Skocz do zawartości

TVP- w jakim kierunku powinien zmierzać CP


lukaszdvbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wygląda jakość TVP Info z transpondera Cyfrowego Polsatu ale gorszej jakości niż Cyfra+ nie ma na pewno bo to co leci z Cyfry to kpina bo przecież to jeden z podstawowych kanałów. Jak już to niech Cyfra polepszy jego jakość albo bierze od Cyfrowego Polsatu.

Z tp Cyfry to totalne dno, pikseloza po prostu razi. W CP za bardzo to też nie wygląda, ale trochę lepiej jest. Nawet na Astrze ten kanał nieco odstaje jakościowo od choćby Polsat News (nie chodzi tu nawet o format obrazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość na kanałach można porównać oglądając MŚ z Berlina.

Na polskojezycznych z Hot Birda takich jak: Eurosport, TVP Sport, TVP Info (z pakietu CP)

piekna pikseloza :/ Jak szybka konkurencja to tragedia.

Najlepsza jakość w/w transmisji oferuje TVP Info nadawany z Astry na transponderze

o czest. 10862 (MPEG-4, DVB-S2 - 8PSK). Bitrate calkiem przyzwoity tylko troszke

kolory malo nasycone w porowananiu do np. Eurosportu.

Dodam, że TVP Polonia z tego transpondera również całkiem przyzwoicie nadawana.

Ale nie ma to jak transmisje na niemieckich ARD i ZDF nie wspominając już

o wersjach tych kanałów w HD :shock:

 

pozdrawiam,

majon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W artykule SatKuriera "Operatorzy chcą TVP HD i TVP Sport za darmo" podano również wypowiedź Dominika Libickiego w tej sprawie:

Podobne zdanie ma również Dominik Libicki, prezes platformy Cyfrowy Polsat. Według niego zmuszanie operatorów do wnoszenia opłat za kanał dostępny FTA oznaczać będzie prawdopodobnie wystąpienie na drogę prawną przeciw TVP lub przeniesienie tych obciążeń na abonentów. Dodał, że nie wyobraża sobie, żeby widzowie kanału TVP Sport na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych byli dyskryminowani przez Telewizję Polską.

Według mnie jeśli Libickiego poprze kilku prezesów innych platform i kablówek i znajdą na to właściwe prawo to być może TVP Sport przynajmniej częściowo będzie odkodowany. Ale myślę też, że są szanse na TVP HD w CP dla wszystkich i być może właśnie dlatego operatorzy (w tym CP) zwlekało z dodaniem tego kanału do swoich ofert - by za nie nie płacić, a później bez żadnych opłat dodać go do swoich ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak TVP nie powinno łaski robić i dać bez opłat kanału które są FTA, także mają racje. Jestem ciekaw co na to nowy prezes TVP, Farfał już oficjalnie nie jest prezesem TVP. Swoją drogą za TVP 1, TVP 2 i Info CP czy C+ płaci jakieś miesięczne opłaty do TVP za korzystanie z tych kanałów? A co za razem idzie odbija się to w naszych miesięcznych abonamentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może TVP Sport przynajmniej częściowo będzie odkodowany. Ale myślę też, że są szanse na TVP HD w CP dla wszystkich.

Przecież już TVP Sport i TVP HD jest w CP dla wszystkich. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt i już można oglądać. Po co płacić Polsatowi za to co jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, trzeba mieć odpowiedni sprzęt, a o ile mi wiadomo nie wszyscy taki sprzęt mają, więc TVP Sport i TVP HD nie są dla wszystkich w CP, a jedynie dla tych którzy posiadają zeza na Astrę i tych którzy maja dekoder HD (chodzi mi tu o kanał TVP HD).

No tak TVP nie powinno łaski robić i dać bez opłat kanału które są FTA, także mają racje. Jestem ciekaw co na to nowy prezes TVP, Farfał już oficjalnie nie jest prezesem TVP. Swoją drogą za TVP 1, TVP 2 i Info CP czy C+ płaci jakieś miesięczne opłaty do TVP za korzystanie z tych kanałów? A co za razem idzie odbija się to w naszych miesięcznych abonamentach?

