Skocz do zawartości

Czy RMF FM powinien usunąć z playlisty na stałe wszystkie piosenki z lat 80. i wcześniejszych dekad?


NippyToadster
 Udostępnij

Czy RMF FM powinno usunąć z playlisty na stałe piosenki z lat 80. i wcześniejszych dekad na stałe?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy RMF FM powinno usunąć piosenki z lat 80 z playlisty na stałe?

    • Tak
      2
    • Tak, ale tylko wracają na określone audycje/święta/nowsze remiksy lub reinterpertacje w playliście (wybrane piosenki)
      3
    • Nie mam zdania
      1
    • Nie
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Podchodząc drogą np. Heart FM interesuje mnie fakt, czy RMF powinien usunąć z playlisty na stałe piosenki z lat 80. i wcześniejszych, jak swego czasu Heart FM usunął piosenki z lat 80. i poszły na anteny internetowe. W mojej opinii naturalne od co najmniej 4 lat jest usunięcie piosenek z playlisty RMF-u. I dlaczego?
1. Żeby posłuchać szerszej ilości piosenek z lat 80. masz Radio Plus czy Złote Przeboje albo lokalne stacje na eterze, albo RMF 80's i RMF24.pl na internecie na przykład z Polski
2. Częściej RMF puszcza piosenki z lat 2010-19 i 2020-teraz (+powerplaye). Nie wpłynęło by moim zdaniem mocno na playlistę, tylko dodadzą więcej piosenek z lat 90., 2000. i 2010. za nie. (albo w przypadku niektórych artystów tworzących w latach 80. lecą ich piosenki z lat 90. i 2000.)

3. Niewielkie odróżnienie się od Radia ZET w względach playlistowych (ZET puszcza 1, czasami 2 piosenki z lat 80. w godzinie)
A jakie są wasze opinie? Jesteście za czy przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 20:57, NippyToadster napisał(a):

Podchodząc drogą np. Heart FM interesuje mnie fakt, czy RMF powinien usunąć z playlisty na stałe piosenki z lat 80. i wcześniejszych

Ty tak na serio czy robisz se jaja? :grin:Oczywiście, że powinno być więcej sprawdzonych numerów sprzed lat (70-90-tych) a mniej wynalazków internetowych typu; Ralph Kaminski, Bryska, Lanberry itp.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi to obojętne. I tak od lat nie słucham RMF FM i stacji podobnych. Tak w ogóle, to śmieszy mnie wrzucanie Kaminskiego do tego samego worka muzycznego, co Bryska czy Lanberry, gdzie muzycznie to są różne światy. No, ale skąd ktoś kto zatrzymał się muzycznie na Stanek czy Kunickiej może o tym wiedzieć 😂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba z Twoim słuchem nie jest za dobrze skoro nie słyszysz różnicy. Muzyka Kaminskiego i takiej Bryskiej kierowana jest do innego odbiorcy. Zapewne zaraz wyskoczysz, że w przypadku zestawienia Bryskiej i Kasi Lins też nie słyszysz różnicy i to to samo 🤣

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, swordfish napisał(a):

Radio powinno zaskakiwać i edukować muzycznie. Nie mam nic przeciwko temu, aby wrzucali Franka Sinatrę z lat 40., Presleya z lat 50., Beatlesów z lat 60., The Doors z lat 70. i Dire Straits z lat 80.

Oj też tak bym chciał, ale w dzisiejszych czasach zwłaszcza w RMF-ie jest to nie możliwe. Dziś idą na łatwiznę. Jak najmniej gadania a więcej grania. Pamiętam początki tej stacji gdy startowali na całą Polskę w 1994 roku. Wtedy to jeszcze było na czym ucho zawiesić. Była na przykład grana muzyka z pocztówek w audycji "JW23". Dzisiaj jest to nie do wyobrażenia, żeby coś takiego miało miejsce w tej rozgłośni. Ogólnie muzyka w dziennej play liście była bardziej ambitna. Nie to co dziś.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą w to z czego mają największą kasę. To jest biznes. Proste.

