Skocz do zawartości

Dr.HD F16


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

High Definition Satellite a Terrestrial PVR Set-top-Box.

Pierwszy na świecie receiver z zabudowanym widmowym analizatorem sygnału.

Dla mnie bomba: ресивер Dr.HD F16

 

* Rapid (high-speed-czytnik kart, dwa sloty CI, szybkie przełączanie kanałów)

* Telemetria Systems (w pełnym wymiarze czasu połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci Ethernet LAN)

* PVR HD-ready (obsługiwany przez port USB i zewnętrzny ESATA) do nagrywania programów z przesunięciem czasowym oraz trick-mode

* nagrania z tunera F16 - mogą być odtwarzane na komputerze bez żadnej konwersji

Oznacza to: nie ma potrzeby konwertowania plików zapisanych przez odbiornik do komputera - friendly format do oglądania na komputerze.

* wyposażony w pełną ochronę przed zwarciami w LNB

* Wbudowany analizator widma

* funkcja TOP SECRET.

* Wyposażony w funkcje oprogramowania "Satellite ID". Oznacza to, że: Jeśli znajdziemy sygnał na niebie, i chcemy wiedzieć skąd, o jaki przekaz satelitarny chodzi - możemy skorzystać z tej funkcji, i uzyskać pełną nazwę skanowanego satelity.

* Nagrywanie PVR (jest oczywiście możliwe w trybie trik-mode, przesunięciem czasowym, własnym ustawianiem czasu, timerem czy za pomocą EPG) Nagrania można odtwarzać bez problemu na PC (specyfikacja na liście).

* Dla tych, którzy szukają, ustawiają talerz, chcą dostroić precyzyjnie sygnał, znaleźć dostrojenie naczynia, zastosowano bardziej przyjazny dla użytkownika dźwiękowy wskaźnik siły sygnału. Oznacza to, że jest dużo łatwiej dostroić precyzyjnie (fine-tunes) anteny, kiedy nie jest ona zbyt blisko od telewizora, na przykład wtedy, gdy zamocowana jest na balkonie a TV jest w sypialni.

* W kolejnych wersjach oprogramowania, będą udostępnione nowe funkcje: jeśli wasz F16 jest podłączony do domowej sieci LAN - będziesz mógł nagrywać do przydzielonego folderu na twoim domowym komputerze. Bez konieczności, podłączania zewnętrznego HDD do odbiornika. Bo i po co? Jeśli już i tak go masz w komputerze.

* Zastosowane rozszerzone funkcje pamięci USB flash, jest teraz bardzo łatwe: aby zapisać np. ustawienia (łącznie z, ale nie ograniczone tylko do kanałów), a następnie ich odzyskanie z USB flash.

Dodatkowo, klienci mogą podzielić się swoimi listami kanałów i ustawień w Internecie

* Wyśmienita jakość obrazu. Tu nie oszczędzano paru centów przy zakupie niskiej klasy chipów niższej specyfikacji PSUs, można to sobie sprawdzić na wielkim ekranie telewizora (lub projektorze).

 

F16_06.jpg

F16_53.jpg

 

F16_27.jpg3.jpg

 

F16_54.JPGF16_58.JPG

 

F16_59.JPGF16_60.JPG

 

F16_02.jpgF16_03.jpg

 

F16_05.jpgF16_07.jpg

 

F16_11.jpgF16_28.jpg

 

F16_13.jpgF16_14.jpg

 

F16_15.jpgF16_16.jpg

 

F16_17.jpgF16_18.jpg

 

F16_19.jpgF16_20.jpg

 

F16_21.jpgF16_22.jpg

 

F16_24.jpgF16_31.jpg

 

F16_25.jpgF16_26.jpg

 

F16_29.jpgF16_33.jpg

 

F16_34.jpgF16_35.jpg

 

F16_36.jpgF16_37.jpg

 

F16_38.jpgF16_39.jpg

 

F16_40.jpgF16_41.jpg

 

F16_42.jpgF16_43.jpg

 

F16_44.jpgF16_48.jpg

 

F16_49.jpgF16_50.jpg

 

F16_51.jpgF16_52.jpg

 

 

Cena: około 13.000 rubli

Strona odbiornika: http://dr-hd.com/f16.htm

Większość zdjęć: http://www.sat54.ru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że to klon Technomate TM-6900 HD Combo i jednocześnie ClarkeTech 5000 HD Combo Plus. Na niemieckim forum dxtv.eu udało się z powodzeniem załadować soft od Dr.HD 16 do ClarkeTechów i działa - z tego co pamiętam trzeba zmieniać nagłówek ręcznie i jest problem z wersjami językowymi, bo OSD w ostatnich wersjach jest chyba tylko po rosyjsku, nawet bez wersji angielskiej. Można próbować, ale każdy bawi się na własne ryzyko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weterani satelitarni z rosyjskim raczej nie będą mieć problemów, gorzej z młodym narybkiem, ten z kolei zna język kaczora Donalda, oczywiście po za tymi mającymi problem nawet z językiem ojczystym.

