Skocz do zawartości

Jak powinna wyglądać alternatywa CP dla TNK?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Często w różnych wątkach działu CP pojawiają dyskusje jakie to kanały powinny być w pakiecie Mini czy w pakiecie MiniMax i jaka powinna być ich cena aby te pakiety stały się konkurencją dla Telewizji na Kartę. W związku z tym aby nie rozrzucać tego po różnych wątkach postanowiłem założyć nowy - poświęcony temu problemowi wątek.

Czy ten wątek jest potrzebny czy nie - zapewne zdecyduje o tym moderacja. Do każdej decyzji podporządkuje się z pokorą.

 

Według mnie błędem CP było utworzenie pakietu MiniMax - jest on zbędny. CP aby utworzyć pakiet konkurencyjny powinien rozwinąć pakiet Mini: cenę podnieść do np. 12 zł, wprowadzić wszystkie kanały Polsatu prócz Polsat Sport Extra i HD, TV 4, kanały TVP(TVP 1, TVP 2, TVP Info), kanałt TVN(TVN,TVN7), kanał bajkowy(Boomerang), kanał dokumentalny(Travel Channel), kanał filmowy(Kino Polska). Myślę, że w takiej sytuacji pakiet Mini mógłby spokojnie konkurować z TNK czy nawet darmową NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temat może być, chyba że inny mod znajdzie inne rozwiązanie ;)

 

Przede wszystkim pakiet MINI powinien być darmowy, kupujesz tuner za 149-199 zł i oglądasz do momentu aż tuner nie padnie. Dodatkowo możliwość dokupienia pakietu mini-max (i jego cena w dól, do jakichś 9,90 zł) na zasadach pre-paid czy okresowej umowy.

 

"Typowe" abonamenty powinny zaczynać się na Familijnym.

 

Kiedyś ten pakiet (mini) miał sens, od czasu TNK mini nie wygląda zbyt zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini - powinien być za darmo i najlepiej bez podpisywania umowy.

Mini Max - płatny najlepiej od 10 zł i powinny znaleźć się w nim wszystkie produkcje Polsatu i powiązanych z nim (w tym także Superstacja)

Dalej mogłoby być tak jak teraz, no może przydałby się jeszcze jeden za 20zł, a w nim kanały tematyczne TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TNK jest alternatywą dla pakietu Mini :) 10zł/mc jest tylko przy opłaceniu za rok z góry, także wszystko (pakiet Mini Max) jest dobrze przemyślane.

W chwili obecnej można kupić dekoderek Mini za 89zł na własność w opcji pre-paid, czyli o wiele taniej niż przy podpisywaniu umowy na pakiet Mini.

W porownaniu do zestawu TNK - 199zł, w tym 3mc za darmo dosyć kiepsko prezentuje się na tle oferty CP. 89,90zł, w tym 1mc pakiet Familijny [37,90].

Potem klient zostaje w opcji pre-paid lub podpisuje porozumienie na pakiet Mini lub Familijny. Oba warianty to czas nieokreślony z 3mc wypowiedzenia.

 

 

Propozycje eMTi nie są zbyt realne - wówczas ceny wyższych pakietów musiałyby spaść, chociaż ja uważam, że cena pakietu Mini Max jest o wiele za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini - powinien być za darmo i najlepiej bez podpisywania umowy.

 

Chyba żartujesz :lol2: w Cyfrowym Polsacie nie ma nic za darmo , ja przez 3 lata w CP nie dostałem nic za darmo ... 8)

Tytuł wątku to jak powinna wyglądać alternatywa CP dla TNK, a nie jak jest, więc nie cofam tego co napisałem powyżej. Poza tym to kto wie co się może stać, gdy Polsat dołączy do Cyfry i n-ki. To nie byłoby takie głupie posunięcie... (chodzi mi o bezpłatny pakiet Mini i bez podpisywania umów) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Xenomorph dla TnK alternatywą jest Mini MAX a nie mini, nie porównuj dekodera z TnK do dekodera Polsatu, za 180zl możesz mieć najmniejszego na rynku Linboxa F16 z nagrywaniem na USB, odtwarzaniem DivX i MP3, z własna listą kanałów i kartą na 3msc, a w Polsacie 90zł za dekoder który nic w sobie nie ma.

