Skocz do zawartości

Forumowe wspomnienia


yingyang
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Forum to powstało 13.08.2006 roku, a niektórzy mówią że 12.08.2006 r.. Założył, jak wszyscy wiemy pan Mr. Orbita. Specjalista od Satkuriera... Wtedy rozpoczęło się tetnić życiem forum satelitarnego. Było to pierwsze forum satelitarne w "polskim internecie" i zaczęło świecić pierwszymi ludźmi na forum. Na początek się zarejestrował pan Bogdan425. Wtedy zaczęli się rejestrować inni użytkownicy i powstały nowe działy np.: Hyde Park, czy Forum Satkurier - Sprawy Satelitarne.

W tym roku to forum będzie obchodzić 3-lecie swojego istnienia, czyli 12 lub 13.08.2009 r.. Na tym forum obecnie jest około 8200 użytkowników. Także w tym roku zostało uruchomione specjalne forum w języku angielskim. A do Historii tego forum, to tylko tyle wiem, ale można się z tego coś dowiedzieć. :jupi:

 

 

PS. Przepraszam, że nie wspomniałem o wszystkich użytkownikach tego forum, ale każdemu życzę, że to forum się rozwinęło nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Francji, Holandii, i na całym świecie.

 

Pozdrawiam

BLOO3510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Z tego co wiem to nie było 1 forum o tematyce sat nim było *****2(nie chce reklamować konkurencji)

Tamto jest raczej o mediach ;) Zresztą wcześniej był medialink, a także inne fora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie było 1 forum o tematyce sat nim było *****2(nie chce reklamować konkurencji)

O co Ci chodzi człowieku? :woot: Jaka reklama? :woot: Media2 jest wystarczająco wypromowaną marką w internecie jeśli chodzi o serwisy poświęcone mediom. Mylisz po prostu pojęcia. Media2 to serwis poświęcony tematyce medialnej a SatKurier - tematyce satelitarnej. Poza tym i tak często podajemy źródło niektórych informacji z Media2. To też promocja? Na M2 podajemy czasami informacje z SK. Też promocja? Trochę pomyślunku.

 

@BLOO3510: To chyba nie Mr. Orbita założył forum ;) Radzę dokładnie sprawdzić i się dowiedzieć :D

A kto? Z tego co wiem pomysłodawcą i twórcą forum poświęconego telewizji cyfrowej jest Mr.Orbita. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum SK powstało po rozpadzie forum Media Link a o jego początkach możemy poczytać w poście naszego administratora:

Ja pojawiłem się tam w okresie "przedrozpadowym". Wcześniej skupiałem się na współpracy z SK, a forum myślałem, że żyje sobie swoim życiem, bo jest bardziej powiązane z ML, więc nie obchodziło mnie to specjalnie - a niech się kręci (zresztą ogólnie podobne było zdanie całej redakcji SK, być może gdybyśmy się wcześniej zainteresowali sprawą, to inaczej by się to skończyło). Ostatecznie pewnego dnia forum zniknęło. Zrobiliśmy sobie trochę przerwy. Dopiero jakiś czas po zamknięciu forum ML pomysł został reaktytowany w postaci takiej, jaką widać obecnie. Z uwagi na brak kopii bazy danych zaczęliśmy od zera z tworzeniem regulaminu, układu działów, następnie ekipy moderatorów i oczywiście dyskusji ;)

 

Forum ML zawdzięczamy stworzenie społeczności zainteresowanej tematyką medialną, z których wiele osób udziela się do dziś na tym forum. Jako administrator widzę ile niekiedy czasu trzeba poświęcić, aby dopilnować wszystkiego i rozwijać forum. Samo narysowanie rangii MOD Weteran zajęło mi w MS Paint pół godziny :P Przerobienie Atheny na wersję zimową kilka godzin wraz z poszukiwaniem dobrych elementów do belek tytułówych, rang, emotikon, tła itp. Tak więc jest nieco pracy przy tym i dlatego od dość dawna nosiłem się z zamiarem odnalezienia kogo się da z czasów forum ML i wyróżnienia w jakiś sposób :)

 

Póki jestem tu ja i moderatorzy, do których mam 100% zaufanie, to jedyne co może nam zagrażać to pady serwera, bo ustalone zasady są dość twarde i próby siania fermentu dość szybko zakończą się dla szczęśliwca blokadą konta :twisted:

a w temacie Forum Medialink - czy ktoś pamieta? ;) jest trochę histori poprzedniego jak i obecnego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...