Skocz do zawartości

Wiwa h.265


Yozeph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu kupiłem dekoder wiwa h 265 na działkę, wszystko działało. Po zimie sprawdziłem z dwa tygodnie temu,pobrałem na nowo kanały, wszystko działało. Dziś włączyłem i po pobraniu na nowo listy mam tylko 12 kanałów tvp reszty brak. Przywróciłem  ustawienia fabryczne i nadal nic. Czy dekoder padł. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Ustawić  antenę na nowe muxy , to nie a nasz problem że przestały nadawać pewnie nadajniki w starym standardzie. 

 

32 minuty temu, zefir napisał(a):

Wystarczy,że podłączysz wiwę do domowej anteny i po chwili masz odpowiedż.

 

Antena i dekoder działał na nowych mux-ach. W domu posiadam antenę satelitarną, nie mam za bardzo gdzie sprawdzić ani dekoder ani instalacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłeś na konserwacje nadajników... sprawdź sobie harmonogram na stronie Emitela. Po zmianach przy przełączeniach było trochę takich terenów gdzie sygnał znikał, ale raczej to nie to skoro 2 tygodnie temu był sygnał. Jakie parametry odbioru dekoder pokazuje? Kręciłeś anteną w poszukiwaniu odbioru może coś się tam w jej ustawieniu zmieniło? Warto sprawdzić na emimaps bo może jesteś na granicy odbioru, a pogoda się teraz zmienia, propagacja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za antene wezmę się jutro chociaż tyle lat zawsze było ok nawet po zimie było dobrze. Konserwacji nie widzę. Parametry? Nie istnieją tamte częstotliwości wogóle nawet w poszukiwaniu ręcznymi. I wszystkie kanały tvp tną jak nigdy, zaczynam się skłaniać ku antenie. 

Edytowane przez Yozeph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre dekodery mają w ustawieniach w jakim standardzie mają odbierać sygnał. Co prawda piszesz że jesteś po przywróceniu fabrycznych, ale poszukaj po menu czy ma jakiejś opcji i co ma tam ustawione. 

Trochę to nietypowe, gdyż piszesz o 12 kanałach TVP. Muszą być to zatem także kanały z MUX6, gdyż samo MUX3 ma ich wyłącznie 6.

Ale i tak liczba 12 mi nie dońca pasuje gdyż suma MUX3 i MUX6 daje 14 kanałów. 

Czy możesz wymienić z nazwy kanały TVP jakie odbierasz? Uoewnimy się co dokładnie dekoder złapał. 

 

Jest jeszcze taka opcja że liczysz razem z kanałami wirtualnymi w MUX3. 

Na liście wówczas powinno być 11 pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...