W TnK jak nie płacisz to i tak masz TVP1, TVP2 i TVNy w Polsacie jak nie płacisz to nie masz nic kodowanego.

 

Alternatywa dla TnK powinna mieć TVP1, TVP2, Polsat i Polsat 2 oraz TV4 za darmo! A za opłatą 10zl coś więcej, np. Polsat PLAY, Polsat JimJam, Polsat Sport. Ew. za 15zł dodatkowo Discovery. Inaczej to wypada blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dla mnie TNK jest alternatywą dla pakietu Mini :) 10zł/mc jest tylko przy opłaceniu za rok z góry, także wszystko (pakiet Mini Max) jest dobrze przemyślane.W chwili obecnej można kupić dekoderek Mini za 89zł na własność w opcji pre-paid, czyli o wiele taniej niż przy podpisywaniu umowy na pakiet Mini.W porownaniu do zestawu TNK - 199zł, w tym 3mc za darmo dosyć kiepsko prezentuje się na tle oferty CP. 89,90zł, w tym 1mc pakiet Familijny [37,90]. Potem klient zostaje w opcji pre-paid lub podpisuje porozumienie na pakiet Mini lub Familijny. Oba warianty to czas nieokreślony z 3mc wypowiedzenia.

 

Oj wydaje mi się, że się mylisz i to dość poważnie. To, że w TNK aby mieć pakiet za dychę trzeba zapłacić z góry za cały rok a w pakiecie MINI można co miesiąc to nie jest dobry argument - to są przecież te same pieniądze. Czy ja to mam zapłacić w jednej racie czy w kilku to nie ma nic do rzeczy - szczególnie przy końcowej sumie 120 zł. Polsat zastosował tu też inny chwyt psychologiczny a mianowicie cenę 9.90 (tak jakby to nie było 10 :wink: ). Kolejną sprawą jest zakupienie od Polsatu Dekodera MINI. Poniekąd podana przez Ciebie cena jest atrakcyjna ale biorąc pod uwagę, że nie kontynuując umowy (w jakimkolwiek wariancie) na dekoderze tym nie oglądniemy podobnie jak w TNK kanałów których nie trzeba opłacać to już sprawa wygląda inaczej. W zasadzie to albo będziemy płacić albo do kosza. A pro po dekoderów to TNK daje nam również możliwość wybrania dowolnego sprzętu z systemem warunkowego dostępu CONAX lub odpowiedniego CAM i wtedy zawsze możemy mieć na jednym dekoderze również inne pakiety (CP lub/i C+) bądź też docelowo przejść na inną ofertę.

 

Pisząc, że 3 miesiące oglądania w TNK prezentuje się dosyć kiepsko przy 1 miesiącu pakietu familijnego to prezentujesz raczej własną opinię. Dla mnie osobiście te trzy miesiące pełnej oferty TNK są bardziej wartościowe od 30 dni familijnego. Uwzględniając również fakt, że do końca 1 miesiąca trzeba zdecydować, jaki pakiet chce się oglądać dalej i jeśli chce się przejść na niższy pakiet, trzeba skontaktować się z POLSATEM, to mnie jako klientowi Polsatu, który wie jak się rozmawia z konsultantami na infolinii już robi się słabo.

 

I ostatnia sprawa myślę, że bardzo istotna to oczywiście opisywana przez Ciebie możliwość "podpisania porozumienia" - czyli nic innego jak umowa. I tu albo zobowiążemy się, że będziemy płacić jakiś okres np. 12 m-cy albo jak wspominasz weźmiemy opcję na tzw. czas nieokreślony, która to co prawda daje nam możliwość przerwania umowy z 3 m-cznym okresem wypowiedzenia ale za większe pieniądze miesięcznie!

 

P.s. Mógłbyś może podać szczegóły oferty o której piszesz z dekoderem Mini za 89 zł. (czy oprócz dekodera dostaje się już jakiś czas oglądania?, czy ceny pakietów są takie same jak w umowie? itp.