12 godzin temu, djclassic napisał(a):

Aaa, zapomniałem o tej „gwieździe” bez talentu K. Lins, pisząc o wynalazkach internetowych RMFu:grin:

Widzę, że oprócz problemów ze słuchem musisz dopisać problemy z pamięcią. No cóż... w pewnym wieku tak to już jest 😁😂

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Idą w to z czego mają największą kasę. To jest biznes. Proste.

Nie wiem czy takie proste. No tak bo dziś radio to tylko biznes, zero misji. Jak tak każdy będzie podchodził do sprawy jak Ty. To niedługo będą tylko katarynki zarabiające hajs zamiast porządnego radia. Dodam tylko, że dla mnie RMF się skończył jakieś 20 lat temu.

 

A ostatniego zadania nie będę komentował. Po co sobie psuć nockę. :razz:

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, djclassic napisał(a):

Bo nowsze lepsze, czy tak dla Twojego widzi misi?

Nie, nie zrobią tego teraz, ale podobnie, jak w 2009 r. usunęli większość piosenek z lat 70. z playlisty, żeby iść z duchem czasu. Ale skoro RMF FM chce być taki sam jak MAXX (od kilku lat są takie tendencje), to mogą usunąć większość z nich, ale dać za to ciekawe piosenki z lat 90. (np. grunge/britpop) czy z lat 2000. (nawet hity z starego MAXXa). Więc usunięcie większości piosenek z lat 80. (poza evergreenami i np. TOTO - Africa) będzie w czasie. Sam RMF od wielu lat puszcza interpertacje piosenek z lat 80. w nowszych wersjach/rearanżacjach/interpertacjach.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, djclassic napisał(a):

Jak tak każdy będzie podchodził do sprawy jak Ty.

Tu moje podejście nie ma nic do rzeczy, bo nawet wiesz jakie ono jest (jak zwykle źle mnie oceniasz - chyba przywyknę do tego). Tu nie ma znaczenia, co Ty czy ja chcemy i jeszcze kilka osób z tego forum. Liczy się to, z czego mają najwięcej kasy i co się sprawdza. Tak działa rynek. Każda grupa patrzy w tabelki i tam musi się zgadzać. TV czy radio jest robione dla mas, a nie dla kilku melomanów, z których kasy praktycznie nie ma. Ja już od wielu lat korzystam z internetowych stacji radiowych, You Tube'a (wersja Premium bez reklam), Spotify itp., aby znaleźć i słuchać tego co ja chcę, a nie to co mi takie RMF FM narzuca.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
11 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

słowackiego Rádio Expres, czyli grać mniej utworów 40+

Szczególnie niestety boli fakt, że wiele utworów 40+ jest zastąpionych przez reintepertacje, covery, remiksy czy sampling na nowszą piosenkę. A po drugie - jest RMF24, RMF 80's, Spotify, YT, Apple Music i więcej do słuchanie tych przebojów. Za to - RMF FM powinien dodać jakiś mocniejsze kawałki rockowe (np. nu-metal czy grunge) do playlisty, tak samo z hip-hopem i r&b z lat 90. i 2000. I dobre określenie do siostrzanych stacji. Oraz - większe odróżnienie się od ZETki. Ale z drugiej strony - spadek słuchalności i większe upodobanie playlisty do RMF MAXX czy Eski z dawnych lat.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem do playlisty dziennej kosztem starszych utworów (na przykład "Lubię wracać tam gdzie byłem" Zbigniewa Wodeckiego) można by przesunąć utwory nadawane nocą przez RMF FM które to pochodzą z lat 90-tych i zerowych. Mam na przykład „W zasięgu twego wzroku" zespołu Goya. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2024 o 10:57, Poland napisał(a):

można by przesunąć utwory nadawane nocą przez RMF FM które to pochodzą z lat 90-tych i zerowych. Mam na przykład „W zasięgu twego wzroku" zespołu Goya. 

