Skocz do zawartości

Planeta FM (2002-2013)


BiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z was słuchał takiej stacji jak Planeta FM? Ja nigdy nie słuchałem :(

Jak naprawdę grały Planety w różnych rejonach? Bo z Wikipedii wynika, że na Śląsku było więcej trance'u, w Poznaniu niekomercyjna muzyka klubowa, w Warszawie CHR z elementami muzyki klubowej, jednak w 2011 wprowadzono muzykę alternatywną. Pozostałe Planety były emitowane dla wszystkich, czyli tak naprawdę dla nikogo. Jakie macie wspomnienia związane z tą stacją jak w tytule tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam poznańską Planetę Poznań, która ruszyła w grudniu 2008r, zastępując Rmi Fm i zarówno Rmi Fm jaki i poznańska Planeta były dla mniej najlepszymi stacja radiowymi grającymi muzykę trance i house, pamiętam jak w Planecie Poznań i Rmi Fm były takie audycje jak listy przebojów Hop na Top i Taneczna 20, sety dj Armina Van Burenna i Above and Beyond, audycje z muzyką house, wspaniali dj Dj Playzino, dj Ando, Dj Peter Pain- Piotr Wawrowski i dj Neevald (szkoda, że w Rmf Maxx dj Neevald tylko przez krótki okres przeniósł flagową audycję z Planety Klub Fm i że szkoda że już nie będzie w Rmf maxx Klubu Fm) W Planecie Poznań też znalazły się piosenki z rnb, hip hop i funky i soul. Szkoda, że już od ponad 10 lat nie ma tak wspaniałego radia jak Planeta Poznań.  Czy ktoś z Was pamiętam kiedy startowało 1 notowanie T20 w Rmi Fm i Hop na Top z lat 2003-2006? Ma ktoś jakieś archwialne notowanie T20 i Hop na Top  z lat 2002-2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że kalkulacja ekonomiczna - młodzież to mało atrakcyjna grupa docelowa dla reklamodawców (również potencjalnych). Dla mnie zamknięcie tej rozgłośni (oddział Bytom/Katowice) było szokiem, ale jak sobie przypomnę co oni czasem grali, to mi już tak bardzo nie jest szkoda. Chodzi mi o takie audycje, jak "Techno terror" albo "Rap planeta" (szczególnie ta druga, nadawana przez całą noc... pewnie musieli to grać dzięki wymogom Krrit odnośnie ilości polskiej muzyki w radiostacjach fm), których nie znosiłem. Jednak zdecydowanie bardziej było mi szkoda radia Blue Fm z Krakowa (tego z delfinem).

Ogólnie przeszedłem przez młodość w rytmach Mega Fm z P[beep]y, potem radio Rodło Bytom, potem 95,1 fm i na koniec Planeta 95,1 fm. Na tyle mocne piętno odcisnęły one na mnie, że teraz słucham stacji klubowych z całej Europy i w każdej jest coś fajnego. Ale już się zaczynają kombinacje, jak na przykład z Sunshine Live w aplikacji TuneIn- "this station is not available in your country"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były to stacje zbyt niszowe, jak na '10s, by przetrwać. Mam z nimi dobre wspomnienia. Nagrywało się po nocach sety na kasetki magnetofonowe w RMI FM, potem w Planecie FM. Muza była praktycznie non stop. Co do Sunshine Live, to także wiele lat wstecz się słuchało. Teraz w polskim radio nie ma klubowej muzyki. Nawet w żadnym polskim kanale telewizyjnym. Na szczęście jest MTV Germany. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Planeta FM. Mam z tym radiem na prawdę dobre wspomnienia.

Do Planet grających nieco inaczej warto doliczyć jeszcze Słupecką i Konińską. Tam stawiano na Pop, dance z lat 90, wieczorami muzykę klubową gdzie bardzo często łączono się wówczas z Kielecką planetą. Pamiętam, że w przypadku łączenia się Słupcy z Koninem słyszalny był bardzo wyraźny przydźwięk sieciowy.

Poznańska też była ewenementem na skalę krajową.

W zasadzie zmieniła się tylko nazwa z RMI, ale muzyka i prezenterzy zostali.

W dzień klubowo, dużo house (Albo nie wiem jak ten gatunek się nazywa) a wieczorami audycje tematyczne.

W poniedziałki chyba po 22 była audycja z Polskim rapem, której słuchałem bardzo często.

W nocy gdy kończyły się programy autorskie rozpoczynała się playlista w pierwszych latach złożona z samych hip hopowych kawałków, później doszło do tego Regge i coraz rzadsze aktualizacje. Pod koniec nawet pojawiał się Pop. Jedyna stacja w regionie gdzie swego czasu przez kilka godzin można było posłuchać dobrego rapu.

Planety Słupca Konin łączyły się z siecią, ale nie były zsieciowane 24/7. Emitowano tylko konkretne programy ogólnopolskie.

Wszystko zaczęło się od radia Warta, później zmienionego na Flesz, następnie na Planetę. Było chyba jeszcze coś pomiędzy ale nie pamiętam (Mówię tu o Słupcy).

Mam na kanale kilka archiwalnych nagrań i jingli Planety.

https://youtube.com/@radiowearchiwum

Edytowane przez NightPurrer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co ciekawe 4 kwietnia na profilu FB Planety FM Kielce wrzucono pierwszy od ponad 10 lat post. Był to cytat piosenki zespołu Strachy na Lachy - Jaki tu spokój. Według mnie zamknięcie Planety FM miało związek z pozbawieniem Eurozetu produkcji programu Radia Plus na rzecz Grupy Radiowej TiME, która pozbyła formatu, który przynosił słabe wyniki na rzecz formatu disco i disco polo. Ludzie na Żurawiej  wpadli na genialny pomysł stworzenia Radia Zet Gold, które bazowało na starym formacie Radia Plus sprzed 8.04.2013 roku . Dalej państwo dobrze wiedzą czym się to skończyło.

IMG_20231108_191250.jpg?ex=655e44b5&is=6

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...