i Canal+ również były wliczone w cenę wersji SD, zwłaszcza że są droższe niż HBO u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasad jest prosta. Najpierw kanał SD,potem powstaje jego odpowiednik HD. A może w przyszłym roku albo za dwa bedą powoli wyłączać SD i dodawać wyłącznie HD.

3D to na razie marzenia, które powoli się urealniają. Ale bardzo powoli. Pewnie za jakieś 10 lat można liczyć na masowe wymiany telewizorów HD na 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasad jest prosta. Najpierw kanał SD,potem powstaje jego odpowiednik HD. A może w przyszłym roku albo za dwa bedą powoli wyłączać SD i dodawać wyłącznie HD.

3D to na razie marzenia, które powoli się urealniają. Ale bardzo powoli. Pewnie za jakieś 10 lat można liczyć na masowe wymiany telewizorów HD na 3D.

Aby twoje marzenie i nie tylko mogło być spełnione najpierw wszyscy abonenci muszą być zaopatrzeni w dekodery HD, więc do tego momentu będą równolegle nadawane kanały w wersji HD i SD to nie platforma N że wyłączyła Cinemax SD, HBO SD a w ich miejsce wrzuciła wersje kanałów w HD, tam wszyscy abo od samego podpisania umowy dostają sprzęt HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasad jest prosta. Najpierw kanał SD,potem powstaje jego odpowiednik HD.

Z tym że przed wprowadzeniem wersji HD obniża się stopniowo jakość SD, żeby widz po przejściu na HD zauważył różnicę. Prawda jest taka, że z większej odległości od telewizora różnicy pomiędzy SD a HD już nie widać. Przykładem świeci tylko Canal+, który trzyma wysoki poziom zarówno SD jak i HD, przez co różnica po przełączeniu na HD jest zauważalna, ale nie tak bardzo jak przy HBO -> HBO HD. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem wersję HD, pomyślałem sobie "o kurczę", bo nigdy wcześniej nie widziałem HBO w tak "dobrej" jakości. Wersja SD to zawsze było mydło. Nawet HBO2 po przejściu na 16/9 jakoś nie grzeszy jakością. To samo zrobiono teraz z Cinemax HD - jakość dźwięku na wersji SD woła o pomstę do nieba (przesterowany lektor). Na HD jest w porządku, tak samo jak obraz. Ale prawda jest taka, że Cinemax HD jakością dorównuje zaledwie DVD9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez 3D NADAJE tylko w standardZie HD lub HDready

wiec nie widze potrzeby masowej wymiany TV na 3D bez hd !!

 

HD stanie sie standardem , 3D bedzie rozwinieciem tego standardu

 

nastepnym etapem jest ULTRA HD czyli obraz 40x ostrzejszy niz STANDARDOWE 1920x1080 ale jak dla ludzkiego oka HD jest juz wystarczajace , bo wiecej czlowiek zobaczyc nie moze ... taka NATURA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ludzkiego oka HD jest juz wystarczajace , bo wiecej czlowiek zobaczyc nie moze ... taka NATURA !!!

oczy też będzie można w 21 wieku wymienić :D

 

HD jest standardem 3D, tylko że na zwykłym odbiorniku HD to jakiś podwójny obraz się ogląda zamiast 3D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales MNIE !!

 

3D zawsze bedzie nadawalo w standardzie HD 1080 lub 720

 

to ze widzisz obraz na zwyklym TV HD podzielony na dwie czesci swiadczy tylko o tym ze to TV nie jest przystosowany do odbioru 3D , ale HD odbiera i wyswietla

wiec wszystko jest OK teoretycznie ,

JESLI bedziesz posiadal TV HD ale wyswietlajacy 3D wtedy obraz nadawanego kanalu 3D bedziesz widzial prawidlowo tzn nie bedzie dwoch obrazow podzielonych na pół na ekranie ale to TEZ pojecie wzgledne bo 3D zobaczysz tylko w specjalnych okularach ktore zawsze bede w zestawie z TV 3D

 

to tak po krotce z doswiadczenia ogladajac FILM 3D na SAMSUNGU w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok moze i zobaczy ale

 

im wiekszy ekran TV tym dalej musisz siedziec by nie dostac ATAKU i zawalu ogladajac np film akcji w HD 3D

to tak jakbys usiadl w kinie w 1 rzedzie i chcial obejrzec FILM

powodzenie ... oczopląs murowany i łeb peka po godzinie hahaha

wiec nie zawsze da sie ZOBACZYC wiecej !!

nie da sie oszukac natury , jest pewna granica ktorej ludzikie oko nie przeskoczy i nie zobaczy NAWET jesli obraz bedzie w tym przyszlosciowym ULTRA HD ,

 

i nie mowcie ze nie mam racji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D zawsze bedzie nadawalo w standardzie HD 1080 lub 720

to ze widzisz obraz na zwyklym TV HD podzielony na dwie czesci swiadczy tylko o tym ze to TV nie jest przystosowany do odbioru 3D , ale HD odbiera i wyswietla

wiec wszystko jest OK teoretycznie ,

JESLI bedziesz posiadal TV HD ale wyswietlajacy 3D wtedy obraz nadawanego kanalu 3D bedziesz widzial prawidlowo tzn nie bedzie dwoch obrazow podzielonych na pół na ekranie ale to TEZ pojecie wzgledne bo 3D zobaczysz tylko w specjalnych okularach ktore zawsze bede w zestawie z TV 3D

A czy nie jest tak, że to 3D z podzielonym ekranem skutkuje pogorszeniem jakości HD o połowę? W końcu zamiast nadawać obraz na całej powierzchni klatki cyfrowej, jest to robione tylko na połowie. A że dla każdego oka z osobna, to nie ma nic do rzeczy. Według mnie technologia 3D z podzielonym obrazem to taki "myk", żeby zrobić to jak najprostszym kosztem - tak samo jak było przy wprowadzaniu 16/9 w SD - wykorzystano tę samą powierzchnię klatki co przy 4/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...