Dla mnie powinien być też zagraniczny hard rock/nu-metal (oczywiście bardziej popowe kawałki, np. cover Smooth Criminal od Alien Ant Farm) czy nieco bardziej ofensywny hip-hop z lat 90. i zerowych (50 Cent, Eminem, 2Pac, Lauryn Hill, Wyclef Jean czy Fugees) albo R&B z lat 90. i zerowych. RMF to Adult CHR, a rozgłośnia podobna do obecnego formatu np. Bayern 3 mogłaby być ciekawa. Właśnie - zrobienie z tego Bayern 3 (do którego Eska się upodabnia), mogłoby zrobić RMF ciekawe.
Moja przykładowa playlista RMF-u:
1. Papa Roach - Last Resort (2000)
2. Panic! At The Disco - House Of Memories (2023)
3. Oskar Cyms - Na niebie (2023)
4. Joe Kerry - End Of Beginning (2024)
5. Frans - If I Were Sorry (2016)
6. Margaret - Miłego lata (2024)
7. Eminem - Sing For The Moment (2002)
8. P!nk - Who Knew (2006)
9. Vixen - Ne Rozumiju (2024)
10. Brodka - Granda (2010)
11. Kevin Rudolf/Lil Wayne - Let It Rock (2008)
12. Selena Gomez - Love On (2024)
13. Anita Lipnicka - I wszystko się może zdarzyć (1996)

A oto przykładowa playlista na Projekt XD (coś podobnego do PartyZETki):
1. Mark Morrison - Return Of The Mack (1993)
2. Bodyrox/Luciana - Yeah Yeah (2006)
3. Zipera - Bez ciśnień (2003)
4. Justin TImberlake/Timbaland - SexyBack (2006)
5. Daft Punk - One More Time (2001)
6. LMC vs. U2 - Take Me To The Clouds Above (2004)
7. The Offspring - Self Esteem (1995)
8. Taco Hemingway - Gelato (2023)
9. Black Eyed Peas - Boom Boom Pow (2009)
10. Roskana Węgiel - Jedna na milion (2024)
11. Calvin Harris/Ellie Goulding - Miracle (2023)
12. Usher/Jeezy - Love In This Club (2008)
13. Elektryczne Gitary - Kiler (1997)

I oto mój pomysł na playlistę RMF MAXX (format Rhytmic CHR):
1. Meek Mill/Drake - Going Bad (2019)
2. David Guetta/Rihanna - Who's That Chick? (2009)
3. Viki Gabor - Daj mi znak (2024)
4. Flo Rida - My House (2015)
5. Eliza Rose/Interplanetary Criminal - B.O.T.A. (2022)
6. Charli XCX - Von dutch (2024)
7. The Game/50 Cent - How We Do (2004)
8. NewEra - Birds In The Sky (2024)
9. ReTo - Gasolina (2024)
10. Example - Changed The Way You Kissed Me (2010)
11. Jazzy - Giving Me (2023)
12. Shakira/Cardi B - Punteria (2024)
13. Chris Brown/Juelz Santana - Run It! (2005)
14. James Hype/Harlee - Afraid (2019)
15. Gibbs/Opal - Drive (2024)
16. Dr.Dre/Snoop Dogg - Still D.R.E. (1999)

No i moja wizja playlisty RMF24: 
1. Liam Gallagher/Josh Squire - Raise Your Hands (2023)
2. The Killers - Mr. Brightside (2004)
3. Van Halen - Panama (1984)
4. Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie (2019)
5. Pet Shop Boys - Dancing Star (2024)
6. A Tribe Called Quest - Can I Kick It? (1990)
7. Curtis Mayfield -Pusherman (1972)
8. Kasia Sochacka/Vito Bambino - Boję się o Ciebie (2022)

9. Tubeway Army - Are "Friends" Electric? (1979)

10. Bon Jovi - Legendary (2023)

11. AC/DC - T.N.T. (1976)

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...