 

Jeśli już porównujemy te pakiety to trzeba przede wszystkim ocenić ich zawartość programową i jak zwykle cenę. W wątku Pakiet MINI Max zamieściłem porównanie w/w pakietów. Z uwagi na to, że T.L. Boratini wskazał mi ten wątek jako właściwszy do prowadzenia tego typu rozmów postanowiłem zamieścić to porównanie również tutaj.

 

W zamieszczonych poniżej listach zestawiłem kanały pod względem ilościowym i tematycznym. Aby porównać pakiety wystarczy sprawdzić w każdej z list daną liczbę porządkową. I tak np. pod pozycją 1 mamy we wszystkich listach TVP1. Aby ułatwić porównanie niektóre kanały zostały dobrane tematycznie np. pod poz. 10 znalazły się Polsat Play lub analogicznie TVN Turbo. W pakietach w których nie ma kanału, który mógł by zastąpić kanał konkurencji, pod daną L.p. pojawiają się kreski. Celowo aby nie wprowadzać zamieszania nie ujmowałem kanałów, które są dostępne z satelity FTA czyli m.in. TVP KULTURA, TVP POLONIA, TV PULS, TELE 5, TVN WARSZAWA, POLONIA 1, TV BIZNES, EDUSAT, TVS, VIVA, 4FUN.TV, MANGO, PATIO, ITV. Na ostatniej pozycji pojawia się również kanał TV4, który być może pojawi się także w TNK.

 

Pakiet CP MINI (9.90/m-c przy podpisaniu umowy na czas określony, 11.90/m-c przy umowie na czas nieokreślony! )

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP INFO

4. TVN

5. TVN7

6. POLSAT

7. POLSAT 2

8. POLSAT CAFE

9. POLSAT JIM JAM

10. -----------

11. -----------

12. -----------

13. -----------

14. -----------

15. -----------

16. -----------

17. -----------

18. -----------

19. TV4

 

Pakiet CP MINI MAX (19.90/m-c przy podpisaniu umowy na czas określony, 21.90/m-c przy umowie na czas nieokreślony!)

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP INFO

4. TVN

5. TVN7

6. POLSAT

7. POLSAT2

8. POLSAT CAFE

9. POLSAT JIM JAM

10. POLSAT PLAY

11. POLSAT SPORT

12. -------------

13. POLSAT NEWS

14. -------------

15. -------------

16. POLSAT FILM

17. ---------------

18. ---------------

19. TV4

 

Pakiet TNK (10 zł. przy opłaceniu z góry za cały rok)

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP INFO

4. TVN

5. TVN7

6. ------------

7. ------------

8. TVN STYLE

9. DISNEY CHANNEL

10. TVN TURBO

11. N SPORT

12. TVP SPORT

13. TVN 24

14. TVN CNBC BIZNES

15. TVN METEO

16. ------------

17. DISCOVERY CHANNEL

18. RELIGIA.TV

19. TV4 (może będzie)

 

 

Należy również uwzględnić, że wybierając ofertę TNK nie musimy podpisywać umowy oraz otrzymujemy kilka kanałów które możemy oglądać bez opłat. Kanały te wyszczególniłem z oferty TNK pogrubieniem plus oczywiście FTA. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie błędem CP było utworzenie pakietu MiniMax(...)cenę podnieść do np. 12 zł, wprowadzić (...) kanał bajkowy(Boomerang), (...) kanał filmowy(Kino Polska).

CP jeśli nawet utworzyłby pakiet konkurencyjny dla TnK to nigdy w życiu nie doda do niego Boomerang i Kino Polska, skoro tych kanałów nie ma nawet w pakiecie familijnym.

Według mnie, jeśli taki pakiet miałby być konkurencyjny, to cena powinna być podobna do TNK, a oferta przynajmniej nie uboższa. Mógłby on wyglądać np. tak:

W cenie 4,90/mc (umowa od 12 mc)

1.TVP1

2.TVP2

3.Polsat

4. TV 4

5. TVN

6. Polsat 2

7. TVN 7

8. TVP Info

9. Polsat News

Pakiet rozszerzony zaś, w cenie np. 13,90/mc (także umowa na 12 mc) mógłby zawierać dodatkowo:

10. Polsat Cafe

11. Polsat Play

12. Polsat Sport

13. Polsat Sport Extra

14. Polsat JimJam

15. Polsat Film

16. Travel Channel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, alternatywa CP dla TNK powinna skupić się na tych kanałach, które są na wyłączność w CP (ale nie tylko). Na przykład