Sądzę, że jak wzrośnie sprzedaż w Europie polepszy się i sytuacja z opcjami językowymi. Pierwsze softy miały ich do wyboru aż 12, między innymi angielski, włoski, turecki, arabski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański, portugalski, grecki i niderlandzki.

Brak polskiego – szkoda :( . Mam nadzieję, że i to się zmieni.

Jak Putin odwiedzi Polskę wystosujemy stosowną petycję, aby w ramach ocieplenia... :mrgreen:

Chociaż do oglądania programów tylko z Astry czy HB ten odbiornik jest zdecydowanie zbyt drogą zabawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Clarke-Tech 5000 Combo +wgralem ten soft do CT jest swietny !! :brawo:

Zapomniałem napisać mam wgrane SW 1.06 menu willo języczne a SW 1.18 ma [beep] i tylko menu ruskie

Szkoda ze Dr.HD F16 nie jest sprzedawany u nas bo ten tuner jest swietny :jupi:

 

Jak by ktos potrzebował soft do Clarke-Tech 5000 Combo to znajdzie TU ten który pasuje od Dr.HD F16 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj można też kupić u nas Technomate 6900 combo z softem wzbogaconym o "spectrum analyzer" - sprzedaje dystrybutor Technomate na Polskę.

I cena w końcu u niego trochę spadła (na razie tylko na allegro, ale pewnie i w sklepie internetowym wkrótce też - jest taka jak w Holleksie).

 

Właśnie zamówiłem: miałem okazję przez 3 dni porównywac Technomate 6900 z Clarke Tech 5000 combo. Oceniam Technomate wyżej: trochę lepszy Blind Scan, czulsza nieco głowica (na słabych kanałach z Amosa np. CT daje tylko dźwięk, TM daje dźwięk i obraz, nieco sztakowany - ale jednak daje obraz!).

Jakośc obrazu i dźwięku (przy dobrym odbiorze) porównywalna.

 

Ogólnie: świetne tunery. naprawdę warte wydanych pieniędzy. Clarke Tech'a można kupić w sklapach internetowych w Niemczech - z wysyłką do Polski (płatność kartą kredytową!) cena jest ok. 150 zł niższa do Technomate (przy kursie 4,2 za Euro). Sądzę, że o te 150 zł Technomate jest lepszy (mój subiektywny sąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie: świetne tunery. naprawdę warte wydanych pieniędzy. Clarke Tech'a można kupić w sklapach internetowych w Niemczech - z wysyłką do Polski (płatność kartą kredytową!) cena jest ok. 150 zł niższa do Technomate (przy kursie 4,2 za Euro). Sądzę, że o te 150 zł Technomate jest lepszy (mój subiektywny sąd).

Ja mam inne zdanie CTech 5000 HD/C Plus jest lepszy ja nie mialem takich problemów i jeszcze soft od Dr.HD F16

to juz nic nie mozna na ten tuner powiedzieć a kupilem go od dystrybutoa Technomate na Polskę za dobra cene 888zl mial go w sprzedaży :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega (od którego miałem CT 5000 do testów i porównań) bardzo zainteresował się tym nowym softem.

mógłbyś podac informację: czy sposób wgrywania tego softu jest normalny, tzn. przez usb wgra się soft z pendriva bezproblemowo?

bardzo proszę! - z góry dzięki wielkie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze testy mam już za sobą. :smile:

Pozycja 83.0°E Insat 2E/3B/4A pasmo-C.

Po ustawieniu przeszukiwania na Blind Scan / Znajdź Wszystko, tuner wyszukał 164 pozycje telewizyjne, 2 radiowe, 44 transpondery.

Szukanie trwało z 5 minut cały zakres od 3.400 do 4.200GHz, obie polaryzacje.

Na kilku zdjęciach raport i przykładowy program z tej pozycji - ustawienia anteny, szczegółowe spektrum

Vasanth TV - częst.4050MHZ - pol.V - SR 5084 - FEC 7/8

u mnie Doktor odbiera go bez problemu a co ciekawe na tej samej antenie Openbox nawet nie widzi sygnału.

Zaczyna być ciekawie.

Skanowanie przy w trybie Blind Scan

Doctor_01.JPG

Ustawienie anteny i parametrów transpondera

Doctor_02.JPG

szczegółowy spectum analyzer

Doctor_03.JPG

i program z zielonej belki

Doctor_04.JPG

niestety nie ma tam EPG

Doctor_05.JPG

Openbox nie czuje na tej częstotliwości sygnału

Doctor_06.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem na myśli tę firmę : http://www.dr-hd.eu/ .Więc pewnie to digitek. Teraz to już nie wiem czy wybrać doctorka czy Showboxa 5000HD..

Oba są świetne.Póki co mój Ferguson 8900 dobrze współpracuje z kartą C+,modułem CP i modułem Cryptoworks-Skylink z diseqc 1.1 ale przymierzam się do większej anteny stąd moje zainteresowanie i chęć wykorzystania nowego tunera do posiadanych komponentów.F16 posiada jeszcze DVB-T co ma niebagatelną wartość zwłaszcza że w Poznaniu mamy 7 kanałów no i testują teraz TVP Sport i TVP HD (ciekawe jak długo...).Z uwagą będę śledził dalsze wpisy użytkowników,dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...