Z tego, co wiem podczas podpisywania ostatniej umowy między CP a TVP ustalono, że CP będzie wnosił opłaty dla TVP jedynie za kanał TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkodowaniu 15 września br. kanałów TVP na potrzeby nowej platformy satelitarnej, swoje oburzenie wyrażają inni operatorzy, którzy nadal muszą za te kanały płacić. Zdaniem Jerzego Straszewskiego, prezesa Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE), nie jest do zaakceptowania sytuacja, gdy kanały są oferowane bezpłatnie, ale operatorzy muszą za nie płacić.

 

 

Podobne zdanie ma również Dominik Libicki, prezes platformy Cyfrowy Polsat. Według niego zmuszanie operatorów do wnoszenia opłat za kanał dostępny FTA oznaczać będzie prawdopodobnie wystąpienie na drogę prawną przeciw TVP lub przeniesienie tych obciążeń na abonentów. Dodał, że nie wyobraża sobie, żeby widzowie kanału TVP Sport na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych byli dyskryminowani przez Telewizję Polską.

 

Aster chce renegocjować umowę z TVP dotyczącą reemisji programu TVP Sport, podobne działania zapowiada wielkopolska sieć INEA, oferująca TVP HD i TVP Sport.

 

www.satkurier.pl/Presserwis

 

Czyli że co ... Przecież płacimy za TVP Sport płacąc abonament dla CP jeszcze podwyższać chcą :crazy: Tak to zrozumiałem ale może się mylę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrozumiałem w ten sposób, że CP albo pozwie TVP w tej sprawie, albo wszystko pozostanie tak jak jest, czyli abonent nadal będzie płacił. Ale może i ja się mylę... :roll:

To chyba oczywiste, że do odbioru TVP HD trzeba mieć tuner HD i to niezależnie od tego czy jest się abonentem CP czy nie. Nie chcesz zrobić zeza na Astrę to płać, chcesz zrobić płacić nie musisz. Każdy ma wybór.

Tylko, że bez zeza i tak nie ma za co płacić, bo TVP HD w ofercie CP nie ma, a za zeza też trzeba płacić, czyli wychodzi całkiem odwrotnie do tego, co napisałeś. Tak czy inaczej najlepszą opcją pozostaje to, aby CP w końcu dogadał się z TVP i udostępnił zarówno TVP HD, jak i TVP Sport całkowicie za darmo w ramach swojej oferty. Oby nie trzeba było podejmować tego na drodze sądowej, bo to wiąże się z długim czasem. Najlepiej by było ażeby TVP zezwoliła na to wszystkim operatorom.

Pozostaje jeszcze jeden problem, bo TVP Sport nie jest tak całkowicie FTA, a więc dla tych, którzy i tak będą chcieli go zawsze oglądać (niezależnie od kodowania związanego z prawem transmisyjnym) pozostaje i tak płacenie abonamentu lub wykupienie karty platformy TVP (ale to dopiero po 15 grudnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mi chodziło o ten wydatek, bo przecież za zeza abonamentu się nie płaci... :wink: Trzeba przyznać - korzyści są, ale jeszcze większe by były, gdyby CP udostępnił kanały TVP, które są za darmo na Astrze również w swojej ofercie od pakietu Mini wzwyż, bez zmian ceny pakietu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby tego nie zrobili bo spi....lą to na maxa jak wszystko za co się ostatnio biorą. TVP HD w wydaniu CP wyglądało by pewnie jak marne SD. Już wystarczy że dają TVP1 i TVP2 itp. w bardzo złej jakości w porównaniu do tego co leci na Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to jedno wyjście, niech CP dogada się z innymi platformami cyfrowymi, żeby zapobiec tworzeniu kopii kanałów TVP i coraz to gorszej ich jakości. Niech stworzą przekaz tych kanałów z jednego transpondera i wspólnie z niego korzystają, bo na TVP w tej sprawie nie ma już co liczyć. Szkoda tylko, że wybrali Astrę, gdy większość istniejących platform i polskojęzycznych kanałów nadaje z Hotbirda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...