Pakiet podstawowy za jakieś 10 zł:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP Info

4. Polsat

5. Polsat 2

6. TV4

7. TVN

8. TVN7

9. Polsat News

10. Polsat Cafe

11. Polsat Play

 

Pakiet rozszerzony za około 17-20 zł

kanały z podstawowego +

12. Polsat Sport

13. Polsat Jim Jam

14. Polsat Film

15. TV 1000

16. Travel Channel

17. Discovery

18. TVN 24

19. MTV

20. No i kanał Dla Abonentów, czyli zachęta do podpisania umowy z CP.

 

Ale to tylko takie moje gdybanie jakby mogło być ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .Nawet nie ma co porównywać TNK z CP pakietem MIni. Adekwatnym porównaniem jest TNK i pakiet MINI MAX. Ale to kosztuje 10zł drożej od TNK. POLSAT Cyfrowy wbrew utartym stereotypom to bardzooooo droga ofertę. JA osobiście mam CP Familijny , N 48 zł ( wszystkie pakiety) i C+ komfortowy ( dekoderem hdd za darmo) . Śmiało mogę powiedzieć ,ze Familijny ma ubogą ofertę ( nie ma nawet mtv a dekodery to chyba pamiętają czasy mieszka I) w porównaniu z komfortowym ( koszt obydwu pakietów mam podobny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario1980

Tak w ogóle to piszesz w odstępie 3 minut dwa posty po sobie.

 

Jak tylko kanał "Polsat" będzie dostępny w TNK

...to pakiet mini straci rację bytu.

To znaczy wg Ciebie w tej chwili nie ma racji bytu TNK ?

...(plus jeszcze jeden kanał sportowy np. Polsat Sport Extra , TVP Sport, Eurosport) za góra 10 zł/m-c.

Może za te 10 zł/m-c dorzucisz jeszcze HBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer wypowiedź @mario1980 była przemyślana. TnK daje TVP Sport i nSport a reszta zestawu to mniej więcej MiniMax za 120zł rocznie, za tę cenę polsat nie daje ani jednego sportowego. Źle zrozumiałeś jego wypowiedź, on nie pisał że TnK straci rację bytu a mini, gdyby faktycznie Polsat i TV4 pojawił się w TnK to Mini leży. Za te 10zł Polsatem 2 i Polsatem 2 oferty TnK nie przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... i za ostro - późna godzina i te posty pod sobą.

Nie będę porównywał zawartości poszczególnych programów ponieważ jest to zawsze subiektywna opinia piszącego.

Ale i tak nSport nie jest programem sportowym jest programem informacyjnym o charakterze sportowym.

Na TVP Sport również nie obejrzałem jeszcze żadnej audycji, natomiast na Polsat Sport i owszem zdarzało się (może dlatego, że nie jestem fanem sportu a jak już oglądam to tylko programy o zasięgu i zainteresowaniu ogólnokrajowym), mam co prawda u siebie wszystkie te wymienione programy ale nie jest to jednoznaczne z tym, że je oglądam.

Pakiety mini są nisko dochodowe, mają wywołać u nas apetyt na więcej, takie jest ich zadanie, ich celem nie jest zaspokajanie, lecz kuszenie i zachęta...

do tego abyśmy wydali jeszcze więcej pieniędzy.

Takie jest moje zdanie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nSport nie jest programem sportowym jest programem informacyjnym o charakterze sportowym.

 

ale ligę mistrzów emitują :) polsat sport jest lepszy niż nSport i ma siatkę i ręczną ale z piłka w polsacie sport cienko a żużla i kosza który jest w TVP Sport w ogóle brak

 

jeśli chodzi o kuszenie to lepiej wyszłoby im gdyby włączali w nieparzyste dni tygodnia kanały filmowe i BBC :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety mini są nisko dochodowe, mają wywołać u nas apetyt na więcej, takie jest ich zadanie, ich celem nie jest zaspokajanie, lecz kuszenie i zachęta...

do tego abyśmy wydali jeszcze więcej pieniędzy.

Takie jest moje zdanie. :mrgreen:

 

Jest dokładnie tak, jak mówisz. Nie ma co porównywać TNK i pakietów mini CP i C+, w tych dwóch ostatnich platformach mają one służyć marketingowi firmy. Pokazywać że ich oferta jest już OD 9,99 zł i zanęcać do przejścia na wyższy pakiet abonentów tych niskich pakietów.

TNK jest to natomiast oferta inna, raczej dla tych, którzy chcą mieć w TV kilka najważniejszych kanałów, nie potrzebują wszystkiego i nie chcą dużo płacić. Myślę TNK powstała dlatego, że w N nie ma pakietów mini, tam wybiera się konkretne bloki tematyczne i z nich układa się własny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim pakiecie mini w cyfrze mówisz? chyba nie o podstawowym za 19,90. Przeczysz sobie mówiąc że TnK powstała bo N nie ma pakietu mini, bo to znaczyłoby że jest odpowiednikiem pakietu mini, którego jak mówisz nie można porównywać z ofertami Cyfry i CP. TnK powstała dlatego że N nie ma pakietów SD, TnK wypełnia tę lukę i daje możliwość używania starszego dekodera np. popularnych kiedyś dekoderów fergusson płacąc tylko od 30zł za kartę a nie 100zł za dekoder podobnie jak w pakiecie powitalnym cyfry można używać swoich dekoderów a w polsacie do dyspozycji mamy tylko dwa słabe dekodery SD, jest jeszcze moduł CAM za 200zł ale jak wiadomo przerobienie CAM z prepaid na umowę mini jest jak nawlekanie igły w rękawicach.

TnK jest rozsądną ofertą dla ludzi którzy kiedyś kupili dekoder by odbierać Polsat za darmo, czy też Cyfrę na pirackich kartach i nie chcą płacić kilkadziesiąt złotych za TV. Oferta CP mini i pakiet powitalny Cyfry+ to pakiety dla ludzi którzy nie mogą odbierać TVP i TVN z nadajników naziemnych i nie ma w ogóle sensu mówić o jakiś działaniach marketingowych. W jaki sposób dekodery nie nadające się praktycznie do plazm lub LCD, pakiety w których nie ma najbardziej charakterystycznych dla platform kanałów (Polsat Sport, BBC oraz Canal+) mają świadczyć o jakości platformy? W pakiecie powitalnym cyfry wystarczy to całe płatne badziewie z Alekino na czele (może poza planette) zamienić na Canal+ i mamy całkiem niezły pakiet za 20zł.

Dekoderem mini CP na pewno klientów nie przekona do zwiększenia abonamentu. To tak jakby kupować felgi od ferrari do malucha. Nikt nie zwiąże się na 29 miesięcy a nawet na 13 miesięcy na pakiet familijny na dekoderze który nie wiadomo czy będzie odbierał darmowe kanały cyfrowe. Darmowa Eska już jest MPEG4. Za niedługo czeka to Puls i darmowe kanały TVP i nie będzie można oglądać tych kanałów na dekoderach mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TnK powstała dlatego że N nie ma pakietów SD

Pakietów nie ma, to prawda.

Trudno stworzyć?

Zwłaszcza, że jest w czym wybierać. Chyba 90% programów TNG to tak jakby SD.

Zwróć uwagę, że pakiet Mini CP w każdej chwili możesz rozszerzyć o „wyższe” pakiety, w swojej strategii TNK pozbawiła się tej możliwości.

Nie mnie zastanawiać się dlaczego.

Platforma n ze swoimi tunerami jest dla przeważającej większości abonentów i tak zbędnym luksusem.

Wystarczy poczytać na ich forum, szpanowanie tunerami HDTV i między wierszami wspominanie o posiadanym telewizorze CRT.

Nie mam nic przeciwko CRT zwłaszcza, że i programy HD na nim zobaczysz, a jak sprzęt rozdają za darmo to tylko dobrze, tylko nie dajmy się zwariować.

A Cyfra? To inna bajka i nie ten temat. :wink:

O przechodzeniu do HDTV. U nas i to szybkim?

Bogatsi od nas Niemcy dopiero wystartowali, my to jeszcze z kilka lat poczekamy a do tego czasu i nowy teraz sprzęt zdąży się zestarzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...